PDA

View Full Version : Fjalor PDK-isht – Shqip


roadrunner
20-01-11, 14:55
Fjalor PDK-isht – Shqip


1. KUm pas – Kam pasur
2. NderkUmbtare- Ndėrkombėtare
3. BindUm – Bindim
4. BindshUm – Bindshėm
5. NevojshUm – Nevojshėm
6. EkUnUmi - Ekonomi
7. PyDyKy – PDK
8. Parlamệệệệnti – Parlamenti
9. Momệệệệnti- Momenti
10. VjedhUm – Vjedhim
11. Tu’Kosoves – Tė Kosovės
12. Atu – Aty
13. K’ty – Kėtu
14. Zgjedhjet e lira – Vjedhjet e lira
15. Tė kesh mendim tė lirė – Tradhtar* marksist* leninist* sllav...
16. Komisioner votimesh- Vjedh sa t’mundesh
17. Ministėr- Vjedh & korrupsion nė maksimum
18. Serb – Koalicion
19. KQZ- PDK
20. Gjykata – PDK
21. Polici - PDK
22. Lėndim i demokracisė – Zgjedhje tė mrekullueshme
23. Bashkanėtar i PDK – Vjedhja votat
24. Pasuri e shtetit – Shite menjėherė & pėrvetėsoje
25. Buxheti i shtetit – Buxheti im
26. UĒK e Kosovės – Vetėm e PDK-ės
27. Veteran i luftės – Veteran i PDK-ės
28. Gazetar hulumtues – Spiun & tradhtar
29. E ke zėnė karrigen – Kurrė mos e lėsho
30. Mitrovica e ndarė – S’na intereson* i kemi xhepat plot
31. Rep-er – Zėdhėnės i qeverisė
32. Kryeministėr – Propagandė &...&&&&&&&&&&&&
33. Raport ndėrkombėtar – Varet prej pėrmbajtjes
34. Ankohu ndaj keq-qeverisjes – Tradhtar (Vėretje: SHIK-u ta hejk flamen).
35. William Walker (para luftės) – Humanist & Shpėtimtar* mik i madh
36. William Walker (pas luftės) – Prosllav i paguar kundėr PDK-s
37. Zyrtarė & Fetar Serb- Hyr nė Kosovė kur tė duash dhe fol ēka tė duash
38. EULEX- Bashkė-hajn
39. Wikileaks – Wiki...ēka????
40. Popull – Bagėti
41. Mbaje popullin tė t’votoj – Gjuaja nga njė asht (sikur qenit) kohė pas kohe
42. Kundėr PDK- Tradhtar & pro-Serb
43. Kosovė – Kore e Veriut
44. Poshtė Enver Hoxha – Fotografi tė Enver Hoxhės nė shtėpi
45. Bashkim Kombėtar – Falja territorin Serbisė
46. Simpatizant i PDK- Vetėm unė kam tė drejtė
47. Integrim nė BE- Mos na pranoni edhe pak se s’kemi vjedh tamam
48. Zbutje e papunėsisė – Rritje e papunėsisė
49. Anti-korrupsion - Korrupsion i shfrenuar
50. VetdishUm –Vetėdijshėm
51. Zhvillimi i Artit & Sportit nė Kosovė – Ohuuuuuuuuuuuuuuuuu* kujt po i han...
52. S'je me PDK - S'je shqipėtar
Pėrgatiti: Skėnder Limani

turisti
20-01-11, 15:08
Fjalor PDK-isht – Shqip


1. KUm pas – Kam pasur
2. NderkUmbtare- Ndėrkombėtare
3. BindUm – Bindim
4. BindshUm – Bindshėm
5. NevojshUm – Nevojshėm
6. EkUnUmi - Ekonomi
7. PyDyKy – PDK
8. Parlamệệệệnti – Parlamenti
9. Momệệệệnti- Momenti
10. VjedhUm – Vjedhim
11. Tu’Kosoves – Tė Kosovės
12. Atu – Aty
13. K’ty – Kėtu
14. Zgjedhjet e lira – Vjedhjet e lira
15. Tė kesh mendim tė lirė – Tradhtar* marksist* leninist* sllav...
16. Komisioner votimesh- Vjedh sa t’mundesh
17. Ministėr- Vjedh & korrupsion nė maksimum
18. Serb – Koalicion
19. KQZ- PDK
20. Gjykata – PDK
21. Polici - PDK
22. Lėndim i demokracisė – Zgjedhje tė mrekullueshme
23. Bashkanėtar i PDK – Vjedhja votat
24. Pasuri e shtetit – Shite menjėherė & pėrvetėsoje
25. Buxheti i shtetit – Buxheti im
26. UĒK e Kosovės – Vetėm e PDK-ės
27. Veteran i luftės – Veteran i PDK-ės
28. Gazetar hulumtues – Spiun & tradhtar
29. E ke zėnė karrigen – Kurrė mos e lėsho
30. Mitrovica e ndarė – S’na intereson* i kemi xhepat plot
31. Rep-er – Zėdhėnės i qeverisė
32. Kryeministėr – Propagandė &...&&&&&&&&&&&&
33. Raport ndėrkombėtar – Varet prej pėrmbajtjes
34. Ankohu ndaj keq-qeverisjes – Tradhtar (Vėretje: SHIK-u ta hejk flamen).
35. William Walker (para luftės) – Humanist & Shpėtimtar* mik i madh
36. William Walker (pas luftės) – Prosllav i paguar kundėr PDK-s
37. Zyrtarė & Fetar Serb- Hyr nė Kosovė kur tė duash dhe fol ēka tė duash
38. EULEX- Bashkė-hajn
39. Wikileaks – Wiki...ēka????
40. Popull – Bagėti
41. Mbaje popullin tė t’votoj – Gjuaja nga njė asht (sikur qenit) kohė pas kohe
42. Kundėr PDK- Tradhtar & pro-Serb
43. Kosovė – Kore e Veriut
44. Poshtė Enver Hoxha – Fotografi tė Enver Hoxhės nė shtėpi
45. Bashkim Kombėtar – Falja territorin Serbisė
46. Simpatizant i PDK- Vetėm unė kam tė drejtė
47. Integrim nė BE- Mos na pranoni edhe pak se s’kemi vjedh tamam
48. Zbutje e papunėsisė – Rritje e papunėsisė
49. Anti-korrupsion - Korrupsion i shfrenuar
50. VetdishUm –Vetėdijshėm
51. Zhvillimi i Artit & Sportit nė Kosovė – Ohuuuuuuuuuuuuuuuuu* kujt po i han...
52. S'je me PDK - S'je shqipėtar
Pėrgatiti: Skėnder Limani


Kesi budallaqet kurre e kurres nuk kan mu hjek nga kurrizi i popullit i cili i sherben vetem me votue dhe me luftue........

Perpara thojshi ( ne kohen e demonstratave) - kush nuk del eshte tradhtar..........Ballakanasit*Ballkan.kqyrjani perkthimin nga Turqishtja e do t'i kuptoni te gjithat....................

roadrunner
20-01-11, 15:10
Une po thom ish kon mir mi pas prodhu nipar letra bixhozi* me shenjen e PDK* edhe me tja nis me lujt Ajnc* se taman 52 te kokan* plus xhokerat me foton e hashimit edhe te kupit tu kosoves hahaha :PKesi budallaqet kurre e kurres nuk kan mu hjek nga kurrizi i popullit i cili i sherben vetem me votue dhe me luftue........

Perpara thojshi ( ne kohen e demonstratave) - kush nuk del eshte tradhtar..........Ballakanasit*Ballkan.kqyrjani perkthimin nga Turqishtja e do t'i kuptoni te gjithat....................

turisti
20-01-11, 15:18
Une po thom ish kon mir mi pas prodhu nipar letra bixhozi* me shenjen e PDK* edhe me tja nis me lujt Ajnc* se taman 52 te kokan* plus xhokerat me foton e hashimit edhe te kupit tu kosoves hahaha :P


Hahahahahahahahahahahahahahahaha*hmmmmmmmmm*ide shume e mire*por ishalla nuk ja nis ajo loja - :biggrin: KAOS :biggrin: e popullit qe t'ju vijne si Milloshit 1000.000 para kuvendit e ta bojne zi si ne kohen e Minatoreve*qe vallahi kurrefare :biggrin: JOKERI as JOKERICA :biggrin: ska mi ndihmue*hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

roadrunner
20-01-11, 15:20
te na ska asno qe se ka kerku taratorin* po cilit i vje era hudra* aty e dijn vet hahahahahahah....

turisti
20-01-11, 15:44
te na ska asno qe se ka kerku taratorin* po cilit i vje era hudra* aty e dijn vet hahahahahahah....

Pooo dhe askush nuk :biggrin: u lajmerue vet :biggrin: derisa ska ardhe popylli mi ja nuk veshet......*hahahahahahahahahahahahahahahaahahaha hahahahaha.

rafet llapjani
20-01-11, 15:46
11. Tu’Kosoves – Tė Kosovės qkjo fjala ma e mire tu kosovessssssssssssss kjo eshte intereks krejt ahgaghaghaghghaghaghaaghhaggha

SANTANA-29
20-01-11, 15:47
Hahahahahahahahahahahahahahahaha*hmmmmmmmmm*ide shume e mire*por ishalla nuk ja nis ajo loja - :biggrin: KAOS :biggrin: e popullit qe t'ju vijne si Milloshit 1000.000 para kuvendit e ta bojne zi si ne kohen e Minatoreve*qe vallahi kurrefare :biggrin: JOKERI as JOKERICA :biggrin: ska mi ndihmue*hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.


Jo e kan edhe nje Joker te fundit **me ik e mos mu kthy ma*se para kan ba boll*hahahahahahaha

turisti
20-01-11, 15:50
11. Tu’Kosoves – Tė Kosovės qkjo fjala ma e mire tu kosovessssssssssssss kjo eshte intereks krejt ahgaghaghaghghaghaghaaghhaggha


Kjo eshte per :biggrin: TU pacenzura -qe ta cullakojme :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
20-01-11, 15:53
Jo e kan edhe nje Joker te fundit **me ik e mos mu kthy ma*se para kan ba boll*hahahahahahaha

:eek: AAAAAaaaaa*ky te koke qai :biggrin: Joker REZERVE :biggrin: qe te gjithe e kerkojne me ne fund*e te cilin Qaushesku e pat humb*hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahaha.

Besi:)
21-01-11, 02:54
Fjalor PDK-isht – Shqip


1. KUm pas – Kam pasur
2. NderkUmbtare- Ndėrkombėtare
3. BindUm – Bindim
4. BindshUm – Bindshėm
5. NevojshUm – Nevojshėm
6. EkUnUmi - Ekonomi
7. PyDyKy – PDK
8. Parlamệệệệnti – Parlamenti
9. Momệệệệnti- Momenti
10. VjedhUm – Vjedhim
11. Tu’Kosoves – Tė Kosovės
12. Atu – Aty
13. K’ty – Kėtu
14. Zgjedhjet e lira – Vjedhjet e lira
15. Tė kesh mendim tė lirė – Tradhtar* marksist* leninist* sllav...
16. Komisioner votimesh- Vjedh sa t’mundesh
17. Ministėr- Vjedh & korrupsion nė maksimum
18. Serb – Koalicion
19. KQZ- PDK
20. Gjykata – PDK
21. Polici - PDK
22. Lėndim i demokracisė – Zgjedhje tė mrekullueshme
23. Bashkanėtar i PDK – Vjedhja votat
24. Pasuri e shtetit – Shite menjėherė & pėrvetėsoje
25. Buxheti i shtetit – Buxheti im
26. UĒK e Kosovės – Vetėm e PDK-ės
27. Veteran i luftės – Veteran i PDK-ės
28. Gazetar hulumtues – Spiun & tradhtar
29. E ke zėnė karrigen – Kurrė mos e lėsho
30. Mitrovica e ndarė – S’na intereson* i kemi xhepat plot
31. Rep-er – Zėdhėnės i qeverisė
32. Kryeministėr – Propagandė &...&&&&&&&&&&&&
33. Raport ndėrkombėtar – Varet prej pėrmbajtjes
34. Ankohu ndaj keq-qeverisjes – Tradhtar (Vėretje: SHIK-u ta hejk flamen).
35. William Walker (para luftės) – Humanist & Shpėtimtar* mik i madh
36. William Walker (pas luftės) – Prosllav i paguar kundėr PDK-s
37. Zyrtarė & Fetar Serb- Hyr nė Kosovė kur tė duash dhe fol ēka tė duash
38. EULEX- Bashkė-hajn
39. Wikileaks – Wiki...ēka????
40. Popull – Bagėti
41. Mbaje popullin tė t’votoj – Gjuaja nga njė asht (sikur qenit) kohė pas kohe
42. Kundėr PDK- Tradhtar & pro-Serb
43. Kosovė – Kore e Veriut
44. Poshtė Enver Hoxha – Fotografi tė Enver Hoxhės nė shtėpi
45. Bashkim Kombėtar – Falja territorin Serbisė
46. Simpatizant i PDK- Vetėm unė kam tė drejtė
47. Integrim nė BE- Mos na pranoni edhe pak se s’kemi vjedh tamam
48. Zbutje e papunėsisė – Rritje e papunėsisė
49. Anti-korrupsion - Korrupsion i shfrenuar
50. VetdishUm –Vetėdijshėm
51. Zhvillimi i Artit & Sportit nė Kosovė – Ohuuuuuuuuuuuuuuuuu* kujt po i han...
52. S'je me PDK - S'je shqipėtar
Pėrgatiti: Skėnder LimaniLike Like Like (Y) per Temen

roadrunner
21-01-11, 09:55
qe per te pacenzura:

8. Parlamệệệệnti – Parlamenti
9. Momệệệệnti- Momenti

HAHAHAHAHAHKjo eshte per :biggrin: TU pacenzura -qe ta cullakojme :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
21-01-11, 10:27
qe per te pacenzura:

8. Parlamệệệệnti – Parlamenti
9. Momệệệệnti- Momenti

HAHAHAHAHAH


Atje nuk te nevoitet as :biggrin: 8-shi e as 9-shi :biggrin:*por 11-shi = :biggrin: tu pacenzure mu kon :biggrin: se tjerat vijne vetvetiu*hahahahahahahhahahahahahahaha.

roadrunner
21-01-11, 13:25
se ki keq* se spesh po ndodh kta te PDK-se po bojn hile po kcejn pi 6-qit* e tek 9-qi....tu i menjanu 8-shit....kur po perplasen ne 9-qin* po thojn ah memeeeeeeeenti hahahahahahhahahahhaaAtje nuk te nevoitet as :biggrin: 8-shi e as 9-shi :biggrin:*por 11-shi = :biggrin: tu pacenzure mu kon :biggrin: se tjerat vijne vetvetiu*hahahahahahahhahahahahahahaha.

turisti
21-01-11, 16:53
se ki keq* se spesh po ndodh kta te PDK-se po bojn hile po kcejn pi 6-qit* e tek 9-qi....tu i menjanu 8-shit....kur po perplasen ne 9-qin* po thojn ah memeeeeeeeenti hahahahahahhahahahhaa


11-shi eshte automatikisht i kurdisur*cilindo numer qe ta zgjedhin*kthehet ne :biggrin: 11-sh :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

tipi engjellor
21-01-11, 17:06
ooo ty duhet gojen me ta shky qite naja ldk-isht

roadrunner
21-01-11, 18:14
o ti breee ld-plaq se ska ldk-isht se i pershtaten standardev letrare hahahahahahahahaooo ty duhet gojen me ta shky qite naja ldk-isht

roadrunner
21-01-11, 18:15
11-shi osht ma i leti* veq mos e kthe prap se munet pahire me zatet najkun hahahahahahahahahahahhahahahahahahahha11-shi eshte automatikisht i kurdisur*cilindo numer qe ta zgjedhin*kthehet ne :biggrin: 11-sh :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

tipi engjellor
21-01-11, 18:30
o ti breee ld-plaq se ska ldk-isht se i pershtaten standardev letrare hahahahahahahaha

mos ma perzi gjuhen

Lapsi
21-01-11, 20:12
kete fjalor e ka gjithe Kosova* trashigim nga rugovizmi

turisti
21-01-11, 21:02
11-shi osht ma i leti* veq mos e kthe prap se munet pahire me zatet najkun hahahahahahahahahahahhahahahahahahahha


Po*e ma dikura ngaterrohet 1-shi me 1-shin*hahahahahahahahahahahahahahahaha.

thellenza
22-01-11, 10:07
hahahhahahahahhaah* deri dikund edhe pa fjalorth e kemi marr vesh.