PDA

View Full Version : 100 euro= ?


vjeshta
10-06-10, 22:53
E dijmė qė nė Kosovė paraja qė gjendet nė qarkullim ėshtė euroja .E dijmė edhe qė ajo nuk fabrikohet nė vendin tonė dhe pėr fabrikimin e saj ,duke marrė parasyshė(llogaritė) materialin ,prodhimin jashtė vendit ,fuqisė puntore ,vleres sė kartėmonedhes...etj ,lind pyetja ...

Neve ,vendit tonė ,sa i kushtojnė 100 euro ?

shfletuesi_
10-06-10, 23:01
E dijmė qė nė Kosovė paraja qė gjendet nė qarkullim ėshtė euroja .E dijmė edhe qė ajo nuk fabrikohet nė vendin tonė dhe pėr fabrikimin e saj ,duke marrė parasyshė(llogaritė) materialin ,prodhimin jashtė vendit ,fuqisė puntore ,vleres sė kartėmonedhes...etj ,lind pyetja ...

Neve ,vendit tonė ,sa i kushtojnė 100 euro ?


Vjeshtooooo si po mendon !? Sa i kushtojn vendit tone 100 euro ?. E ke fjalen per transport apo per prodhim apo sa paguajm tatim qe e kemi ne shfrytezim Euron ?!

vjeshta
10-06-10, 23:11
Vjeshtooooo si po mendon !? Sa i kushtojn vendit tone 100 euro ?. E ke fjalen per transport apo per prodhim apo sa paguajm tatim qe e kemi ne shfrytezim Euron ?!

Rrumbullakoj tė gjithat dhe jepe vleren finale .

shfletuesi_
10-06-10, 23:13
Rrumbullakoj tė gjithat dhe jepe vleren finale .

Ma mire mos me mendu shume se pastaj qohemi marojm paren tone :D E telashe kush me marr tenderin jo ai jo aj kerrsh zoti na ban , ti a po e sheh pa e pas paren ton hiq dojn me myt njani tjetrin po me pas paren tone qka bahet.