PDA

View Full Version : Burra me brek e orape t gjata, q dihatin... :)(Champions Liga)


panta_rhei
09-03-11, 20:05
Se pari: a ka moter referi?
Bash ai referi i ndeshjes se mbremshme ne mes barces dhe arsenalit?
Bile edhe me ndihmen e referit keta lepuroshet e barcelones, xhuxhat, perpak sa nuk ia nisen me kajte si bebe.
Turp per barcelonen, haram e paqin, turp per uefa-n.

Ne anen tjeter, eshte mekat qe sonte nuk luan edhe Interi, sepse do te ishte kenaqesi per futbolldashesit e vertete qe do te kishin pase rastin sonte te shihnin tifozat e Interit duke iu bashkuar atyre te Milanos dhe Romes per te bashkevuajtur koke me koke e me pi se bashku. :tongue:

Hajde pra, hiqy ktynve... rrnofshin Los Blancos, Los Merengues, Los Galacticos... nejse mo, po dihet :biggrin:

valiii
09-03-11, 20:20
Se pari: a ka moter referi?
Bash ai referi i ndeshjes se mbremshme ne mes barces dhe arsenalit?
Bile edhe me ndihmen e referit keta lepuroshet e barcelones, xhuxhat, perpak sa nuk ia nisen me kajte si bebe.
Turp per barcelonen, haram e paqin, turp per uefa-n.

Ne anen tjeter, eshte mekat qe sonte nuk luan edhe Interi, sepse do te ishte kenaqesi per futbolldashesit e vertete qe do te kishin pase rastin sonte te shihnin tifozat e Interit duke iu bashkuar atyre te Milanos dhe Romes per te bashkevuajtur koke me koke e me pi se bashku. :tongue:

Hajde pra, hiqy ktynve... rrnofshin Los Blancos, Los Merengues, Los Galacticos... nejse mo, po dihet :biggrin:

Los blankos i kane percijell prej Nou Kampit me 5 copa dhe prej atehershit Mourinjon nuk po e therasin me " the special one" po "the special five"...

Sa i perkete lojes se mbremshme cka me thane ma teper se "SHOOTS ON GOAL 0" lol ahahahahhaaa... Qysh don me fitu kur ski mujte as ni shut ne goll me shitu, posedimi i topit 82 me 18 %...

Goli i Messit ishte me teper se art, penalltija egzistonte kurse golli i Xavit ishte akcion si ne futboll t vogel.. Sa i perket karonit te kuq, Busaka ka vepruar me regullore e ne as dert se kemi a e ka ndegju a jo van persi, tjeter here le ti shperlane veshet...

Visca la Barca :))

panta_rhei
09-03-11, 20:33
Los blankos i kane percijell prej Nou Kampit me 5 copa dhe prej atehershit Mourinjon nuk po e therasin me " the special one" po "the special five"...

Sa i perkete lojes se mbremshme cka me thane ma teper se "SHOOTS ON GOAL 0" lol ahahahahhaaa... Qysh don me fitu kur ski mujte as ni shut ne goll me shitu, posedimi i topit 82 me 18 %...

Goli i Messit ishte me teper se art, penalltija egzistonte kurse golli i Xavit ishte akcion si ne futboll t vogel.. Sa i perket karonit te kuq, Busaka ka vepruar me regullore e ne as dert se kemi a e ka ndegju a jo van persi, tjeter here le ti shperlane veshet...

Visca la Barca :))

Qe e ka demtu kualitetin e lojes, per mos me than e ka dhee, referi... kete e pranoi sot edhe Guardiola.
messi ka lujt me qellim me dore, ka shutu prej offsajdit pas pipit te referit... kurrgjo kurrkujna.

Guri i madh
09-03-11, 20:36
Qe e ka demtu kualitetin e lojes, per mos me than e ka dhee, referi... kete e pranoi sot edhe Guardiola.
messi ka lujt me qellim me dore, ka shutu prej offsajdit pas pipit te referit... kurrgjo kurrkujna.qush u informova bashkshorten e referit ne gjdo minut po e merthejke LEMZA :biggrin:

Jana
09-03-11, 22:15
Hahahahahahhahaaha e padrejt ishte amo une u Gzova qe fitun ...
Edhe sonte ishalla fitojn kuq e zinjet...

murrizi
09-03-11, 22:40
Eh tash e dshmuat q jeni badihavgji .

panta_rhei
09-03-11, 23:02
Eh tash e dshmuat q jeni badihavgji .

amanet vatanin, murriz, se neve na rrujti :tongue:

Guri i madh
09-03-11, 23:21
Eh tash e dshmuat q jeni badihavgji .


qashtu Murriz o vlla mbaje frontin ne veri te kosoves se kur te kryhet kjo liga e kampionve panta rehi vjen atje e ti shkon ne sylah :biggrin:

LaCoStA
09-03-11, 23:46
Los blankos i kane percijell prej Nou Kampit me 5 copa dhe prej atehershit Mourinjon nuk po e therasin me " the special one" po "the special five"...

Sa i perkete lojes se mbremshme cka me thane ma teper se "SHOOTS ON GOAL 0" lol ahahahahhaaa... Qysh don me fitu kur ski mujte as ni shut ne goll me shitu, posedimi i topit 82 me 18 %...

Goli i Messit ishte me teper se art, penalltija egzistonte kurse golli i Xavit ishte akcion si ne futboll t vogel.. Sa i perket karonit te kuq, Busaka ka vepruar me regullore e ne as dert se kemi a e ka ndegju a jo van persi, tjeter here le ti shperlane veshet...

Visca la Barca :))


S'ka faj Panta se ju ka bo zarar ajo 5-qja qe e kan hanger (si kishin pas qit keqap e majonez) :biggrin:, e prej ateher nuk pe shohin hiq topin kur po lun Barcelona, po ju hup para syve :biggrin:

Kur t'lujn n'ndeshjen e ardhshme me Realin, kishin em jau qit 2 topa, bile me ju ra me prek njanin najher :biggrin:

Skyfter
10-03-11, 08:57
.....un s'mujta me pa lojen live, jam ka i kqyri highlights ........m'bani me humor qeky komentatori ka thot messi katil, messi magjar ...hahahahahahaaa :biggrin:


NQ2JH5tNuD4&tracker=False

panta_rhei
15-03-11, 20:57
Interi shenoi nga ofsajdi... dmth poshtersia vazhdon... goli u pranua...
... gjithsesi shpresoj ne shpirtin luftarak deri ne fund te bavarezeve

Guri i madh
15-03-11, 21:38
Interi shenoi nga ofsajdi... dmth poshtersia vazhdon... goli u pranua...... gjithsesi shpresoj ne shpirtin luftarak deri ne fund te bavarezevebavarezet po udh,heqin 2-1 pa bajern nuk ka gjermani

valiii
15-03-11, 22:59
ngushllime bavarez, mos e merrni qaq afer zemre. Deka ma rond oshte :))

panta_rhei
15-03-11, 23:14
jo burra me breke, po petlla me uje eshte ba kjo champions liga (qe na i marrte t'ligat)
nejse bavarezet ate e lypen ate e gjeten, se qysh ne pjesen e pare mujten me i dhan edhe se paku 6 gola... sidoqofte aufwiederseh'n van gal...
e keta interistat nam kane nise koheve te fundit me e lan pijen, se deri vone vec me alkool i shtyjshin deshperimet :((

vjeshta
15-03-11, 23:24
Bravo Inter ,sei grandeeeeeeeeeeeeee!:tongue:

panta_rhei
15-03-11, 23:29
:mad:
aaah medet qe s'po kam cka me bo prej inatit breh :tongue:

vjeshta
15-03-11, 23:35
OOOOOO LEEEE, OOOOO LEEEEEEEEEEE OOOOOOO LEEEEEEE OOOOO LEEEEEE.....oooooooo leeeeeeeee!:tongue:

vjeshta
17-03-11, 23:35
Askush nuk qenka entuziazmu me mua ,xhelozat !:mad:

Ok ,po entuziazmohem vetem .:tongue:

Ooooooooo leeeeeeee oooooo leeeeeeeeee oooooo leeeeeeeeeeee..;)

Guri i madh
17-03-11, 23:38
Askush nuk qenka entuziazmu me mua ,xhelozat !:mad:

Ok ,po entuziazmohem vetem .:tongue:

Ooooooooo leeeeeeee oooooo leeeeeeeeee oooooo leeeeeeeeeeee..;)


na jena me vaj ne buz qe u eliminue bajerni ,veq edhe nji fjal nese e flet na ja fillojna me qajt

vjeshta
17-03-11, 23:43
na jena me vaj ne buz qe u eliminue bajerni ,veq edhe nji fjal nese e flet na ja fillojna me qajt

E po te gjithe nuk mundemi me kan me gaze ne buze ne te njejten kohe .

Edhe pse me kajte Guri ,per disa burra ne breke qe ngajne mbas nje topi si budallte neper fushe ?!!!:biggrin:

Guri i madh
17-03-11, 23:50
E po te gjithe nuk mundemi me kan me gaze ne buze ne te njejten kohe .

Edhe pse me kajte Guri ,per disa burra ne breke qe ngajne mbas nje topi si budallte neper fushe ?!!!:biggrin:


o i kena hargjue kater miljad e gjysem per me rregullue stadionin ALEANZ ARENA e me ardh tjrt me lue e na veq shiqus

po ku mos me kajt bile murriz zeza u smue rand nuk po pranon me askend me fol

Neferta
28-03-11, 07:47
http://img.youtube.com/vi/wsHDT39V6zE/default.jpg (http://www.google.com/url?q=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DwsHDT39V6zE&sa=X&ei=vy6QTZaCK8Xssgaj7vmACg&ved=0CDcQuAIwBA&usg=AFQjCNGU6lJG8HahXphEEEhYhgabvrJcYA)Lul Basha ne mes te tifozave kuq e zi pas ndeshjes ... (http://www.youtube.com/watch?v=wsHDT39V6zE)linkscanner://safe.gif/ (http://javascript<b></b>:void(0))


Pse kjo menyre mose ti bashkoj shqiptaet eshte e merkullueshme FITORJA po loja ishte si latino amerikane ju lumte djema.

panta_rhei
02-04-11, 16:04
Njera nder derbet me te medha ne boten e futbollit, Madonnina, sonte zhvillon edicionin me te rendesishem ne keta 10 vitet e fundit.

Tradicionalisht une jam me Milanon, megjithate kesaj radhe favorizoj Interin, pak ne shenje repsekti per trajnerin, pak per formen me te mire qe po kalon.
Gjithsesi ndeshja e sontme pritet te vendose fatin e liderit per kete vit.

Skyfter
06-04-11, 17:09
Kurr nuk kisha besu qe Schalke e shtrembt ta mposht dhe turperoj Kampionin aktual, Interin.

Tottenhemi shpetoj me vetem 4copa nga Maradnner&co ....Per sot kam favorit Manchesterin dhe Barcelonen.

panta_rhei
13-04-11, 20:33
A m'doket a pat fansa te zjarrt te Interit qitu?! :biggrin:

vjeshta
16-04-11, 15:22
Milan pomodoro ,l'Inter coppa d'oro .:biggrin:


Ps; a ka kush ndoj bazuke kendej ?:mad:

Skyfter
16-04-11, 22:29
bravo Raul bravosimo Schalke :tongue: edhe pse keni me hanger gogja keq prej Manchesterit ...

el clasico, 4 ndeshje mbrenda 17dite (me duket) ...... hmmm s'kam lidhje se cka ka mu bo ....

panta_rhei
16-04-11, 23:10
bravo Raul bravosimo Schalke :tongue: edhe pse keni me hanger gogja keq prej Manchesterit ...

el clasico, 4 ndeshje mbrenda 17dite (me duket) ...... hmmm s'kam lidhje se cka ka mu bo ....

qysh m'u dok mu sonte, el classico 1 ke i montuar. Nga fakti qe do te jen 4 duele el classico brenda nje muaji, s'ka qysh me mbete situata ma "spannend" nese dueli i pare perfundon barazim.
dy penalltia, dy gola nga dy mbreterit aktual te futbollit. show must go on!

Skyfter
16-04-11, 23:38
qysh m'u dok mu sonte, el classico 1 ke i montuar. Nga fakti qe do te jen 4 duele el classico brenda nje muaji, s'ka qysh me mbete situata ma "spannend" nese dueli i pare perfundon barazim.
dy penalltia, dy gola nga dy mbreterit aktual te futbollit. show must go on!

S'mujta me pa lojen, sa u ktheva prej malit :biggrin: n'shpi ....


Per pik e pokal noshta edhe jan te montume qe mu s'ma merr mendja.... Ne ligen e kampionve ka me qen sehr eng , tendoj per Realin :redface:

valiii
17-04-11, 00:42
El Clasiko e sontshit nuk ka qene e rendesise se veqante pasi qe Bara i ka ik shume me pike dhe shihej qarte se keta 'jashtoksoret' e Guardioles nuk luanin me gjithe potecialin qe kane.
Nuk luhet bunker ne Bernabeu o Murinjo (pjesa e pare 30 % posedimi i topit), parmanoni Villa prej 7 topave afer Casiljasit nje ta pranojke mire, ose Messi mos tbojke hajgare me "lloba" para Casiljasit, paramenoni ato 70/80 pasime shkurta njera pas tjetes tregonin qarte se Bara ka lujte me gjyse fuqije... Shikuar holl e holl Bara eshte fituese edhe e kesaj ndeshje sepse me kete e mbrojti titullin kurse sa i perkete 3 "el clasico" ve te ardhshme mendoje se vetem mrekullia mund ta shpetoje Realin.

panta_rhei
20-04-11, 22:42
:biggrin:
Ma mir s'po tham kurrgjo :biggrin:

valiii
21-04-11, 07:15
loje e flliqet, tipike alla mourinjo...
Pas atyre 5 copave impresive (n'maze) dhe rezultatit tjeter meshirues ne Bernabeu (1:1) pasoje "el clasico" nr:3 ku e para here kete sezone qe pame nje Real me te mire ne pjesen e pare. Fati i lojtareve te veshur me done t bardha ishte se e kane mbretin dika edhe referi ishte spanjoll, se perndryshe.... Po du me thane nese e aplikojne te njejten loje ne champions league kercasin kartonat e kuq si n'moraq...
Pjesa e dyte... Mizerie, antifutball, viktoriash, midisash, janine gubise sllanine, biber shtruc... E parkoje prap mourinjo autobusin para golle duke shpresuar ne fat, ne ndonje gol (qorrovine) eventual(e)... Dheee PO e jepen, boll ma, jane dufte me jep, pse mos me jep edhe ata kane shpirt...
Bara si do here mbeti fituese morale e ndeshjes dhe vlerave dhe qe ofron kjo loje, kurse tifozeve te realit ju mbetet te "mburen" me 12% posedim te topit dhe me alamet trofeun qe fituan mbreme.

panta_rhei
21-04-11, 08:37
valiii,
merre kqyri highlights te promshit, ki me pa kush ka lujte futboll e kush ka lujte teze.

hajde per pjesen e dyte edhe vazhdimet po te arsyetoj, sepse keni hanger edhe gol... po 45 minutat e pare qysh mundesh me i arsyetu?

futbolli i Realit dhuron emocion, t'mbush adrenaline, gjithmone, me ose pa mourinjon... futbolli i barces... t'ban femen :tongue:

ani thojshin prome: "dikush e ka pa millken live, na sonte e pame murin kinez live" :biggrin:
E Stambollin?!
:tongue:

na po thojm veq:
"Mbreterit" iu kthyen mbreterimit.

mos u merzitni, a!? i keni edhe tri el classico :smile:

Kalimero
21-04-11, 16:29
A ja kini pae at tasin e madh qish ju rrshiti pi durve be dijuza.Uuuu qish me ka ardhen inati qe e fitun beee :mad:

valiii
21-04-11, 22:02
valiii,
merre kqyri highlights te promshit, ki me pa kush ka lujte futboll e kush ka lujte teze.

hajde per pjesen e dyte edhe vazhdimet po te arsyetoj, sepse keni hanger edhe gol... po 45 minutat e pare qysh mundesh me i arsyetu?

futbolli i Realit dhuron emocion, t'mbush adrenaline, gjithmone, me ose pa mourinjon... futbolli i barces... t'ban femen :tongue:

ani thojshin prome: "dikush e ka pa millken live, na sonte e pame murin kinez live" :biggrin:
E Stambollin?!
:tongue:

na po thojm veq:
"Mbreterit" iu kthyen mbreterimit.

mos u merzitni, a!? i keni edhe tri el classico :smile:

Une me qene tifoz i Realit isha skuqe dhe m kishe ardhe turp me fol kshtu, me festu fitoren hi se hi. Kapello eshte treneri i fundit qe e beri ndonjehere Realin kampion dhe e shkarkuan pikerishte pse luante bunker.
Reali i ka mbi 50 mije parapagues dhe asnjeri prej tyre nuk ka pare me gjujte ose me shku aty me e pa se si parkiratet autobusi para golle. Te gjithe jane te vetedijshem se futbolli nuk eshte loje fati "gervishe dhe fito" por eshte ngjarja me e popullarizuar ne planet " luaj, vrapo, shuto, llobo, driblo dhe fito". Nou Camp dhe Bernabeu nuk jane fusha te ngushta si ne Mestaja, aty Bara t'qel si hashishin... Folim pas gjysmefinales ne chl (mos m hup dikah)...

Skyfter
21-04-11, 23:05
Leje qe ja morren kupen Barcelones por edhe ja shkelen me Autobus :biggrin:

Skyfter
27-04-11, 18:23
Mbram ndodhi ajo qe eshte dasht me ndodh, d.m.th. i killen killanat e Schalkes :biggrin: ............

Sot El Clasico nr. 1

Vec nje eshte e sigurte ne ket mega loje: Adhuruesit e Barthelones nuk kan me fishkellu Hymnin Spanjoll sepse sot "kendohet" aj i Champions Lige-s :tongue:Hola MADRID :tongue:

LOJETARI
27-04-11, 18:37
Une me qene tifoz i Realit isha skuqe dhe m kishe ardhe turp me fol kshtu, me festu fitoren hi se hi. Kapello eshte treneri i fundit qe e beri ndonjehere Realin kampion dhe e shkarkuan pikerishte pse luante bunker.
Reali i ka mbi 50 mije parapagues dhe asnjeri prej tyre nuk ka pare me gjujte ose me shku aty me e pa se si parkiratet autobusi para golle. Te gjithe jane te vetedijshem se futbolli nuk eshte loje fati "gervishe dhe fito" por eshte ngjarja me e popullarizuar ne planet " luaj, vrapo, shuto, llobo, driblo dhe fito". Nou Camp dhe Bernabeu nuk jane fusha te ngushta si ne Mestaja, aty Bara t'qel si hashishin... Folim pas gjysmefinales ne chl (mos m hup dikah)...Valii , a po e shtin nj nizetshe pr Barellonn ?

panta_rhei
27-04-11, 18:47
Valii , a po e shtin nj nizetshe pr Barellonn ?

Lirisht shtine nizetepesqe se t'hupt e ka

Lojetari, a me tregu rezultatin e sakt qitash a m'e lan mbas dymdhetve?!

p.s. vec deshta me kallzu qe s'kom hup dikah, edhe... nrroft cristiano rrunalldi :tongue:

valiii
27-04-11, 21:27
Isha n'burektore me ble burek me mish, ai me mish s'kish pase, thash hajt s'ka gajle ama njo me djath...

valiii
27-04-11, 21:33
komenti im per golin e dyte: s'kam !!!

rastesishT
27-04-11, 21:47
Reali nuk e meriton trajnerin qe ka... i ka bere agresiv edhe lojtaret pa qen hiq...

LOJETARI
28-04-11, 00:09
komenti im per golin e dyte: s'kam !!!

hahahaaa......jo m duhet me e pranue , hallall i koft .....sikur une dikur ka deprtue ....

nizetshe ta kam borxh .

Skyfter
28-04-11, 07:28
M'bram ka qen 2mens show, Referi dhe Mega Messi ...

K'tu ska ma cka bohet, finalja mes Manchesterit dhe Barcelones!

LOJETARI
28-04-11, 13:12
Lirisht shtine nizetepesqe se t'hupt e ka

Lojetari, a me tregu rezultatin e sakt qitash a m'e lan mbas dymdhetve?!

p.s. vec deshta me kallzu qe s'kom hup dikah, edhe... nrroft cristiano rrunalldi :tongue:

Doku sa ma shpejt qisajde edhe prano humbjen ,se hor na kan b dje .Ma s shumti Rrunalldi .

panta_rhei
28-04-11, 13:32
Doku sa ma shpejt qisajde edhe prano humbjen ,se hor na kan b dje .Ma s shumti Rrunalldi .

Jo s'dokna se po m'vjen marre.

Skyfter
28-04-11, 14:14
Nime duhet mu bo fer edhe me pranu se veshtir eshte me rrzu Barcelonen me keta lojtar qe ka, jo Trener.Per cka thuhet mega duel, per cka e shikon gati krejt bota ket ndeshje, pse El Clasico???


Per cka Amerikanet thojn qe futbolli eshte sport per femra?? Normal deri sa kesi refer feminim kan te drejt Amerikanet.

valiii
28-04-11, 15:16
Nime duhet mu bo fer edhe me pranu se veshtir eshte me rrzu Barcelonen me keta lojtar qe ka, jo Trener.Per cka thuhet mega duel, per cka e shikon gati krejt bota ket ndeshje, pse El Clasico???


Per cka Amerikanet thojn qe futbolli eshte sport per femra?? Normal deri sa kesi refer feminim kan te drejt Amerikanet.

E kane shkijet nje fjale "slabom k*rcu i dlaka mu smeta"...

E kur paskan thane amerikanet ashtu ???

E pse pra ne Basketball ( qe eshte nder sportet kryesore ne US) kontakti me i vogel sanksionohet me faull/nderhyrje te palejueshme/gjuajtje te lira ???

Ne paqin amerikanet futbollin e tyre atehere venndet tjera te botes e kane rugby-n qe eshte 3 here me i ashper se american football dhe luhet me mbrojtese modeste...

Gjoni/starti i Pepes ka qene per karton te zi e direkt me qu n burg, te njejten menyre e ka thyer kenben edhe Eduardo i Arsenalit po ne menyre te njejte De Jong i Cityt ia thej kemben Ben Arfas se Newcastles. A u dufte me ju thy kemba mbreme Alvesit per mu bind disa qe ka qene i kuq ?
Mulinjo duhet me dal i kenaqur qe Adebayor nuk u ndeshkua me te kuq edhe pse 2 here e meritoje pasi qe shpullat i kish pa lshu me t'lire, pastaj Marselo e shkel me qellim Pedron me "kramponka" ku me regulla sanksionohet direkt i kuqi, Arbeloa ka merituar 3 te verdhe, Lass shpetoje qysh shpetoje, Ramosi po dihet ...
Molinjo e ka prishe Realin, i ka prishe lojtaret i ka ba agresiva. Ku ki pa bre ti, Real Madridi, lojtaret e te cilit arijne shumen e me shume se 500 milion, ne Bernabeu te luajne me 7 centarhalfa, e mbane ne pankine kalibrin e Benzemas, fantazistet Kaka dhe Iguain (i pari 2 gola me 2 asiste kurse i dyti 3 me 3 ne ndeshjen paraprake kunder Valensias).
Qysh mundeni me gjet alibi n referim kur ne Bernabeu posedimi i topit per vendasit ishte 29 % me 71% per mysafiret... Marre oshte turp per mulinjon ... Pep Guardiola qaq gjentellmen u tregua para lojes qe ja "pranoje" mulinjos se eshte me i mire jashte terenit, ama i tregoje se une flase ne teren edhe jam i sigurte qe qaq eshte i meshirshem dhe gjent ky pepi qe veq let pranon UEFA se me 0:0 ja pranon rezultatin:P.

valiii
28-04-11, 15:20
hahahaaa......jo m duhet me e pranue , hallall i koft .....sikur une dikur ka deprtue ....

nizetshe ta kam borxh .

qa ke nime qaj goli i dyte ... Une nihere thash oshte Ingemar Stenmark, tani ma vone ma qoje mallin e Alberto Tombes :))
btw pse nime slujti crstian runalldi :P

Skyfter
28-04-11, 15:59
po m'vjen pak qudi qe ti si ekspert i futbollit s'paske ndi per ket cka kan thon Amerikant edhe mos pritovsh perktheje ne Shqip qato se ktu ka plot Auslandera qe se marrin vesh gjuhen Serbe :biggrin:Ndegjo Valiii, as qe ma ndin per Realin e per Barcelonen e edhema hiq per me gjet alibi per mbram.

Ka plot njerz qe cdo dit vrapojn ka 12 km ose lujn cdo dit futboll vec per hobi pa asnje cent hiq e kta barcelonistat edhe realistat i marrin milionat, edhe nu thevt naj kamb a dor send nuk esht hiq..

Asnje derbi s'mund krahasohet me ket as qe i afrohet ngat, loja mes Realit e Barcelones eshte dicka krejt tjeter nga te tjerat, qeshtu shoki :tongue:

klm

valiii
28-04-11, 16:13
Me perkthim i bjen "k**** dobet edhe kimja i pengon", shprehja ne esence eshte shume banale ama shprehje ma adekuate qe lidhet me arsyetimet e tifozeve te realit s'ka!
Mire e ki ti, duhet te arsyetohet epiteti i derbit po si te arsyetohet me nje vrases te futballit si eshte mulinjo. Treneri paraprak Pellegrini ka qene institucion per te, kur vihet ne pyetje bukurija qe sjedhe kjo loje. Klm !

panta_rhei
28-04-11, 18:55
Me perkthim i bjen "k**** dobet edhe kimja i pengon", shprehja ne esence eshte shume banale ama shprehje ma adekuate qe lidhet me arsyetimet e tifozeve te realit s'ka!
Mire e ki ti, duhet te arsyetohet epiteti i derbit po si te arsyetohet me nje vrases te futballit si eshte mulinjo. Treneri paraprak Pellegrini ka qene institucion per te, kur vihet ne pyetje bukurija qe sjedhe kjo loje. Klm !

valiii,
ne startin per te cilin Pepe eshte ndeshku me perjashtim nga loja, nuk ka pase hiq kontakt.
Por keta lepurushat e barces deshten me i hy n'b*th referit duke ba faulla, duke kajte e duke u anku, me maica te unicefit, derisa referi ju maroj qefin.
Ndeshjes se mbremshme i ka mungu vetem edhe nje gol i shenuar nga vet referi.
Sapo kundershtari vjen ne posedim te topit, ne cdo te dytin pas hidhen xavi, lavesi, busquetsi e iniesta shkaktojne faull, kurse referi as qe guxon me ju terhjeke verejtjen. A ju ipet karton lepurushave te barcelones? Po qysh? Te mallkon unicefi.
Ose ki me i leju lepurushat me posedu topin, ose ki me marr karton t'kuq.

Sa i perket ekipit, nje pyetje:
qysh e paramendon kete barcelonen e sotme pa lionel messi-n?

valiii
29-04-11, 07:31
Laveci eshte lojtar i Napolit kurse Iniesta ska luajtur fare. Pedron e kane rreh tane lojen, njeher Arbeloa bryl pa top, Adebajori shuplaka fytyres me 2 duart, Marselo e shkeli me qellim kurse ky i shkreti beri nje dhe te vetmin aktrim (gje qe eshte edhe pjese e lojes).

Loja e Bares pa Mesin?

Flitet se i ka kembet e sallatume dhe zdo te luaj 2 ndeshjet e ardhshme, Racing Santanderit (La Liga) respektivisht Real Madridit (chl)... Ta shofim !

panta_rhei
29-04-11, 23:09
Laveci eshte lojtar i Napolit kurse Iniesta ska luajtur fare. Pedron e kane rreh tane lojen, njeher Arbeloa bryl pa top, Adebajori shuplaka fytyres me 2 duart, Marselo e shkeli me qellim kurse ky i shkreti beri nje dhe te vetmin aktrim (gje qe eshte edhe pjese e lojes).

Loja e Bares pa Mesin?

Flitet se i ka kembet e sallatume dhe zdo te luaj 2 ndeshjet e ardhshme, Racing Santanderit (La Liga) respektivisht Real Madridit (chl)... Ta shofim !

Jo Lavezi s'mendova po ke llapsus kallami se per danny alvesin e pata fjalen. Edhe komenti ke per lojen ne pergjithesi te barces, e jo vec per lojen e fundit.

Tashme nje eshte e sigurte, ne startin per te cilin Pepe u nxor nga loja, nuk ka ekzistu hiq kontakti. Kte vec n'mos dash hiq me pranu.

I kuqi ka ardhe krejt si pasoje e vajtimit, kukatjes e presionit ndaj referit, te cilin lepuroshat e perkedhelur te unicefit e kane standard.

Guri i madh
29-04-11, 23:16
pse ore vllaznillak po replikoni per fuzball si me kan artake


filani ja gjujti filan fisttekut ati i rreshqiti topi dhe ky aksion perfundoj pa kur far rezulltati


kqyri krejt fuzballerat mezi ja arrijn me u msue me nenshkrue

ata pshtyjn gjat lojes i fshijn qyrrat me nji gisht duke e nxan njeren hund me gisht e me i dhan shtypje vrimes tjter me i qit qyrrat ne stadion


kta nuk e meritojn as ne pazar te bagtive me i lejue me u shetit

valiii
30-04-11, 14:34
Jo Lavezi s'mendova po ke llapsus kallami se per danny alvesin e pata fjalen. Edhe komenti ke per lojen ne pergjithesi te barces, e jo vec per lojen e fundit.

Tashme nje eshte e sigurte, ne startin per te cilin Pepe u nxor nga loja, nuk ka ekzistu hiq kontakti. Kte vec n'mos dash hiq me pranu.

I kuqi ka ardhe krejt si pasoje e vajtimit, kukatjes e presionit ndaj referit, te cilin lepuroshat e perkedhelur te unicefit e kane standard.

Kur t'thojne 3 veta je i dehur, mbeshtetu per murri... Une se kam pare e analizu gjirimin, po thojne qe s'ka pase kontakt edhe mduhet me pranu, por nderhyrja eshte prej me te rezikshmeve ku ne rast te kontaktit Alvesit i shkojke kemba... Mire, pa kontakt Pepe do te kalonte "ve" me nje karton te verdhe, (pi ia lojme ) qe ata tjeret deri ne fund te ndeshjes z'do skuqeshin asnjeri dhe rezultati do ngelte i bardhe... E mooo ?
Reali kishte vendosur te luaj agresive kurse ne keto raste taborit tjeter si mbetet gje, ose te luaj ne te njejten menyre ose pse jo edhe aktrimi.
Nuk jam tifoz i Bares sa jam antirealmadrid dhe duhet me e pranu te gjithe se kjo skuader eshte me e mira (ndoshta e te gjitha kohrave).

P.S| O Guri, sa u gezova qe dikush ne dardani po diskuton per futboll ti erdhe me na e prishe tripin. Le burr se ketu behet fjale per ngjarjen me te popullarizuar ne planete e jo per 50 kg droge te vjedhura ne "dhomen e sigurise" :))

Skyfter
02-11-11, 08:35
Ket kampionat s'ka shanc me fitu kush tjeter pervec Realit!


Hala Madrid!

Skyfter
07-04-12, 18:32
...derisa po kqyri bundesligen seq mu kujtu champions league :tongue: ...finalja mes Fc Livepool dhe Ac Milano nga viti 2005 ne Istambull, per mu personalisht finalja me e mire ever. Sivjet dihet :wink:, Real MAdrid vs Fc :biggrin: finale ...

Hala Madrid.


tPEmC3vN-bQ

tipi engjellor
07-04-12, 22:29
milano me humbi tash me ka mbet qellsi si adhurues te ketyre dy skuadrave qe jam........une nuk jam adhurues sikur disa me barcelonen hahahahah se ata jane fallas hahahaha a e dini pse se si te humb barcelona thone jo more me realin jam kan hahahahahahahahah