PDA

View Full Version : Kampionati Boteror Afrika e Jugut!


Faqet : [1] 2

Skyfter
30-05-10, 08:39
Pershendetje .........Personalisht jam dhe kam qen gjithmon tifoz i futbollit Anglez, keshtu qe shpresoj se do te fitojn ket Kampionat!
A Afrika e Jugut, Meksika, Uruguaji, Franca

B Argentina, Nigeria, Korea e Jugut, Greqia

C Anglia, Shba, Algjeria, Slovenia

D Gjermania, Australia, Serbia, Gana

E Holanda, Danimarka, Japonia, Kameruni

F Italia, Paraguaji, Zelanda e Re, Sllovakia

G Brasili, Korea e Veriut, Bregu i Fildishte, Portugalia

H Spanja, Zvicrra, Hondurasi, Kili

Oqeani
30-05-10, 15:23
Mendoj se ne finale do te ballafaqohen: Spanja - Argjentina

Prishtinasja_
30-05-10, 19:17
Pershendetje .........Personalisht jam dhe kam qen gjithmon tifoz i futbollit Anglez, keshtu qe shpresoj se do te fitojn ket Kampionat!
A Afrika e Jugut, Meksika, Uruguaji, Franca

B Argentina, Nigeria, Korea e Jugut, Greqia

C Anglia, Shba, Algjeria, Slovenia

D Gjermania, Australia, Serbia, Gana

E Holanda, Danimarka, Japonia, Kameruni

F Italia, Paraguaji, Zelanda e Re, Sllovakia

G Brasili, Korea e Veriut, Bregu i Fildishte, Portugalia

H Spanja, Zvicrra, Hondurasi, Kili

Per mendimin tim keto ekipe do shkojn para:

Grupi A --> Franca
Grupi B -->Argentina
Grupi C--> Anglia
Grupi D --> Gjermania:biggrin:
Grupi E --> Holanda
Grupi F --> Italia
Grupi G --> Brazili
Grupi H --> Spanja

shfletuesi_
30-05-10, 19:18
Argentina - Brazili keto dyja do e fitojn kampjonatin....

Oqeani
30-05-10, 19:48
Argentina - Brazili keto dyja do e fitojn kampjonatin....

A paska edhe dy fitues a http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

shfletuesi_
30-05-10, 19:59
A paska edhe dy fitues a http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gifhahahah kam harru me cek qe njeri prej tyre...

ibi_amg_23
02-06-10, 14:57
finale brazil spanjePersonalisht jam dhe kam qen gjithmon tifoz i futbollit Anglez, keshtu qe shpresoj se do te fitojn ket Kampionat!
A Afrika e Jugut, Meksika, Uruguaji, Franca

B Argentina, Nigeria, Korea e Jugut, Greqia

C Anglia, Shba, Algjeria, Slovenia

D Gjermania, Australia, Serbia, Gana

E Holanda, Danimarka, Japonia, Kameruni

F Italia, Paraguaji, Zelanda e Re, Sllovakia

G Brasili, Korea e Veriut, Bregu i Fildishte, Portugalia

H Spanja, Zvicrra, Hondurasi, Kili[/quote]

panta_rhei
05-06-10, 19:49
Nuk mė ka pėlqyer aspak qasja e Carlos Dungės, kėshtuqė kėsaj radhe Brazilin e pėrjashtoj nga favoritėt pėr kupė.

Mendoj se ky Botėror do tė kalojė nė shenjė tė kėtyre katėr ekipeve: Gjermani, Angli, Argjentinė, Spanjė. Ekipi qė do tė mposhtė ndonjėrin prej kėtyre do tė fitojė edhe Kupėn e Botės sivjet.

Unė jam pėr Argjentinėn. Futbolli ka nevojė pėr fenomene si Maradona ose Messi.

Izraeliti
13-06-10, 14:53
Kampionati Boteror Afrika e Jugut Live

Livestream video stream:

Gjuhe sllave

http://www.livetipsportal.com/en/live-video-links/3-football-stream-16220-algeria-slovenia-world-cup-south-africa-2010/

Gjuhe Gjermane

http://sport.orf.at/wm2010/livestream/
http://www.zdf.de/zdfmediathek/kanaluebersicht/610/thema/Sport#/event/1054920/wm-2010

Arb
13-06-10, 15:00
Me heret luajten Slloveni - Algjeri.

Kaja nonen, qysh fucking kane ardh ne Boteror keto dy kombetare. Marre me i pa ne Boteror.

Arb
13-06-10, 17:28
Ecen Shkijet...

Ghana 1-o shkinia

sherri
13-06-10, 17:29
HUPI!,shkiniaaaaaa:biggrin:

Gjumashja
13-06-10, 18:12
hajt se fiton sonte Germania

panta_rhei
13-06-10, 18:22
Me heret luajten Slloveni - Algjeri.

Kaja nonen, qysh fucking kane ardh ne Boteror keto dy kombetare. Marre me i pa ne Boteror. Shtoja ksaj edhe lojen grekve e shkijve me ghanen, edhe tė nxehtin edhe kulmin e krejt torturės - vuvuzellat ...

S'ka mbetė tjetėr veq me e lanė zėrin e tivisė nė "Mute" :smile:

Duhet me pritė deri t'u vjen radha dutch-av edhe spanjollėve, nashta ngjallet pak atmosfera... se niherperniher qetij kampionati s'ki ēka i thu tjeter veq "zoti u lashtė shnosh"

e_martumja
13-06-10, 18:36
Finale: SPANJA ME ARGENTINEN

Makresh
13-06-10, 19:11
Un jam me GHANAN.

gazi-de
13-06-10, 20:50
Po fiton polonia tybe :tongue:

gazi-de
13-06-10, 20:59
http://www.youtube.com/watch?v=1b7-9y8IYrM&feature=related

:tongue::tongue::tongue:

Prishtinasja_
13-06-10, 21:31
Hajde fitore hajdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :biggrin:
Gjermania -Australia!
4:0 ! :biggrin: Ishte nje loje e paster dhe fer!

Sa ta kene Gjermania Klosen dhe Podolskin fitoret do jene patjeter te pranishme....! :biggrin:

shfletuesi_
13-06-10, 21:39
Hajde fitore hajdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :biggrin:
Gjermania -Australia!
4:0 ! :biggrin: Ishte nje loje e paster dhe fer!

Sa ta kene Gjermania Klosen dhe Podolskin fitoret do jene patjeter te pranishme....! :biggrin:


Leht e ka pas me Australin qe skan talent ne futboll. A din qysh. Si me shku une ne Ring e me u ndesh me Luanin qeshtu. Do shofim ne ndeshjet e ardheshme. E ky Miroslav Klose ky asgja sdi ska lidhje me topin mos me i pas lojtaret tjere ky do ishte nje hiq. :smile:

Gjermanet skan kry po kan force jan vital.Ne futboll.

Prishtinasja_
13-06-10, 21:57
Leht e ka pas me Australin qe skan talent ne futboll. A din qysh. Si me shku une ne Ring e me u ndesh me Luanin qeshtu. Do shofim ne ndeshjet e ardheshme. E ky Miroslav Klose ky asgja sdi ska lidhje me topin mos me i pas lojtaret tjere ky do ishte nje hiq. :smile:

Gjermanet skan kry po kan force jan vital.Ne futboll.
Aaa inatziu qe ishe kon edhe ti bre..:tongue:

Ani do e shef ti,edhe ne lojrat tjera do jene vital dhe me kry...! :biggrin:

Eshte parė edhe ne kampionatin 2006, ku e zuren vendin e tret pas fitores ndaj Portogalis dhe parvjet ne kampionatin evropian 2008, bile arriten deri ne finale,por per fat te keq humben ndaj Spanjes....!

Duhesh me ua dhan doren, se me lujt ja kan anen...! :biggrin:

shfletuesi_
13-06-10, 21:59
Aaa inatziu qe ishe kon edhe ti bre..:tongue:

Ani do e shef ti,edhe ne lojrat tjera do jene vital dhe me kry...! :biggrin:

Eshte para ne kampionatin 2006, u zuren vendin e tret pas fitores ndaj Portogalis dhe parvje ne kampionatin evropian, bile arriten deri ne finale,por per fat te keq humben ndaj Spanjes....!

Duhesh me ua dhan doren, se me lujt ja kan anen...! :biggrin:


Ai po na kallxon per 2006 edhe qe e kan zan vendin e 3-te eiii pash Zoten shuj. Po shkurt e trup sdin me lujt sa paren e japin ne futboll e shpenzojn keta marre eshte mos me i fitu gjithe kampionatet. :P :biggrin: Edhe nime pranoje disfaten se sdo ket shance te fitoj kampjonatin nese shkon ne qerek finale mjafton ose gjysem finale :). Ih Xheloze qe je ti posht Gjermania. Viva la Anglia.

Arb
13-06-10, 21:59
Shtoja ksaj edhe lojen grekve e shkijve me ghanen, edhe tė nxehtin edhe kulmin e krejt torturės - vuvuzellat ...

S'ka mbetė tjetėr veq me e lanė zėrin e tivisė nė "Mute" :smile:

Duhet me pritė deri t'u vjen radha dutch-av edhe spanjollėve, nashta ngjallet pak atmosfera... se niherperniher qetij kampionati s'ki ēka i thu tjeter veq "zoti u lashtė shnosh"

A ska tjeter!

Kjo loja e Gane-shkijet edhe ma katastrofe. Qysh ua kom shkerdhy gjakun e magjupeve e jane kualifiku cetniket?

Shyqyr qe ua rrasi Ghana, e nuk dulen parashikimet e Andi Lokajt e do gazataruceve te tjere qe gjoja shkinia koka e forte.


Eh, si gjithmone e ndreqen Kampionatin Gjermanet. Pame ma ne fund Futboll!

Tash te premten, ne 13:30, Gjermani - shkini.

Arb
13-06-10, 22:01
Leht e ka pas me Australin qe skan talent ne futboll. A din qysh. Si me shku une ne Ring e me u ndesh me Luanin qeshtu. Do shofim ne ndeshjet e ardheshme. E ky Miroslav Klose ky asgja sdi ska lidhje me topin mos me i pas lojtaret tjere ky do ishte nje hiq. :smile:

Gjermanet skan kry po kan force jan vital.Ne futboll.

Cka je ka thu bre skane kry?

A as ne futboll nuk merrni vesh ju te PDK-se?

Gjithe ato sulme, gjate gjithe ndeshjes, nga cdo ane e fushes, ta merr mendja qe i bajne ata qe nuk kane kry a?

Prishtinasja_
13-06-10, 22:01
Ai po na kallxon per 2006 edhe qe e kan zan vendin e 3-te eiii pash Zoten shuj. Po shkurt e trup sdin me lujt sa paren e japin ne futboll e shpenzojn keta marre eshte mos me i fitu gjithe kampionatet. :P :biggrin: Edhe nime pranoje disfaten se sdo ket shance te fitoj kampjonatin nese shkon ne qerek finale mjafton ose gjysem finale :). Ih Xheloze qe je ti posht Gjermania. Viva la Anglia.

Jo, vetem deshta te bej me dije qe gjithmone kan arrit lart! :cool: Thash mos ke harrua...:tongue:

Ashtu si herave tjera edhe kete here do arrijn lart...!

shfletuesi_
13-06-10, 22:04
Cka je ka thu bre skane kry?

A as ne futboll nuk merrni vesh ju te PDK-se?

Gjithe ato sulme, gjate gjithe ndeshjes, nga cdo ane e fushes, ta merr mendja qe i bajne ata qe nuk kane kry a?


Po eshte leht te luash kur ske kanditat :) . skan dite de me lujt qyre Qka po ju vje inati as sdin me lujt gjermanet jo. :biggrin:

shfletuesi_
13-06-10, 22:05
Jo, vetem deshta te bej me dije qe gjithmone kan arrit lart! :cool: Thash mos ke harrua...:tongue:

Ashtu si herave tjera edhe kete here do arrijn lart...!


Italianet thojn, forrtuna forrtuna ... kan fat keta dreqen ne top se jo qe dijn me lujt hahaha :biggrin: Hajt se vetem fillimi eshte do i shohim ne vazhdim.

Prishtinasja_
13-06-10, 22:07
Po eshte leht te luash kur ske kanditat :) . skan dite de me lujt qyre Qka po ju vje inati as sdin me lujt gjermanet jo. :biggrin:

Hhahhahahahahahah le le shfletues! :biggrin:

Tash me 18-tin kismet, presim serish fitore !!!!!

shfletuesi_
13-06-10, 22:10
Hhahhahahahahahah le le shfletues! :biggrin:

Tash me 18-tin kismet, presim serish fitore !!!!!


Jo me 18-tin edhe une e pres fitoren e saj ndoshta inshAllah nuk me zhgenjen.


Piiiiiih Prishtinasja_ tifoze e Gjurmanit koka

Virti
13-06-10, 22:17
Urime Gjermanise!
Dhasht Zoti qe lojen e ardhme t'a fitojne bindshem!

panta_rhei
13-06-10, 22:19
A ska tjeter!

Kjo loja e Gane-shkijet edhe ma katastrofe. Qysh ua kom shkerdhy gjakun e magjupeve e jane kualifiku cetniket?

Shyqyr qe ua rrasi Ghana, e nuk dulen parashikimet e Andi Lokajt e do gazataruceve te tjere qe gjoja shkinia koka e forte.


Eh, si gjithmone e ndreqen Kampionatin Gjermanet. Pame ma ne fund Futboll!

Tash te premten, ne 13:30, Gjermani - shkini.
T'ish kon puna pėr kombtaret e kontinetit tė azisė dhe tė australisė, ekipi ynė kombtar osht nja 3 her ma i fortė tybe. Bile Shqipnia asht shum ma e mir sesa greqia, sllovenia edhe shkinia... po ski ēka i ban... sistemi i egėr nėpėr grupe.

Sa pėr Gjermaninė. Thjeshtė ka lujtė "me t'knaqė" sonte. Por, realisht pėr me parashiku diēka ma shum, nuk kisha guxu veq tuj u bazu nė kėtė ndeshje. Unė nuk dij me kallzu a ka qenė Gjermania shumė e fortė, a kanė qenė Aussies tepėr tė dobėt.
Gjithsesi, dank dojēav, mė nė fund na u kthy kampionati botėror.

panta_rhei
13-06-10, 22:33
Jo me 18-tin edhe une e pres fitoren e saj ndoshta inshAllah nuk me zhgenjen.


Piiiiiih Prishtinasja_ tifoze e Gjurmanit koka qy shfletus mos u qudit a :biggrin:

n63pogWpvvc

Etnical
14-06-10, 00:02
Urime Gjermania se me plot merit kan fitu,shpresoj qe kshtu te vazhdojn.Ma nfund pam ni loj tbukur nket kampionat

gazi-de
14-06-10, 20:18
italia po hup tybe :rolleyes:

shfletuesi_
14-06-10, 21:06
gazi-de, hiq sme prishet tyben haha

gazi-de
14-06-10, 21:18
gazi-de, hiq sme prishet tyben haha
jo e barazun:tongue:

Prishtinasja_
14-06-10, 22:16
jo e barazun:tongue:

Menzi...:tongue:! Lojetaret e Paraguayit ishin more si zhiva...t'shpejt! Pjesen e dyte nuk kan luajt mire bre..sidomos ne sulm!

Shyqyr qe nuk fituan Italianet sepse nuk ishin durua sonte duke festua..! :biggrin:

Arb
15-06-10, 21:58
Brazili nuk u duk aq mire sonte. Per qef e shoh te eleminuar qysh ne fazen e grupeve.

Bregu i Gjingove u duk i forte perballe Portugalise.

Te shohim se cka po na tregon Spanja, neser.

gazi-de
15-06-10, 22:02
Menzi...:tongue:! Lojetaret e Paraguayit ishin more si zhiva...t'shpejt! Pjesen e dyte nuk kan luajt mire bre..sidomos ne sulm!

Shyqyr qe nuk fituan Italianet sepse nuk ishin durua sonte duke festua..! :biggrin:
hmm nuk e ke pa qa kom then te nje teme qa nuk duhet te boj nje femer aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:
mos mu idhno :wink::tongue:

Arb
15-06-10, 22:04
Menzi...:tongue:! Lojetaret e Paraguayit ishin more si zhiva...t'shpejt! Pjesen e dyte nuk kan luajt mire bre..sidomos ne sulm!

Shyqyr qe nuk fituan Italianet sepse nuk ishin durua sonte duke festua..! :biggrin:

Oj mbese o!

Italianet kane histori qe edhe me lojera te dobeta ta kalojne grupin.

E kur e kalojne grupin, nuk u dihet se sa larg shkojne.

panta_rhei
16-06-10, 17:40
Futbolli nuk luhet me milionera, kish pas thanė njani.

Lojtarėt e ekipit tė spanjės peshojnė mbi 500 milion euro.
Psh*rr n'ta.

Qashtu kariokėt.

Arb
16-06-10, 19:11
Ndodhi mbase edhe befasia me e madhe ne kete Boteror.

Zvicra mundi Spanjen.

shfletuesi_
16-06-10, 19:18
Ndodhi mbase edhe befasia me e madhe ne kete Boteror.

Zvicra mundi Spanjen.


Epo topi i rrumbullaket eshte. E ter loja ishte e spanjolleve qysh u pshtjel topi sa natan sa n'kit ane hini ngol edhe humbi spanja mire ja bana spanjes ama per 1 gja me erdhi keq deri me tani te vetmit ata kan ba loje si duhet te paster dhe aksion qe thone. Tek e fundja askush spo e kqyr kush e ka udheheq lojen por kush e fitoj ate.

teutaA
16-06-10, 19:22
e kafe e dynja sa shum i pecillsha dikur:smile:

panta_rhei
16-06-10, 19:42
Ndodhi mbase edhe befasia me e madhe ne kete Boteror.

Zvicra mundi Spanjen.
Nga ky grup, tashmė sigurt shkon Zvicra. Kurse, mendoj se spanja pėrballjen me kilin do ta ketė pėr jetė a vdekje.

Skyfter
16-06-10, 21:02
Pershendetje ...

Deri me tash lojet kan qen mos vet :redface: ...perveq loja e Gjermaneve me krokodillat pa dhemb .........


Favorit i imi eshte Argentina mirpo shpresoj se Three Lions do e gjejn veten ne ket Turnir te neveritshem!

shfletuesi_
16-06-10, 21:03
Pershendetje ...

Deri me tash lojet kan qen mos vet :redface: ...perveq loja e Gjermaneve me krokodillat pa dhemb .........


Favorit i imi eshte Argentina mirpo shpresoj se Three Lions do e gjejn veten ne ket Turnir te neveritshem!


Jo bre spanja ka ba loje ma te fort se gjermania edhe pse hupi


Spain 0 - 1 Switzerland

half-time (0 - 0)


referee : spectators :

Howard Webb (England) 62,453

match details :

30' S. Grichting

52' [0 - 1] G. Fernandes

74' R. Ziegler

90' D. Benaglio

90' H. Yakin

statistics :
shots on target : 8 - 3
shots off target : 17 - 3
possession (%) : 63 - 37
corner kicks : 12 - 3
offsides : 3 - 1
fouls : 9 - 17
yellow cards : 0 - 4
red cards : 0-0

Skyfter
16-06-10, 21:09
Shfletues fola per loj qe ja vlen me pagu bileten apo per me pa ne Tv, pa marr parasysh se sa kushton e jo per loj te qyqarve Zvicrran.

shfletuesi_
16-06-10, 21:12
Shfletues fola per loj qe ja vlen me pagu bileten apo per me pa ne Tv, pa marr parasysh se sa kushton e jo per loj te qyqarve Zvicrran.


Eh nime Qyqare. :) A jo valla sa i perket buletes as per ata as per ata s'kisha pagujt me shku me kqyr.


Gou gou England

panta_rhei
16-06-10, 21:14
Uruguaji : Afrika Jugore 2:0

Ew Forlan he hallall zoti ta baft qė ua shterre qita pipat e neveritshėm afrikanėve. :smile:

Skyfter
16-06-10, 21:22
Ekipet Afrikane s'kan karakter fitues as s'kan moral edhe ka me ju zgjat kogja shum (normal nese nuk bohet kijamet ;)) qe te mbrrin dicka.

Keto vevezuelas a si quhen diqysh po i pershtaten keti Kontineti, keshtu qe ne fund edhe mbasi te kryhet ky Kampionat kan me mbet me to dhe gishta ne goj :biggrin:

shfletuesi_
16-06-10, 21:25
90' South Africa 0 - 3 Uruguay

half-time (0 - 1)

referee : spectators :

Massimo Busacca (Switzerland) 49,000

match details :

6' S. Pienaar

24' [0 - 1] D. Forlan

42' K. Dikgacoi

76' I. Khune

80' [0 - 2] D. Forlan (pen.)

statistics :
shots on target : 3 - 7
shots off target : 4 - 9
possession (%) : 48 - 52
corner kicks : 3 - 4
offsides : 3 - 2
fouls : 13 - 10
yellow cards : 2 - 0
red cards : 1 - 0

teutaA
16-06-10, 21:26
e brazili a luen kun :confused:

Skyfter
16-06-10, 21:33
e brazili a luen kun :confused:

teutA ku je pash ni Zot, si te kemi lale?

Info: Brazili e ka bojkutu ket Kampionat!

teutaA
16-06-10, 21:36
teutA ku je pash ni Zot, si te kemi lale?

Info: Brazili e ka bojkutu ket Kampionat!

ne pun pasha zotin :smile:

po a nejse se sjam ne rrjedha te futbollit hiq sdi qka po bahet:wink:

Skyfter
16-06-10, 21:39
ne pun pasha zotin :smile:

po a nejse se sjam ne rrjedha te futbollit hiq sdi qka po bahet:wink:

Zoti te ruajt ty, vec puno se ja shef hajrin pasha jeten po.

ani cka pe mbyll synin e ................................... :wink:

mendjemadhka niher.

Zana_ch
16-06-10, 21:48
http://www.zanella.tv/images/euro2008hoppschwiiz.jpg

Prishtinasja_
17-06-10, 08:25
http://www.zanella.tv/images/euro2008hoppschwiiz.jpg

Zanushe me erdh mire qe fitoj Zvicera ! Por sa lart do shkojn s'dihet !:rolleyes:

Neser loja Gjermani-Serbi :biggrin:

panta_rhei
18-06-10, 14:37
Neser loja Gjermani-Serbi :biggrin:

Deutsche kartoffeln??????!!!!!!

Scheiss' drauf!

Amo per midis e n'ta.

Prishtinasja_
18-06-10, 14:51
Deutsche kartoffeln??????!!!!!!

Scheiss' drauf!

Amo per midis e n'ta.
O phanta rhei....1 shpi "rob" kem ka harrojm me marre frym:tongue:

Ke zemra ka me dal prej vendi...se inati bre! Edhe t'kish humbe kunder ndonje shteti tjeter nuk do ishte dert i madh por kunder Serbis....! :redface:

Kam qene shume shume optimiste per nje fitores t'Gjermanis!

Garant ka qene loja e shitur, Klose gjithashtu! Por u ndi shume mungesa e tij ne sulm! Edhe Podolski boll i pati 3 shanca per 1 goll,por gjithmone deshtoj !

Po shpresoj tash nje fitore kunder Ghanes...!:cool:

gazi-de
18-06-10, 15:01
edhe pse shkit hiq te mire nuk ken po me ndihmet e vllezerve te tyre (polaket) fitun,edhe boll inati me erdh vallahi:rolleyes:

Oqeani
18-06-10, 18:34
O phanta rhei....1 shpi "rob" kem ka harrojm me marre frym:tongue:

Ke zemra ka me dal prej vendi...se inati bre! Edhe t'kish humbe kunder ndonje shteti tjeter nuk do ishte dert i madh por kunder Serbis....! :redface:

Kam qene shume shume optimiste per nje fitores t'Gjermanis!

Garant ka qene loja e shitur, Klose gjithashtu! Por u ndi shume mungesa e tij ne sulm! Edhe Podolski boll i pati 3 shanca per 1 goll,por gjithmone deshtoj !

Po shpresoj tash nje fitore kunder Ghanes...!:cool:

Edhe ne Gjermani ka hy fare e huaj -(ketu sllave)- sikurse ne France....

Penaltine, a nuk pate lojtare tjeter per t'a ekzekutuar, por aj far sllavi a !!!!!
Nuk i kuptoj trajnerat ! - ende nuk u mbushen mend ! -
Kloze ne kartonin e pare beri hyrje te panevoje siē beri ne te dyten ! - Pse nuk e nderroi pas gabimit te pare !! A mos duet t'ia vizatojme trajnerit gjerman se gjerat jan te pergaditura nga me heret !!!

Ēudi ! Si thone gjermanet - Trajner - Kof dum ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Edhe Gana do ta munde Gjermanine !!!!!!

shfletuesi_
18-06-10, 18:46
O phanta rhei....1 shpi "rob" kem ka harrojm me marre frym:tongue:

Ke zemra ka me dal prej vendi...se inati bre! Edhe t'kish humbe kunder ndonje shteti tjeter nuk do ishte dert i madh por kunder Serbis....! :redface:

Kam qene shume shume optimiste per nje fitores t'Gjermanis!

Garant ka qene loja e shitur, Klose gjithashtu! Por u ndi shume mungesa e tij ne sulm! Edhe Podolski boll i pati 3 shanca per 1 goll,por gjithmone deshtoj !

Po shpresoj tash nje fitore kunder Ghanes...!:cool:


Valla a hupi prej Serbis edhe prej Ghanes le te humb. A po nime s'kan pare keta te Ghanes me ju jap Po dojkan me fitu.

LOJETARI
18-06-10, 19:02
Shihi patriotat , qysh ju vjen inati pse humbi Gjurmunia .Ani po ēuditna qysh nuk e ka qel Fshatari njė temė me titulln "UDB-a e blejti lojen .hahhahaha......
Me pa fitue Gjurmania krejt kishin thėnė se Klosse veq qė e ka gruan shqiptare kanė fitue .Hjat dilni prapė te politika se ma mirė po ju shkon .:biggrin:

Shpat
18-06-10, 19:04
Referat sivjet nuk me duken tamam ???

http://www.youtube.com/watch?v=NEEK1hwBCY4&NR=1

shfletuesi_
18-06-10, 19:16
Shihi patriotat , qysh ju vjen inati pse humbi Gjurmunia .Ani po ēuditna qysh nuk e ka qel Fshatari njė temė me titulln "UDB-a e blejti lojen .hahhahaha......
Me pa fitue Gjurmania krejt kishin thėnė se Klosse veq qė e ka gruan shqiptare kanė fitue .Hjat dilni prapė te politika se ma mirė po ju shkon .:biggrin:


hahahhahahaha jaa UDB-ja e ka blejt lojen kjo dihet

vjeshta
18-06-10, 22:15
Shihi patriotat , qysh ju vjen inati pse humbi Gjurmunia .Ani po ēuditna qysh nuk e ka qel Fshatari njė temė me titulln "UDB-a e blejti lojen .hahhahaha......
Me pa fitue Gjurmania krejt kishin thėnė se Klosse veq qė e ka gruan shqiptare kanė fitue .Hjat dilni prapė te politika se ma mirė po ju shkon .:biggrin:


Ti bone hajgare por edhe kjo qe e the nuk mundet me qene large mendesh ...:biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0

E solla Shakiren ,ndoshta iu kalon .:D

teutaA
18-06-10, 22:42
Shihi patriotat , qysh ju vjen inati pse humbi Gjurmunia .Ani po ēuditna qysh nuk e ka qel Fshatari njė temė me titulln "UDB-a e blejti lojen .hahhahaha......
Me pa fitue Gjurmania krejt kishin thėnė se Klosse veq qė e ka gruan shqiptare kanė fitue .Hjat dilni prapė te politika se ma mirė po ju shkon .:biggrin:

veq nje rep. te gjelbert se atje sme bani me ta dhan:smile:

Prishtinasja_
18-06-10, 23:03
Valla a hupi prej Serbis edhe prej Ghanes le te humb. A po nime s'kan pare keta te Ghanes me ju jap Po dojkan me fitu.

Shuni de mos me tranonin...! Se ashtu se keshtu jam ba xeher:redface:

Podolski me nervozoj me se shumti...! Kishte shume shanca te jap goll!

Shnosh ebo...! Por inati qe humben bash kunder Serbis !

shfletuesi_
18-06-10, 23:05
Shuni de mos me tranonin...! Se ashtu se keshtu jam ba xeher:redface:

Podolski me nervozoj me se shumti...! Kishte shume shanca te jap goll!

Shnosh ebo...! Por inati qe humben bash kunder Serbis !Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooooooooooooooooo M A R
Podolski.

Prishtinasja_
18-06-10, 23:06
Edhe ne Gjermani ka hy fare e huaj -(ketu sllave)- sikurse ne France....

Penaltine, a nuk pate lojtare tjeter per t'a ekzekutuar, por aj far sllavi a !!!!!
Nuk i kuptoj trajnerat ! - ende nuk u mbushen mend ! -
Kloze ne kartonin e pare beri hyrje te panevoje siē beri ne te dyten ! - Pse nuk e nderroi pas gabimit te pare !! A mos duet t'ia vizatojme trajnerit gjerman se gjerat jan te pergaditura nga me heret !!!

Ēudi ! Si thone gjermanet - Trajner - Kof dum ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Edhe Gana do ta munde Gjermanine !!!!!!

Mire e ke Oqean,penalltin ka muajt Schweinsteiger te luaj e jo Podolski !
Phiii, me kan zhgenjy kesaj here !:redface:
Por prap se prap ka qene dhe do jete ekipi im i prefuar ! :smile:

Etnical
21-06-10, 00:17
Gjermania lujti mjaft mir,po thjesht fati jav kthej shpinen,shpresoj qe ta mujn Ganen dhe te kualifikohen,se perndryshe nuk kqyret kampionati pa ta.

shfletuesi_
21-06-10, 20:43
Kush ju beson falltoreve e prognozave sportive po thon qe serbia ka me shku ne finale me brazilin ose argjentinen , hej more Allah ti jep e na Ha. Qka nuk nien njeri i ka hy sherri n'tana anet.

Ska sport ma qe luhet per fitore e per kup po per miliona.

panta_rhei
22-06-10, 21:19
Argjentina po e pėrdhunon greqinė a :biggrin:

shfletuesi_
22-06-10, 21:23
Argjentina po e pėrdhunon greqinė a :biggrin:


Sahere qe ka lujt me Argentinen Grecia keso perrsheshi e ka pas... :)

Guri i madh
22-06-10, 21:25
pse qka paska ndodh mes junanit edhe argjentines

Dallandyshja_718
22-06-10, 22:25
Kush ju beson falltoreve e prognozave sportive po thon qe serbia ka me shku ne finale me brazilin ose argjentinen , hej more Allah ti jep e na Ha. Qka nuk nien njeri i ka hy sherri n'tana anet.

Ska sport ma qe luhet per fitore e per kup po per miliona.Ishalla i bjen me lujt me Brazilin se tash j'u tregon loje "kaurrave srrb":biggrin:

Njime a jemi te politika a te sporti:confused: :biggrin:

roadrunner
23-06-10, 14:58
Komentatori korean ‘shukatet’ pas rezultatit 4-0


Nga Express mė 23.06.2010 nė ora 12:37

Komentatori i Koresė sė Veriut nuk ka thėnė asnjė fjalė pas golit tė katėrt qė Portugalia ia shėnoi Koresė sė Veriut, nė fitoren deri mė tani mė tė thellė gjatė Kampionatit botėror 2010, (7-0) tė hėnėn.

Banorėt e Koresė sė Veriut nė ekranet e tyre tė vogla kanė mundur tė shikojnė vetėm goleadėn e Portugalisė, tė dėgjojnė vuvuzelat dhe tė vuajnė. Ndėrsa, komentatori e filloi furishėm transmetimin dhe madje edhe pas pranimit tė golit tė parė 1-0, ai ishte i sigurt se ekipi do tė rikthehet.

Nė pjesėn e dytė, pas shėnimit tė golit tė katėrt, ai vetėm tha: “Jo!” dhe kjo ishte e tėra prej tij. Banorėt e Koresė sė Veriut mė nė fund patėn rastin tė pėrcjellin drejtpėrdrejtė njė ndeshje tė Kombėtares sė tyre. Deri mė tani, takimet i kanė parė vetėm nė xhirime tė pėrsėritura dhe atė nė rast se nuk kanė pėsuar humbje.

Mirėpo, lideri Kim Jong II u tregua i mėshirshėm dhe pas paraqitjes sė mirė nė humbjen 2-1 nga Brazili, nė ndeshjen e tyre tė parė, vendosi tė lejojė transmetimin e drejtpėrdrejtė tė takimit me Portugalinė. Mirėpo, me gjasė ky mund tė jetė transmetimi i fundit i drejtpėrdrejtė i njė ndeshjeje nė Korenė e Veriut, pėrderisa Kim Jong II ėshtė gjallė.

Kalimtare
23-06-10, 15:35
..ajde dojqlland... 2 golla minimum sonte!!!

Oqeani
23-06-10, 18:38
Gana - Gjermania - 2:1

Australia - Serbia - 1:0

panta_rhei
23-06-10, 18:45
shkijet n'rundin tjetėr lujn me Amerikėn,

dojqat, sipas tė gjitha gjasave, nesėr i hypin ballanes...

PS. ghana i ka mujt shkijet, shikjet e kan mujt dojqllandin. So?

Oqeani
23-06-10, 18:48
Per Gjermanet jam i sigurt se do te humbin - por edhe shkijet kan me pesuar edhe pak minuta !

DEA
23-06-10, 18:55
Schland o Schland, wir sind von dir begeistert. ( entäuscht uns nicht)

DEA
23-06-10, 18:55
Per Gjermanet jam i sigurt se do te humbin - por edhe shkijet kan me pesuar edhe pak minuta !
Gjermanet fitojne kur sta merr mendja hiq, plot surpriza jane keta

Skyfter
23-06-10, 18:56
Komentatori korean ‘shukatet’ pas rezultatit 4-0


Nga Express mė 23.06.2010 nė ora 12:37

Komentatori i Koresė sė Veriut nuk ka thėnė asnjė fjalė pas golit tė katėrt qė Portugalia ia shėnoi Koresė sė Veriut, nė fitoren deri mė tani mė tė thellė gjatė Kampionatit botėror 2010, (7-0) tė hėnėn.

Banorėt e Koresė sė Veriut nė ekranet e tyre tė vogla kanė mundur tė shikojnė vetėm goleadėn e Portugalisė, tė dėgjojnė vuvuzelat dhe tė vuajnė. Ndėrsa, komentatori e filloi furishėm transmetimin dhe madje edhe pas pranimit tė golit tė parė 1-0, ai ishte i sigurt se ekipi do tė rikthehet.

Nė pjesėn e dytė, pas shėnimit tė golit tė katėrt, ai vetėm tha: “Jo!” dhe kjo ishte e tėra prej tij. Banorėt e Koresė sė Veriut mė nė fund patėn rastin tė pėrcjellin drejtpėrdrejtė njė ndeshje tė Kombėtares sė tyre. Deri mė tani, takimet i kanė parė vetėm nė xhirime tė pėrsėritura dhe atė nė rast se nuk kanė pėsuar humbje.

Mirėpo, lideri Kim Jong II u tregua i mėshirshėm dhe pas paraqitjes sė mirė nė humbjen 2-1 nga Brazili, nė ndeshjen e tyre tė parė, vendosi tė lejojė transmetimin e drejtpėrdrejtė tė takimit me Portugalinė. Mirėpo, me gjasė ky mund tė jetė transmetimi i fundit i drejtpėrdrejtė i njė ndeshjeje nė Korenė e Veriut, pėrderisa Kim Jong II ėshtė gjallė.

Jan ka mu dhimben kta lojtart e Kores Veriore se mbasi te kthehen (nese nuk futen azil ne Afrik te Jugut) ka mi pushkatu Ilir Shaqiri asi Kim Jong 2 ............ :biggrin:

Oqeani
23-06-10, 18:57
Chland - Schlegte "weter " http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Skyfter
23-06-10, 19:08
Schland o Schland, wir sind von dir begeistert. ( entäuscht uns nicht)

nuk besoj se ka me ju entäuscht deri ne 1/8 e Finales!


Three Lions are back!!

Yes

DEA
23-06-10, 19:12
nuk besoj se ka me ju entäuscht deri ne 1/8 e Finales!


Three Lions are back!!

Yes

ah gajret na ke dhane. Qy deri ne finale thuj

Oqeani
23-06-10, 19:16
Gjermanet fitojne kur sta merr mendja hiq, plot surpriza jane keta

Me se e vertete - por ishin dikur !

Skyfter
23-06-10, 19:16
..ajde dojqlland... 2 golla minimum sonte!!!

Mori kto komb e avatarit tond po mu duken te njofshme :biggrin: ....hahahahahaaaaa :P


mein tip

4:1 für dojqellandin!

gazi-de
23-06-10, 20:59
Mire eshte mire gjermani po fiton shkit po humbin :tongue:

Skyfter
23-06-10, 21:34
Urime tifozav Gjerman, me vjen keq amo lojen tjeter keni me hup :biggrin: .....


Ps. Ngushllime Tifozave Serb :cool: .......

DEA
23-06-10, 21:36
Also, une ju kam sjell fat. Kam kqyr sonte Futboll edhe fitun vallahi

panta_rhei
23-06-10, 21:44
Urime tifozav Gjerman, me vjen keq amo lojen tjeter keni me hup :biggrin: .....


Ps. Ngushllime Tifozave Serb :cool: .......

a shum t poshter kta australia a :biggrin:

Skyfter
23-06-10, 21:45
a shum t poshter kta australia a :biggrin:

Hajt o burr mos u merzit se vjen tjetri KB :biggrin:

gazi-de
23-06-10, 21:46
Urime tifozav Gjerman, me vjen keq amo lojen tjeter keni me hup :biggrin: .....
lojen tjeter e kan me lete se ju kaloj stresi qe kishin:tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=1b7-9y8IYrM&feature=related :tongue:

Skyfter
23-06-10, 21:50
lojen tjeter e kan me lete se ju kaloj stresi qe kishin:tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=1b7-9y8IYrM&feature=related :tongue:


hahahahhahahaa video e fort ... tututuututt nanananananaa ich liebe deutscheland :biggrin: ...

O Gazi shoki, shanc nuk keni as me penalti :P

gazi-de
23-06-10, 21:54
hahahahhahahaa video e fort ... tututuututt nanananananaa ich liebe deutscheland :biggrin: ...

O Gazi shoki, shanc nuk keni as me penalti :P
ooo gjermat lufteter jon:tongue:nuk dorzohen let

panta_rhei
23-06-10, 21:55
Hajt o burr mos u merzit se vjen tjetri KB :biggrin:
a masi e mujtem nemaqken si mi fitu 5 WC a (world champs) :tongue:

Skyfter
23-06-10, 22:01
a masi e mujtem nemaqken si mi fitu 5 WC a (world champs) :tongue:

ka qen fitore pa vler, fitore palidhje sa i perket Sportit Futboll.... me nje lojtar me shum nje pjes e gjysme.................... cdo femi e din se Spanjollt nuk i duan Gjermanet ...

Sidoqoft Gute Reise :biggrin:

Guri i madh
23-06-10, 22:02
kjo dynja krejt mbrapsht i kqyra dy ekipet


disi nuk me pelqej veshja e tyre pse gjermanet me i vesh ndresat e zeza e gana ndresat e bardhatash jan tuj prit disa me ma kuq te reputacioni po i di edhe pse mshefen

Skyfter
23-06-10, 22:07
kjo dynja krejt mbrapsht i kqyra dy ekipet


disi nuk me pelqej veshja e tyre pse gjermanet me i vesh ndresat e zeza e gana ndresat e bardhatash jan tuj prit disa me ma kuq te reputacioni po i di edhe pse mshefen

Zoja Zyba :confused: ...............a u fute edhe ketu me fije kashte aaa?? u bone edhe Racist tash a???

Hajt boj bythen e mos na lodh pas Krishtin!

Kalimtare
23-06-10, 22:14
Shuni ju nacista,

fituan gjermanet, me merit apo pa, nuk po i intereson askujt , kryesorja Achtelfinale Wir kommen...shendet

die Deutsche

panta_rhei
23-06-10, 22:15
ka qen fitore pa vler, fitore palidhje sa i perket Sportit Futboll.... me nje lojtar me shum nje pjes e gjysme.................... cdo femi e din se Spanjollt nuk i duan Gjermanet ...

Sidoqoft Gute Reise :biggrin:
Danke schön!

Amo mbas qasaj humbjeje te turpit, per mu qita zuzakt edhe polakt e gjurmonihes nuk kan kurrfar vlere hiq...

Edhe nuk thash qysh e tek... veq thash gjermant kan hup prej shkijve... a qaj spanjolli qaty ka hy si refer, e jo me i dhan 7 golla per gjerman... i dha portugalia 7 golla, argjentina 4 gola, e jo referi.

Guri i madh
23-06-10, 22:16
Zoja Zyba :confused: ...............a u fute edhe ketu me fije kashte aaa?? u bone edhe Racist tash a???

Hajt boj bythen e mos na lodh pas Krishtin!pse mos e kie pron private forumin dardania

Guri i madh
23-06-10, 22:24
Shuni ju nacista,

fituan gjermanet, me merit apo pa, nuk po i intereson askujt , kryesorja Achtelfinale Wir kommen...shendet

die Deutschekush ken ata nacista qe shkrun ne ket tem

Arb
23-06-10, 22:26
Heeeu po mire u bo bre...

Ua shkerdhej Australia gjakun e magjupeve shkijeve...

U ka kon keq do gazetaruceve sportive "Shqiptare" qe parashikonin nje shkini te forte. Edhe australia ua rrasi magjupeve...

Skyfter
23-06-10, 22:28
Danke schön!

Amo mbas qasaj humbjeje te turpit, per mu qita zuzakt edhe polakt e gjurmonihes nuk kan kurrfar vlere hiq...

Edhe nuk thash qysh e tek... veq thash gjermant kan hup prej shkijve... a qaj spanjolli qaty ka hy si refer, e jo me i dhan 7 golla per gjerman... i dha portugalia 7 golla, argjentina 4 gola, e jo referi.

Me befasove tash!

Qeta zuzakt edhe polakt (ndoshta me von do te vie edhe ndonje Shqiptar) perfaqesojn Ekipen e Gjermonise shoku Phanta_Rhei, mbaje veten e mos e fut ne loj Portugalin e Argentinen :smile:!

Sa i perket Futbollit ekipi Gjerman ka pas gjithmon probleme me ekipe nga Ballkani...si psh. Bullgaria dhe Kroacia ..... amo kjo loja kunder Serbeve ka qen Ok. edhe pse sic e thash qe kan lujt me 10 lojtar kunder 11 plus nje refer Shkerdhat!

Prishtinasja_
23-06-10, 22:28
kjo dynja krejt mbrapsht i kqyra dy ekipet


disi nuk me pelqej veshja e tyre pse gjermanet me i vesh ndresat e zeza e gana ndresat e bardhatash jan tuj prit disa me ma kuq te reputacioni po i di edhe pse mshefen
O Guri kryesorja fituam! Edhe eshte dasht pak nje kontrast te kete ne veshje sepse zi me zi nuk kish shkua!:rolleyes:

Per mendimin tim Gjermania edhe pse fitoj,kish mujt te luaj edhe me mire! Ashtu siq i njohim ne Gjermanet! Por duhet pranuar se edhe Ghana luajti mire!

Podolski kesaj here ish zgjua ndoshta me kembe te majte, se nuk u tregua aspak aktiv dhe optimist ne loje!

Shnosh ebo...tash ne lojen e ardhshme do luan KLOSE serishe! :biggrin:

Kendej ka ne e quan krejt qytetin pesh duke festua !

Guri i madh
23-06-10, 22:31
O Guri kryesorja fituam! Edhe eshte dasht pak nje kontrast te kete ne veshje sepse zi me zi nuk kish shkua!:rolleyes:

Per mendimin tim Gjermania edhe pse fitoj,kish muajt te luaj edhe me mire! Ashtu siq i njohim ne Gjermanet! Por duhet pranuar se edhe Ghana luajti mire!

Podolski kesaj here i zgjua ndoshta me kembe te majte, se nuk u tregua aspak aktiv dhe optimist ne loje!

Shnosh ebo...tash ne lojen e ardhshme do luan KLOSE serishe! :biggrin:

Kendej ka ne e quan krejt qytetin pesh duke festua !po une e kam vendos flamurin gjerman ne automjet gati perdit nga nji me bjen rruges


po veq pyta pse i kan ndrrue veshjet ,ma mir secili me e vesh ngjyren e vet

Prishtinasja_
23-06-10, 22:35
po une e kam vendos flamurin gjerman ne automjet gati perdit nga nji me bjen rruges


po veq pyta pse i kan ndrrue veshjet ,ma mir secili me e vesh ngjyren e vet

Edhe ne ashtu !:biggrin:

Po ndoshta se jemi mesua gjermanet me i pa shumicen e rasteve gjithmone me veshje te bardh !

Prishtinasja_
23-06-10, 22:36
Heeeu po mire u bo bre...

Ua shkerdhej Australia gjakun e magjupeve shkijeve...

U ka kon keq do gazetaruceve sportive "Shqiptare" qe parashikonin nje shkini te forte. Edhe australia ua rrasi magjupeve...

Dajko u ba mire qe humben se nuk u durojshin bre! :biggrin:

Por prap se prap boll inati qe e mujten Gjermanin:rolleyes:

Arb
23-06-10, 22:37
SHBA-ate edhe perkunder golave te anuluar ne dy ndeshjet e fundit, ia arriten te kalojne ne te 1/8 e finales.

shfletuesi_
23-06-10, 22:40
Piiiiiih bre mu dhimt Gana qebesa jo per diqka po veq qe kan lujt ma mire... Po keta gjermant sdin me lujt :) :tongue:

Arb
23-06-10, 22:41
Piiiiiih bre mu dhimt Gana qebesa jo per diqka po veq qe kan lujt ma mire... Po keta gjermant sdin me lujt :) :tongue:

Ja nise ti tash, me e perzi mahallen a?

Aaaa faqja e zeze qe je ti ooo!

Prishtinasja_
23-06-10, 22:43
Ja nise ti tash, me e perzi mahallen a?

Aaaa faqja e zeze qe je ti ooo!

Dajko ky edhe inatzi eshte ! Se ke iden ti :tongue:

PLAS kop drenicak se fituammmmmmm! :biggrin:

shfletuesi_
23-06-10, 22:44
Ja nise ti tash, me e perzi mahallen a?

Aaaa faqja e zeze qe je ti ooo!


Mahalla e perziene asht kan more .... Ama pernime shume lariqkana jan gjermant... e kan deshmu veten me lojen me serbin kur lujten haha.

Arb
23-06-10, 22:46
Dajko ky edhe inatzi eshte ! Se ke iden ti :tongue:

PLAS kop drenicak se fituammmmmmm! :biggrin:

Drenicak e inatgji a?

Qysh bre...?

Lujne nja nje ore basketboll ne Drenice dikun. Gjuj e gjuj, e me kajt nonen nuk hinin kosh. Kur kqyrin harku i koshit, ma i vogel se topi...

Arb
23-06-10, 22:48
Mahalla e perziene asht kan more .... Ama pernime shume lariqkana jan gjermant... e kan deshmu veten me lojen me serbin kur lujten haha.

E mira eshte se edhe perkunder atij kiksi me shkijet, Gjermanet kaluan grupin, e shkijet u kthyn kah kane ardh...

Oqeani
23-06-10, 22:48
Paramendoni - ka mbetur Gjermania te mvaret nga - Gana- Serbi dhe Australia !!!!

Arb
23-06-10, 22:49
Paramendoni - ka mbetur Gjermania te mvaret nga - Gana- Serbi dhe Australia !!!!

Qeshtu kur ne kombetare ki polake, iraniane, turqe, sllovene, ganeze, spanjolle... e dreqi e marrte vesh...

Prishtinasja_
23-06-10, 22:50
Drenicak e inatgji a?

Qysh bre...?

Lujne nja nje ore basketboll ne Drenice dikun. Gjuj e gjuj, e me kajt nonen nuk hinin kosh. Kur kqyrin harku i koshit, ma i vogel se topi...

Hahhaaaaaaaaaaaa! :biggrin:

Arb
23-06-10, 22:52
Edhe nje sen tjeter.

Taci ka vendos me e hek rrethin ne Fushe Kosove.

Arsyeja?

Po i vijne Drenicaket e vete, e ne vend se t'ia msyjne per Prishtine, po sillen neper rreth, e po kthehen per Drenice...

Oqeani
23-06-10, 22:53
Edhe nje sen tjeter.

Taci ka vendos me e hek rrethin ne Fushe Kosove.

Arsyeja?

Po i vijne Drenicaket e vete, e ne vend se t'ia msyjne per Prishtine, po sillen neper rreth, e po kthehen per Drenice...

Po e gabojne rrugen a hahahahah

Prishtinasja_
23-06-10, 22:53
Paramendoni - ka mbetur Gjermania te mvaret nga - Gana- Serbi dhe Australia !!!!
Ani de ashtu se keshtu ka pas kunder tyre me luaj,dasht e pas dasht !:biggrin:

Edhe ti si shfletuesi...qyre njehere! Po inatzit qe ishit kon amoni ju kjoft ho! :tongue:

Pernime kan luajt mire por kan mujt edhe me mire!

O gezova per Özilin se i shkreti i pati 2 shanca shume te mira me heret te gjuaj golė por i deshtoj, por thojn e treta e verteta !:biggrin:

Müllerin s'di pse nuk e nderroj krejt ne pjesen e dyte! Nejse! :smile:

shfletuesi_
23-06-10, 22:54
E mira eshte se edhe perkunder atij kiksi me shkijet, Gjermanet kaluan grupin, e shkijet u kthyn kah kane ardh...


Qekjo ka ndodh ne Peje se na vone ja kemi nis basketboll Volejbollin e kemi ma te zhvilluar veq e keni kthy :)

Oqeani
23-06-10, 22:55
Ani de ashtu se keshtu ka pas kunder tyre me luaj,dasht e pas dasht !:biggrin:

Edhe ti si shfletuesi...qyre njehere! Po inatzit qe ishit kon amoni ju kjoft ho! :tongue:

Pernime kan luajt mire por kan mujt edhe me mire!

O gezova per Özilin se i shkreti i pati 2 shanca shume te mira me heret te gjuaj golė por i deshtoj, por thojn e treta e verteta !:biggrin:

Müllerin s'di pse nuk e nderroj krejt ne pjesen e dyte! Nejse! :smile:

hahahhaa O hala nuk u mbushe mend se Gjermanet - e kan humbur kontrollin para 7-8 viteve per foot ....

Prishtinasja_
23-06-10, 23:03
hahahhaa O hala nuk u mbushe mend se Gjermanet - e kan humbur kontrollin para 7-8 viteve per foot ....

Po,po e kan humbe kontrollin para 7-8 vite ! E ne kampionatin e fundit 2006 qe e zuren vendin e 3 e parvjet vendin e dyte,sepse humben ne finale kunder Spanjes,aty po get qe nuk e kan humbe! :biggrin:

Eshte fakte se perpara ka pas nje ekip me te mire,per mendimin tim,siq e kam verejt! Por prap se prap luajn mire ! Oo u ndi mungesa e Kloses bre!

shfletuesi_
23-06-10, 23:06
Po,po e kan humbe kontrollin para 7-8 vite ! E ne kampionatin e fundit 2006 qe e zuren vendin e 3 e parvjet vendin e dyte,sepse humben ne finale kunder Spanjes,aty po get qe nuk e kan humbe! :biggrin:

Eshte fakte se perpara ka pas nje ekip me te mire,per mendimin tim,siq e kam verejt! Por prap se prap luajn mire ! Oo u ndi mungesa e Kloses bre!


Prishtinasja_, Sa per informacion Gjermania ne radh te pare nuk ka lojtar te vet vendas. Me 9 lojtar te huaj luan ne kete kampjonat por qe ua ka jep nenshtetesin gjermane... Kjo do te thot qe gjermania Blen Fitore e nuk i zhvillon ato si kultivon nuk e fiton me vendas te vet por me te huaj :) dhe te jep me kuptu qe Parja Qon Ujin Perpjeeeeet

Prishtinasja_
23-06-10, 23:06
E mira eshte se edhe perkunder atij kiksi me shkijet, Gjermanet kaluan grupin, e shkijet u kthyn kah kane ardh...

Sdi cka po e bani te madhe kete punen e te huajve bre! Nuk eshte per tu quditur Gjermania,nje shtet me nje popullatė rreth 83 milion banor te kete lojtare te huaje!

E ke pa edhe Franca,gati gjysen i ka lojetare te zi !

Prishtinasja_
23-06-10, 23:12
Prishtinasja_, Sa per informacion Gjermania ne radh te pare nuk ka lejtar te vet vendas. Me 9 lojtar te huaj luan ne kete kampjonat por qe ua ka jep nenshtetesin gjermane... Kjo do te thot qe gjermania Blen Fitore e nuk i zhvillon ato si kultivon nuk e fiton me vendas te vet por me te huaj :) dhe te jep me kuptu qe Parja Qon Ujin Perpjeeeeet
Eiiiii le allahile! Aty nuk po pytet bre se sa lojtare te huaje jane,nga jane apo kush jane! Aty po kqyret se cili SHTET po fiton! Kurre nuk u mbushet mend edhe ju bre!

Gjermania eshte njohur gjithmone si ekip i fort edhe pa te huajt, qysh ne vitet e 70'ta me Franz Beckenbauerin etj. etj. ku atehere te huajt jane qene pakic ne Gjermani!

Fitoreeeeeee! :cool:

Skyfter
23-06-10, 23:14
Sdi cka po e bani te madhe kete punen e te huajve bre! Nuk eshte per tu quditur Gjermania,nje shtet me nje popullatė rreth 83 milion banor te kete lojtare te huaje!

E ke pa edhe Franca,gati gjysen i ka lojetare te zi !

Oj Prishtinase ...sorry qe po ndrhyj, desha te them se neve (jo te gjithe ;) )Shqipütaret nuk jem askushi amo hunden e kemi lart shum lart!


Neve jemi nje pordh e vogel shhhhhhhhhhhhhuuuuuummmmmmm e voooooogeeeeelllll ne ket Planet qe rrall shummmmmmmmmm rraalllll kush e ndegjon!!!

Hajt moj mos u merzit se cka bohet ;) ...........

Prishtinasja_
23-06-10, 23:16
Oj Prishtinase ...sorry qe po ndrhyj, desha te them se neve (jo te gjithe ;) )Shqipütaret nuk jem askushi amo hunden e kemi lart shum lart!


Neve jemi nje pordh e vogel shhhhhhhhhhhhhuuuuuummmmmmm e voooooogeeeeelllll ne ket Planet qe rrall shummmmmmmmmm rraalllll kush e ndegjon!!!

Hajt moj mos u merzit se cka bohet ;) ...........

Jo na e hajm buke tone dhe e mbajm dertin e huaj! :redface:

Por kem llaf ka bojm bre:biggrin:
Kryesorja fitoj Gjermania e Serbia humbi ! :cool:

shfletuesi_
23-06-10, 23:17
Eiiiii le allahile! Aty nuk po pytet bre se sa lojtare te huaje jane,nga jane apo kush jane! Aty po kqyret se cili SHTET po fiton! Kurre nuk u mbushet mend edhe ju bre!

Gjermania eshte njohur gjithmone si ekip i fort edhe pa te huajt, qysh ne vitet e 70'ta me Franz Beckenbauerin etj. etj. ku atehere te huajt jane qene pakic ne Gjermani!

Fitoreeeeeee! :cool:


Pup pa e kapercy gardhin i thojn kesaj. As ne gjysem finale nuk do shkon.

Atehere ka pas por tash nuk ka futboll dela gjermania finoke :)

Skyfter
23-06-10, 23:21
Jo na e hajm buke tone dhe e mbajm dertin e huaj! :redface:

Por kem llaf ka bojm bre:biggrin:
Kryesorja fitoj Gjermania e Serbia humbi ! :cool:

Po süsse qashtu eshte amo ..................... s'po flas se po e shkretoj ;) ......

Ps. naten e mire egjumin e embel .... pa futboll :biggrin:

Etnical
24-06-10, 00:31
Paramendoni - ka mbetur Gjermania te mvaret nga - Gana- Serbi dhe Australia !!!!


Qellimi i kejt ksaj esht mu kualifiku e kta gjermant e bonen,ti pa fillu loja thave qe kan me hup kejt po kjo nuk ndodhi,kshtu qe tjeter her tregoju ma i sakt se kta Gjerman jan,kur dojn fitojn kur dojn hupin qyshtu jon kta,GJERMANI maaaaaaaaaaaaaa

Etnical
24-06-10, 00:34
Urime kejt tifozve gjerman per kualifikim,shpresojm qe edhe me Anglin t'fitojm.

panta_rhei
24-06-10, 16:49
Futbollisti mė i njohur nė historinė e futbollit italian sipas meje quhet Fuori Gioco :biggrin:

shfletuesi_
24-06-10, 16:51
Futbollisti mė i njohur nė historinė e futbollit italian sipas meje quhet Fuori Gioco :biggrin:hahahahahahahahah qe do te thot - Jasht Loje- Adio l'italia vai a Casa hahahaha

panta_rhei
25-06-10, 22:28
Qyre ēka tha nji anglez ma heret:
"Ky kampionat botėror po rrjedh siē ka rrjedhur edhe lufta e dytė botėrore. Francezėt u dorėzuan herėt, amerikanėt erdhėn vonė, dhe neve po na mbetet tė merremi me gjermanėt (nacistat)."

:biggrin:

Artisti
27-06-10, 14:24
Germany


.

Guri i madh
27-06-10, 14:38
Germany


.
po po patjter ja me hater ja me zor DEUTSCHLAND

Artisti
27-06-10, 15:22
Germany-England


1:0


.

Artisti
27-06-10, 15:33
Germany-England


1:0


.

2 : 0


.

Artisti
27-06-10, 15:43
2 : 0


.2 : 1

.

Guri i madh
27-06-10, 15:53
2 me 2 po nji gol nuk ju numrue hingjilizit e rezulltati mbeti 2 me 1


kena me fitue gtjithsesi ja me hater ja me zor

premium
27-06-10, 16:03
Shume loje e forte ...
Gjermania: Anglia .

Guri i madh
27-06-10, 16:20
Shume loje e forte ...
Gjermania: Anglia .skan qare as ilaq gjermant pa fitue se nuk kan pse kthehen te shpia kok ulurkam me i kput dajak

Guri i madh
27-06-10, 16:26
4 Me 1

premium
27-06-10, 16:32
4 Me 1
..me vertet kesi loje atraktive deri me tani ne kampionatin boterore nuk ka pasur !

shfletuesi_
27-06-10, 16:33
skan qare as ilaq gjermant pa fitue se nuk kan pse kthehen te shpia kok ulurkam me i kput dajak


Qashtu pra.. :D

Guri i madh
27-06-10, 16:54
URIME GJERMANI veq perpara mos u frigoni as nga BRAZILI as nga ARGJENTUINA


KREJT BOTEN KENA ME SUNDUE nese nuk nenshtrohen duhet me perdor dhunen

shfletuesi_
27-06-10, 16:58
URIME GJERMANI veq perpara mos u frigoni as nga BRAZILI as nga ARGJENTUINA


KREJT BOTEN KENA ME SUNDUE nese nuk nenshtrohen duhet me perdor dhunen


Urime, tifozllaka te gjurmanis. :)

Guri i madh
27-06-10, 17:09
Urime, tifozllaka te gjurmanis. :)


FLM se i kam pas shtie fjalt ngusht po dul ashtu si kam mendue

shfletuesi_
27-06-10, 17:10
FLM se i kam pas shtie fjalt ngusht po dul ashtu si kam mendue


Urime po ua bej ama nuk duhet te jen te kenaqur as gjermanet as tifozet gjerman qe krenohen me fitore te blera.hahahhahahahahahhaha hajde tash kartona t'kuq te une per inati :D :)

Guri i madh
27-06-10, 18:53
Urime po ua bej ama nuk duhet te jen te kenaqur as gjermanet as tifozet gjerman qe krenohen me fitore te blera.hahahhahahahahahhaha hajde tash kartona t'kuq te une per inati :D :)


me randsi me fitue kartonat e kuq shiqohen veq nji minut e fitorja 4 vite, si hi

Amina
27-06-10, 20:02
Mos po na behet Gjermania Kampion:smile:

DEA
27-06-10, 20:09
Mos po na behet Gjermania Kampion:smile:

Edhe bohet hahaha, rrnoft dhandrri jone(KLOSE) se ka me na qu drejt fitores

Amina
27-06-10, 20:44
Edhe bohet hahaha, rrnoft dhandrri jone(KLOSE) se ka me na qu drejt fitores

Ehhh i ka kap me te madhe me fitu keta hehehehe

Guri i madh
27-06-10, 21:02
Mos po na behet Gjermania Kampion:smile:me argjentinen nuk esht sikur me hingjilizin


po i veta ata qe i kam dergue po thojn se kena me fitue kupen ja me hater ja me zor

shfletuesi_
27-06-10, 21:16
me argjentinen nuk esht sikur me hingjilizin


po i veta ata qe i kam dergue po thojn se kena me fitue kupen ja me hater ja me zor


Valla me Maradonen ( argentinen ) nuk kishin mujt me hy ne dialog per me ja blejt lojen. :)

hahahahahahha

Prishtinasja_
27-06-10, 21:19
Urime, tifozllaka te gjurmanis. :)
Ooo Urime paq ooo shfletues inatziu !
Edhe ty "ngushllime" per humbjen! Jaaa ani thojke " jaaa ju keni me humbe se Anglia ka me qene kampion bote"!
Oj qyqe Anglia as ne 1/4 Finale nuk arriti e leje ma kampion bote :tongue:

Jaaa shife si duken fituesit e dites se sotme!:biggrin:

http://bilder.bild.de/BILD/sport/fotos/FOTO-GALERIEN-R/fussball/wm-2010-suedafrika/SPIELE/achtelfinale/deutschland-england/zweites_20__16773007__q,templateId=renderScaled,pr operty=Bild,height=349.jpg

shfletuesi_
27-06-10, 21:24
Ooo Urime paq ooo shfletues inatziu !
Edhe ty "ngushllime" per humbjen! Jaaa ani thojke " jaaa ju keni me humbe se Anglia ka me qene kampion bote"!
Oj qyqe Anglia as ne 1/4 Finale nuk arriti e leje ma kampion bote :tongue:

Jaaa shife si duken fituesit e dites se sotme!:biggrin:

http://bilder.bild.de/BILD/sport/fotos/FOTO-GALERIEN-R/fussball/wm-2010-suedafrika/SPIELE/achtelfinale/deutschland-england/zweites_20__16773007__q,templateId=renderScaled,pr operty=Bild,height=349.jpg


Oj qyqe je vet e urime paq... ekonomin e fort gjermant :) Ka ndeshje tjera akoma.

Prishtinasja_
27-06-10, 21:28
Edhe bohet hahaha, rrnoft dhandrri jone(KLOSE) se ka me na qu drejt fitores
Kush ju tha ej qe eshte Klose dhenderr i yni ??
Vetem pse quhet djali i tyre Luan a ?:biggrin:

Gabim e keni! Keshtu po mendojn plote!
Por ja lexoje kete vet se ēfare ka thene Klose per grat polake! :biggrin:
Ky po u perbejka n'kry t'Sylwis !:tongue:


http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:nIIpYyRKr-AJ:www.shortnews.de/id/625284/Miroslav-Klose-Polnische-Frauen-sind-ruhiger+kloses+frau+ist+polin&cd=1&hl=de&ct=clnk&gl=de

Se ka nderrua ai "nacin":biggrin: Mire ja ka bo tybe, ashtu duhet! :biggrin:

premium
28-06-10, 08:25
.. edhe dy peshqit te madhe janė ..
Brazili + Argentina !

shfletuesi_
28-06-10, 08:31
.. edhe dy peshqit te madhe janė ..
Brazili + Argentina !


Portugal Spanja, Hollanda :) edhe keto jan.

premium
28-06-10, 08:36
Portugal Spanja, Hollanda :) edhe keto jan.
sot njeri nga ketyre dote eliminohet ..

shfletuesi_
28-06-10, 08:40
sot njeri nga ketyre dote eliminohet ..


Po ashtu eshte. Jemi ne pritje

DEA
28-06-10, 17:09
Kush ju tha ej qe eshte Klose dhenderr i yni ??
Vetem pse quhet djali i tyre Luan a ?:biggrin:

Gabim e keni! Keshtu po mendojn plote!
Por ja lexoje kete vet se ēfare ka thene Klose per grat polake! :biggrin:
Ky po u perbejka n'kry t'Sylwis !:tongue:


http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:nIIpYyRKr-AJ:www.shortnews.de/id/625284/Miroslav-Klose-Polnische-Frauen-sind-ruhiger+kloses+frau+ist+polin&cd=1&hl=de&ct=clnk&gl=de

Se ka nderrua ai "nacin":biggrin: Mire ja ka bo tybe, ashtu duhet! :biggrin:

E kish pa vet njoni njonin , a ke rrejt najher, po i thot ky tjetri jo kurre! A ke fol me fjale te huja najher pe dvet ky prap, ky tjetri i thot po kom fol. Ma bre burre mos thuj qe skam rrejt kurre pra!

Edhe une dola ne rrene me fjale te huja.......

shfletuesi_
28-06-10, 17:10
Yeeees Holanda :)

Guri i madh
28-06-10, 19:44
Yeeees Holanda :)po po ju PDKja E PERKRAHNI HOLANDEN PER HATER TE PITER FEITIT se po ju fryn

shfletuesi_
28-06-10, 19:50
po po ju PDKja E PERKRAHNI HOLANDEN PER HATER TE PITER FEITIT se po ju fryn


Hahahahhahaha Guri I madh, mos i Politizoni ekipet e futbollit qy... Po qeky shtet me ka met prej Evropes se t'jert e hangren... Hitlerin se kam qef.

Skyfter
28-06-10, 19:50
Urime Tifozav Gjerman, kan fitu me merit edhe pse paten fat qe referi nuk e pa topin qe ishte gati dy metra ne porte ................ :redface: F*** O***

Favorit i imi eshte ende Argentina.... ta shofim te shtunden cka po bohet!

Prishtinasja_
29-06-10, 17:38
Hahahahhahaha Guri I madh, mos i Politizoni ekipet e futbollit qy... Po qeky shtet me ka met prej Evropes se t'jert e hangren... Hitlerin se kam qef.
Ua marrsh ti ligat "hitlerave" bre(edhe pse krejt gati jane te huaje )!
Mos e ngaterro historin e kaluar me futboll bre ,kurre nuk u mbushe mend edhe ti!:redface:

Te shofim tash te shtunen e ardhshme ! Une dhe Amina vendosem qe ta shikojm kismet lojen Gjermani-Argjentinė bashk :biggrin:!
E po presim fitore edhe pse do e kan shume shume shume veshtire!

Arb
29-06-10, 17:44
Uh bre nonen.

Shkun ne cerekfinale edhe nje Kombetare nga magjupet e Amerikes Latine.

Guri i madh
29-06-10, 18:08
Ua marrsh ti ligat "hitlerave" bre(edhe pse krejt gati jane te huaje )!
Mos e ngaterro historin e kaluar me futboll bre ,kurre nuk u mbushe mend edhe ti!:redface:

Te shofim tash te shtunen e ardhshme ! Une dhe Amina vendosem qe ta shikojm kismet lojen Gjermani-Argjentinė bashk :biggrin:!
E po presim fitore edhe pse do e kan shume shume shume veshtire!p po prishtinase une e perziej te kaluren e gjermanis me fuzball se edhe e sotshmja e gjermanis nuk dallon nga e kalura veq i kan ndrrue metodat e veprimit rrnoft daja ,aj qe nuk po guxoj me ja permend emrin

shfletuesi_
29-06-10, 18:14
Ua marrsh ti ligat "hitlerave" bre(edhe pse krejt gati jane te huaje )!
Mos e ngaterro historin e kaluar me futboll bre ,kurre nuk u mbushe mend edhe ti!:redface:

Te shofim tash te shtunen e ardhshme ! Une dhe Amina vendosem qe ta shikojm kismet lojen Gjermani-Argjentinė bashk :biggrin:!
E po presim fitore edhe pse do e kan shume shume shume veshtire!


Me vjen mire e i gjindeni njera tjetres per dite te veshitra ... sepse u duhen faculeta shumeee per ti fshire lotet edhe njera tjetres ja fshini lotet per humbjen e gjermanis :D :) :biggrin:

Prishtinasja_
29-06-10, 18:22
p po prishtinase une e perziej te kaluren e gjermanis me fuzball se edhe e sotshmja e gjermanis nuk dallon nga e kalura veq i kan ndrrue metodat e veprimit rrnoft daja ,aj qe nuk po guxoj me ja permend emrin

O Guri mos i hyj tash punes se historis se teme futbolli eshte ketu!. Ja ka pranua Gjermania qysh nga shume vite "te huaje" ja sdi cili shtet ma....! Por duhet pranuar se edhe pa te huajt s'di si do te "mbijetonin" keta duke u bazuar nga vendet e punes,biznesi,ekonomia etj.etj.! Por s'po dalim prej teme! :smile:

Te shofim te shtunen!:smile:

Prishtinasja_
29-06-10, 18:22
Me vjen mire e i gjindeni njera tjetres per dite te veshitra ... sepse u duhen faculeta shumeee per ti fshire lotet edhe njera tjetres ja fshini lotet per humbjen e gjermanis :D :) :biggrin:

Po te vjen inati qe s'mundesh me kqyr edhe ti me ne:tongue:

Amina
29-06-10, 19:16
Ua marrsh ti ligat "hitlerave" bre(edhe pse krejt gati jane te huaje )!
Mos e ngaterro historin e kaluar me futboll bre ,kurre nuk u mbushe mend edhe ti!:redface:

Te shofim tash te shtunen e ardhshme ! Une dhe Amina vendosem qe ta shikojm kismet lojen Gjermani-Argjentinė bashk :biggrin:!
E po presim fitore edhe pse do e kan shume shume shume veshtire!

Coci, edhe kater dite :smile:

shfletuesi_
29-06-10, 19:20
Po te vjen inati qe s'mundesh me kqyr edhe ti me ne:tongue:


Nuk me vjen inati hiq se me dasht e kqyrim bashk :) ama veq na duhet me hy ne SKYPe haaaaaahahahahahahha , Amina komenton une komentoj ti veq kqyrr

Amina
29-06-10, 19:24
Nuk me vjen inati hiq se me dasht e kqyrim bashk :) ama veq na duhet me hy ne SKYPe haaaaaahahahahahahha , Amina komenton une komentoj ti veq kqyrr

hahahahahhaa shfletues, veq komentimin ta le ty krejt se ma mire din heheh

shfletuesi_
29-06-10, 19:25
hahahahahhaa shfletues, veq komentimin ta le ty krejt se ma mire din heheh


Jo se nuk me zini bese kur tehem 1 zero per argentinen hahahha

Amina
29-06-10, 19:30
Jo se nuk me zini bese kur tehem 1 zero per argentinen hahahha

Qysh jo more, veq mos te jet e kunderta eheheh

shfletuesi_
29-06-10, 19:31
Qysh jo more, veq mos te jet e kunderta ehehehhihihihi, e kunderta ska mundesi t'jet :) ka humb prej serbis e spo humb nga argentina.

Amina
29-06-10, 19:37
hihihihi, e kunderta ska mundesi t'jet :) ka humb prej serbis e spo humb nga argentina.

E mundur eshte gjithcka..............

premium
29-06-10, 21:04
Amina ...mos po lun edhe ti me X-1-2 me tiketat e bastores ;)
mbasi e paske hyre nė rubriken e futbollit :wink:

gazi-de
29-06-10, 22:06
Spanja fitoj si me zor :tongue:

SANTANA-29
29-06-10, 22:09
Te shtunen po e mujm Argentinjen e po shkojm ne finale,,Deutschland.:smile:

shfletuesi_
29-06-10, 22:11
Te shtunen po e mujm Argentinjen e po shkojm ne finale,,Deutschland.:smile:


Edhe pse po flitet qe Gjermania me HOlanden ne finale... Veq Argentina nuk e ka mendjen me lshu pe :)

SANTANA-29
29-06-10, 22:18
Edhe pse po flitet qe Gjermania me HOlanden ne finale... Veq Argentina nuk e ka mendjen me lshu pe :)

Jo shoki Holanda ska kapacitet ,ata hupin nga barasili te premten ,prap ne finale jan Deutschland Me Brasilin,,..keshtu mendoj une,.-

Oqeani
29-06-10, 22:27
SPANJA fitoi me nje gol te shenuar ne pozite jasht loje !!!!

shfletuesi_
29-06-10, 23:23
SPANJA fitoi me nje gol te shenuar ne pozite jasht loje !!!!

A e pave :D

shfletuesi_
29-06-10, 23:23
Jo shoki Holanda ska kapacitet ,ata hupin nga barasili te premten ,prap ne finale jan Deutschland Me Brasilin,,..keshtu mendoj une,.-


Brazili nuk po ben lojen aq sa duhet. Argentina ka marr hov...

Keshtu qe Gjermanin jam optimist qe ka me nokautu Argentina.

LOJETARI
30-06-10, 07:11
Hej , o eksperta tu Fusballit , mos jepni prognoza se na sakatut ,por komentoni ndeshjet pasi te kryehen ju bjen ma lehte hahhahhahaa..................

A ka kush kesajde qe i fut 10.000 eura Deutschland -Argentinien ?

teutaA
30-06-10, 07:13
Hej , o eksperta tu Fusballit , mos jepni prognoza se na sakatut ,por komentoni ndeshjet pasi te kryehen ju bjen ma lehte hahhahhahaa..................

A ka kush kesajde qe i fut 10.000 eura Deutschland -Argentinien ?

une veq kallzom cila fiton:smile:

LOJETARI
30-06-10, 07:20
une veq kallzom cila fiton:smile:
prit edhe pak se jam tu e prite Fshatarin mos ka zbulue najse te re pre UDB-e hahhahhahaha................

shfletuesi_
30-06-10, 18:32
Hej , o eksperta tu Fusballit , mos jepni prognoza se na sakatut ,por komentoni ndeshjet pasi te kryehen ju bjen ma lehte hahhahhahaa..................

A ka kush kesajde qe i fut 10.000 eura Deutschland -Argentinien ?


Une i fus 10,000 Euro edhe nuk frikesohem qe do humbet Argentina.. Dmth Pro Argentines i fus.

LOJETARI
01-07-10, 17:58
Une i fus 10,000 Euro edhe nuk frikesohem qe do humbet Argentina.. Dmth Pro Argentines i fus.

Hajde pėr hajr , veq mos thuj tonaj nuk e kam ditė ēka kokan SCHATZAT .Si tė kryhet loja mi qet paret qitu para tė gjithėve .........

shfletuesi_
01-07-10, 18:01
Hajde pėr hajr , veq mos thuj tonaj nuk e kam ditė ēka kokan SCHATZAT .Si tė kryhet loja mi qet paret qitu para tė gjithėve .........


Krejt i ke te numeruara cash fjalen e ke qetu :)

Skyfter
01-07-10, 18:36
Simbas informatave me te reja :biggrin: ....loja mes Argentines dhe Gjermanise s'ka shans te manipulohet edhe pse Referi eshte Usbek ...

Personalisht tendoj nga barazimi (nejse pak me shum nga Argentina per shkak te pervojes dhe sulmuesve qe kan), mirpo nuk jam i sigurt ....un e futa singel ni tiket me 300evra, u tuta me rreeziku ma shum sepse ne koh te fundit mu ka karaböth intuita :redface: ......

e per kto 3lojt tjera po pres noj tip ..... jo nga ata qe kan bastore te vetat :P

shfletuesi_
01-07-10, 18:39
Simbas informatave me te reja :biggrin: ....loja mes Argentines dhe Gjermanise s'ka shans te manipulohet edhe pse Referi eshte Usbek ...

Personalisht tendoj nga barazimi (nejse pak me shum nga Argentina per shkak te pervojes dhe sulmuesve qe kan), mirpo nuk jam i sigurt ....un e futa singel ni tiket me 300evra, u tuta me rreeziku ma shum sepse ne koh te fundit mu ka karaböth intuita :redface: ......

e per kto 3lojt tjera po pres noj tip ..... jo nga ata qe kan bastore te vetat :P


Lirisht ke mund ta fusesh tiketen deri ne 500 euro pro argentines.


Maradona nuk ka mardhanje te mira me gjermanet edhe miliona nese do i ofronin gjermanet Maradona nuk do pranonte kur vet eshte kryetar i Argentines ama jo publikisht por prapa Quintave ka para mjaft.
Edhe Maradona do me hy edhe njehere ne histori te futbollit si tranjer dmth per te dyten here njehere si lojtari i t'gjitha kohrave edhe tash si trajner i t'gjitha kohrave ku ne qdo ndeshje ka pas vetem ngritje te lojes. Pra Argentina do fiton. Ama befasirat nuk i prejashtoj as une.

Skyfter
01-07-10, 18:50
Lirisht ke mund ta fusesh tiketen deri ne 500 euro pro argentines.


Maradona nuk ka mardhanje te mira me gjermanet edhe miliona nese do i ofronin gjermanet Maradona nuk do pranonte kur vet eshte kryetar i Argentines ama jo publikisht por prapa Quintave ka para mjaft.
Edhe Maradona do me hy edhe njehere ne histori te futbollit si tranjer dmth per te dyten here njehere si lojtari i t'gjitha kohrave edhe tash si trajner i t'gjitha kohrave ku ne qdo ndeshje ka pas vetem ngritje te lojes. Pra Argentina do fiton. Ama befasirat nuk i prejashtoj as une.


Futi more ti 500 ose 5000evra mbasi qenke aq shum i sigurt :confused:,,,, me bone xeher Shfletues-iken 300evra :redface:

Fola per Refer o Shfletues ....................

Afrimi_17
03-07-10, 01:46
Uruguay IS Champion...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shfletuesi_
03-07-10, 11:19
Futi more ti 500 ose 5000evra mbasi qenke aq shum i sigurt :confused:,,,, me bone xeher Shfletues-iken 300evra :redface:

Fola per Refer o Shfletues ....................


Hahhahaha Skyter. Hajt se si dihet topit i rrumullakt ish.

DEA
03-07-10, 16:57
Gjermanet fitojne kur sta merr mendja hiq, plot surpriza jane keta

E pata thane une ma heret.........................:smile:

Edhe pse skam lidhje me futboll shume, ja qelloj nganjeher si Gania:biggrin:

Urime Schland, " Wir sind von dir begeistert"

Kalimtare
03-07-10, 17:18
O shuni shuniiiii..

4 0 .. dihet kush e fiton kampionaten..

me te miret..Gjermanet (:

Olee Olee Olee Olee.. Wir sind die Champions Oleee :)

gazi-de
03-07-10, 17:19
:tongue: deutschland :tongue:

Arb
03-07-10, 17:39
'sha Zoten Gjermanet e kane seriozisht.

A ka ma mire se me e pa ate magjupin Maradona tu perqyrrav...

shfletuesi_
03-07-10, 18:00
O shuni shuniiiii..

4 0 .. dihet kush e fiton kampionaten..

me te miret..Gjermanet (:

Olee Olee Olee Olee.. Wir sind die Champions Oleee :)


Urime urime urime t'gjithe tifozeve gjerman.

Humba e pranoj humbjen.

Guri i madh
03-07-10, 19:04
ADIOS , DJEGO


e kam dit se kan me fitue gjermania ka me marr kupen ja me hater ja me zor

Arb
03-07-10, 19:06
Jarani e Fidel Kastros, eci...

LOJETARI
03-07-10, 20:26
Krejt i ke te numeruara cash ,fjalen e ke qetu :)

Ēfletues , qiti paret .Vet ke dasht !

sherri
03-07-10, 20:35
Finalja: Holand-Deuschland(schatzland) käsekopf-kartoffelkopf 2:1:redface:

shfletuesi_
03-07-10, 20:49
Ēfletues , qiti paret .Vet ke dasht !


Po po qetash LOJETARI, a ban mem prit per para veq edhe 4 dite se i kam edhe do ndeshje e mos po ja qelloj me t'madhen se apet me deshtoj ksaj here :D :) :smile: Nuk paten fat pisat po edhe sditen me lujt piiiiih

Amina
03-07-10, 21:31
Krejt Gjermania eshte qu ne kam edhe po festojn per kete fitore,
Me te drejte:biggrin:

Guri i madh
03-07-10, 21:38
Po po qetash LOJETARI, a ban mem prit per para veq edhe 4 dite se i kam edhe do ndeshje e mos po ja qelloj me t'madhen se apet me deshtoj ksaj here :D :) :smile: Nuk paten fat pisat po edhe sditen me lujt piiiiih
paguj paret


a e din qe borgji falet ,a premtimi nuk falet dy dit kie afat me ja tha paret ne dor

shfletuesi_
03-07-10, 21:46
paguj paret


a e din qe borgji falet ,a premtimi nuk falet dy dit kie afat me ja tha paret ne dor

Jo ti shoq as menja nuk shkon tash sapo e lexova qe gjermania po ban hil pse.

Qaj far turki nuk e kish nenshtetsi gjermane po e kish me passaport fallco :) Kjo nuk tolerohet Eiiiii ska pare ne gjygj kam me i qit :D :D :biggrin: hahaha

Guri i madh
03-07-10, 21:49
Jo ti shoq as menja nuk shkon tash sapo e lexova qe gjermania po ban hil pse.

Qaj far turki nuk e kish nenshtetsi gjermane po e kish me passaport fallco :) Kjo nuk tolerohet Eiiiii ska pare ne gjygj kam me i qit :D :D :biggrin: hahahae ka dy shtetsin si shum shqiptar tjer qe i kan marr para 10 viteve


at,her esht lejuar dy shtetsia


paguj paret se borgji nuk pret dit te mira

shfletuesi_
03-07-10, 21:51
e ka dy shtetsin si shum shqiptar tjer qe i kan marr para 10 viteve


at,her esht lejuar dy shtetsia


paguj paret se borgji nuk pret dit te mira


Jo jo paret si paguaj ka ba hil gjermania ju a e pat edhe angela merkelin qe bajke me dore sa mujke prej atyne t'argentines leshone lojen leshone lojen se pare me thes ju jepi :) Po get kish pas lujt edhe ajo Loto e ja prishke rezultatin per 1 GoL:biggrin:

Guri i madh
03-07-10, 21:53
Jo jo paret si paguaj ka ba hil gjermania ju a e pat edhe angela merkelin qe bajke me dore sa mujke prej atyne t'argentines leshone lojen leshone lojen se pare me thes ju jepi :) Po get kish pas lujt edhe ajo Loto e ja prishke rezultatin per 1 GoL:biggrin:prej fillimit kam than ja me hater ja mezor kupen kena me prue ne BERLIN


KUR THEM KUPEN MOS MENDO SE KUPEN E TU KASOVES

shfletuesi_
03-07-10, 21:58
prej fillimit kam than ja me hater ja mezor kupen kena me prue ne BERLIN


KUR THEM KUPEN MOS MENDO SE KUPEN E TU KASOVES

Guri i madh po po e kuptoj mire e keni... ama mos u gezoni tash shyqyr me spanjen keni me u ndesh edhe tani dihet ne finale me kan :) :) Po shkon gjermania kan shkri plum mdoket te falltoret.

Guri i madh
03-07-10, 22:03
Guri i madh po po e kuptoj mire e keni... ama mos u gezoni tash shyqyr me spanjen keni me u ndesh edhe tani dihet ne finale me kan :) :) Po shkon gjermania kan shkri plum mdoket te falltoret.mir e kie une pata deshir urgvai me fitue po nuk e realizun 11 metershin


gjermanis me spanjen fort nuk i shkon ,po nuk dihet une nuk kam mendue se fiton nga argjentina


po kam deshir e a do te ket sukses GJERMANIA nuk e di , po baj pak hajgare

shfletuesi_
03-07-10, 22:06
mir e kie une pata deshir urgvai me fitue po nuk e realizun 11 metershin


gjermanis me spanjen fort nuk i shkon ,po nuk dihet une nuk kam mendue se fiton nga argjentina


po kam deshir e a do te ket sukses GJERMANIA nuk e di , po baj pak hajgare

Po po e di te kuptoj qe hajgare.Valla une hiq n'qef si kam keta gjurmunt :P edhe pse po fitojn e po kqyrim tash me spanjen qysh po ua don :)

Prishtinasja_
03-07-10, 23:22
Urime urime urime t'gjithe tifozeve gjerman.

Humba e pranoj humbjen.

hahaaaaaa kesaj i thojn " DON'T CRY FOR ME ARGENTINA"....Evita !:biggrin:

Lirisht thuaj se ishte LOJA E VITIT....!

Wow...me ke bind total ! Te falemnderit shume qe e pranoveeee fitoren,bile ata edhe live me bane za.....!!!!!!! Hahhaaaaaaa!!!:biggrin:

O bre te kam thene gjithmone, se Gjermanet luajn mire por kujt me i thane!!!

Me te vertet edhe vet jam befasua, nuk e kam paramendua nje fitore aq te bindur, se me 4:0 hiq se hiq, sepse Argjentina eshte e njoftur si kundershtar shume i fort!:biggrin:

Ka qene nje dite dhe nje fitore shume e mire sot..!
Amina te flm llokum qe patem mundesin ta shikojm kete loje bashk !:biggrin:

Dojm ta shojm ne finaleeee!

DEA
03-07-10, 23:39
hahaaaaaa kesaj i thojn " DON'T CRY FOR ME ARGENTINA"....Evita !:biggrin:

Lirisht thuaj se ishte LOJA E VITIT....!

Wow...me ke bind total ! Te falemnderit shume qe e pranoveeee fitoren,bile ata edhe live me bane za.....!!!!!!! Hahhaaaaaaa!!!:biggrin:

O bre te kam thene gjithmone, se Gjermanet luajn mire por kujt me i thane!!!

Me te vertet edhe vet jam befasua, nuk e kam paramendua nje fitore aq te bindur, se me 4:0 hiq se hiq, sepse Argjentina eshte e njoftur si kundershtar shume i fort!:biggrin:

Ka qene nje dite dhe nje fitore shume e mire sot..!
Amina te flm llokum qe patem mundesin ta shikojm kete loje bashk !:biggrin:

Dojm ta shojm ne finaleeee!

Jiiiiiiiiippppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiii:tongue :

Oqeani
03-07-10, 23:42
Merkelka ia kishte treguar nga nje ēek prej 1mil. ojrooooooooooo ( siē ia bani ju atje - haahaaa)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Guri i madh
03-07-10, 23:45
Merkelka ia kishte treguar nga nje ēek prej 1mil. ojrooooooooooo ( siē ia bani ju atje - haahaaa)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifpo merkeli ju ka premtue secilit nga lojtart nga nji kg diamant te nelson mendeles

Guri i madh
03-07-10, 23:45
Merkelka ia kishte treguar nga nje ēek prej 1mil. ojrooooooooooo ( siē ia bani ju atje - haahaaa)http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifpo merkeli ju ka premtue secilit nga lojtart nga nji kg diamant te nelson mendeles

Oqeani
03-07-10, 23:47
po merkeli ju ka premtue secilit nga lojtart nga nji kg diamant te nelson mendeles

Pse kur ia paska dhene Mandela - a po po - se kjo Merkelka beqarus .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Prishtinasja_
03-07-10, 23:58
Pse kur ia paska dhene Mandela - a po po - se kjo Merkelka beqarus .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

S'jeni kerkah bre...! Gruaja e Joachim Sauer-it, ky thojka beqarus..! Hahaaaaaa!

Vallah thoni ēka te doni, ja check-un e 1 Milionshit, ja diamantat e Mandeles,ja Priamidatat e Egjiptit,ja krejt Afriken Jugore se ka qene nje loje shume e mire!

Loja e vitit ma....mos u lodhni me shkrua hiq ma :biggrin:

I dhash vulė:tongue:

DEA
04-07-10, 00:03
Oj Prishtinase, lej bre te shprehin mllefin disi, se nese nuk flasin do te pelcasin hahahaha, Waw cfare loje, Gjermanet o me 4 o hiq hahaha

Prishtinasja_
04-07-10, 00:07
Oj Prishtinase, lej bre te shprehin mllefin disi, se nese nuk flasin do te pelcasin hahahaha, Waw cfare loje, Gjermanet o me 4 o hiq hahaha

Hahha qe besa mire e ke moj DEA, por vetem desha te ua bej me dije edhe njehere:biggrin:

Me te vertet...Maradona tym qitke ! Nuk e ka besua !!! As vet se kam besua. Kam mendua se nese do fitojn, atehere NDOSHTA vetem me penallti, sikur ne kampionatin e fundit para 4 vite.

Une sot me Aminen ne Mannheim e kemi shikua ne qytet lojen, ishte atmosfere mjaft e mire DEA.:biggrin:

Urime moj :biggrin:

Guri i madh
04-07-10, 00:07
Pse kur ia paska dhene Mandela - a po po - se kjo Merkelka beqarus .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gifjo gjysem beqarus , i ka ble me pare ne dor

DEA
04-07-10, 00:09
Hahha qe besa mire e ke moj DEA, por vetem desha te ua bej me dije edhe njehere:biggrin:

Me te vertet...Maradona tym qitke ! Nuk e ka besua !!! As vet se kam besua. Kam mendua se nese do fitojn, atehere NDOSHTA vetem me penallti, sikur ne kampionatin e fundit para 4 vite.

Une sot me Aminen ne Mannheim e kemi shikua ne qytet lojen, ishte atmosfere mjaft e mire DEA.:biggrin:

Urime moj :biggrin:

Pse nukm vishi moj ne Fandorf ne Heilbronn isha dal edhe une me juve 40 grad perfekt hahaha

Prishtinasja_
04-07-10, 00:11
Pse nukm vishi moj ne Fandorf ne Heilbronn isha dal edhe une me juve 40 grad perfekt hahaha

Kesaj radhe ishte Mannheim vendtakimi yne. Nuk u ba ndryshe DEA :rolleyes:
Me te vertet ishte teper vapė e madhe..!

Sidoqoft uroj ta shofim Gjermanin ne Finale!:biggrin:

valiii
04-07-10, 00:12
Gjermanet jone gjerman eshte njera nga thenjet e shumta qe degjohet tek ne ketu, edhe njemend ashtu doli te jete, pastaj eshte tjetra qe e kane thene anglezet te paret: " futbolli eshte loja ku marin pjese 22 lojtare ne fushe dhe ne fund gjithmon fiton Gjermania " lol hahahaahaa ( se lun topi ).
Sot Gjermania e ka shkel Argjentinen ne ēdo aspekt dhe nuk isha aspak i befasuar sepse jane e vetmja skuader e ketije kompeticioni qe luajne futboll TOTAL. Megjithate lojtari me i miri i gjermanise dhe meritat me te medha i shkojne ne adrese te Joakim Low. Asnje trener tjeter te gjindej ne pankinen e gjermaneve nuk do i besonte Klloses i cili nuk ishte ne planin e pare te Bajerni, poashtu Van Gal ishte i kritikuar pse e aktivizonte Muller i cili nuk ka shkelqyer edhe aq tek Bajerni kurse Podollski pak a shume e ktheu formen tek Koln. Secili trener do i besonte me shume Kevin Kuranit qe ishte golashenuesi me i miri ne bundeslige, bashke me Kieslling te Leverkuzeni apo Cacau te Shtutgardi qe ka shkelqyer kete sezon.
Paramendoni si do vepronte Italia apo Franca e Spanja ose si do vepronte Lippi, Dunga, Domenek prane rezultatit 2:0 per skuadren e tyre ?
Prane rezultatit 2:0 futet dhe shenon nga loja lojtari (centar half/mbrojtes) Arne Fridrih i cili po te kishte trener ndonje nga te lartpermendurit zdo guxonte ta kalonte as gjysmen e fushes se lojes. Rasti tjeter qe me fascionoje ishte nderhyrje e ashper e Di Marias ne Kediren (me duket) ku e shkeli me kembe dhe ky i fundit pa protestuar dhe pa bo ze u qua ne kembe dhe vazhdoje lojen (paramndoni se si lojtaret tjere menxi spresin ne keso nderhyrje qe te perfitojne ne kohe). Pastaj shuti i Tevezit ne fytyren e Mertezaker lol ( i vike inati edhe me ferku ftyren haahahaha) secili lojetar aty ish palavite duke e mbajtur ftyren por Kjo eshte diciplina qe ka instaluar i guximshmi Low ne kombtaren gjermane dhe te gjitha meritat i shkojne atij.
Gjynah nese nuk bohen kampion sivjet .

shfletuesi_
04-07-10, 07:47
hahaaaaaa kesaj i thojn " DON'T CRY FOR ME ARGENTINA"....Evita !:biggrin:

Lirisht thuaj se ishte LOJA E VITIT....!

Wow...me ke bind total ! Te falemnderit shume qe e pranoveeee fitoren,bile ata edhe live me bane za.....!!!!!!! Hahhaaaaaaa!!!:biggrin:

O bre te kam thene gjithmone, se Gjermanet luajn mire por kujt me i thane!!!

Me te vertet edhe vet jam befasua, nuk e kam paramendua nje fitore aq te bindur, se me 4:0 hiq se hiq, sepse Argjentina eshte e njoftur si kundershtar shume i fort!:biggrin:

Ka qene nje dite dhe nje fitore shume e mire sot..!
Amina te flm llokum qe patem mundesin ta shikojm kete loje bashk !:biggrin:

Dojm ta shojm ne finaleeee!


Vetem shkoni ju shkruni hajmalia e bani magji t'zeza te falltorja se nuk fitoni po kesaj si thon fitore me merit :tongue: Tek e fundit keni fitu urime ju lumt. :)
Kan ba loje ups gati harrova t'ju them se nuk kan ba loje ekipi i gjermanis po ekipi i AUSLLANDERAVE.

LOJETARI
04-07-10, 08:19
Vetem shkoni ju shkruni hajmalia e bani magji t'zeza te falltorja se nuk fitoni po kesaj si thon fitore me merit :tongue: Tek e fundit keni fitu urime ju lumt. :)
Kan ba loje ups gati harrova t'ju them se nuk kan ba loje ekipi i gjermanis po ekipi i AUSLLANDERAVE.

Qiti paret !!!!!!!!!! 10 mile € se krejtve kam me ju kallxue qe s“po e majshe fjalen .

shfletuesi_
04-07-10, 09:38
Qiti paret !!!!!!!!!! 10 mile € se krejtve kam me ju kallxue qe s“po e majshe fjalen .

http://www.your-unique-wedding-planner.com/assets/images/070604_10000euro.jpg

LOJETARI, qe e mbaj fjalen edhe e paret mos besofsh numeroj 10 mij copa i ke .


Por prap do luaj kunder gjermanis kur te eshte ndeshja e radhes me spanjen.

Skyfter
04-07-10, 14:17
Pershendetje ....


Me shum mu dhimbt Maradona se sa leket qe i humba :redface: .......


Gabim amator i legjendes se Futbollit-Maradones qe e shpalli kampion ekipen e vet para se te perfundoj turniri.
Se sa i madh ishte gabimi i tij u pa mbas vetem 3min. loje, u "paralizun" lojtaret Argentinas!


Nuk fitohet "lufta" nese nencmohet "armiku"!


Urime fansave Gjermon dhe urime te gjithe dashmireve te futbollit!

Skyfter
04-07-10, 20:58
Gjysem finale:

Urugai - Holanda

Gjermania - SpanjaMa merr mendja se Holanda do ta mposht Urugain, e loja mes Gjermanve dhe Spanjes spo di valla cka po merr mendja ....nuk jan mo si perpara te percare mes veti si psh. katalanet, basket, spanjolet etj qe kurr nuk arriten ne gjysemfinale apo finale edhe pse gjithmon kan pas lojtar dhe futboll fantastik... sidomos prej se u bene kampion Europe me 2008 jan afru edhe me shum afer njeri-tjetrit.... keshtu qe edhe pse Gjermanet kan deklasu me knock out Anglin dhe Argentinen, kunder Spanjes kan me honger keq!

shfletuesi_
04-07-10, 21:00
Gjysem finale:

Urugai - Holanda

Gjermania - SpanjaMa merr mendja se Holanda do ta mposht Urugain, e loja mes Gjermanve dhe Spanjes spo di valla cka po merr mendja ....nuk jan mo si perpara te percare mes veti si psh. katalanet, basket, spanjolet etj qe kurr nuk arriten ne gjysemfinale apo finale edhe pse gjithmon kan pas lojtar dhe futboll fantastik... sidomos prej se u bene kampion Europe me 2008 jan afru edhe me shum afer njeri-tjetrit.... keshtu qe edhe pse Gjermanet kan deklasu me knock out Anglin dhe Argentinen, kunder Spanjes kan me honger keq!


Ou t'lumshin durt o t'lushmin duart o ty t'lumshin duart hooo jarabii... edhe per t'hanger veq le t'hupin se si la me hanger keq shkoj ju sherbej une :tongue: Se te verdh po me doken. Me sy spo muj i shoh qet ekipin Ausllander -German.

Skyfter
04-07-10, 21:09
Ou t'lumshin durt o t'lushmin duart o ty t'lumshin duart hooo jarabii... edhe per t'hanger veq le t'hupin se si la me hanger keq shkoj ju sherbej une :tongue: Se te verdh po me doken. Me sy spo muj i shoh qet ekipin Ausllander -German.

Flm. Shfletues ..... Prap Omen i mir per "ausllanderat" ........

Sa her po thojm na dy se kan me hup Gjermant, ata po fitojn.... :redface:

shfletuesi_
04-07-10, 21:15
Flm. Shfletues ..... Prap Omen i mir per "ausllanderat" ........

Sa her po thojm na dy se kan me hup Gjermant, ata po fitojn.... :redface:


Skyfter, a ja nisim e simpatizojm gjermanin dije qe ka me hup me t'paren hahaha :smile:

Dallandyshja_718
04-07-10, 21:22
Flm. Shfletues ..... Prap Omen i mir per "ausllanderat" ........

Sa her po thojm na dy se kan me hup Gjermant, ata po fitojn.... :redface:


A thue hup nese behemi tre...:biggrin:

Gjermant luajne edhe per GJERMANI e jo vetem per xhepa t'vet, njashtu mendoj une...prandaj edhe meritojne fitoren...:smile:

P.S. Per mua kampionati boteror ka marr fund te premten e kaluar, kur humbi Brazilia...le t'fitoj kush t'kete fat...:frown: :mad:

shfletuesi_
04-07-10, 21:24
A thue hup nese behemi tre...:biggrin:

Gjermant luajne edhe per GJERMANI e jo vetem per xhepa t'vet, njashtu mendoj une...prandaj edhe meritojne fitoren...:smile:

P.S. Per mua kampionati boteror ka marr fund te premten e kaluar, kur humbi Brazilia...le t'fitoj kush t'kete fat...:frown: :mad:

Ec bashkangjitu edhe ti tek ne... :) Me duket aq me shume qe po e urrej Gjermanin aq me mire po luan per inat timin. Piiiiih ky ekip Ausllanderash...

e_martumja
06-07-10, 23:22
Le te fiton Spanja ose Hollanda por ban edhe Gjermania qy :biggrin:

premium
06-07-10, 23:57
ne Bote gjithcka ka ndryshu !

favortitet kan ngelur ma heret

panta_rhei
07-07-10, 16:49
Unė, bazuar nė parashikimet e mija :biggrin: tė deritanishme pėr kėtė botėror, po them ishalla hup Gjermania :wink: