PDA

View Full Version : A Martoni Veq Per Letra ?


Faqet : [1] 2

Agroni22
27-02-10, 01:00
Kjo Teme Vlen Edhe Per Meshkuj Edhe Per Femra Sepse E Qita Te Diaspora Sepse Ketu Kjo Teme Vlen Ma Shume Sepse Shume Martesa Po Bahen Me Doket Veq Per Letra Edhe Ndermjet Shqiptareve

Guri i madh
27-02-10, 01:24
Kjo Teme Vlen Edhe Per Meshkuj Edhe Per Femra Sepse E Qita Te Diaspora Sepse Ketu Kjo Teme Vlen Ma Shume Sepse Shume Martesa Po Bahen Me Doket Veq Per Letra Edhe Ndermjet Shqiptareve

hhhaaaaaaaaaaaaa dita dites po shtohet numri i atyre qe martohen veq per letra


po me martue nji vajz ne kosov po kushton dikund nja 10 mi€


e per nji barkcullake me i hargjue 10mi € dam shum i madh


po e nxjerr nga lloqi e plehi e kur te vjen i duket vehtja mbretnesh jjjjoooo

Oqeani
27-02-10, 02:18
Eh ne hyryjet kan dashte me me martuar , por une si koke trashe nuk e rrotullojsha trunrin :( , e po nejse prap u bana me letra !!! Eh me me pas ba " Hanumshahja" me letra, ku e di se si me kishte "pergedhelur" tash !!!!
Hajde mor cung se ta kam zbardhuar jeten !!!! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Estella
27-02-10, 02:30
Ata te diaspores let martohen mes vete ju ne ks mes vete edhe paq kjo pune se e keni bo bajat ma kete temen e letrav

shfletuesi_
27-02-10, 10:23
Jo se nuk me duhet asgja te behem rrogtar i dikujt qe se njof... Kam punen time rrogtar i vet vehtes.

jadore
27-02-10, 10:32
Kjo Teme Vlen Edhe Per Meshkuj Edhe Per Femra Sepse E Qita Te Diaspora Sepse Ketu Kjo Teme Vlen Ma Shume Sepse Shume Martesa Po Bahen Me Doket Veq Per Letra Edhe Ndermjet Shqiptareve

nuk paskem ndi valla ,ku bre po i ndini ku qito , ..?

turisti
27-02-10, 10:59
nuk paskem ndi valla ,ku bre po i ndini ku qito , ..?

E vertete eshte kjo,vjent e llafoseshin kete dhe ne Kacanik,sidomos djemt 18-19 vjeqare kishin oferta nga femrat qe vijshin nga dijaspora....,seriozisht.Tash femrat e kan marre :biggrin: ofanziven :biggrin: ne duart e veta,hahahahahahahahahahha.

p.s.

Me ne fund dhe mashkujt :biggrin: po shkojne NUSE :biggrin: ......

emine
27-02-10, 11:05
per vete skam interes te asgjeje se gjitha i kam,e vetmja arsye pse do martoja dikend eshte qe do ta doja,po njeher te me hyje kjo mendje duhet te ndodhe naj mrekulli ndryshe smendoi kah martesa hiq....me vje keq per gjith ata qe shofin martesen interes ku dihet se gjanat finaciare vijne e shkojne dhe ajo qka eshte me rendsishmja shkone bashk me to kure a ne pyetje interesi....

Jana
27-02-10, 11:52
hhhaaaaaaaaaaaaa dita dites po shtohet numri i atyre qe martohen veq per letra


po me martue nji vajz ne kosov po kushton dikund nja 10 mi€


e per nji barkcullake me i hargjue 10mi € dam shum i madh


po e nxjerr nga lloqi e plehi e kur te vjen i duket vehtja mbretnesh jjjjoooo

Guri me gjith rrespektin qe kam per ty,ky mendim i juaji hiq s'pem pelqen...

Veshja per mue se tregon njeriun se me nis me kqyr qashtu,krejt shacat jan bo si femra spo merren vesh,shumica pi tyne gerdin pe ta bojn,e ni femen e Kosoves bash zor e ka spo din a merr mashkull a qoko-djal...

Plus tjetra edhe qikat e diaspores atje kan krejt tjeter stil e tjeter veshje kur vijn en KS em bohen Hogjenica...

Nuk po flas ne pergjithesi...


Keshtu qe kjo puna e letrav eshte bo problem...rrezultatet po shihen mbas nje kohe...sepse meniher po ndahen...

Une mendoj qe secili person qe merr nje vendim kaq te rendesishem Jetsor duhet me pas qellim te mir,se ndryshe keq ka mi dal...edhe duhet me u pershatat more njerzit...jo me marr krejt person tjeter qe sen lidhje me ate ski....????

SANTANA-29
27-02-10, 12:42
Jo jo po qfar Letrave,hahahahhaah,

http://www.youtube.com/watch?v=mYPr007tPGM

Makresh
27-02-10, 12:44
po qa ka lidhje se per cka po bohen, vec le t'bohen

Drenushaa
27-02-10, 17:00
po qa ka lidhje se per cka po bohen, vec le t'bohen
Qdo gje qe behet per interes esht e prirur te deshtoj.

Makresh
27-02-10, 17:02
Qdo gje qe behet per interes esht e prirur te deshtoj.


Vet martesa eshte Interes.

Elina
27-02-10, 18:17
E vertete eshte kjo,vjent e llafoseshin kete dhe ne Kacanik,sidomos djemt 18-19 vjeqare kishin oferta nga femrat qe vijshin nga dijaspora....,seriozisht.Tash femrat e kan marre :biggrin: ofanziven :biggrin: ne duart e veta,hahahahahahahahahahha.

p.s.

Me ne fund dhe mashkujt :biggrin: po shkojne NUSE :biggrin: ......Mire paske thane,,,,bile qysh po u bajshin nuse te urta e cka po blujshin im,,,kuku kuku kukuuuuu....:tongue:

Amina
27-02-10, 21:44
Sigurisht ka qe martohen per letra.........

DEA
27-02-10, 23:33
E vertete eshte kjo,vjent e ll:smile: afoseshin kete dhe ne Kacanik,sidomos djemt 18-19 vjeqare kishin oferta nga femrat qe vijshin nga dijaspora....,seriozisht.Tash femrat e kan marre :biggrin: ofanziven :biggrin: ne duart e veta,hahahahahahahahahahha.

p.s.

Me ne fund dhe mashkujt :biggrin: po shkojne NUSE :biggrin: ......

Kacaniku fenomen hahhaha, a po thua te isha edhe njeher i ri?:smile:

DEA
27-02-10, 23:36
Ka pase, ka edhe do te ket Martesa interesi.
Si e vjersoj une kete fenomen! Mjerim ....dobesi....

doGzona
27-02-10, 23:54
Kjo Teme Vlen Edhe Per Meshkuj Edhe Per Femra Sepse E Qita Te Diaspora Sepse Ketu Kjo Teme Vlen Ma Shume Sepse Shume Martesa Po Bahen Me Doket Veq Per Letra Edhe Ndermjet Shqiptareve

Jo qe besa,as nuk kam nevoje , as nuk do te martohesha me dikend me apo per interes!
Po te duket Agron ,se jo te gjithe martohen per interes te letrave apo cfaredo cofte ,ka ende njerez te mire qe duan sincerisht.....aman mos na e futni kete mendim ne koke sikur jane te gjithe ashtu,te interesit dmth, se mos dvet,se nuk i dua as afer se le me te martohem !:D

Kaqanikasja
27-02-10, 23:59
Me bindje te plote them jo,se sme duhet ajo martese ky eshte mendimi im edhe pse vendin e punes e kam ashtu qe po shifen martesat qe po bohen per interes per letra nuk shkon pak ndahen prishen ato martesa dmth ne vit ka me shum shkurorezime se kurorezime

bert
28-02-10, 00:32
pergjigja e ksaje pyetje asht PO. ata qe thone jo e thone sa per sy e faqe se po tu vije rasti e bejne ne sekonde

Oqeani
28-02-10, 01:25
Gratė po martohen per letra e burrat - prish shkurorzimin, e bene me te huaj .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - thuane realitetin !

Sikur dashuria ne net, njerzimi po martohen e po ju bane vrreke tan naten bebja, e keta pyesin: A ka dashuri ne net !

Albonita
28-02-10, 11:51
JO.

More kjo asht qmenduri....kush vepron keshtu...veq per letra...don me than po Martohen per Interes..e jo nje Martes me dashuri te mirefillt....ewww kjo asht budallaki e madhe.

Kurr nuk kam me vepru keti drejti edhe e urrej shum .!

Me mire mos mu martu hiq se sa me me fillu lojra me jeten..

More Martesa nuk asht loje!

LABI
28-02-10, 12:02
JO.

www.kjo-asht-budallaki.com (http://www.kjo-asht-budallaki.com)
:biggrin:

Albonita
28-02-10, 12:07
:biggrin:


-----> :wink: :tongue:

LABI
28-02-10, 12:19
-----> :wink: :tongue:

Eshte e pakuptimt me lujt me gjera qe s'jane te destinuara per me lujte, a me u fut ne avantura te Cipolinosss me too :D:D:D

Ka gjera dhe lojra tjera .. topii per futbolle, golf, scubadiving, surfinggg ... :biggrin:

Prishtinasja_
28-02-10, 13:36
Jo jo po qfar Letrave,hahahahhaah,

http://www.youtube.com/watch?v=mYPr007tPGM

Santana mire e paskan kendua ne kete kenge !

Per fat te keq ka raste te tilla, ēdo dite e me shume po shtohen keto martesa "interesi" ashtu si me te huajt ashtu edhe me shqiptart!

LABI
28-02-10, 15:54
Santana mire e paskan kendua ne kete kenge !

Per fat te keq ka raste te tilla, ēdo dite e me shume po shtohen keto martesa "interesi" ashtu si me te huajt ashtu edhe me shqiptart!

"Nder t'huaj" elementi dhe koncepti kozmopolit - ekziston (ka nje demethenje perftyrim lidhur me te) .... Ndersa per shqiptaret ende qendron elementii "Qarshi, shehere kushtimisht edhe qytet "...Pasi qe elementi gjeografik patjeter qe influencon (formeson) edhe mentalitetinn... Shqiptaret ende s'i kane kaluu kufinjet e brendshem( mentalitetin ksenofob, etnocentrik) qe me pranu martesen me te huaj..... Kudo qe te shkojsh perderisa ekziston nje e kaluar sadoo pak "prezente" ne aktualitetin tuaj - <je> SADOO MODERN shqiptare jeee .... Kudo qe t'jetosh, kudo qe veprosh, e kaluara cendron prapa ... T'i mund te dish te komunikosh ne gjermanisht , apo anglisht mbase dhe japonisht... MEGJITHATE te komunikuarit ne keto gjuhe , s'te bene GJERMANE, ANGELZE, JAPANE !

emine
28-02-10, 16:12
mos e merrni tragjike interesin,gjermanet se kan te nevojshme letren dokumentat e qendrimit dhe shumica puna tatimev qe hiqen gjate jetes bashkshortore vendosin te martohen,se si persone singel ke tatime me te mdhaja,andaj ka te sillesh ne bote ka njerz qe mendojne per interes,e nese shqiptaret i kan kushtet e e nevojen sduhet pa aq tragjike,gjithkushe kerkone punone per nje jete me te mire,po prep them se nkto drejtime asgje sperfitone njeriu vetem humbe kohe me njeri qe se do,dhe qudi si shtyhen qato 5 vjet me njeri qe noshta sune e shofish ne rruge e ke martu per interes,,,,shyqre skam ket problem,

LABI
28-02-10, 16:41
mos e merrni tragjike interesin,gjermanet se kan te nevojshme letren dokumentat e qendrimit dhe shumica puna tatimev qe hiqen gjate jetes bashkshortore vendosin te martohen,se si persone singel ke tatime me te mdhaja,andaj ka te sillesh ne bote ka njerz qe mendojne per interes,e nese shqiptaret i kan kushtet e e nevojen sduhet pa aq tragjike,gjithkushe kerkone punone per nje jete me te mire,po prep them se nkto drejtime asgje sperfitone njeriu vetem humbe kohe me njeri qe se do,dhe qudi si shtyhen qato 5 vjet me njeri qe noshta sune e shofish ne rruge e ke martu per interes,,,,shyqre skam ket problem,


botekupitmi si per Martesen edhe per institucionin e marteses nderkohee ka ndryshu... apo me mire t'them i eshte mveshur, atribu kuptime te ndryshmeee ... Keto ndryshime si ne botekuptim (se cka eshte martesa) si dhe ne funksionimi marteses (se per cka , cfare futen ne martese njerzit, cka sherben, cka i shtyen ne te) ... KETE E KANE PERCAKTU ZHVILLIMET dhe RRETHANAT E PERGJITHESHME SOCIALE (kulturore, ekonomike, shoqerore, politike) ...

Se ne cka ka assocuu martesaaa para 50 viteve dhe me cka asocon (cfare role/i, raporte shoqerore) sot NUK ESHTE E NJEJET (te pakten per masen si shumice dermuese) !

DEA
28-02-10, 19:07
botekupitmi si per Martesen edhe per institucionin e marteses nderkohee ka ndryshu... apo me mire t'them i eshte mveshur, atribu kuptime te ndryshmeee ... Keto ndryshime si ne botekuptim (se cka eshte martesa) si dhe ne funksionimi marteses (se per cka , cfare futen ne martese njerzit, cka sherben, cka i shtyen ne te) ... KETE E KANE PERCAKTU ZHVILLIMET dhe RRETHANAT E PERGJITHESHME SOCIALE (kulturore, ekonomike, shoqerore, politike) ...

Se ne cka ka assocuu martesaaa para 50 viteve dhe me cka asocon (cfare role/i, raporte shoqerore) sot NUK ESHTE E NJEJET (te pakten per masen si shumice dermuese) !

Me ate se cfare eshte asociuar martesa e para 50 viteve , duhet pa medyshje te jete temeli i marteses se sotme. Martese Familje, Trashegimtare etj.

Kercovari
28-02-10, 19:16
A ka ndonje qe don te martohet me dhe per letra..paraqitu se ka kandidat potencijal!:biggrin:

bert
28-02-10, 21:19
JO.

More kjo asht qmenduri....kush vepron keshtu...veq per letra...don me than po Martohen per Interes..e jo nje Martes me dashuri te mirefillt....ewww kjo asht budallaki e madhe.

Kurr nuk kam me vepru keti drejti edhe e urrej shum .!

Me mire mos mu martu hiq se sa me me fillu lojra me jeten..

More Martesa nuk asht loje!

realiteti flet ndryshe. nuk jetoke ne kosove me duket.

doGzona
28-02-10, 21:25
Ja na doli bert qe po u martoka vetem per letra,sa patriot qe e kemi! :D

Albonita
01-03-10, 08:07
realiteti flet ndryshe. nuk jetoke ne kosove me duket.


Nuk foli ndryshe hiq ne Realitet...po kur them jo jo mbet edhe me jetu ne fund Bote.

Ani Lum Breti Martov askush durt para nuk ti qet ei valla.!

emine
01-03-10, 09:33
Nuk foli ndryshe hiq ne Realitet...po kur them jo jo mbet edhe me jetu ne fund Bote.

Ani Lum Breti Martov askush durt para nuk ti qet ei valla.!martohet ky po spo ja ndreq kush letrat se:tongue:

lovely
01-03-10, 10:32
kqyre more qysh bojn llaf qlire kta , n t terun :P:P

me siguri do prej juve qe keni shkru ktu, jeni martu veq per letra.. :P

martohen djemt e martohen vajzat per letra, per interes, per jete ma t mire "kishe".

x raste di, qe jan feju njerzia mas ni pushimi n Ks. ku duhet insani mas ni takimi, plus me nane e babe e krejt komplet n takim :biggrin:

edhe qka iu keni gju bertit, djali s po thote qe po don mu martu per letra, ato veq po e brengos fakti se gjinja po martohen per letra :P

ps; qe osht kush i interesun mu martu jashte, lamronu tu Kercova :biggrin:

shfletuesi_
01-03-10, 10:39
kqyre more qysh bojn llaf qlire kta , n t terun :P:P

me siguri do prej juve qe keni shkru ktu, jeni martu veq per letra.. :P

martohen djemt e martohen vajzat per letra, per interes, per jete ma t mire "kishe".

x raste di, qe jan feju njerzia mas ni pushimi n Ks. ku duhet insani mas ni takimi, plus me nane e babe e krejt komplet n takim :biggrin:

edhe qka iu keni gju bertit, djali s po thote qe po don mu martu per letra, ato veq po e brengos fakti se gjinja po martohen per letra :P

ps; qe osht kush i interesun mu martu jashte, lamronu tu Kercova :biggrin:


A vlen edhe per meshkuj kjo... hahaha

lovely
01-03-10, 10:48
A vlen edhe per meshkuj kjo... hahaha

po po, se n Kercove kish edhe femna hahahahahaha

Oqeani
01-03-10, 12:27
Po more isha martu - i kisha ba letrat, e pastaj isha martu per dashni http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - sa njerzija po ia bajne keshtu http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

4peace
01-03-10, 12:39
*

Ku osht, nime, dallimi midis "m'u martu per letra" edhe "m'u martu per hekėr"?

Dikur ishin pas martue per hekur, metelikė (monedha te metalta)...

...kurse tash per letra (monedha letre).

Krejt nisoj...


...apo s'kuptova gjo:smile:


*

Oqeani
01-03-10, 12:45
*

Ku osht, nime, dallimi midis "m'u martu per letra" edhe "m'u martu per hekėr"?

Dikur ishin pas martue per hekur, metelikė (monedha te metalta)...

...kurse tash per letra (monedha letre).

Krejt nisoj...


...apo s'kuptova gjo:smile:


*


Ehhhhhhhhhh
Perpara nanushi dhe babushi e kan dite kush ha hekristeeeeee,
e tash
djalushi dhe vajzushi po e dine kush ka "fletushkaaaaaaa"

shfletuesi_
01-03-10, 12:51
po po, se n Kercove kish edhe femna hahahahahahaO pritem Kercove pritem hahahahaha

Albonita
01-03-10, 13:19
martohet ky po spo ja ndreq kush letrat se:tongue:

Letrat e martojn qy.:biggrin:

LABI
01-03-10, 13:32
Me ate se cfare eshte asociuar martesa e para 50 viteve , duhet pa medyshje te jete temeli i marteses se sotme. Martese Familje, Trashegimtare etj.

MENDOJ SE CESHTJA MARTESES (dhe cfaredo lloj forme bashjetese ne qift cofte) ESHTE (dhe duhet te jet) SHUME PERSONALE, gjegjesisht NDER-PERSONALE (mes qiftit, femres dhe mashkullit) !

1)Martesaa duhet t 'jetee para se gjithash fryt/lidhje i nje emocioni/ale (e jo kontrate/marveshje interesash ligjore, ekonomik) !

2)Familja duhet te jet parasgjithash "keshtjelle" e emocionit, perkatesise emocionale parasgjtihash (e me pastaj per t 'vazhdu me ekonomizim..Jo rastesisht ngjane qe numri i shkurorezimeve/divorceve tek qiftet me status ekonomik te larte te jet poaq i larte/ndoshta dhe me shume se te ato me nje te ulet.)

3)aspekti Trashegimore; mendoj se duhet t' jet i njejet per te gjthe/i barabart pa perjashtim gjinie e seksi (e jo si me pare , kur femra ka qene e diskriminuar mbase dhe e perjashtuar nga cdo e Drejte Trashegimie).

Murgesha
01-03-10, 15:13
Jo gjithmon martesat bahen vetem nga dashuria.

Mu martu se mu martu bile me ja pa pak hajrin marteses :biggrin:

Peja-Boy
01-03-10, 16:32
Mua ma mer mendja se eshte nje Martes, Ndihme per rregullimin e Kushteve Finacjare e Ekonomike !! Jau Ze shume per te Madhe nese Shqiptari-Ja e marton nje Shqiptar-E vetem per ate arsye edhe kur i rregullon jeten e vet ateher kerkon Ndarjen ...

bert
02-03-10, 00:23
letrat i kam por vetem shqiptare due me marre. keto te huajat si du per gra bash hic. jo se jan tkqija por me rracen tande ja kalon per mrekulli

bert
02-03-10, 01:08
Ani bert,me vie mire dhe te lumte! :)
po ti cka ke nmen?

teutaA
02-03-10, 03:53
ahahhahahahahhahhahahhaha o sa mir me kan shqiptar knaqesh tu e rrejt vehten :smile:

hey mos u lodhni shum me shkru po kqyrni rezervoni restoranet se erdh pranvera:wink:

vjeshta
02-03-10, 14:52
pergjigja e ksaje pyetje asht PO. ata qe thone jo e thone sa per sy e faqe se po tu vije rasti e bejne ne sekonde

Pa mendu dy here ketu i dha te drejt Bertit qe mbasi me ka ra rasti me ndi qe jo vetem me/per letra por edhe me fmijė qe kan nuk ka pas problem ...hehehe .

LABI
02-03-10, 16:39
Me fol e me thane drejten ... martesaa behet edhe eshte e vlefshme veqq me letraaa (ndersaaa a martonii "veqq" per letraaa kjo eshte tjeter mesele ) ... :rolleyes:

doGzona
03-03-10, 17:43
po ti cka ke nmen?
Nuk ka shume rendesi,te jete njeri se pari.

Eh sa per punen e letrave dmth,nuk po e them qe jo kurre ,vetem qe nuk kam nevoje per to,por kurre nuk do e kisha be nje gje te tille edhe sikur te mos i kisha,ta veje ne loje martesen,qe per mua vlene dhe eshte si kurorezim i dashurise,asesi interes.Secili mund te flase per vehte,por nuk jane te gjithe njesoje qe te u hyne ketyre lojrave budalliqesh, te luajne dhe me vehten e tyre,me nderin dhe moralin.Keshtu bert , dhe mos thuaj qe :"vec ai qe rrene".qe nuk beson ajo tjeter eshte! :)Mirembetshi !

turisti
03-03-10, 23:57
Kacaniku fenomen hahhaha, a po thua te isha edhe njeher i ri?:smile:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ha,valla veshtire se kisha mujt lehte me vendose mu martue..........si me/pa letra..........

turisti
04-03-10, 00:00
JO.

More kjo asht qmenduri....kush vepron keshtu...veq per letra...don me than po Martohen per Interes..e jo nje Martes me dashuri te mirefillt....ewww kjo asht budallaki e madhe.

Kurr nuk kam me vepru keti drejti edhe e urrej shum .!

Me mire mos mu martu hiq se sa me me fillu lojra me jeten..

More Martesa nuk asht loje!


Nuk eshte LOJE,eshte BIZNES...........:biggrin:

LABI
04-03-10, 00:25
Nuk ka shume rendesi,te jete njeri se pari.

Eh sa per punen e letrave dmth,nuk po e them qe jo kurre ,vetem qe nuk kam nevoje per to,por kurre nuk do e kisha be nje gje te tille edhe sikur te mos i kisha,ta veje ne loje martesen,qe per mua vlene dhe eshte si kurorezim i dashurise,asesi interes.Secili mund te flase per vehte,por nuk jane te gjithe njesoje qe te u hyne ketyre lojrave budalliqesh, te luajne dhe me vehten e tyre,me nderin dhe moralin.Keshtu bert , dhe mos thuaj qe :"vec ai qe rrene".qe nuk beson ajo tjeter eshte! :)Mirembetshi !

Dogezone; ti e paske zgjidhjen ne parakualifikim (parazgjidhje) Lehtt cenkaa (per dallimm nga atoo qe kane listingun ne metrazhe te zgjatura , te tjerrur e te holluar )!

Eshte evidente "e patejkalueshme" ne cfaredoo lloj forme te lidhjes se marteses tradicionale (ne perjashtim te marteses si ceremoni kremtimi) , religjiozeee dhe juridike lidhet behet , osee me lidhje te KURORES (kurorezim) AKT-ADMINISTRATIV (pran oficarise) ... Dhe si e tille kjo eshte fare mire e percaktuar nga dispozitat ligjore (sa i perket subjekteve ne te Drejten dhe Ligjin mbi martesen... ku eshte e percaktueshme/normueshme se "vetem njerzit "ndernjerzz", apo personat fizik mund t'lidhin martesen ) :biggrin::biggrin:

doGzona
04-03-10, 00:45
Dogezone; ti e paske zgjidhjen ne parakualifikim (parazgjidhje) Lehtt cenkaa (per dallimm nga atoo qe kane listingun ne metrazhe te zgjatura , te tjerrur e te holluar )!

Eshte evidente "e patejkalueshme" ne cfaredoo lloj forme te lidhjes se marteses tradicionale (ne perjashtim te marteses si ceremoni kremtimi) , religjiozeee dhe juridike lidhet behet , osee me lidhje te KURORES (kurorezim) AKT-ADMINISTRATIV (pran oficarise) ... Dhe si e tille kjo eshte fare mire e percaktuar nga dispozitat ligjore (sa i perket subjekteve ne te Drejten dhe Ligjin mbi martesen... ku eshte e percaktueshme/normueshme se "vetem njerzit "ndernjerzz", apo personat fizik mund t'lidhin martesen ) :biggrin::biggrin:

:biggrin:


bert i interesoj se cfare nacionaliteti do e doja te kem njeriun e jetes,dmth burrin! :D Te jete njeri pra tamam njeri me plote kuptimin e fjales :D mandej nacionaliteti mudn te mos kete rendesi shume!
Por prap si me rracen tonde sic po thote bert nuk ka ! :D


.

LABI
04-03-10, 00:50
bert i interesoj se cfare nacionaliteti do e doja te kem njeriun e jetes,dmth burrin! :D Te jete njeri pra tamam njeri me plote kuptimin e fjales :D mandej nacionaliteti mudn te mos kete rendesi shume!
Por prap si me rracen tonde sic po thote bert nuk ka ! :D


.

op, op e kuptovaa (t'i mos ma zii per t'keqqq) ... Taman qashtu si po thu ti edhe une po mendoj ( si shishja per kapak, a tengjerja per kapak, a qysh eshte kjo puna) .

(peacee):biggrin:

Peja-Boy
04-03-10, 20:12
ahahhahahahahhahhahahhaha o sa mir me kan shqiptar knaqesh tu e rrejt vehten :smile:

hey mos u lodhni shum me shkru po kqyrni rezervoni restoranet se erdh pranvera:wink:

Hahahahahahahahahha....edhe une i Gatshem mej pri Valles jom !!!

O Let Martohen qysh tedojn e le te kan qfardo mendimi ne Fillim veq shpresoj qe nese kan mendime te Gabuara ne fillim ti ndryshojn te mendojn per nje Vazhdim te Lumtur e te mire ... se Jo menjeher si te perlahen jo ta kom ndreq Vizen jo te kthej en Kosove e do qyqana besa rrin me bisht perfundi Komve se cik nuk guxojn me bo !!

Albonita
05-03-10, 20:13
Nuk eshte LOJE,eshte BIZNES...........:biggrin:

Bessaa poo.. ka edhe kesi Loj Martese...auu shum bileee Martohu eluj Biznes me tjeterkan!:redface:

Qe besa me mire ne dit sotit mos mu martu hiq...far kohe e keqe ka ardh ..
Popell i pa vendost ne jeten personal e hapin se e marrin ....ju duke vertet loje..si me kan ka lujt Guracek:biggrin:

Ika nga ketu se disa tradita spo jav kuptoj sinqerisht:rolleyes:

turisti
05-03-10, 20:50
Bessaa poo.. ka edhe kesi Loj Martese...auu shum bileee Martohu eluj Biznes me tjeterkan!:redface:

Qe besa me mire ne dit sotit mos mu martu hiq...far kohe e keqe ka ardh ..
Popell i pa vendost ne jeten personal e hapin se e marrin ....ju duke vertet loje..si me kan ka lujt Guracek:biggrin:

Ika nga ketu se disa tradita spo jav kuptoj sinqerisht:rolleyes:
Tash edhe nuk jane me traditat,sepse cdo send po nderrohet,e normal qe edhe njerzit nderohen edhe VET edhe i nderrojne TRADITAT,aty jane te gjitha mudimet e kohes se sodit: skamja,interesi,inati,arritja e dickafit ne jete coft ajo edhe nepermjet xhenazeve e shume,shume tjera.......

Zana_ch
05-03-10, 21:20
Kjo Teme Vlen Edhe Per Meshkuj Edhe Per Femra Sepse E Qita Te Diaspora Sepse Ketu Kjo Teme Vlen Ma Shume Sepse Shume Martesa Po Bahen Me Doket Veq Per Letra Edhe Ndermjet Shqiptarevepse po bajka mu martue e mos me ba asi leter aaaune kur tmartona skam qare pa ba do ndryshime te letrava ....normal se mduhen mi nreq letrat nčmen tburrit

emine
05-03-10, 21:24
letra po thuni a,e qka bani ju me ju propuzu naj milioner a kishit thane jo,se ka edhe asoje qe kan than jo,qy niher ne start jeni ka edhe ma pune te fella:biggrin:

Estella
05-03-10, 22:15
pse po bajka mu martue e mos me ba asi leter aaaune kur tmartona skam qare pa ba do ndryshime te letrava ....normal se mduhen mi nreq letrat nčmen tburrit

Zana mundesh edhe me mbajt emrin ton sa di un hiq mos me marr te burrit :P

Elina
05-03-10, 22:36
Hajt bre mos te bajme kete pune te madhe...me u martu kryesorja ...a me letra a pa to gajle nuk eshte...:tongue: edhe pse po shihet qe letrat po i lakmojne ma shume po cka me ba :biggrin:

Bre pse s'po me merr mu kerkush...nuk kam letra hic...edhe do virone qe i kam pase te Unmik-ut me ju ka dale afati...mos vet qysh jam mbete :biggrin:

e_martumja
05-03-10, 22:37
Une isha martu, A po mi ban naj kush letra bre dal jasht te knaqemmmmmmm :wink:

turisti
05-03-10, 22:47
Une isha martu, A po mi ban naj kush letra bre dal jasht te knaqemmmmmmm :wink:

Une........:biggrin:

e_martumja
05-03-10, 22:50
Une........:biggrin:Ti me viz Schengen ah :tongue:

Qysh po ja bajm pra, mos e pate veq me shperlah gojen ahahha

turisti
05-03-10, 23:05
Ti me viz Schengen ah :tongue:

Qysh po ja bajm pra, mos e pate veq me shperlah gojen ahahha

Jo,pata veq qe te :biggrin: dalesh jashte e te knaqesh :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

e_martumja
05-03-10, 23:08
Jo,pata veq qe te :biggrin: dalesh jashte e te knaqesh :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.aOh kurre mos u knaqsh jarabi ahahah


Ishallah nuk te zen se te nema keq :tongue:

Qyre more qka qenkem ne gjendje veq per letra, e nema njerin :tongue:

turisti
06-03-10, 11:01
aOh kurre mos u knaqsh jarabi ahahah


Ishallah nuk te zen se te nema keq :tongue:

Qyre more qka qenkem ne gjendje veq per letra, e nema njerin :tongue:

Haj mos u merakos se nemt e askujt nuk me zojne se kam..................,

Normal se do te knaqem,TURISTAT skan drejtim tjeter dhe rreth atyre kalojne sendet si :biggrin: drita rreth rruges :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

p.s.

po ku ke pa ti hem mi ndreq letrat em mi nem njerzit.....,hahahahahahahahahahahaha.

teutaA
06-03-10, 20:27
po interes i dy aneshem more dikush veq qe je shqiptar/e dikujt i duhet patjeter nje tender e qushtu kjo dynja :smile:

Lapsi
07-03-10, 10:23
i kam letrat :P

progress
12-03-10, 18:23
jan martu. tani me duhet tjet pytja, a po eshte veshtir deri sa po ndaheni?

Oqeani
12-03-10, 18:28
jan martu. tani me duhet tjet pytja, a po eshte veshtir deri sa po ndaheni?
Pa e marre shetesine ncukkkkkkkkkkkkkkkkkkk

progress
12-03-10, 18:31
bashe mire se egoja e tyre eshte shum e madhe.

Oqeani
12-03-10, 18:35
bashe mire se egoja e tyre eshte shum e madhe.

JO !

Lluksi ! Jan msu pake me syze !

progress
12-03-10, 18:43
lluksi hum!! e mira po zgjate vetem pak vite jan mesu shqiptaret te sundojn gruan e me to po ngjan e kunderta!

Qika^Me^Kule
28-05-10, 21:56
Jo e them sinqerisht... kurr nuk kam dashur askend per interes... e aq me pak... ta kaloj nje Jete..... interesi...
As qe kam tentu ndonje her , por as qe tentoj...!!!

roadrunner
28-05-10, 22:00
Une jam martu per letra, po veq me t'hekrit po paguen thivi :mad: :redface:

teutaA
28-05-10, 22:19
i kam ba letrat tash se dyti du mu martu kshtu per qef:tongue:

Elina
28-05-10, 22:25
i kam ba letrat tash se dyti du mu martu kshtu per qef:tongue:

Ti i paske afru punet hallall te kofte....une jam ligsht prej letrave...as tu Kosoves si kam hala e leje kso qe po lakmojne tjeret :tongue:

teutaA
28-05-10, 22:27
Ti i paske afru punet hallall te kofte....une jam ligsht prej letrave...as tu Kosoves si kam hala e leje kso qe po lakmojne tjeret :tongue:

hahahah po tash pe lypi nje pa letra qe nuk me don per letra :wink:

Oqeani
28-05-10, 22:27
Ti i paske afru punet hallall te kofte....une jam ligsht prej letrave...as tu Kosoves si kam hala e leje kso qe po lakmojne tjeret :tongue:

Tu paska mshele dera me therra http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

tipi engjellor
29-05-10, 12:23
Une dua te jap nje mendim ketu normal gjithecili flet per veten kurr sdo te martohehsa per letra e kam fjalen me shqiptare se me duhet te mendoj me jetu me te,i pashe disa postime do vajzave qe jane jasht e kam pas rast me nje edhe ne msn kam bisedu e ka mendu per mua ashtu e qe i them shum gabim eshte se jashte eshet e kishe me pa kulture kot ma zi se te na kha e q eme vjen keq per keto gjera tek te rinjte qe i shoh,kur une bej nje marrveshje per letra eshet diqka tjeter e diqka tjeter me hy me mendim serioz e me dal rrenc,une ashtu nuk jam,normal te rinjte ne gjermani edhe ne oqft se e kan bere me te huaja ja shume gjera qe u jane imponu o ehste dahst ashtu ose me ardhe ne shtepi,ok ju pershendes te gjitheve.

emine
29-05-10, 20:02
as per letra dhe as per pare,,,,,:wink:

teutaA
30-05-10, 06:38
Une dua te jap nje mendim ketu normal gjithecili flet per veten kurr sdo te martohehsa per letra e kam fjalen me shqiptare se me duhet te mendoj me jetu me te,i pashe disa postime do vajzave qe jane jasht e kam pas rast me nje edhe ne msn kam bisedu e ka mendu per mua ashtu e qe i them shum gabim eshte se jashte eshet e kishe me pa kulture kot ma zi se te na kha e q eme vjen keq per keto gjera tek te rinjte qe i shoh,kur une bej nje marrveshje per letra eshet diqka tjeter e diqka tjeter me hy me mendim serioz e me dal rrenc,une ashtu nuk jam,normal te rinjte ne gjermani edhe ne oqft se e kan bere me te huaja ja shume gjera qe u jane imponu o ehste dahst ashtu ose me ardhe ne shtepi,ok ju pershendes te gjitheve.

ti na qenke engjull more po te besoj qe skishe vepru si un hahahha pa letra e pa pare se kqyri biles edhe mundesisht me vozit hummer ose truck:smile:

Qika^Me^Kule
30-05-10, 15:10
i kam ba letrat tash se dyti du mu martu kshtu per qef:tongue:

E lumja ti.. mua em paska hanger pusi.. para se ti baj Letrat.....:biggrin:

Jam e nevojshme bash per letra.... ty kosoves

Prishtinasja_
30-05-10, 19:22
Jo se i kam :biggrin:

shfletuesi_
30-05-10, 20:08
Jo se i kam :biggrin:

Ani ofroja mundesin ndokujt me te martu per to bilem hahahahaha

Oqeani
30-05-10, 20:11
Me paten lute me nje vakt, e une - jo se nuk i du http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif - e me vone mga pas letrave http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

romansa
30-05-10, 20:25
se di :biggrin:

Qika^Me^Kule
31-05-10, 19:15
se di :biggrin:

Edhe ky asht nje fare mendimi pozitiv.... :tongue:

jadore
31-05-10, 20:20
a martoheni veq per letra ..?
cfare pytje pa lidhje .. !
pash Zotin a u ul kush deri me tash edhe ne qetesi me mendu qe vet akti i celebrimit te nje martese behet per nje leter ..e ajo thirret flet kurore ..
..se ma kujtute ma interesgji se vet njerzimi neper epoka hala nuk kam pa . sepse permes asaj letre te shtampuar siguron egzistencen e tij sociale ...
..jeta eshte e gate ( thote mama jeme )
e tash mendoni holle e holle , a nuk eshte edhe ne Kosove mbrenda territorit martesave vetem qeshtje interesi .pse nuk bashkjetohet pa ate vertetim ..
.ps.
pra sipas meje edhe ju nuk jeni ma te mire se ata tjeret..

Qika^Me^Kule
01-06-10, 12:02
a martoheni veq per letra ..?
cfare pytje pa lidhje .. !
pash Zotin a u ul kush deri me tash edhe ne qetesi me mendu qe vet akti i celebrimit te nje martese behet per nje leter ..e ajo thirret flet kurore ..
..se ma kujtute ma interesgji se vet njerzimi neper epoka hala nuk kam pa . sepse permes asaj letre te shtampuar siguron egzistencen e tij sociale ...
..jeta eshte e gate ( thote mama jeme )
e tash mendoni holle e holle , a nuk eshte edhe ne Kosove mbrenda territorit martesave vetem qeshtje interesi .pse nuk bashkjetohet pa ate vertetim ..
.ps.
pra sipas meje edhe ju nuk jeni ma te mire se ata tjeret..

Oj ti jadore.... ngadale moj .. se bash tem e qellume... me duket qe asht kjo....

ket qe ti e ke shenu.. e une qe ta zmadhova qe ti ta shohish pak ma mir... me sa e shoh se paske kuptu hiq temen se nuk asht ne pyetje kunorzimi... por me shum interesi..... A ISHE MARTUAR TI PER LETRA????? PER INTERES??????


Bashkjetohet si jooo moj jadore..... nuk asht ne pyetje vertetim sic e thua ti....

Por.......... A mundesh te martohesh me nje person.... vetem e vetem per interesa e mia.... e jo dic qe me lidheeee Ndjenja/dadhuri qe ke/ka ndaj ati/ asaj personi....

teutaA
02-06-10, 20:18
masi me dashni spo me shkon do me provu per letra:smile:

jadore
02-06-10, 20:27
Oj ti jadore.... ngadale moj .. se bash tem e qellume... me duket qe asht kjo....

ket qe ti e ke shenu.. e une qe ta zmadhova qe ti ta shohish pak ma mir... me sa e shoh se paske kuptu hiq temen se nuk asht ne pyetje kunorzimi... por me shum interesi..... A ISHE MARTUAR TI PER LETRA????? PER INTERES??????


Bashkjetohet si jooo moj jadore..... nuk asht ne pyetje vertetim sic e thua ti....

Por.......... A mundesh te martohesh me nje person.... vetem e vetem per interesa e mia.... e jo dic qe me lidheeee Ndjenja/dadhuri qe ke/ka ndaj ati/ asaj personi....


oj qika me kule ..hajt angllatisma pak ( mendo krejte holle e holle , nese vie deri te divorci ) pse dy vet qe duhet vnojne kunore ..
( qato kushtet qe shkrujne qaty ne martesen me dashuri demek dy vet qe po flakrohen mbas njoni tjetrit e nuk po ndjehen rehat veq me bashkjetes e) , a nuk folin per interes-a..?
keshtu pra moter holle e holle mbaje ne mend ..cdo gje qe ka nje konvent e qe nenshkruhet permban mbrojtje interesi
( kuku qe jam bo si fshatari , vet pyet e vet pergjigju )
p.s.
tevute , a gjitheqysh e ke da mendjen me u martua- ( le ubo se i ka dal moda edhe kesaj pune..)

Oqeani
02-06-10, 20:33
masi me dashni spo me shkon do me provu per letra:smile:

A po don me ia pshtu jeten dikujna a http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

teutaA
02-06-10, 20:33
oj qika me kule ..hajt angllatisma pak ( mendo krejte holle e holle , nese vie deri te divorci ) pse dy vet qe duhet vnojne kunore ..
( qato kushtet qe shkrujne qaty ne martesen me dashuri demek dy vet qe po flakrohen mbas njoni tjetrit e nuk po ndjehen rehat veq me bashkjetes e) , a nuk folin per interes-a..?
keshtu pra moter holle e holle mbaje ne mend ..cdo gje qe ka nje konvent e qe nenshkruhet permban mbrojtje interesi
( kuku qe jam bo si fshatari , vet pyet e vet pergjigju )
p.s.
tevute , a gjitheqysh e ke da mendjen me u martua- ( le ubo se i ka dal moda edhe kesaj pune..)
hahaha krejt kusherit e mi i kishin ba ka 2 a 3 fmi asnje kurorzu nuk ishin qy edhe ti mos thuj qe ska perparu kosovo:wink:

e sa per martes temen po moj edhe kete ver e kam njet me u mundu e mos me ect pe la krejt se nime u dal prej mode martesa hahahahha po nashta per letra bon moj nashta boj sevap biles me najkon:smile:

Elina
02-06-10, 21:00
Me pas kan pa martu a? ....PO ne vend isha martu VEC per letra...:tongue: :biggrin:

Virti
02-06-10, 21:03
vetem per letra a?!
ncuk vallha! :cool:

Qika^Me^Kule
02-06-10, 22:11
oj qika me kule ..hajt angllatisma pak ( mendo krejte holle e holle , nese vie deri te divorci ) pse dy vet qe duhet vnojne kunore ..
( qato kushtet qe shkrujne qaty ne martesen me dashuri demek dy vet qe po flakrohen mbas njoni tjetrit e nuk po ndjehen rehat veq me bashkjetes e) , a nuk folin per interes-a..?
keshtu pra moter holle e holle mbaje ne mend ..cdo gje qe ka nje konvent e qe nenshkruhet permban mbrojtje interesi
( kuku qe jam bo si fshatari , vet pyet e vet pergjigju )
p.s.
tevute , a gjitheqysh e ke da mendjen me u martua- ( le ubo se i ka dal moda edhe kesaj pune..)


jadore kret dicka.. tjeter te kam pyet e kret dIcka tjeter me je pergjigje.....

Une po shkruj per lisa e ti per fshisa....:biggrin:


Ne kete teme asgje nuk ka te bej... vetem per kunorzim...

Oj Jadoreeeee pergjigju a ta kana ty interesin trego??? a ishe martu ti vetem per letra.... e jo per me pas nje jete te Lumtur deri ne mbarim ???

KA lloj lloj kumorzime.... p.sh dikush per interes , dikush per derte ( Halle)& ( Letra)

Oqeani
02-06-10, 22:13
Me pas kan pa martu a? ....PO ne vend isha martu VEC per letra...:tongue: :biggrin:

A paske mbete pa to a http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

jadore
03-06-10, 14:15
Me pas kan pa martu a? ....PO ne vend isha martu VEC per letra...:tongue: :biggrin:


ani qysh ta hidhte..!.. thu ti qe ke kjo pako befasi e ipkos , paguj njo merri tri ..hahahah
..beso nima qashtu po i bjen ne kete pune ..hahah me shtine ne tripa ..
ngo motrushe ..
pershembull ..
me letra gratis te vine
varianti i 1 = letrat = tipi +borgjet +gru ose femer+ femit
varianti i 2 letrat = tipi + papune+borgje +familja e gjere
vrianti i 3 letrat = tipi + pune +kerr+shtepi +sigurime
ky eshte varianti me i parapelqen i te gjitha kukullave por qe fatkeqesishte ose abonohen me te njofshem ose nuk egzistojne ..
p.s.
a po doni letra ..?

roadrunner
03-06-10, 14:24
A mendon ti qe lumturia eshte pjese e interesit te jetes? Po edhe nese martohesh per "letra", a nuk eshte qellimi i kerkimit te qasaj letre me interes te lumturise?

Vete fjala kur fillon te flasin dikush: Jam i/e interesuar te gjej nje burre/grua, te me bej te lumtur, te kem femije, dhe nje jete te lehte. Ketu ne Kosove nuk ka perspektive dhe papunsia shume e madhe, varferia eshte ne nivel te papam, dhe nje shqiptar/e ne perendim me kishte kurtalis...dmth eshte interes i te ardhmes tende, dhe lumturia yte eshte i tere interes i joti. Eshte pjese e jetes. Disa thuan parja s'vyn gje, po parja eshte ne interes tondin, aq sa posedon, sepse eshte pjese e nevojes per jetese...njejte sikur martesa.
jadore kret dicka.. tjeter te kam pyet e kret dIcka tjeter me je pergjigje.....

Une po shkruj per lisa e ti per fshisa....:biggrin:


Ne kete teme asgje nuk ka te bej... vetem per kunorzim...

Oj Jadoreeeee pergjigju a ta kana ty interesin trego??? a ishe martu ti vetem per letra.... e jo per me pas nje jete te Lumtur deri ne mbarim ???

KA lloj lloj kumorzime.... p.sh dikush per interes , dikush per derte ( Halle)& ( Letra)

roadrunner
03-06-10, 14:28
haha, po edhe k'tu jadore hiq ma mire se ki hahaha, i ki kushtet si ata me letra

varianti i 1 = tipi + borgjet + mihanen (qfalerken qe po thoin djemt) + femit (mos jo tash, me vone)
varianti i 2 = tipi + papune + borgje + familja e gjere (hahaha qeky lloj osht ma i shpesht bilem)
varianti i 3 = tipi + pune + kerr + shtepi + sigurime +......yhyyyyPS....cilin pe don tash? Me apo pa letra? hahahaha.....(bile atij me letra ja duron nanen dy her ne vjet :P, edhe kur vish ne ks je musafir hahaha) ani qysh ta hidhte..!.. thu ti qe ke kjo pako befasi e ipkos , paguj njo merri tri ..hahahah
..beso nima qashtu po i bjen ne kete pune ..hahah me shtine ne tripa ..
ngo motrushe ..
pershembull ..
me letra gratis te vine
varianti i 1 = letrat = tipi +borgjet +gru ose femer+ femit
varianti i 2 letrat = tipi + papune+borgje +familja e gjere
vrianti i 3 letrat = tipi + pune +kerr+shtepi +sigurime
ky eshte varianti me i parapelqen i te gjitha kukullave por qe fatkeqesishte ose abonohen me te njofshem ose nuk egzistojne ..
p.s.
a po doni letra ..?

jadore
03-06-10, 14:52
haha, po edhe k'tu jadore hiq ma mire se ki hahaha, i ki kushtet si ata me letra

varianti i 1 = tipi + borgjet + mihanen (qfalerken qe po thoin djemt) + femit (mos jo tash, me vone)
varianti i 2 = tipi + papune + borgje + familja e gjere (hahaha qeky lloj osht ma i shpesht bilem)
varianti i 3 = tipi + pune + kerr + shtepi + sigurime +......yhyyyyPS....cilin pe don tash? Me apo pa letra? hahahaha.....(bile atij me letra ja duron nanen dy her ne vjet :P, edhe kur vish ne ks je musafir hahaha)

kesh tu marr me te thone jo , spo du kurrnjonin model ,
veq.. lem pak te mendona , se vone sosht kurr me thone jo
( qishtu thote mama jeme )

LOJETARI
03-06-10, 14:57
kesh tu marr me te thone jo , spo du kurrnjonin model ,
veq.. lem pak te mendona , se vone sosht kurr me thone jo
( qishtu thote mama jeme )

ty mama po don me te lene pa martue , hahahahaaaa.....................

jadore
03-06-10, 15:00
ty mama po don me te lene pa martue , hahahahaaaa.....................

jo une martona sa here te thuni ju , veq amni qato pakot ofertuese..

Guri i madh
03-06-10, 15:08
kohve te fundit 75% te martesave Kosov SHTETET E BASHKIMIT EVROJAN jan martesa interesi ose per letra

doGzona
03-06-10, 21:10
Me pas kan pa martu a? ....PO ne vend isha martu VEC per letra...:tongue: :biggrin:

Dy duart ne zjerm i kisha shtie pse qe mendon e thua keshtu ti :D....kthemi qato tentene....:biggrin:

Engjull je ti.. te shnes..


.

Elina
05-06-10, 11:39
ani qysh ta hidhte..!.. thu ti qe ke kjo pako befasi e ipkos , paguj njo merri tri ..hahahah
..beso nima qashtu po i bjen ne kete pune ..hahah me shtine ne tripa ..
ngo motrushe ..
pershembull ..
me letra gratis te vine
varianti i 1 = letrat = tipi +borgjet +gru ose femer+ femit
varianti i 2 letrat = tipi + papune+borgje +familja e gjere
vrianti i 3 letrat = tipi + pune +kerr+shtepi +sigurime
ky eshte varianti me i parapelqen i te gjitha kukullave por qe fatkeqesishte ose abonohen me te njofshem ose nuk egzistojne ..
p.s.
a po doni letra ..?

Paj masi hina llugave edhe une :biggrin: qiky varianti me numer tre i kish konvenu gjethkuje....po per fat te keq rralle mundesh me gjete keshtu...pa e pase edhe naj PLUS tjeter permas qe ta prish qefin nuk bahet :biggrin:Oqean tybe per momentin jam pa letra........ se me ju ka dale afati qatyne qe i kam pase :redface:Dogzone mos mi merr tentenet.... se ja qet ne mende Shfletuesit me ma marre aknagerrshin :biggrin:

Virti
05-06-10, 11:48
Dogzone mos mi merr tentenet.... se ja qet ne mende Shfletuesit me ma marre aknagerrshin :biggrin:
oj ti ēike, cka eshte "aknagerrshi" :eek:

Buqja_ch
05-06-10, 12:04
oj ti ēike, cka eshte "aknagerrshi" :eek:


ahhahahha a spo e din a ncncnc

more kua ta gjaj ni djal me marr se nime letrat i kom motiii

Virti
05-06-10, 12:31
ahhahahha a spo e din a ncncnc

more kua ta gjaj ni djal me marr se nime letrat i kom motiii
s'po di de beli vallha!
a e don me letra apo pa to? :cool:

LABI
05-06-10, 13:21
+, -, /, X .... Kur i vura nje sy permbajtjes, tematikes se shkoqitur e gjithe rrjedha e diskutimit , nderveprimit me asocoj me KALKULALTORIN

kisha me i propozu dardanise me shku me regjistru drejten ne shpikje, me fitu naj far liqenese per kete far "KALKULATORIN E MARTESES".

Gjithe ky kalkulim per t'a "flijuar" ndjenjen idealin AKTIN JETIK, E MA SUBLIM (te shpirtit te syrgjynosur e sakatosur) per T'LIDH MARTESEN PER SUBLIMEN ; APO PER T'U LIDH ME MAKTHIN E T'MOS QENURIT/MBETURIT VETEM .........sepse si te tille na rendon/ndeshkon shoqeria me banderollen e te paqenurit "n'rregull" , "normal", "gjysmake", apo "te len pasdore nga perendia/Zoti" ?!?!?!?!?!?!


MARTESA ESHTE E SHENJET (urdher hyjnore)?

MARTESAA -ESHTE URDHER SHOQERORE ?

MARTESA ESHTE KOMPROMIS ?

MARTESAA ESHTE VEPRIM EFIQIENT (ekonomizues) ?

MARTESAA ESHTE NJE DOMOSDO/URDHER/LIGJ (e vendosur nga Zoti, natyra, shoqeria) ??

MARTESA ESHTE NJE AKT I SUBLIMIMIT(shkrirjes) TE NDJENJAVE MA TE LARTA ME NJE INSTITUCION (zotim) TE PERBASHKET TE QUAJTUR MARTESE ?


MARTESAA CKA ESHTE ?!!

Oqeani
05-06-10, 19:00
Paj masi hina llugave edhe une :biggrin: qiky varianti me numer tre i kish konvenu gjethkuje....po per fat te keq rralle mundesh me gjete keshtu...pa e pase edhe naj PLUS tjeter permas qe ta prish qefin nuk bahet :biggrin:Oqean tybe per momentin jam pa letra........ se me ju ka dale afati qatyne qe i kam pase :redface:Dogzone mos mi merr tentenet.... se ja qet ne mende Shfletuesit me ma marre aknagerrshin :biggrin:

Eh kushmosi po bene letra e ti hahahhah - ti kisha ba per 24 ore !

Buqja_ch
05-06-10, 23:03
s'po di de beli vallha!
a e don me letra apo pa to? :cool:

..djalin po e du pa letra,, se letra kom po qka po me duhen leter maaaaaa

shfletuesi_
05-06-10, 23:05
..djalin po e du pa letra,, se letra kom po qka po me duhen leter maaaaaaA po mi ban letrat aaaaaaaa hahahahahah

Buqja_ch
05-06-10, 23:16
A po mi ban letrat aaaaaaaa hahahahahah

phaaaaa ma ne fund u lajmru njo ,, mos thuj dy her http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

shfletuesi_
05-06-10, 23:17
phaaaaa ma ne fund u lajmru njo ,, mos thuj dy her http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
Joo vetem 1 here po te them hahahha :) :smile:

Buqja_ch
05-06-10, 23:42
Joo vetem 1 here po te them hahahha :) :smile:


ok u ba Be Be Bekim siq thon te ( kafeneja jon ) hahaha mos po vjen naj fshis kendej


... nuk e di mbasi i kom spo flas ma mire

Qika^Me^Kule
06-06-10, 10:58
ok u ba Be Be Bekim siq thon te ( kafeneja jon ) hahaha mos po vjen naj fshis kendej


... nuk e di mbasi i kom spo flas ma mire

Mos prek fort en tela... s emos te kape rryma....:biggrin:


A ban me ardh Azil. bre ne Kosove???:tongue:

tipi engjellor
06-06-10, 12:59
[quote=Qika^Me^Kule]Mos prek fort en tela... s emos te kape rryma....:biggrin:


A ban me ardh Azil. bre ne Kosove???:tongue: po ban me ardhe azil ne kosove ka edhe ketu letra qe po lypkan shume ka po jane te socialit bile as ato sjane fort te sigurta se duhet vazhdimisht me i vazhdu.

Buqja_ch
06-06-10, 14:09
Mos prek fort en tela... s emos te kape rryma....:biggrin:

jo jo nuk preki se kam frik po me kallen letrat e ch haahaha

Qika^Me^Kule
22-06-10, 20:02
jo jo nuk preki se kam frik po me kallen letrat e ch haahaha

aghaghaghaghaghaghagh qata de..... se goxha po hjekum per letra bre.... marum e hat.....


A po del ndokush em me bae mua qeto LETRAT bre qe po i thon....Vize.... ???:tongue:

tipi engjellor
22-06-10, 21:35
Po une kam nej mendim qe mendoj qe per vete veq per letra nuk martohem normal se letrat jane pak e jeta ehste gjate e duhet me dite se me kan,po pashe do qe kane postu qe shkrujane qe ka veq per letra ndohsta ka po pak me te huaja po a me shqiptare me pak se normal nuk mujm me tha veq per letra se ashtu i bjen si te kalojne 3 ose 4 vjet fill duhet me u nda ama bahskimet familjare po zgjasin e kehstu qe smuj me thane veq per letra.

Kalimtare
23-06-10, 11:09
Shnetje,

kollaj eshte per ne qe jetojm ne diaspor me perfol kete teme,sepse sjemi duke hek keq dicka,perkundrazi bile, i kemi gjitha kushtet,qe sdim me i shfrytezu eshte dicka tjeter :biggrin:

Kam disa ne rrethin,qe i kane marr nuset apo burrat ne kosove,dhe jane shum te lumtur..por si medalja edhe kjo i ka dy faqe.. nje shoqe e imja eshte martu me nje burr me te moshuar, shkaku i letrave,sepse familja saj eshte shum e varfer...ai nje klloshar, shovenist dhe njekohesishte mendjemadh... kjo e afte e bukur dhe zemermire.. Por zori e ka shty deri ne ate gjendje, se jo qejfi... Kur eshte fjala qe dicka ndodh per qejf, dhe kur sheh se rresulltati i asaj lidhje po sjell dicka te mire,ateher seshte me rendesi kush kujna ia ka ber letrat!


Shendet

teutaA
30-06-10, 07:12
se pari po :tongue:

jEtA_1
30-06-10, 07:47
Martesa per letra eshte gabimi me i madh ne jete nese ni femer ose ni mashkull e bene kete une per vete do i kisha keshillu rinin e Kosoves qe le te shkollohen te fitojn dituri dhe ta gjejn veten mbrenda vendlindjes mos te mendojn se shkuarja ne ni vend te evropes ju sjell nje jete te mir perkundrazi nese kane shume dallim si qift mes vete ne gjitha aspektet ateher kurr nuk kan me pasur lumturi

shfletuesi_
30-06-10, 09:26
Martesa per letra eshte gabimi me i madh ne jete nese ni femer ose ni mashkull e bene kete une per vete do i kisha keshillu rinin e Kosoves qe le te shkollohen te fitojn dituri dhe ta gjejn veten mbrenda vendlindjes mos te mendojn se shkuarja ne ni vend te evropes ju sjell nje jete te mir perkundrazi nese kane shume dallim si qift mes vete ne gjitha aspektet ateher kurr nuk kan me pasur lumturi


Nuk ke fol sikur te ishe ne Kosove ke shkruajt sikur te ishe jasht Kosove.

Une do ju thoja rinis Kosovare qe sa me pare nese munden le ta leshojn Kosoven sepse me leht do e gjejn veten ne perendim se ketu. :smile: Pse them kete sepse.. Per hajnin ka atje qka vjedhet, per punetorin ka atje qka punohet, per ate inteligjentin qe eshte i aft te shkollohet ka kushte per studime dhe te arrij shume me leht.

Ne Kosove mbaron fakultetin mbetet rrugeve dhe nuk mund te gjej pune ne profesion te vet perseri i duhet pas atyre viteve qe ka mbaruar shkollimin te gjej nje zgjidhje me te mire se shkolla.
Une njoh me qindra raste qe jan mbet rrugeve kan mbaru fakultetin etj etj etj etj.

Une vet punoj por kam pas fatin e po e them kshtu ashiqare dike te afert qe me ka punesuar se kurr nuk do isha ne kete pune qe kam tani.

Me nje fjale jeten jetojeni aty ku juve ju duket qe e jetoni me se miri.

Prishtinasja_
30-06-10, 17:54
Jo se i kam 2 par letra ! :tongue::biggrin:

shfletuesi_
30-06-10, 18:00
Jo se i kam 2 par letra ! :tongue::biggrin:


Ti nuk po menojshe per Sevape kurr mdoket !? A mendon qe ke me vdek ndojhere moj !!

Prishtinasja_
30-06-10, 18:03
Ti nuk po menojshe per Sevape kurr mdoket !? A mendon qe ke me vdek ndojhere moj !!

:tongue::tongue: Jo more njeren pare letra rezerve i kam qy.

shfletuesi_
30-06-10, 18:05
:tongue::tongue: Jo more njeren pare letra rezerve i kam qy.


Oj ti qike duhet me ardh veres ne kosove e mos me shku ne prishtine po me marr taxin e drejt ne drenice hahah e prej atyshit e zgjedh ma t'mirin e drenices e n'komune menjehere hahahahhahaha

teutaA
30-06-10, 20:24
po bre po spo me don kush:smile:

roadrunner
01-07-10, 09:29
Une i kam lon letrat, per at qe e dua. edhe shume happy jam :D

Kalimero
01-07-10, 11:32
Une i kam lon letrat, per at qe e dua. edhe shume happy jam :D

qa the be ti road,sput mar vesh qa je happ me ato letra pur ato qa e don,zor mi maren vesh kta pismileta.:biggrin:

roadrunner
01-07-10, 11:50
thahs e kam lon diasporen per dashni shqip hahahahaha, kapish? qa the be ti road,sput mar vesh qa je happ me ato letra pur ato qa e don,zor mi maren vesh kta pismileta.:biggrin:

turisti
03-07-10, 22:23
Jo,une i kam 3 pare,muj mi pas edhe te 4-tat me dasht.........

4peace
04-07-10, 08:07
***


...pata me shtype dicka, por s'kisha letra...(sot e diele, dyqanet mbyllur...)

...keshtuqe kush ka letra le te lajmerohet menjehere...

...per martese

Cone gishtin kush po don (e para):wink:

P.S.
S'po du m'u martu...vec letrat po m'duhen...


***

Makresh
04-07-10, 08:42
***


...pata me shtype dicka, por s'kisha letra...(sot e diele, dyqanet mbyllur...)

...keshtuqe kush ka letra le te lajmerohet menjehere...

...per martese

Cone gishtin kush po don (e para):wink:

P.S.
S'po du m'u martu...vec letrat po m'duhen...


*** S'ju kallxove ēfar formati ahahahahaa

premium
04-07-10, 09:06
... letra ka sa don nėpėr rruge ... as nėpėr konteinjera nuk ka aq !

Lapsi
09-07-10, 10:18
jo mo i kam letrat :frown:

premium
09-07-10, 10:20
... ani te qesim nje parti loje me qato letra se paske ;)
a'ki numru a'janė tamam 52 letra ;) Lapsi ??

Lapsi
09-07-10, 11:51
... ani te qesim nje parti loje me qato letra se paske ;)
a'ki numru a'janė tamam 52 letra ;) Lapsi ??pse mo te mungoj ty ahahhha

jane 52 plus edhe dy JOKERA

~AnnA~
09-07-10, 20:12
pse mo te mungoj ty ahahhha

jane 52 plus edhe dy JOKERA

:smile:
Ani laps,martohen se kujtojne qe do pasurohen me gra me letra :smile:
kan harruar, se nga grate nuk u pasurua askush, pervec gjinekologeve :rolleyes:

teutaA
09-07-10, 20:20
PO,,,, biles ju doket si me fitu naj tender ,,,,opss dikur dashurohen more qka po quditni edhe ju qy dashnija nuk ekziston po lind e per me lind duhet me ja ba kushtet kshtu qe me PO te madhe e them qe 70% te martesave ne ks jan interes ahhahah krejt bjeshka martohen me nje truell qe e kan ne sheher:tongue:

Lapsi
15-07-10, 09:05
:smile:
Ani laps,martohen se kujtojne qe do pasurohen me gra me letra :smile:
kan harruar, se nga grate nuk u pasurua askush, pervec gjinekologeve :rolleyes:po te me kishe thene para 4 viteve do studioja per gjinekolog ahahhhhahaha

teutaA
15-07-10, 17:57
PO kush thot jo vjehrra i dekt:tongue:

roadrunner
15-07-10, 18:28
po e paramenoj teuten te komuna tuj ndreq letrat Makreshin hahahahahaha diqaaaaPO kush thot jo vjehrra i dekt:tongue:

teutaA
15-07-10, 18:31
po e paramenoj teuten te komuna tuj ndreq letrat Makreshin hahahahahaha diqaaaa

me kan mir ti sa rrin shkon ma nxjerr nje qerifikat te lindjes se tybe e kam njet me i tubu 7-8 veta qutu ne fd e me i qu te oktapodi a oktapusi qysh po i thojn qati e me vet cilin e kam nafak hahahahhah cilit te ja ngjet per qafe un pe qoj ne komun:smile:

emine
15-07-10, 19:13
Kure nise Bota mu perbyse qateher martohna,edhe nja qasoje qe veq malev rrin,me sakic ne krahe :biggrin:

shfletuesi_
15-07-10, 19:17
po te doja ndonje me letra apo po te doja te martohesha me ndonje me letra... tash isha i martuar kahere :)

emine
15-07-10, 19:19
po te doja ndonje me letra apo po te doja te martohesha me ndonje me letra... tash isha i martuar kahere :)valla shfletus du em ti qu msite me te lype,veq me kusht me mi ba letrat e Kosoves:tongue:

shfletuesi_
15-07-10, 19:36
valla shfletus du em ti qu msite me te lype,veq me kusht me mi ba letrat e Kosoves:tongue:Po tyben me gjithe qejf... :) :smile: :tongue: Kur ashtu a.

emine
15-07-10, 19:40
Po tyben me gjithe qejf... :) :smile: :tongue: Kur ashtu a.
Po thu s'mi kthen msite a ,,,,ev mos breh se mdel hargjim hahahhahhahhahahahahhahh:biggrin:

shfletuesi_
15-07-10, 20:37
Po thu s'mi kthen msite a ,,,,ev mos breh se mdel hargjim hahahhahhahhahahahahhahh:biggrin:


Jo jo that nuk ti kthej te garantoj, bilem nga 1 kokerr sheqer ne kofe jav qes.. :D hahaha

teutaA
15-07-10, 21:14
"me fal veq zmeren ti fali letrat" hahahah jo more ndryshe koka "me fal veq zemern te fal gjith jeten":wink:

arTiiola_
16-07-10, 09:20
LeeTraT iii KooM Edhe MooSs Mii Pas NuuK ee BeeSsOj Qee Isha MarTuu..!

sheqerka_
16-07-10, 10:10
jo se ne martese duhet te ekzistoje dashuria

arTiiola_
16-07-10, 13:54
jo se ne martese duhet te ekzistoje dashuria

Neee LeeTra NuuK Kaa DaShuuuRii .......MooR...!

Kaqanikasja
16-07-10, 15:40
Kur te bon veri dardha hahahahhahaha ma qfar letra more veq ni lypt najkush letrat e kosoves po ahhahahha

teutaA
16-07-10, 20:09
"keq i kan punet ata po kqyrshin nje me letra me ja gjet djalit dikun"

"popo i kishin than ne disa vende po spo don ajo tha smartohna ne kosove kurr"

keto jan biseda kosovarqe ne kete koh vere e mos me shitni fore te kalbta ne kete tem se nerva po me shkoni nuk eshte ne pyetje ti a po martohesh per letra se ndoshta je i martum apo ndoshta ke nje jet pak e a shum te mir por eshte ne pyetje a ka qe martohen per letra ,,,,,,un smartohna per letra se i kam por as kanadez nuk marr po shqiptar pse a ka interes qutu po gjith diten pe du nje shqiptar se edhe vet jam shqiptare e jo qe kam me u dashuru ne ta per 3 jav dit pushim kur e kam kandezin qe 20 vite shok be real people :tongue:

Lapsi
18-07-10, 20:24
kurreeeeeeeeeeeeeeeeee, ca me duhet martesa pa dashuri

Janna
14-01-11, 01:10
I don't know C++ so can't support you specifically but it seems like you have a reasonable request - have a look on Google to see how others have solved it. (http://hireddy66e.insanejournal.com/2308.html) If you find a solution would be great if you could post it here for future reference


Flej flej ...:wink:

shfletuesi_
14-01-11, 10:33
...Valla shpenzim shpenzim ish edhe me letra me u martu... :D Asi per letra... jo vlla vendosa me u kthy ne Kosove po martohna shyptarqe

emine
14-01-11, 10:49
po more qysh jo:biggrin:

Qika^Me^Kule
14-01-11, 16:57
Jo se e kam fitu Azilin....s'po jam ngusht per letra te askujt...:biggrin:

tipi engjellor
21-01-11, 17:37
po une mendoj qe te rinjet tane martohen me te huaja per letra se shiqparet si bejen keto as per ndihm qe i vyn si bejn psh me marrveshje po na shqiptaret na doket qe e bajme dikan qyrak e ku me dite qka mu ba si ndihmojne

roadrunner
21-01-11, 18:13
paj per letra se kto senet po i bojm edhe pa letra hahahahahah

tipi engjellor
21-01-11, 18:32
paj per letra se kto senet po i bojm edhe pa letra hahahahahah

cilat sene

Hajra
21-01-11, 20:46
kryesorja martonu e mos rrini ne dashi per letra ne dashi per dashni veq mos rrini vet ne kete far te ftofti hahahha...

Kalimtare
10-02-11, 14:46
Hmm... siq me tha i dite nje primitivo-skipetar: shko merre dike ne kosove*dhe nxjere prej lloqi..


me dite qe me garantohet nje vend i mire ne parajs*ndoshtaaaaaa e kisha luajt shpetimtaren! ^^

roadrunner
10-02-11, 15:31
une e kisha marr njo me letra* edhe kejt ato kartat e socialles ja kisha honger ne kozmetik :P

Kalimtare
10-02-11, 18:57
une e kisha marr njo me letra* edhe kejt ato kartat e socialles ja kisha honger ne kozmetik :P


haaaahahahah nuk po me kujtohet qysh i thojshin ketyre kartave...bongs me doket!!!

ah* per atu kartelat edhe une jam ngjendje me myt bile hahahahah

roadrunner
10-02-11, 19:29
mi qit zuzakin ne kanar* e ne anene tjeter ni gjermank plak 165 kg* bashk me 7 fmi asnjo pi ni burri......a thu qka thot vaga....po muj me paramendu at zezakin tu fluturu pi peshes t'rond ne anen e kundert hahahahahaha.....


veq edhe njo s'un e kisha konstatu: cilit ka me i ardh era ma shume? hahahahahahahahahahahaHahahahaahh me mdet far teme....

ktyneher lexojsha ne Zeri... ni far reviate si Kosovarja... 17 vjet i kam pas si hut. tematika jo sja dha qiken djalit shqiptar* se ish azilant...

e tash me ja marr shqiptarin... edhe fukaran ma te madhe e bon kabull* po qika po ja merr zezakun zi si futa e pe bon dhanderr.... si gjakovart... kur ja murr magjupi qiken i vijke rond gjakovarti... e kur shkun me pa per ngushtllim i than* aiii kishe ta ka marr katunari se per qe jeton en gjakove...e qe eshte magjup nuk o problem.

roadrunner
10-02-11, 19:39
po qe de* languzat niher hahahahahahahahhahPlus veq ni dham ne past plaka sa me vjerr peshqirin kur te lahet....

per letra more e ka hahahahahahaaahahahaahahahahahah

era normal qe i vjen..... katastrof

rafet llapjani
11-02-11, 10:31
hajde kush don me mi ba letrat mue ktu *aka kush qe bon sevap aghhaagahgahaghaahgagaahagah

doGzona
11-02-11, 10:35
hajde kush don me mi ba letrat mue ktu *aka kush qe bon sevap aghhaagahgahaghaahgagaahagah

Cilat po i don * a te Amerikes a te Zvicres apo tu Kosoves? :D

rafet llapjani
11-02-11, 11:05
Cilat po i don * a te Amerikes a te Zvicres apo tu Kosoves? :D


ahaahh a jet he bac une thash ase qe kam mem vet valla dozon ska dert veq letra tu kosoves jo se u kputa me kto dhi e mos pom qojn najkun edhe ma larg aaghaghaghaghaaghagh

Kaqanikasja
11-02-11, 11:35
Paj nqs don ndokush me i ba letrat e Kosoves hahahhaha

turisti
11-02-11, 12:28
Paj nqs don ndokush me i ba letrat e Kosoves hahahhaha

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*bravo*shtos i vitit vendase.:smile:

Te pershendes shume si dhe FACEN.:smile:

Kaqanikasja
11-02-11, 13:03
hhahaha po de se tash kishin me ja nis me lyp azil ne Kosove e kan nevoj per letra hahahahahahahahaha

turisti
11-02-11, 13:16
hhahaha po de se tash kishin me ja nis me lyp azil ne Kosove e kan nevoj per letra hahahahahahahahaha


Vallahi teoria jote eshte e forte*une besoj ne te*por ishalla kryetmedhenj Europjan kuptojne se sa eshte ora...............:smile:

Kaqanikasja
11-02-11, 13:22
Vallahi teoria jote eshte e forte*une besoj ne te*por ishalla kryetmedhenj Europjan kuptojne se sa eshte ora...............:smile:


Hhaha valla bre vendas ndesh besoje ndesh mo se u myten tu nxan njerz te vendeve tjera tu hy ilegal ne Kosove me lyp azil

turisti
11-02-11, 13:24
Hhaha valla bre vendas ndesh besoje ndesh mo se u myten tu nxan njerz te vendeve tjera tu hy ilegal ne Kosove me lyp azil


Normal qe te besoj*ashtu siq edhe besoj se duhen mu perhap investimet e huaja dhe se do te vijne ditet me te mira per te gjithe qe e kan gjendjen e veshtire ekonomike dhe mbijeteses.

Kaqanikasja
11-02-11, 14:48
Normal qe te besoj*ashtu siq edhe besoj se duhen mu perhap investimet e huaja dhe se do te vijne ditet me te mira per te gjithe qe e kan gjendjen e veshtire ekonomike dhe mbijeteses.


Ishallaaaa

tipi engjellor
11-02-11, 15:24
une letra i kam kam nenshtesi e tana i kam hahah

Daglasi
11-02-11, 18:50
Jo,vec me Jennifeer lopez isha martue.

Oqeani
11-02-11, 23:33
Kur thuhet se po martohen e jan martuar me gjemanke e .... me 150 kg - isha martu edhe une me ndonje bre hahahah - shqiptare !!

E pata pas nje far oferte per me letra :((((

Guri i madh
11-02-11, 23:37
Kur thuhet se po martohen e jan martuar me gjemanke e .... me 150 kg - isha martu edhe une me ndonje bre hahahah - shqiptare !!

E pata pas nje far oferte per me letra :((((


adhahile a je ne men qka po flet po qysh i dilet kamionit per para :biggrin:

valiii
11-02-11, 23:43
Pi qeti momenti po e qes veten anakand publik, cila mi bon letrat mas shpejti i saj jam :))...
Kriteret jane te thjeshta me qene ma pak se 150 kg, ma e re se 60 vjeē, pa kurse per mesimin e gjuhes shpenzimet e rruges le te merren persiper edhe mundsishte mos me ma jep qenin me ja shetite :))

shifra: zemra e vetmuar

DEA
11-02-11, 23:47
Me i sortu letrat a?

Oqeani
11-02-11, 23:48
adhahile a je ne men qka po flet po qysh i dilet kamionit per para :biggrin:


Fukaralleku dere e hekurt ! I kan dale i kan dale edhe kan thane: Llokum me arra !

Oqeani
11-02-11, 23:49
Me i sortu letrat a?


Nėnshkru !

DEA
11-02-11, 23:50
Nėnshkru !

Tana jane te nenshkrueme!

Oqeani
11-02-11, 23:52
Tana jane te nenshkrueme!


Vetem te ēkurorzimit mosni !

DEA
11-02-11, 23:54
Vetem te ēkurorzimit mosni !

Jo jo, asi letrave skena na ne shpi!

Oqeani
11-02-11, 23:57
Jo jo, asi letrave skena na ne shpi!


hahahaha ka ne programet e PC hahaha

Guri i madh
12-02-11, 00:01
Pi qeti momenti po e qes veten anakand publik, cila mi bon letrat mas shpejti i saj jam :))...
Kriteret jane te thjeshta me qene ma pak se 150 kg, ma e re se 60 vjeē, pa kurse per mesimin e gjuhes shpenzimet e rruges le te merren persiper edhe mundsishte mos me ma jep qenin me ja shetite :))

shifra: zemra e vetmuar


a je i gatshem me u martue me nji katerpillar nese po banu gati msoe gjuhen gjermane


po atje ne kosov provimi jepet edhe me pare ,po kur te shkojsh me marr vizen duhet ne disa pytje me u pergjegj perndryshe mbetesh ne kosov

DEA
12-02-11, 00:03
hahahaha ka ne programet e PC hahaha


Kur te kap zori nashta edhe i gjane!

Oqeani
12-02-11, 00:06
Kur te kap zori nashta edhe i gjane!


Pstt se si ne mjalte me qene - nuk ka zor - Naten ... flm per muhabet ... Nina nina ....

valiii
12-02-11, 00:14
a je i gatshem me u martue me nji katerpillar nese po banu gati msoe gjuhen gjermane


po atje ne kosov provimi jepet edhe me pare ,po kur te shkojsh me marr vizen duhet ne disa pytje me u pergjegj perndryshe mbetesh ne kosov

qa oshte mare ata katerpillar lol, jo bre ej me bagera mos m oferto ti mua ketu :)). Edhe gjuhen gjermane skam shance me mesu se mi vrane veshte edhe qata gjermon leshkuqa sun i baj hiq veq kriza pi bojke t veten. Qy Guri qe lun diēka lajmrom, une dal edhe n t zezen ka mali veq mos m pedate ambasadave e kursave :D

Jana
12-02-11, 00:27
Mu em pat pyt a ki leje a ki pasosh i pata thon po dyjat i kam besa edhe lejen e kerrit , licencen e punes , plus vertetimin e kryqit te kuq ... kursin per PC ... per Matematik ... Krejt mo ja pata mledh e kam pas tregu ... masnej emt ha hajt se i paske letrat bile ma shum se sa duhet edhe em PRANOJ hehehehehehe

Peja-Boy
12-02-11, 07:55
Jo...

Qika^Me^Kule
12-02-11, 21:19
Jo.... as sesi..... se vriti mendien per interes......

P/s. Me cen se e kam azilin e futuar....:biggrin:

AliSia
21-03-11, 19:49
Jooo.!!

Oqeani
21-03-11, 19:53
Eh bre - krejte po thojme - JO - E krejte po kshyrin me letra - djem e ēika :(

Dallandyshja_718
22-03-11, 00:39
Me kuvet hakun, vet jo veē per letra por edhe per lek,:biggrin: se letrat pa lek nuk po i duhen kuj gja...ater kisha me pas qef edhe pak bukuri me e pas ai i g'zuom:biggrin:, pse jo me jetua edhe vetem "n'pallat", pa babe pa nane:biggrin:...prit edhe ēka tjeter...paj edhe me pas munsi me shetit sa ma shume n'per bote, ma shpi t'dyte me e pas aerroplanin, t'trete bjeshken, e t'katert hotelin...
P.S. Tash vij e i numroj tjerat kur t'me kujtohen:biggrin:

Hajra
22-03-11, 08:15
.....sa kan ndryshuar koherat edhe malsoret kan rrit ambiciet hahahah...


...une me dikon isha martu veq per qef, me dikon edhe per letra e me dikon me ma dhane boten se nuk isha martu.

Kaqanikasja
22-03-11, 08:17
Po ore si jo nqs dojn me ja ndreq ndokujt letrat me u bo shtetas i Kosoves pse jo hehehehheheheh

AliSia
22-03-11, 17:04
Po ore si jo nqs dojn me ja ndreq ndokujt letrat me u bo shtetas i Kosoves pse jo hehehehheheheh

:smile::smile: mire e keni menduar,se shume kan nevoj per letrat te Kosoves..:tongue:ahhahahhahahhahh

Oqeani
22-03-11, 17:46
Po ore si jo nqs dojn me ja ndreq ndokujt letrat me u bo shtetas i Kosoves pse jo hehehehheheheh


Ka kandidat - http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Kaqanikasja
23-03-11, 09:49
ahhahahah Alisia a po e shef qe u lajmerun kandidatet ahahahahhaahhh pse ori skan nevoj kan me lyp valla po sun kan me gjejt mo ahahahahhahahahahhahahaah

Hajra
23-03-11, 10:23
....jo edhe per llastika martohna se jo veq per letra qy,

Qika^Me^Kule
23-03-11, 16:26
Hei... kush po em ban letrat bre alizante mbeta ende ????? se veq sa per letra pse jo.... martohem martohem :biggrin::tongue:

AliSia
23-03-11, 16:32
ahhahahah Alisia a po e shef qe u lajmerun kandidatet ahahahahhaahhh pse ori skan nevoj kan me lyp valla po sun kan me gjejt mo ahahahahhahahahahhahahaah

Po e kam vrejtur ahahhahahhaahahahahahha..;):smile:

jadore
23-03-11, 16:50
jadore kret dicka.. tjeter te kam pyet e kret dIcka tjeter me je pergjigje.....

Une po shkruj per lisa e ti per fshisa....:biggrin:


Ne kete teme asgje nuk ka te bej... vetem per kunorzim...

Oj Jadoreeeee pergjigju a ta kana ty interesin trego??? a ishe martu ti vetem per letra.... e jo per me pas nje jete te Lumtur deri ne mbarim ???

KA lloj lloj kumorzime.... p.sh dikush per interes , dikush per derte ( Halle)& ( Letra)

qysh me paska ik pa tu pergjegje moj ne kete vetjen qe ma ke shtrue..!
..po done me thone qyl-a..!qe i thojme ka na.. qysh jo mori ne vend bile po ku me gjet se ..?..besa besa cfare baksuzi jam une , une jo me gjet qyl kund , por po duhem me i hap syte e me i bo kater prej flakrimit mos po me bone kush mu budall .
p.s.
vakt i vshire u ardhe moter ..

Makresh
23-03-11, 18:24
E dua shum literaturen, ndoshta edhe isha martuar per letra :tongue:

jadore
23-03-11, 18:28
E dua shum literaturen, ndoshta edhe isha martuar per letra :tongue:


hahahaa, kjo ke edhe ma e forte se e jemja ..

rastesishT
23-03-11, 18:40
Po valla 1 kerr letra po duhet tiij jo deshmitar jo me ja fotokopju ftyren jo kunore jo me ja fotokopju puthjen jo mthe jo t thash per letra po per qka.

Makresh
23-03-11, 18:40
hahahaa, kjo ke edhe ma e forte se e jemja ..


Aaaah,.... ēka s'bon njeri per Art :rolleyes: ??? ahahahahahahaaaa

Elina
25-03-11, 16:01
Po.:biggrin:
Paj me dite qe nuk m'qon ne komune me u kurorezu...as qe i hi atij muhabeti :tongue:

Murgesha
25-03-11, 16:39
Po.:biggrin:
Paj me dite qe nuk m'qon ne komune me u kurorezu...as qe i hi atij muhabeti :tongue:

E ki keqkuptu llokum, ēertifikata e kurorėzimit nuk ėshtė letėr :biggrin:

Elina
25-03-11, 16:47
E ki keqkuptu llokum, ēertifikata e kurorėzimit nuk ėshtė letėr :biggrin:


Po moj qysh jo....se prej qasaj LETRE...nisin me u maru letrat :biggrin:

AliSia
25-03-11, 16:54
Po.:biggrin:
Paj me dite qe nuk m'qon ne komune me u kurorezu...as qe i hi atij muhabeti :tongue:


:biggrin::biggrin: A din se po e qu ne komunen nuk keni shanc per Letra..!! e le mo per viz..:tongue:

Murgesha
25-03-11, 17:30
Po moj qysh jo....se prej qasaj LETRE...nisin me u maru letrat :biggrin:

Po de po, ēkas po del nė ditėt e sotme.... :biggrin:

Lumt si ju qė kini ēka me ju tregu nipave e mesave pėr martesėn tuaj si psh... :wink:

premtimin pėr letra,
premtimin pėr makinėn
premtimin pėr pushime nė vende ekzotike
premtimin pėr me ju qu ēdo natė nė diskotekė
me ju lonė me nejt mė shumė te nėna se nė shpi tuajėn
se nuk ka me ja u qa kokėn pėr me ja kqyrė babėn e nėnėn
etj, etj...

Unė pusja pėrveq premtimit pėr dashuri tė pėrhershme s`kam ēka ju tregoj tjetėr nipave e mesave tė mi! :biggrin:

halla e madhe
25-03-11, 17:54
Po de po, ēkas po del nė ditėt e sotme.... :biggrin:

Lumt si ju qė kini ēka me ju tregu nipave e mesave pėr martesėn tuaj si psh... :wink:

premtimin pėr letra,
premtimin pėr makinėn
premtimin pėr pushime nė vende ekzotike
premtimin pėr me ju qu ēdo natė nė diskotekė
me ju lonė me nejt mė shumė te nėna se nė shpi tuajėn
se nuk ka me ja u qa kokėn pėr me ja kqyrė babėn e nėnėn
etj, etj...

Unė pusja pėrveq premtimit pėr dashuri tė pėrhershme s`kam ēka ju tregoj tjetėr nipave e mesave tė mi! :biggrin:

...neve s'na ra keq jo!:biggrin:

Murgesha
25-03-11, 17:59
...neve s'na ra keq jo!:biggrin:


Shuj bre Hallė se krejt nė mėnyrė primitive jemi martu :biggrin: hec e mos plas tash :wink:

halla e madhe
25-03-11, 20:25
Shuj bre Hallė se krejt nė mėnyrė primitive jemi martu :biggrin: hec e mos plas tash :wink:

...hiq s'po plasim, kur t'i shofim femijte tan cfare statuse kan arrit,po na pushon shpirti rehat:smile:

AliSia
27-03-11, 01:11
Jo bre qfarte per letra...!!! as mendja nuk me shkon..:biggrin:


P.S ne kete postim sot ne rep......me ngjyre blure dikush me ka falenderu ahhaahhahahah

Qika^Me^Kule
19-04-11, 11:45
U myta duke than oo PO PO e tybe askush nuk thot ec ti bai ato puse letra :biggrin:

Prap me mir te mbes me Azil te fituar sic jam :biggrin: e te mos e luti askend me :tongue:

tani e tutje kam ndruar mendimin

jEtA_1
19-04-11, 12:23
Une per vete sa i perket statusit qe kam ne Londer i falenderoj prindt e mij qe ma kan mundesuar kurse burri me ka marrurr me status te regulluar

Oqeani
19-04-11, 20:04
Me i kishte dalur afati pasaortes, nuk po di a te shkoj ne komune, apo te gjeje nje per pasaportė "tjeter" !http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

premium
19-04-11, 23:48
edhe nese nuk vlen kjo teme per mua , me gojeplot do e kisha thene..
jo as me letra as me vizė B,C, ZH .

desert
27-04-11, 13:00
Per cfare lertash???????...cope letre qe nuk ka aspak rendesi...qato sot degjojme lloj lloj budallalleku nga jashte...se kur ngopen me letra fillojne te ndijne zbarzetine me te madhe qe e kane pas prej fillimit!!!
nejse mire e gjejne mbi te gjitha!!!!

Kaqanikasja
29-04-11, 12:17
hahahahaha po nqs eshte i interesum diksuh me ndreq letra te Kosoves se un jashte Kosoves jo ehhehehe:wink::smile:

premium
29-04-11, 21:30
Sa pare mer per nje vize te kosoves:)

hahahahaha po nqs eshte i interesum diksuh me ndreq letra te Kosoves se un jashte Kosoves jo ehhehehe:wink::smile:

Lapsi
29-04-11, 22:01
ca me duhen letrat

Zero Cool
18-05-11, 19:53
kush o ka i shet letrat ?

Qika^Me^Kule
22-05-11, 18:08
Gati jam per me fitu azilin :biggrin:

Hajra
22-05-11, 18:18
......o njeri martohet me u knaq pa lidhje e le ma per letra, qy

Zero Cool
22-05-11, 18:30
Gati jam per me fitu azilin :biggrin:

kallxo kur ta fiton :biggrin:

Kaqanikasja
22-05-11, 19:05
Joooooooooooooo veq kush i don letrat e Kosoves po se ndryshe tjera ncuk jooooooooo

Zero Cool
22-05-11, 19:09
Joooooooooooooo veq kush i don letrat e Kosoves po se ndryshe tjera ncuk jooooooooo

a mi ban ?

Paradox_13
22-05-11, 19:57
...hamene mu ka mush menja.....

emine
22-05-11, 20:00
as per miliona ,e le per letra hiq se hiq:eek:

Zero Cool
22-05-11, 20:02
as per miliona ,e le per letra hiq se hiq:eek:

mu kon e neres ti mi kishe ba letrat qanej kah je :p

emine
22-05-11, 20:04
mu kon e neres ti mi kishe ba letrat qanej kah je :p
kure nguxsha nanen me thojke gjeth,hajt hajt se te njofe une ty,mos me te pas njofte shtrej te kisha ble,e me demek mos me ngux pash zoten se po te gjyje me najsen kres:tongue:

Zero Cool
22-05-11, 20:06
kure nguxsha nanen me thojke gjeth,hajt hajt se te njofe une ty,mos me te pas njofte shtrej te kisha ble,e me demek mos me ngux pash zoten se po te gjyje me najsen kres:tongue:
ani de me njoftesi pra shitmi letrat ma lire qy :) a pot sosen a qy :P