PDA

View Full Version : Tragjedia e Heilbronnit


DEA
27-02-11, 11:06
Te Henen me 21 Shkurt 2011 Shqiptari 47 vjeqar therr me thike Nenen e 3 femijeve te tij 44 Vjeqare.
Sipas gazetave gjermane thuhet se qifti ishin te ndare qe nga dhjetori i vitit te kaluar dhe shkaku i kesaj tragjedie ishin mosmarrveshjet bashkeshortore. Ai pasi qe vret gruan ben perpjekje suizide me detergjente te ndryshme por nga dhimbjet qe i shkaktojne thrret vete ndihmen e shpejt, ku ende eshte ne gjendje kritike.
Keshtu femijet 18, 16 dhe 12 vjeqare mbesin jetima dhe shperndahen neper familje te ndryshme gjermane perkohesisht.

E me te nime,thuhet se Burri la Familjen per nje Gjermane me te re!
Personalisht nuk e njoh kete Familje e as rrethanat e tragjedise,

Lus Zotin qe femijeve tu jep fuqin e duhur per tu ballafaquar me realitetin e hidhur.

Antika
27-02-11, 11:08
Shqipetar edhe ky a?!!!

elvio
27-02-11, 11:35
Te kishin brire ,,,,,,do ish e lehte ti kuptoje.

Femijte rriten,por ajo qe iku,,,,?

Kafshe-barbarizmi edhe injoranca i ka kapluar mendjen edhe merita qe do s'di ta pershkruaj ekzkt.

Vdekja eshte pak.

tipi engjellor
27-02-11, 13:17
shume keq kjo ngjarje kehstu qka nuk ndodhe aty ne hellbron kam nje vlla qe punon aty po sme ka tregu per kete ngjarje

instruktori
27-02-11, 16:40
E Tmerrshme


Trishtuese

dhe

E Pa Pranueshme

P.s Hajde te knaqemi qe jemi Shqiptar

emine
28-02-11, 21:15
Ngushllime Femijve te mjer,:frown:

DEA
28-02-11, 21:22
Mindestens zwei der Messerstiche waren tödlich
Von Stefanie Sapara

Heilbronn - „Sehr, sehr viele“ Messerstiche sind es gewesen, erklärt Christoph Meyer, Sprecher der Staatsanwaltschaft Heilbronn. Und mindestens zwei davon waren tödlich. Das besagt das vorläufige Obduktionsergebnis, das die Staatsanwaltschaft im Falle der am Montag getöteten 44-jährigen Frau in Auftrag gegeben hatte.

Ihr Ehemann soll sie in ihrer Wohnung in der Frankfurter Straße in Heilbronn erstochen haben. Unter anderem zielte er dabei offenbar direkt auf das Herz seiner Frau. Laut Meyer handelte es sich bei der Tatwaffe um ein Haushaltsmesser mit einer Klingenlänge von 18 Zentimetern.

In Lebensgefahr

Der Gesundheitszustand des 47-jährigen mutmaßlichen Täters ist nach wie vor kritisch. Nach der Tat hatte der Mann versucht, sich selbst umzubringen und chlorhaltiges Reinigungsmittel geschluckt.

Kehlkopf, Speiseröhre und Magen seien dadurch stark angegriffen, so Polizeipressesprecher Harald Schumacher. Über den Hintergrund der Tat habe man bislang keine neuen Erkenntnisse. Die Polizei vermutet, dass Ehestreitigkeiten der Auslöser waren.

Streit

Das Ehepaar lebte bereits seit Dezember getrennt. Am Montag hatte der Mann seine Frau in ihrer Wohnung besucht. Dort war es offenbar zum Streit gekommen. Das Ehepaar stammt aus dem Kosovo, lebte seit rund 17 Jahren in Deutschland. Beide besitzen laut Polizeiangaben seit Jahren die deutsche Staatsbürgerschaft.

Die drei 12, 16 und 18 Jahre alten Kinder des Paares wurden laut Polizeiangaben vom Jugendamt in Pflegefamilien untergebracht. „Man weiß von einem Verwandten in Deutschland“, erklärt Harald Schumacher. „Ob sie dort dauerhaft unterkommen, ist noch nicht klar.“

emine
28-02-11, 21:29
e pabesushme 3 fmije kan pru ne jete bashk,me pru punen me ardhe vrasja edhe em emt fmijte rrugve,njeriu shume here a pallogjikshem ,egoist,manjak,kafsh e vertete,,,

DEA
28-02-11, 21:39
Sot, isha ne bisede me nje shoqe dhe me tha se dymbdhjetvjeqari shkon/shkonte ne te njejten shkolle me tim bir, dhe se quhet Flakron dhe papritmas pasoj revyja ne koken time tek e premtja e kaluar qe isha ne mbledhjen e Prinderve dhe ne Koridorin e Shkolles ishin Fotografit e Kryetareve te klasave te ndryshme. I shiquam me tim Shoq dhe zbuluam 2 emra shqiptare ishin po ai Flakroni dhe nje vajze tjeter qe quhej Albina.
Tash me rri parasysh fotografija e Flakronit qe thuhet se e ka marre Axha nen mbikqyrje ne Köln.

Poashtu ndegjova se edhe Babai/Vrasesi ka ndrruar jete po ne Gazetat e perditshme nuk shkruan ende asgje, andaj nuk e di se a eshte e vertet:

Murgesha
28-02-11, 22:18
Asnje vrasje nuk arsyetohet, por te vrasesh nenen e femijve tu, ket vetem nje i cmendur mund ta bej.

Zoti ju ndihmofte femijeve qe per nje dit paskan humbur te dy prinderit.

Dhasht zoti e kalofshin pa pasoja ne te ardhmen ket traxhedi, qe shpirterat e tyre te njom nuk jan ne gjendje ta spjegojne!

lovely
01-03-11, 20:40
Zoti i lashte shnosh ata fmi...

vjeshta
02-03-11, 12:36
Keto lloj raste kan filluar te behen aq te shpeshta sa qe nuk po terhjekin me vemendjen e njerzve .Nese menyra me e mire qe me e luftu keto dukuri eshte indifernca atehere edhe une jam dakort ! Por per qka nuk jam dakort se pse nuk behet nje analize ,nje zgjidhje ,nje bised e hapur ne mes antarve qe mund sjell nje parapregaditje te gjeneratave tjera ,te reja ,se qe me hasjen e ketij lloje problemi ...,ku pa marre parasysh motivin se ku dhe tek eshte faji , nje fund i till nuk justifikon,lehtson gjendjen e mendjes dhe te shpirtit !

Urata
03-03-11, 13:41
Those three kids scared forever.....!....very sorry!

halla e madhe
04-03-11, 22:52
..shkaku i nje psikopati te demtohet nje famije e tere,eshte e tmerrshme,me dhimbsen femijte te cilet do ti ndjeke shume gjate kjo tragjedi,traumat e tyre duhet me vite te rehabilitohen permes terapise psikologjike....ah femra shkrete ti bie ne dore turli gjysmenjeriut,e mjerushme:frown: