PDA

View Full Version : Pash zotin mos ne leni n'dege...


Fshatari
02-04-10, 14:58
LDD: Ndryshimet qeveritare, tė zbehtahttp://www.dardania.de/vb/upload/img/vija_lajmi.jpgLidhja Demokratike e Dardanisė vlerėson se ndryshimet e fundit nė qeverisjen e vendit janė tejet tė zbehta dhe nuk japin shpresė se do tė ketė zhvillime pozitive nė kualitetin e jetės sė qytetarėve tė vendit....Postuar: 02:20:19 / 02.04.2010"LDD konsideron se vetėm zgjedhjet e parakohshme mundė tė sjellin ndryshimet e duhura nė qeverisjen e vendit, dhe atė me ndryshimin e plotė tė saj. Kjo parti kritikon punėn e qeverisė e cila sipa saj po dėshmon ēdo ditė e mė shume, se pėrformanca e tyre ėshtė duke e dėmtuar seriozisht imazhin e Kosovės", thuhet nė njė komunkatė tė LDD-sė tė lėshuar pas mbledhjes sė kryesisė sė kėsaj partie me pėrfaqėsuesit e degeve.
LDD: Ndryshimet qeveritare, tė zbehta

Lidhja Demokratike e Dardanisė vlerėson se ndryshimet e fundit nė qeverisjen e vendit janė tejet tė zbehta dhe nuk japin shpresė se do tė ketė zhvillime pozitive nė kualitetin e jetės sė qytetarėve tė vendit....
Postuar: 02:20:19 / 02.04.2010


"LDD konsideron se vetėm zgjedhjet e parakohshme mundė tė sjellin ndryshimet e duhura nė qeverisjen e vendit, dhe atė me ndryshimin e plotė tė saj. Kjo parti kritikon punėn e qeverisė e cila sipa saj po dėshmon ēdo ditė e mė shume, se pėrformanca e tyre ėshtė duke e dėmtuar seriozisht imazhin e Kosovės", thuhet nė njė komunkatė tė LDD-sė tė lėshuar pas mbledhjes sė kryesisė sė kėsaj partie me pėrfaqėsuesit e degeve.
(RTK)
__________________________________________________ __________________

Po due me ju kallexue kush jeton e vepron neper dege:

"Na ish kane ni here nje zezak qe kish pas shkue me studjue n'France.
Futet n'sekretariat te nje fakulteti dhe i drejtoeht asaj sekretareshes "bonjour madame"(miredita zonje e bukur)!
Krejt e habitun, kjo sekretaresha e bardhe e pyet : ēka po doni ju ?!
Due me u regjistrue, ia kethen zeshkani!
Po ne cilen dege, e pyet prap e habitur bukuroshja e bardhe franceze!
Nuk due ma dege, ia kethen zezaku. Bolle kemi rrenue neper dege, tash po dojme me rrenue si njerez se jeta e majmunave na ka dal per goje...!

Morali i storjes: perderisa edhe n'afrike majmuni ka zbrit nga dega dhe eshte bere njeri, ne disa parti te republikes se Kosoves ende punohet me metoda te vjetra!