PDA

View Full Version : FIFA largon Kosovėn nga harta e Serbisė


roadrunner
24-06-10, 14:22
Serbia e cila sapo hyri nė fazėn e rikuperimit pas eliminimit nga Botėrori Afrika e Jugut 2010, ka mbetur e tronditur kur mėsoi njė fakt tė hidhur. Shtėpia botėrore e futbollit FIFA nė buletinin zyrtar tė ndeshjes me Australinė ka publikuar hartėn e Serbisė nė tė cilėn nuk pėrfshihej Kosova.

Eliminimi ishte i hidhur, por njė lajm tjetėr edhe mė tronditės. Serbėt tė cilėt kanė dėshirė ta thėrrasin Kosovėn djep i Serbisė, mbetėn tė befasuar me statistikat e FIFA-s nė buletinin zyrtar tė ndeshjes Australi-Serbi, e zhvilluar tė mėrkurėn nė mbrėmje.
Fakt edhe mė i dhimbshėm pėr serbėt ishte se nė kėtė buletin ku shihet harta e Serbisė, Kosova nuk ėshtė e pėrfshirė si territor i saj. Tutje, nė tė shkruan se Serbia ka shtatė milionė banorė, numėr i cili nuk pėrfshin banorėt e Kosovės.
Interesant ka qenė konstatimi se qyteti i Novi Pazar-it pėrmendet si i treti mė i rėndėsishmi pas Beogradit dhe Novi Sadit.
Mediumet serbe e quajtėn skandaloz lėshimin e autorit tė buletinit, i cili thirret nė qėndrimin zyrtar tė FIFA-s. Kjo e fundit ende nuk e ka pranuar Federatėn e Futbollit tė Kosovės ende nė familjen e saj. /Klan-K/Telegrafi/

shfletuesi_
24-06-10, 14:24
Serbia e cila sapo hyri nė fazėn e rikuperimit pas eliminimit nga Botėrori Afrika e Jugut 2010, ka mbetur e tronditur kur mėsoi njė fakt tė hidhur. Shtėpia botėrore e futbollit FIFA nė buletinin zyrtar tė ndeshjes me Australinė ka publikuar hartėn e Serbisė nė tė cilėn nuk pėrfshihej Kosova.

Eliminimi ishte i hidhur, por njė lajm tjetėr edhe mė tronditės. Serbėt tė cilėt kanė dėshirė ta thėrrasin Kosovėn djep i Serbisė, mbetėn tė befasuar me statistikat e FIFA-s nė buletinin zyrtar tė ndeshjes Australi-Serbi, e zhvilluar tė mėrkurėn nė mbrėmje.
Fakt edhe mė i dhimbshėm pėr serbėt ishte se nė kėtė buletin ku shihet harta e Serbisė, Kosova nuk ėshtė e pėrfshirė si territor i saj. Tutje, nė tė shkruan se Serbia ka shtatė milionė banorė, numėr i cili nuk pėrfshin banorėt e Kosovės.
Interesant ka qenė konstatimi se qyteti i Novi Pazar-it pėrmendet si i treti mė i rėndėsishmi pas Beogradit dhe Novi Sadit.
Mediumet serbe e quajtėn skandaloz lėshimin e autorit tė buletinit, i cili thirret nė qėndrimin zyrtar tė FIFA-s. Kjo e fundit ende nuk e ka pranuar Federatėn e Futbollit tė Kosovės ende nė familjen e saj. /Klan-K/Telegrafi/


Ehhh kesaj i thong 8:2


Edhe Kosoven ka me pranu ne Federat ama hala sjan pjek kushtet se e din ata qe na nuk i lshojna kupat hahaha :)

Etnical
24-06-10, 18:23
Shum ni veprim i mir i FIFA-s,shpresojm tmos i bin pishman.

LOJETARI
24-06-10, 19:58
Ehhh kesaj i thong 8:2


Edhe Kosoven ka me pranu ne Federat ama hala sjan pjek kushtet se e din ata qe na nuk i lshojna kupat pa i vjedhe :tongue: hahaha :)

hahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

shfletuesi_
24-06-10, 20:01
hahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Ma bre pse ja shtove hajnin se nashta atehere nuk eshte ne Koalicion PDK-LDK ... e nuk vjedhin tjert ani me ba me qellu ne pushet Albini i Kurtes ai eshte droja as rrogen e vet mos me marr me jav qkep fukareve.

Oqeani
24-06-10, 22:20
Normal qe e hjek - ka intervenuar - LUTA .... a eshte minister a jo ( Ai nuk din tjeter, vetem me u http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif )