PDA

View Full Version : Shahu eshte Hobi apo Sport...?


Afrimi_17
07-07-10, 00:11
Qka eshte Shahu...Disa njerz po mendojn qe shahu eshte vetem hobi dhe nuk ben pjes ne gara sportive...Mirpo une mendoj qe shahu eshte sport dhe ben pjes ne gara sportive . Te gjith e dim se Edhe Futbolli edhe basketbolli mund te jen njekohesisht hobi mirpo Pse shahu qe ne fakt mund te jet hobi pse ka njerz qe mendojn qe eshte vetem hobi?...Kur te gjith e dim qe SPorti Nderkombetarisht Ben pjes ne Gara Sportive..!

Pytja QKa eshte shahu..A eshte vetem hoby ,APo sport dhe njehkohesisht hobi?

Ju letem Pergjigjuni sepse dua pergjegje Intenzive..!

premium
07-07-10, 00:20
Shahu eshte nje sport aftesie ... vetem per ata kush jep rendesi per kete hobi !

Dallandyshja_718
07-07-10, 04:58
Afrim, po me luaj kile, pik-pideka, cak e flamur, kul-kokėrr etj qe nuk po mė kujtohen a thue ėshtė sport a hobi, apo muhabet i kot, ky i joti edhe imi pas teje...:redface: :confused:

Makresh
07-07-10, 07:10
Qka eshte Shahu...Disa njerz po mendojn qe shahu eshte vetem hobi dhe nuk ben pjes ne gara sportive...Mirpo une mendoj qe shahu eshte sport dhe ben pjes ne gara sportive . Te gjith e dim se Edhe Futbolli edhe basketbolli mund te jen njekohesisht hobi mirpo Pse shahu qe ne fakt mund te jet hobi pse ka njerz qe mendojn qe eshte vetem hobi?...Kur te gjith e dim qe SPorti Nderkombetarisht Ben pjes ne Gara Sportive..!

Pytja QKa eshte shahu..A eshte vetem hoby ,APo sport dhe njehkohesisht hobi?


Ahahahahahahaaa cirkuz ishe,

Ne mos e paqe harrue, edhe ne, antart e forumit jemi pjes e jetes reale keshtu qe mos e prit te pergjigjemi te gjithe njemend.

Shahu sic te paskemi then edhe jasht forumit, mund te jet edhe hobi edhe sport. Hobi per ata qe luajn her pas here dimrit para oxhakut, e sport per ata qe luajn per gara nderkombtare sic eshte Karpovi e Kasparovi.

Ju letem Pergjigjuni sepse dua pergjegje Intenzive..!

:biggrin: S'kallxove a vertikal a horizontal e deshe pergjigjen ?

shfletuesi_
07-07-10, 10:50
Shahu eshte loja me inteligjente qe egziston dhe me enigmatike :D

elvio
07-07-10, 11:54
c'ka eshte shahu

ka interprentime te shumta ne lidhje me ate.

por megjithese s'hyj ne kategorine e shahisteve profesioniste,di te them qe eshte sport qe sikurse futbolli,qe vrapon te besh gol,me ndryshimin shtrydh mendjen ne levizjet matematikore,qe te kesh intuiten e levizjes se partnerit ti pergjigjesh asaj,duke e bllokuar me perfundim MAT.i pamundur te kete pergjigje:smile: .


Afrim futet ne kategorine e hobit,por mos harro qe behen kampionate shahu,edhe eshte sport

Afrimi_17
09-07-10, 07:52
Elvio Flm shum ke dhon pergjegjje shum te menqur dhe te kuptushme.!
Qdo sport futet ne kategorin e hobit,nejse flm te gjith per postimet ..

Peja-Boy
21-11-10, 20:02
c'ka eshte shahu

ka interprentime te shumta ne lidhje me ate.

por megjithese s'hyj ne kategorine e shahisteve profesioniste,di te them qe eshte sport qe sikurse futbolli,qe vrapon te besh gol,me ndryshimin shtrydh mendjen ne levizjet matematikore,qe te kesh intuiten e levizjes se partnerit ti pergjigjesh asaj,duke e bllokuar me perfundim MAT.i pamundur te kete pergjigje:smile: .


Afrim futet ne kategorine e hobit,por mos harro qe behen kampionate shahu,edhe eshte sport


Pajtohem me ty se eshte gje qe ka lidhje me Intelegjencen edhe Matematiken ...