PDA

View Full Version : Shmangni ngjyrat e errėta nė kėtė stinė


Jana
24-03-10, 11:35
Qendrat estetike janė duke u kujdesur pėr ju qė lėkura juaj tė duket sa mė e freskėt dhe ju tė zgjidhni me menēuri hijezimet e juaja tė pėrshtatshme.

Kėtu kemi disa udhėzues nga Sue Moxley pėr tu dukur perfekt pamja juaj.Nė stinėn pranverore preferohen ngjyrat mė tė lehta. Kur jeni tė rrezitura, atėherė ju rekomandojmė tė pėrdorni ngjyrė tė ēeltė.
Mund tė zgjidhni njė ngjyrė roze pėr sy nga marka Mac’s Rosy Outlook Shadow dhe pėr buzė mund tė pėrdorni njė ngjyrė trėndafili nga marka Clinique, ndėrsa thonjtė mund t’i lyeni me lėngun bimor tė koraleve.


Shmangni ngjyrat e errėta nė kėtė stinė
Nė qoftė se keni flokė bionde, atėherė ju mund tė pėrdorni edhe ngjyrė tė kaltėr tė ēeltė pėr hijezim nė sy nga marka Rimmel, ndėrsa pėr thonjtė mund tė pėrdorni ngjyrėn e verdhė nga marka Marks & Spencer.
Ndėrsa vajzat qė kanė flokė tė kuqe, ngjyra jeshile e ēeltė ėshtė mė e pėrshtatshme. Ju mund tė zgjidhni nga marka Max Factor apo ngjyra tė lėngshme nga Precision Eyeshadow, ndėrsa pėr thonjtė mund tė pėrdorni ngjyrė vishnje nga Barry M’.
Buzėt mund t’i lyeni vetėm me njė shkėlqim tė lehtė nga Rimmel dhe do tė dukeni shumė seksi dhe shumė e freskėt.Nėse lėkura juaj ėshtė e zbehtė, atėherė duhet ta ndriēoni atė.
Vajzat me sy ngjyrė kafeje ju preferohet tė pėrdorin ngjyrė jargavani pėr sy, ndėrsa pėr buzė ngjyrė roze. Nė fund thonjtė mund t’i lyeni me ngjyrė roze tė mbylltė.

qekiqi
02-04-10, 16:47
ngjyra ma e mir esht ngjyra e qele boj geshtenje dhe per ftyr me e zie geshtenjen e me te mbrndshmit e geshtenjes me lye ftyren nuk ka ma mir kun puqerr nuk t len thojne ata kush e ka provu bile ta pastro ftyren edhe ti
largon rudhat e kimete vogla nuk i len me dal
ne ftyr hiq