PDA

View Full Version : Lajmerim


Dilaver
02-04-11, 18:26
Une jam vellau i Dilaver Kosoves pasiqe paska probleme ne web faqen dardania de.. smujta te regjistroj nofken e re dhe po perdor nofken e te ndjerit
Desha te lajmroj se Vellau im Naser Lajqi me nofken (Dilaver ) vdiq me 28.02.11
duke na len perjet te pikelluar...


http://dardania.de/vb/upload/attachment.php?attachmentid=1873&stc=1&d=1301764691

Postuar nga vellau Afrim Lajqi...
http://www.facebook.com/afrim

Llapjani_HH
02-04-11, 18:34
Ngushllimet e mia familjes sė Dilaverit

Murgesha
02-04-11, 18:34
E nderuara Familja Lajqi!

Ju dergoj ngushellimet e mia me te sinqerta per humbjen e birit, vellaut, tuaj.

Mbetem krenare qe kam pas rastin te njoh birin e vellaun tuaj Dilaver Kosoven, e ndaj me ju ket dhimbje.

I perjetshem qofte kujtimi per te e i qoft i leht dheu i Kosoves.

Pusho ne paqe i nderuari Dil!

uliksi31
02-04-11, 18:39
Shprehi ngushellimet e mia me te thella per vdekjen e Naserit, shokut dhe bashkpuntorit shume vjecar ne dardani..
Zoti ju lasht shnosh dhe t'u Jap gajretin ta perballoni kete humbje te madhe familjare... Inshalla shperblehet me xhenet...

Uliksi

Peja-Boy
02-04-11, 18:40
Ngushllime Familjes Lajqi per humbjen e Naserit !!

Hajra
02-04-11, 18:40
Ngushllime e nderuara familje Lajqi, i lehte i cofte dheu, shpirti i tije u preft ne paqe.

Ka qene nje njeri me vyrtyte te larta pasi qe kam pase rastin ta njohe ne nje forum tjeter.

4peace
02-04-11, 18:47
*

Ngushėllimet mė tė sinqerta...


...gjithė familjes dhe farefisit!


*

rastesishT
02-04-11, 18:49
Ngushellime.

ShEjToNkA
02-04-11, 18:57
Familjes Lajci ngushllimet me tė sinqerta!


Pushofsh nė paqė i nderuar Dilaver, do ngelesh pėrjetsishtė njė shembull i pazevėndsueshėm!

Familjes Zoti ua qoftė gajretin, atė e shpėrbleftė me xhehnet!

valiii
02-04-11, 19:10
Ngushllime familjareve, inshalla ne xhennet !

Dreni30
02-04-11, 19:21
Ngushėllimet mė tė sincerta pėr familjen Lajci.

Jeta e bėnė tė vetėn, por ne jemi ata qė ruajm kujtimet pėr njėri tjetrin.
Naseri ka bėrė shumė pėr ruajtjen e kėtij forumi, njėherit ka treguar bujarin shpirtėrore. Do tė mbetet i paharruar......

Lavdi i qoft.

Dallandyshja_718
02-04-11, 19:27
Ngushllimet me te sinqerta familjes Lajqi, Zoti j'u dhashte gajretin te perballoni humbjen e t'birit dhe vellaut tuaj, Naser, Zoti e shperbleft me xhennet!

Dallandyshja (B.R)

ArBereSha
02-04-11, 19:33
Perkulem para Ju Zoti Naser (Dilaver),me respekt dhe dhimbje te thelle ne shpirte.
Ngushllimet me te sinqerta per te gjithe!!!!!
Shfrytezoj Rastin ti shprehi ngushllime Familjes se tij...paqja dhe siguria qofshin perhere mbi familjen e tij....ishte njer i zgjuar,i vendosur i afte,i urt,kuptushem,Guximshem,tolerant,krenar. te humbesh nje njeri si Dilaverin Vertet eshte humbje e madhe .Qdo fjal per ty percjell dhimbje ne keto momente. kontriboi shume edhe per dardania.de...Ai do te jete Perhere ne Zemrat tona nje nder figurat me te zgjuara.Legjenda nuk vdes kur per her do jesh ne mesin ton :(:( Z.Naser
I qofte i lehte dheu -----

Ngushllimee!!!

Zana_ch
02-04-11, 19:42
Me dhimbje e pikellim te thelle e pranova sot ket lajm te kopshem,me mungojn fjalet te shpreh dhimbjen time per ket fatkeqesi.
Ngushllime familjes Lajqi, ndersa te ndjerin Zoti e pranoft ne Mbreterin e Tij Qiellore.

http://www.nemsplace.co.uk/e107_images/joy/candle.gif

Kercovari
02-04-11, 20:03
Jeta nuk na ndihmon gjithmonė pėr tė haruar dhimbjen dhe tė hjek barrėn. Por kjo na jep fuqi dhe na shoqėron pėrmes orėve tė vėshtira drejt njė ditė tė re,duke na zbutur dhimbjen me kujtimet e shtrejta pėr njeriun e dashur qė na ka lėnė pas, pėr ta kujtuar gjatė gjithė jetės.
Ngushullimet e mija Familjes Lajqi.

iDeeaLi
02-04-11, 20:29
Ngushllime nga iDeaLi

Idila
02-04-11, 20:40
Ju shpreh ngushėllimet mė tė thella e tė sinqerta.
Shpirti iu prehtė nė paqe!

tipi engjellor
02-04-11, 20:56
Ngushellimet e mija me te sinqerta e shpirti i tij u prehte ne paqe e gjenet,edhe pse skam pasur rastin te shoh postimet e tij po me takon te shpreh ngushellimet per kete antar te kesaj familje te madhe dardane........

Murgesha
02-04-11, 21:00
Dardania sot ėshtė varfėruar pa mikun tonė tė madh Dilaverin alias Bondin tė cilin e njohėm, rrespektuam e nderuam shumica e anėtarėve nė kėtė forum.

I madh ishe e i madh do mbetesh nė zemrat e atyre qė tė njohėn shpirtin e mendjen!

Emri i forumit Dardan gjithmonė do tė lidhet me emrin e pishtarit, pionierit e udhėheqėsit tė saj qė me gjallėri e menquri tė pashoqe arriti tė na udhėheq, bashkoj e miqėsoj shqiptarė nga tė gjitha anėt e botės!

Miku im, e ndjej veten tė vogėl tė flas pėr madhėshtitė tuaja, tė falemnderit qė tė kisha mik, tė falėmnderit qė tė njoha.

Shpirti yt pushoftė nė paqe!

I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr TY!

turisti
02-04-11, 21:10
Ngushllimet me te sinqerta familjes se Bondit ,bashkpunetoreve dhe atyre qe kan pas rast me njoft.

vjeshta
02-04-11, 21:13
Derisa une festoja datelindjen me familjen dhe shoqerine time njekohesishte nje tjeter familje me shoqerin e saj qanin humbjen e familjarit dhe shokut te tyre !Nga e gjitha kjo kuptova ,se te gjitha ditet qenkan per tu qare dhe per ti gezuar !

Ngushlllime familjes se tij ,ngushllime stafit dhe te gjithe antareve te forumit Dardane ,ndersa Bondi u preft i qete .


Vjeshta!

emine
02-04-11, 21:19
Ngushllime familjes Bondit,

ArBereSha
02-04-11, 21:27
Dardania sot ėshtė varfėruar pa mikun tonė tė madh Dilaverin alias Bondin tė cilin e njohėm, rrespektuam e nderuam shumica e anėtarėve nė kėtė forum.

I madh ishe e i madh do mbetesh nė zemrat e atyre qė tė njohėn shpirtin e mendjen!

Emri i forumit Dardan gjithmonė do tė lidhet me emrin e pishtarit, pionierit e udhėheqėsit tė saj qė me gjallėri e menquri tė pashoqe arriti tė na udhėheq, bashkoj e miqėsoj shqiptarė nga tė gjitha anėt e botės!

Miku im, e ndjej veten tė vogėl tė flas pėr madhėshtitė tuaja, tė falemnderit qė tė kisha mik, tė falėmnderit qė tė njoha.

Shpirti yt pushoftė nė paqe!

I pėrjetshėm qoftė kujtimi pėr TY!Bashkangjitem fjalve tua e Nderuara

Artisti
02-04-11, 21:32
Pėr mua ėshtė ky lajmi mė i hidhur nė pesėvjetėshin e fundit.

Me mall kujtoj shkrimet ēelike tė tė ndjerit, me mall kujtoj dashurin e tė ndjerit qė kishte pėr bashkėbisedues, me mall kujtoj gatishmėrin e tė ndjerit pėr tė na ndihmuar pėr ēdo problem qė kishim, me mall e kujtoj emėrin e tij i shkruar me shkronja tė arta.

E nderuara familja Lajqi, pranoni ngushėllimet e mia.

Ishte dhe do tė mbetet mėsuesi i Dardanėve.

Humbje e madhe pėr tė gjithė ne.

Do tė kujtoj gjithmonė me mall.


Artisti

Drenusha_80
02-04-11, 22:00
Ngushllime me te sinqerta per familjen Lajqi.

panta_rhei
02-04-11, 22:02
Perballe vdekjes jemi te pafuqishem. E kote. S'kryejne pune as fjalet as ... :(

Te me ndjeni, por sincerisht pata deshire te mendoj se ky lajmerim ka lidhje dicka me 1 Prillin.

Ne ndergjegjen time kam qene i bindur se nje dite duhet t'i kerkoj publikisht falje ketij njeriu per arsye se vazhdimisht e kam qite ne pozite te keqe me postimet e mija.
Me vjen shume keq, tmerresisht keq, qe nuk kam arritur ta bej kete.

Ngushellime familjes. Le te ndihen krenare qe e paten te tille.

Diana007
02-04-11, 22:12
Me vjen shum keq per kete lajm,ngushllime per familjen e ti,e forumin dardani!

Diana007&gazi-de

Guri i madh
02-04-11, 22:17
ngushtllime per familjen lajqi i leht i qoft dheu i kosoves

AliSia
02-04-11, 22:18
Ngushellime.

Antika
02-04-11, 22:20
Do tė mbetet i paharruar edhe nė kujtesen tonė....

Ngushėllime familjes Lajqi!

hasanmehmeti
02-04-11, 22:25
Vertet lajme i dhimbshem ky qe lexova sonte.
U shpreh ngushellime familjes dhe farefisit Lajqi. All-llahun lus ta Fal dhe Meshiroje.

Me keqardhje,
Hasani

Skyfter
02-04-11, 22:29
Pusho i qete i nderuar, ngushllime familjes-farefisit dhe shoqerise.

halla e madhe
02-04-11, 22:33
Lajmi i vdekejes se Dilaverit me pikelloj pa mase,e pa besushme per mua!

Shprehi ngushllime familjes Lajci,zoti ju ndihmoft ti kalojne keto dite te renda pa te dashurin e tyre!

Shpirti tij u befte drite!


Dardania.de do ngele e zbrazet pa TY Dilaver,...perhere ngele ne zemrat tona i pa harruar ;(

e madhja halle(ashtu me quajte):(

Oqeani
02-04-11, 22:42
Keto dite shume lajme te hidhura ndjeva per vdekje te rinise sone !

Ngushellime falimjes, te afermeve si dhe shokkeve.

Gentiani
02-04-11, 22:55
i shpreh ngushellimet me te thella dhe te sinqerta familjes Lajqi, farefisit, miqeve dhe shokeve te tij, e njekohesishte deshiroj qe ta merrni forcen dhe ta perballoni kete dhimbje dhe humbje te madhe te djalit, bashkeshortit, vellaut dhe mikut Tuaj!

I qofte i lehte dheu ku tani ai pushon, te mbeten te gjalla e te jetojne ne ju kujtimet qe kishit per me te dashurin Tuaj!

elvio
02-04-11, 23:28
Ngushellimet e mija te sinqerta drejt familjes edhe te aferme te te ndjerit Dilaver.

Dheu i lehte.
Shpirti ne paqe.

Rozafa
02-04-11, 23:43
Ngushėllimet e mia mė tė thella e mė tė sinqerta pėr familjen Lajqi.Uroj qė nė kėto ditė tė vėshtira tė keni forcė tė pėrballoni dhimbjen qė ka kapluar familjen tuaj!
Qoftė i lehtė dheu mbi tė!

jadore
02-04-11, 23:48
wow.! une perjetova shock..!..edhe kur lotet me dalin e turbullt lexoj lajmin dhe ngushllimet e juaja .!
..vdekja sillet edhe neper virtualitet ..?
.. merr nje jete.. nje njeri ..?
.. interesant ..!..dhe kurr nuk e xhelozoj formen tone te te jetuarit as atehere kur ne qeshnim ,kendonim , grindeshim, zhurmonim per imtesira ..teke te te priveligjuarit nga luksi me emrin , jete e shendoshe ..
...qe parajsen do te kete fituar kete e besoj , sepse ska se si te jete ndryshe nje krijese si Ai te gjente aq arsyeshmeri dhe pergjegjesi per punen e vet kundrejte neve ..
por ajo qe nuk e kuptoj eshte , athua ka forme te kuptoj qe ajo vlera dhe merita e personalitetit te tij beri qe te panjohurit ti bej miq dhe te qajne per te...?

i qofte i lehte dheu.!
( te me ndjejne familjaret dhe antaret qe emrin nuk ja permendi , sepse dua te mendoj qe Ai eshte dhe vepron ende ne qender te Dardanise )

p.s.
wow....eshte postimi me i rende qe kam shkruar ne jeten time..

romansa
03-04-11, 00:01
U ndjeva shume keq me kete lajme pikellues...
Shprehu ngushllimet e mia per familjen e te ndjerit Dilaver
I qofte dheu i leht!!!

bIgEr
03-04-11, 03:03
Se pari ngushllimet e mia me te sinqerta per familjen Lajqi..
Mbeta pa fjal mbeta me sy hapur duke lexuar nuk po mund ti besoj syve se qka jom tu lexu..

Qoft dheu i leht per ty Naser..
Do na mungosh si mua edhe te gjithe antarve tjere ketu qe jane..

:'(:'(

Spo mund te gjej fjal per ty ishe aq i mrekullushem as i afert sa qe dardania sdo mund te hec pa ty..

Gloss
03-04-11, 03:07
Ngushllimet e mia per familjen Lajqi..

Met vertet jam i shokuar shume do me mungosh mua shume personalisht dhe forumit dardania poashtu

Te qoft dheu i leht .....

Albonita
03-04-11, 06:43
Me vie kec cka lexoja ket mengjes, Ngushllimet e mia te sincerta per Familjen....Lajqi.

Buqja_ch
03-04-11, 06:58
Ngushllimet e mia per Familjen Lajqi ,, i qoft dheu i leht !!!!!!!

.

~AnnA~
03-04-11, 08:01
Jam thelle e prekur nga ky lajm:frown:
Ne shenje respekti shpreh ngushllimet e mija per familjen dhe miqt e Naserit...
S'kam fjale t'a pershkruaj madherine e tij, i tille do te mbetet ne kujtesen tone!!!
Eshte nje humbje e madhe si per familjen ashtu edhe per miqt dhe Furumin Dardania...pata fatin qe e njoha edhe permes shkronjave...
I qoft dheu i lehte!

Hajra
03-04-11, 08:36
.....ndihem thelle i pikelluar per vdekjen e njeriut me nofken Dilaver, nuk pata rastin ta njoh ndryshe perveq botes virituale por mjafton sepse keshtu njoha shpirtin e nje njeriu te madhe me vlerat me te larta njerzore.Ishte njeriu i pare qe me dha komplimentet me te larta duke me ftuar te kyqem edhe ne forume tjera edhe ketu ne Dardani.Kishim idet dhe qellime qe i dedikoheshin vlerave te larta njerzore dhe patriotike, nuk mund ta harroi kurre luften qe bente kunder atyre qe u munduan ta njollosin figuren e Ibrahim Rugoves, dhe te ju them te drejten nuk kam hasur asnjeher ne boten virituale njeri qe mbrojti me shume te verteten dhe mosnjollosjen e Dr.Ibrahim Rugoves.

LAVDI

MemphiSx
03-04-11, 09:06
Lajm i tmerrshem...

Ngushllime familjes Lajqi....fjalet jan te teperta!

GURI SYLAJ
03-04-11, 09:19
Ngushllimet Familjes Lajqi ,shokeve dhe miqeve te Bondit .Ngushllime Dardanise dhe te gjithe atyre qe paten rastin t'a njohin si Bond apo edhe si Naser!
Eshte nje humbje dhe nje moment qe kerkon force per t'u perballe dinjitetshem .
Ai ,Bondi ,ishte ne mesin tone dhe me punen e tij beri shume qe Dardania te vij deri ktu.
Ai me nuk eshte fizikisht por si shembull i mire ,si mesim i mire gjithmone do te jete me ne ,ketu ,ne DARDANI !
Te gjithe ne qe e deshtem ,te gjithe ne qe e shame ,besoj , do te gjejme force e kurajo te perballemi me kete humbje por edhe me veteveten tone !

Bondit i kemi borgj nje kujtim ,i kemi borgj nje Lule Kosove mbi varrin e tij!
Per Ty ,DILAVER,qofte i lehte Dheu i Kosoves!

Binasa
03-04-11, 09:24
Lajm i hidhur per ne... Ngushellime familjjes,miqeve,shokeve,dashamireve. Shpirti iu prehte ne paqe.

luckyman
03-04-11, 10:25
Ngushllime Familjes LAJQI.

Dritė i paftė Shpirti

murrizi
03-04-11, 10:29
Ky Vigan i Shqiptaris


Gėzoju Shipni djalin qė rrite,
Mbaju Shipni, Qėndro kokėlartė.
Shembull Shipni si duhet Atdheu,
Se jeta shkurt e paska pat.

Shipni, hakut kurrė nuk t'dalim,
Shipni, pėr tya boll nuk ėshtė kurrė,
Nė udhėn e shenjt burrat edhe falin,
Pėr Nanėn Shipni edhe bahen urė.


Edhe ti Dardani qėndro e krenume !
Edhe juv miqė e shokė, du me ju ngushllue.
Naseri na e shtrojė udhėn drejtė,
Na mbetet ne ta ruajm amanet.

doGzona
03-04-11, 10:51
Lajm i hidhur.

Shpreh ngushellimet me te thella per familjen Lajqi,Zoti ua dhasht forcen.

Qofte i lehte dheu.

rafet llapjani
03-04-11, 11:03
Lajm i hidhruar... ngushllime te perzemurta familjes Lajqi.

Qoft i leht dheu.

premium
03-04-11, 11:08
Ngushėllime pėr familjen Lajqi , Allahu jau lehtesoft dhimbjen e familjes se tij .

Allahu qoft i knaqur me ta dhe i pranoft ne xhenetin e Tij AMIN ...

lovely
03-04-11, 11:19
Fjalet humbin forcen kur vdekja rremben.. na mbetet vetem mohimi se ka ikur, loti, kujtimet me te dashura dhe mashtrimi ne vetvete se; edhe tani na degjon..

Ne memorien time do mbetesh i dashur, me buzeqeshjen e madhe, shkelqimin ne sy, miresine qe rrezatoje, forcen perballe semundjes.. :(


Ngushellime familjes, farefisit dhe te gjithe atyre qe e njohen.

Makresh
03-04-11, 11:21
:frown: Vertet lajm shokues ! E Lusim te Madhin Zot qe ta meshiroje Naser Lajqin ne xhennetin Firdeus !
I shprehi ngushellime familjes se tij, Allahu ju dhasht forcen dhe durimin qe ta perballoni kete humbje !

DUAJA E NDRIMIT TĖ JETĖS

NĖ EMĖR TĖ ALLAHUT, MĖSHIRUESIT, MĖSHIRBĖRĖSIT. FALEMDERIMI I TAKON VETĖM ALLAHUT, ZOTIT TĖ BOTRAVE, PAQJA QOFTĖ MBI MUHAMEDIN A.S. PEJGAMBERIT TĖ FUNDIT QĖ ALLAHU JA SHPALLI NJERZIMIT, KURSE SHPĖTIMI DHE FALJA E ZOTIT QOFTĖ MBI KĖTĖ BESIMTAR(E) QĖ SAPO E VOROSĖM.

NĖ KĖTO MOMENTE PIKĖLLIMI, TĖ DREJTOHEMI O ZOT ME KĖTO FJALĖ : NA E LEHTĖSO DHIMBJEN E CILA NA KA GODITUR ME VKEDJEN- E KĖTIJ TĖ NDJERI E ATĖ GOSTITE DHE CAKTOJA VENDIN PRAN TĖ ZGJEDHURIT TĖND, MUHAMEDIT A.S.. NA BĖN NEVE PREJ ATYRE TĖ CILĖT KUR I GODET NDONJĖ E KEQE THONĖ :”TĖ ALLAHUT JEMI DHE TE AI DO TĖ KTHEHEMI”.

O ZOT, TĖ LUTEMI,- KĖTIJ TĖ NDJERI BĖNIA VARIN BAHĒE TĖ XHENETIT, E MOS IA SHĖNDRO NĖ SKĖTERĖ. FALJA TĖ GJITHA MĖKATET, PRANOJA TĖ GJITHA VEPRAT E MIRA DHE MBULOJA TĖ GJITHA TURPET. LEHTĖSOJA LLOGARINĖ E FUNDIT DHE DORZOJA LIBRIN E VEPRAVE NĖ DORĖ TĖ DJATHTĖ. BĖJE QĖ TI PESHOJNĖ VEPRAT E MIRA. DHE FORCOJA KĖMBĖT NĖ URĖN E SIRATIT.

ALLAH I LARTĖSUAR! KY ROB, JA PRA, TĖ ERDHI TY. HAPJA DYERT E QIELLIT SHPIRTIT TĖ TIJ DHE PRANOJE SI ĖSHTĖ MĖ MIRĖ.

O ZOT TĖ LUTEMI NA NDIHMO EDHE NE TJERĖVE QĖ TĖ JEMI MĖ TĖ MIRĖ, MĖ TĖ KUJDESSHĖM NĖ RESPEKTIMIN E URDHĖRAVE ISLAME, SEPSE EDHE NE NJĖ DITĖ DO TĖ VIJMĖ KĖTU, POR INSHAALLAH FAQE BARDH DHE ME SHUMĖ VEPRA TĖ DOBISHME.

LAVDIA TĖ TAKON VETĖM TY O ZOT. PAQJA DHE BEKIMI QOFSHIN MBI MUHAMEDIN A.S. KURSE SHPĖTIMI QOFTĖ MBI KĖTĖ TĖ NDJERĖ DHE MBI GJITHĖ BESIMTARĖT DERI NĖ FUND TĖ BOTĖS.

EL FATIHA

Oltiana1
04-04-11, 12:34
Ngushėllime pėr familjen Lajqi , dhimbja juaj ėshtė edhe e jona , ( sepse humbėm njė anėtar me vlera tė mėdha )

Shpirti yt pushoftė nė paqe dhe qoftė i lehtė dheu mbi tė !!!

Abetare
04-04-11, 12:40
Ndihem e paforce te shkruaje ..ky lajm me ka rrenqethur dhe me ka trishtuar shume por duke shpresuar se jan fjale virtuale sepse edhe per mua ne nje kohe ishte hapur tema se gjoja kam vdekur ...Dhe Bondi i nderuar , e njohja vetem si Bond me kishte pas shkruar mesazhe private qe te me pyeste se vertete jan lajme te verteta ato rreth vdekjes sime apo vetem genjshtra e fjale virtuale ...Me vone kur lajmi mu perhap edhe ne jeten reale fillova te frigesohem disi sepse isha shume e re ne moshen me te mire eh cka me frigesonte ai lajm ...Por ajo "vdekja" ime ishte vetem nje keqkuptim nofkash ...

Ah sa do doja qe edhe ky lajm te jete vetem nje trillim ...Sidoqofte Bondit te dashur i pushofte shpirti ne parajse e te tjereve ua shtofte gajretin sepse me te vertete humbje e madhe ..Ne moshen shume te mire :frown:

Giovanni
04-04-11, 12:42
Fjalet jan te teperta ne keto raste.
Andaj shpre ngushllimet e mija me te sinqerta per familjen Lajqi.

I qofte i lehte dheu.

drinibardhe
04-04-11, 12:46
Ngushllimet e mija familjes miqeve dhe te dashurve te tije.

Dushku
04-04-11, 13:08
"Ne jemi te Zotit dhe te ai do te kthehemi"

Ngushellimet e mia te afermve dhe miqeve te te ndjerit
Zoti qofte meshirues nda tij!

SANTANA-29
04-04-11, 13:15
Ngushllime Familjes Lajqi per Dhembjen qe kan .

Me lajmin qe degjuam per ket vdekje jemi te gjith prekes dhe me lot ne sy.

selvija
04-04-11, 13:45
Woww ky lajm sa me preki , ngushllime familjes , afermive, dardanis,do jesh ne kujtime tona , do na mungosh

i let qofte dheu

Prishtinasja_
04-04-11, 14:12
Edhe une i bashkangjitem ketij ngushellimi !
Me erdhi shume keq !

I qoft i lehte dheu !

Kaqanikasja
04-04-11, 14:18
Ngushellime familjes Lajqi ua lehtezoft Zoti dhimbjen...

I lehtė i qoftė dheu......

Jana
04-04-11, 14:25
Ngushllime ... mbeta pa coment ...

Xuki
04-04-11, 14:28
Ngushllime familjes Lajqi dhe anėtarėve tė kėti forumi.

Mė ka prekė shumė ky lajm i zi.

Naser, do tė na mungojsh shumė.

Xuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

speci
04-04-11, 14:45
Ngushllime familjes,duhet te jeni krenar per jeten dhe vepren e tij...prandaj behuni te forte...

Dilaver,kujtimi per TY do te na percjell qe te gjitheve deri ne perjetesi...

LAVDI punes dhe vepres tuaj...

Urata
04-04-11, 15:03
.....ndihem thelle i pikelluar per vdekjen e njeriut me nofken Dilaver, nuk pata rastin ta njoh ndryshe perveq botes virituale por mjafton sepse keshtu njoha shpirtin e nje njeriu te madhe me vlerat me te larta njerzore.Ishte njeriu i pare qe me dha komplimentet me te larta duke me ftuar te kyqem edhe ne forume tjera edhe ketu ne Dardani.Kishim idet dhe qellime qe i dedikoheshin vlerave te larta njerzore dhe patriotike, nuk mund ta harroi kurre luften qe bente kunder atyre qe u munduan ta njollosin figuren e Ibrahim Rugoves, dhe te ju them te drejten nuk kam hasur asnjeher ne boten virituale njeri qe mbrojti me shume te verteten dhe mosnjollosjen e Dr.Ibrahim Rugoves.

LAVDI


Postova nje foto timen ne fb me te ndjerin Presidentin Historik, dhe Dil-a(keshtu e therrisnim) me shkrojti ne privat mesazh duke m'thene "O te lumte motrushe! Sa mire qe paske nje kujtim te tille"....! dhe m'tha: "une kur kam shkue n'Kosove mbas vdekjes se Presidentit Historik,s'pari kam shkue te varri i tij, e pastaj kam shkue tek varri i Babes" ....

I kujtoj vitet 2001-2003 , kur benim "lufte" me antaret e forumit kosova.de, njerez te verbuar nga propagande dhe premtime te kriminelve te athershem e te sodit....! Sa e sa here na perjashtuen, sa e sa here i regjistronim njeri tjetrit nicka( huazonim nicka)....dhe kurre nuk dorezohej!

Duke i kujtuar, fjalet, mundin, qendrimin, pathyeshmerin,mosnenshtrimin dhe idealin e ndjeknim dhe ne n'cilin forum qe shkruante/hapte...! pa marre parsysh cikrrimeve/kundershtime te vogla virtuale asnjeher nuk ka pushuar se thirruri MOTRUSHE...! gjithemon i gatshem per ndihme/informime/sqarime....! Me 21 Shkurt jam nise per pushime dhe vetem 1-2 dite para se t'nisesha kemi chatue ne FB......!

Familje e tij, le t'ju mbajne te forte kujtimet e mira per te dhe krenaria qe patet nje djale/vlla te tille...! T'miret ikin heret...!

Kujtimi per te do jete i perjetshem....!fjala Dardani lidhet me ekzistencen/vepren e tij per te gjithe ne motrushet/vllezerit/miqet virtual ....!

R.I.P vllacko....!LAVDI!

Luana
04-04-11, 15:07
Qoft dheu i leht permbi ty shoku i jone , ngushllime te perzemerta per familjen Lajqin dhe anetareve te F/Dardanis , te perkujtojm gjithemon , gjithemon do te jesh zemrat tona ...

Luana !

Elina
04-04-11, 15:30
Lajm trondites :frown:
edhe une shprehe ngushellimet me te thella per familjen Lajqi,Zoti ua dhashte forcen!

Shpirti iu prefte ne paqe!

Januzbrahimi
04-04-11, 17:27
Edhe pse nuk te kam njohur, me pikellim te madh e mora kete lajm. Ngushellima me te sinqerta familjes dhe te afermeve te Naserit dhe te gjithe juve ketu ne forum qe e keni njohur dhe e keni dasht. Nuk duhet te harrojme se nuk vdes njeriu por eshte veq trupi ai qe vdes.

Pusho i qete ne Vertetsine e perjetshme

Shpat
04-04-11, 17:32
Ngushėllime familjarėve.
Qoftė i lehtė dheu i Kosoves.

romansa
04-04-11, 18:19
Shpehu edhe njeher ngushllime per vdekjen e hershme te administatorit te ketij forumit..
Pushofte i qete Shpirti i tij!!!

instruktori
04-04-11, 18:51
Ngushllime

Pushofte ne Paqe

I lehte i qofte dheu

Qika^Me^Kule
04-04-11, 19:09
"Ne jemi te Zotit dhe te ai do te kthehemi"

Ngushellimet e mia te afermve dhe miqeve te te ndjerit
Zoti qofte meshirues nda tij!

Dhe une ju bashkangjitem fjaleve te Dushku-t

....... Ngushlime !!

Amina
04-04-11, 19:29
Ngushllime familjareve ....

Loloku
04-04-11, 19:36
Kam nje arsye te madhe sa vete jeta, per te ardhur sot ketu dhe, si pjese e kesaj familjeje te dikurshme, te marr pak nga dhembja e madhe sa vete vdekja, ani se nuk e njoha te ndjerin, por humbja nuk njeh kufijte e njohjses, ndaj dhe ngushellimi shkon pertej njohjeve per te gjithe qe perjetojne humbjen e madhe te nje jete qe te eshte bere pjese edhe e jetes sate qofte dhe per nje moment!
Ngushellime!

Shqiptare_ne_Turqi
04-04-11, 19:41
Dikush me heret,dikush me vone...Te gjithe jemi per te njejten rruge ...
Eshte pikellim teper i madh,vdekja/ndarja,e personave ne moshe te hershme,...Ndarja e personit,(sidomos,ne nje moshe te hershme ) nga jeta,nga familja e nga dashamiret,perjetohet me nje dhimbje shum te thelle.,,

E vetmja gje,qe i qik ua lehteson dhimbjen e te dashurve te ndjerit ne ato momente por dhe ne vazhdimsi,jan fjalet e mira dhe nderi/respekti qe ka fituar sa ka qene ne jete,me veprat/punen e tije dhe sjelljen me njerez...

Edhe andej e permenda,..Une Bondin dua ta perkujtoj me letren e tije shum vellazerore qe ma dergoj kur u antarsova ne Dardania de.

Zoti ua dhasht durimin,familjes dhe gjithe miqve te ndjerit ...

I qoft i lehte dheu ...

me respekt ...

gjini
04-04-11, 20:38
Sot ne mengjes mora lajmin e hidhur nga nje mike jona e perbashket per vdekjen e Bondit ton, ne saje te punes se tij krijuam nje armat miqesh an e mban ku ka shqiptar.
Tani do e ndiejm mungesn tende BONDI i nderuar, ti na le neve fizikisht por dua te siguroj qe miqesin qe ti krijove ketu sdo te harrojm kurr dhe do te kemi si nje drite ne fund te tunelit.
Bondi te qoft e leht dheu i kosoves qe e deshe aq shum.

lazdrani
04-04-11, 21:38
Miku im

Ti ishe dhe do mbetesh idol im
Te qofte i lehte dheu i kosoves nene,
Mirupafshim ne anen tjeter....

R.I.P

Domira
04-04-11, 21:42
Shumė tronditės ky lajm i hidhur pėr njė mik virtual tė DF me tė cilin ndamė ditė dhe vite nga mė tė ndryshmet, duke shprehur repspektin e ndrėsjellte. Nuk do ta harroj nė mes tjerash, respektin qė kishte pėr miqėt virtual dhe virtytet e Tij tė tjera fisnike njerėzore dhe kombėtare. Ju shpreh ngushėllimet mė tė sinqerta familjes sė Naser Lajqit-Bondi.

Pushofte nė paqė!

Paradox_13
04-04-11, 21:43
Ngushellimet me te sinqerta per familjen e Z. Naser Lajci !
Mungesa e tij do te ndjehet per nje kohe te gjate.
Kjo eshte nje humbje e madhe per te gjithe: per familjen, te afermit, miqesine, koleget madje edhe per mbare shqiptaret. Ai ishte nje novator qe me idete e tija i dha nje zhvillim te rendesishem forumit mbareshqiptare Dardania.de, ku baza ishte fjala e lire ku rralle e gjeje diku tjeter.
Nderimet me te perzemerta per Ju Zoteri, qe per nje kohe te gjate do te kujtoheni per kontributin tuaj te pazavensueshem!
Faleminderit per cdo gje qe i dhate Dardanis dhe sinqerisht i keni dhene shume.......!

Domira
04-04-11, 21:52
Shumė tronditės ky lajm i hidhur pėr njė mik virtual tė DF me tė cilin ndamė ditė dhe vite nga mė tė ndryshmet, duke shprehur repspektin e ndrėsjellte. Nuk do ta harroj nė mes tjerash, respektin qė kishte pėr miqėt virtual dhe virtytet e Tij tė tjera fisnike njerėzore dhe kombėtare. Ju shpreh ngushėllimet mė tė sinqerta familjes sė Naser Lajqit-Bondi.

Pushoftė nė paqė!

Veterani
04-04-11, 22:08
Ngushllime Afrim, tė gjithė familjarėve, Miqėve, shokėve dhe tė gjithėve qė e njohėn.

Cuca_Llapjane
04-04-11, 22:27
Lajmi me i hidhur per mua prej se jam ne kete forum .Lajmi per vdekjen e Bondit , me preku thell ne zemėr, edhe pse nuk e kam njohur . Nuk kam fjal qe te shkruaj shume per kete njeri me dridhen duart, me shkojn lotet nga dhimbja per te.Ju shpreh ngushellimet me te sinqerta dhe me te perzemerta te gjith familjareve dhe te gjtihe shoqeris te tije si dhe te gjith antarve te keti forumi . I qofte i lehte dheu i Kosoves , pushofte i qete ne ate bote plote paqe dhe miresi... Pushofte ne Paqe .


Me nderime dhe shume respekt, Cuca_Llapjane

Cuca_Llapjane
04-04-11, 22:30
ju shpreh ngushellimet e sinqerta dhe bashkohem me dhimbjen tuaj zoti e prehte ne paqe shpirti e tij.

LuLjaa
04-04-11, 22:59
Ngushėllimet mė tė sincerta pėr familjen Lajci.

Jeta e bėnė tė vetėn, por ne jemi ata qė ruajm kujtimet pėr njėri tjetrin.
Naseri ka bėrė shumė pėr ruajtjen e kėtij forumi, njėherit ka treguar bujarin shpirtėrore. Do tė mbetet i paharruar......

Lavdi i qoft.


I bashkangjitem ne fjalt e Drenit
edhe pse s'po muj me besu, por prap ju shprehi ngushllime familjes se Bondi-t
.. Zoti n'xhenet ju knaqet me ta ...

Urata
04-04-11, 23:09
Kam nje arsye te madhe sa vete jeta, per te ardhur sot ketu dhe, si pjese e kesaj familjeje te dikurshme, te marr pak nga dhembja e madhe sa vete vdekja, ani se nuk e njoha te ndjerin, por humbja nuk njeh kufijte e njohjses, ndaj dhe ngushellimi shkon pertej njohjeve per te gjithe qe perjetojne humbjen e madhe te nje jete qe te eshte bere pjese edhe e jetes sate qofte dhe per nje moment!
Ngushellime!


Dhe arsyeja m'detyron te te falenderoj per keto fjale sepse te ngushellokan...! vetem n'shtatorin e vitit t'kaluar kam humbur nipin e shkelqyer 25 vjecar nga canceri ( mallkue qofte kjo semundje e keqe)....! ua di/besoj dhimbjen e dhimbjes se familjes se Naserit alias Dilaver Kosova...!

Daglasi
04-04-11, 23:13
Ngushellime te sinqerta nga une,familjes,te afermev dhe miqve te ndjerit Bondit,
zoti ju ndihmoft te perballoni kete dhimbje,dhe ishalla per xhenet.

Uragani_99
05-04-11, 00:52
Ngushllime familjes se te ndjerit ,farefisit e shokeve te tij.........i lehte te qofte dheu i Kosoves - meme.....Uragani_99

Tropojani30
05-04-11, 09:38
Ngushllime familjes,ngushllime forumit Dardania.de ngushllime gjithe atyre
qe ishin prane teje ne dallget: e jetes gjate rrugetimit tend jetesor. I nderuari,
i pa-harruari Naser Lajqi...Jeta eshte e shkurte pamarrparasysh sa jeton njeriu
por ju jeni/mbetet vlera univerzale dhe kuptimi i saj i perjetshem ne kohe dhe hapesire...

Arb
05-04-11, 11:13
Zoti i lashte shnosh Familjen, te afermit e miqte!

lirik
05-04-11, 11:43
Ngushllimet familjes lajqi i rėndė ishte ky lajm qė preku nė zemrat e shum shqiptarve - pushofte ne paqe shpirti i tij

jEtA_1
05-04-11, 11:52
Ngushllime per familjen Lajqi zoti jau lehtsoft dhimbjet per humbjen e birit vllaut tuaj

Urata
05-04-11, 13:36
Gani Geci (http://www.facebook.com/profile.php?id=1223394587)
Me dhimbjen me te thelle mora lajmin per ndarjen nga jeta te mikut dhe bashke veprimtarit te madhe te lirise dhe Pavaresise se Kosoves.Andaj familje e te ndjerit Naser Lajqi pranoni ngushellimet me te sinqerta per ndarjen nga familjari juaj kurse ne miq duke kujtuar veprat e mira te Naserit te kalojm kete dhimbje per kete njeri fisnik qe zoti ja fali Kosoves.Ngushellimet me te sinqerta per familjen e miqet.Sinqerisht Gani Geci


ps: marre nga Facebook!

Izraeliti
05-04-11, 13:47
M'preki shume ky lajm pikellimi.
Zoti i lashte shnosh Familjen, t'afermit e miqte!

Loloku
05-04-11, 18:22
Dhe arsyeja m'detyron te te falenderoj per keto fjale sepse te ngushellokan...! vetem n'shtatorin e vitit t'kaluar kam humbur nipin e shkelqyer 25 vjecar nga canceri ( mallkue qofte kjo semundje e keqe)....! ua di/besoj dhimbjen e dhimbjes se familjes se Naserit alias Dilaver Kosova...!

Prandaj dhe vdekja eshte e tmerrshme per te gjallet e jo per ate qe e merr...
Por, jeta qendon mbi vdekjen gjithmone, ndaj dhe thuhet:
Jeta vazhdon!
Ngushellimin duhet gjetur ne miqe edhe kur nuk mjafton!

DEA
05-04-11, 19:33
Jeta eshte e shkurt, shume e shkurt! Kujtimet , veprat, Fjalet, jane te pavdekshme.
njeriu qe le pas kaq shume vepra, nuk harrohet por mbetet gjithmon prezent , poashtu edhe Z. Lajqi.
Edhe pse nuk e njoha , vdekja e tij ne moshe shume kaq te re, me tronditi!

Shprehi ngushllimet me te Sinqerta Familjes se ngushte, familjes se gjere e gjithe farefisit te tij. zoti ishallah ne Xhenet e familjareve forc te perballojne kete humbje kaq te madhe.DEA

Xhino
05-04-11, 19:34
Ngushllime te sinqerta per Familjen LAJQI,
me mungojn fjalt ne keto momente,
Kur ta kujtosh dardania.de eshte e pamundur te mos rikujtosh Naserin (Bond'in),
Bond eshte Shpirti i Dardania.de,

Rrespekt per punen qe ke ber ne Dardania.de nuk do te harroj kurrrrrrrrr.....

King_Gentius
06-04-11, 00:53
Ngushellime te perzemerta familjes

Kaqanikasja
06-04-11, 13:05
Ngushėllime familjes e tė gjithė shoqėrisė!

Skyfter
06-04-11, 17:31
Te nderuar administratore, moderatore dhe forumist Dardan, ngushellimet me te sinqerta per kolegen-mikun-shokun-vellaun-bashkebiseduesin tone Bond-Dilaver.


R.I.P

~AnnA~
06-04-11, 17:53
Per te gjithe ju qe njohet Administratorin e kesaj faqeje elektronike, qofte dhe permes shkronjave, ngushllime!
Puna e tij e palodheshme do te vleresohet cdohere.....

Arbėri
07-04-11, 11:29
Me lote ne sy, me zemer te thyer, i pa shprese qe edhe nje here ta takoj njeriun e Madhe, shokun, mikun, VELLAUN time, shume shume te rrespektuar, Naserin apo Bondin, Dilaverin e Madhe, te gjithe atyre qe e njohen, ne cilendo menyre, u shprehi ngushellimet e mija me te sinqerta.
Ngushellime u shprehi edhe familjareve te te Madhit Naser: Nenes, Vellezerve, Motrave dhe farefisit te ngushte e te gjere.

Dhembja eshte shume shume e madhe, per te gjithe, por KRENAR QE PATEM NJE NJERI TE MADHE, nje njeri te mencur, i cili ka dhene shume per qeshtjen kombetare dhe per shoqeri.

I PERJETSHEM QOFTE KUJTIMI PER TY, OOOOOO VELLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAA

Urata
07-04-11, 15:15
Me lote ne sy, me zemer te thyer, i pa shprese qe edhe nje here ta takoj njeriun e Madhe, shokun, mikun, VELLAUN time, shume shume te rrespektuar, Naserin apo Bondin, Dilaverin e Madhe, te gjithe atyre qe e njohen, ne cilendo menyre, u shprehi ngushellimet e mija me te sinqerta.
Ngushellime u shprehi edhe familjareve te te Madhit Naser: Nenes, Vellezerve, Motrave dhe farefisit te ngushte e te gjere.

Dhembja eshte shume shume e madhe, per te gjithe, por KRENAR QE PATEM NJE NJERI TE MADHE, nje njeri te mencur, i cili ka dhene shume per qeshtjen kombetare dhe per shoqeri.

I PERJETSHEM QOFTE KUJTIMI PER TY, OOOOOO
VELLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAA

Banu i forte Arberi!ishit shume te afert, tamam si vellezer te nje Nene...! M'bane me qajte dhe mua me fjalin e fundit...!

BE LK
07-04-11, 15:18
Ngushellimet me te sinqerta familjes se te ndjerit dhe te gjithe te afermve te tij.

Inposible
07-04-11, 21:48
Ngushllime familjes

Honesty^uk.
11-04-11, 10:32
Ditet kalojne dhe ne vazhdojme tu shkojme pas ,
vazhdojme te jetojme ,te gezojme por edhe pikellohemi ;
i tille ishte edhe ky lajm per mikun tim te madhin BOND

Gjej rastin qe ti shpreh ngushellimet e mia FAMILJES LAJQI por edhe gjithe miqve
shokeve dhe kolegeve te te paharruarit BOND.


Germat e tij te spikatura e bene qe te ishte vertet nje lider i palodhur,i respektuar, tolerant dhe mjaft korrekt me te gjithe bashkeudhetaret e tij ne boten e madhe virtualeMIKU IM

Si rrufe qė vie prej qiellit,
si vetėtima qė shkrumon,
vdekja jote shumė e rende
zemrat tona na i pikėllon.

Jo, pėr ju unė nuk kam vdekur,
nė zemrat tuaja rrėnjė kam shti,
siē kam qenė, i tillė kam mbetur –
tash jam lule nė pėrjetėsi.

Kurr pėr mue mos derdhni lot,
as harenė mos e ndaloni,
tok me ju unė jam qė sot –
gjithė me mue do tė bashkėjetoni.

Shokė!; kėngen tė mos e ndalin,
por kendoni si nė ditė tė mira,
pėr tė gjitha tė mė falni
qe u lash nė kohė tilla.

I lehte i qoft dheu i kesaj toke, dhe shpirti i tij pushofte ne xhehnet.

Honesty

LaCoStA
13-04-11, 22:47
Une me heret nuk kam pas rastin te shkruaj ketu dhe t'ju shpreh ngushellime, por megjithate as tani nuk eshte vone.

Ngushellime familjes, shokeve e dashamireve te te ndjerit. Zoti ua lehtesoft dhimbjen.

yllka
17-04-11, 08:15
Lajm i hidhur,te dashur vllezer dhe motra ngushlimet e mija per Bondin.Ishallah ne xhenet.

e_martumja
17-04-11, 21:29
Edhe pse nuk pata rast ta njohi, ndiva teper dhimbje ne moshen aq te re dhe te mire na iku. Paske vdekur m nje dite me gjyshen time, dhimbje te madhe kisha por kur ndi qe njerze ende me te ri po vdesin them qe ka edhe ma keq dhe duhem mu pajtu me atqe vjen nga Zoti.

Ngushllime familjes Lajqi, Qoft ne Xhenet.

dr1ta
17-04-11, 21:45
Ngushllime familjes Lajqi ..zoti i lasht shnosh

Gega 1
25-04-11, 10:00
Une jam vellau i Dilaver Kosoves pasiqe paska probleme ne web faqen dardania de.. smujta te regjistroj nofken e re dhe po perdor nofken e te ndjerit
Desha te lajmroj se Vellau im Naser Lajqi me nofken (Dilaver ) vdiq me 28.02.11
duke na len perjet te pikelluar...


http://dardania.de/vb/upload/attachment.php?attachmentid=1873&stc=1&d=1301764691

Postuar nga vellau Afrim Lajqi...
http://www.facebook.com/afrim

Ndjej dhembje per vdekjen e vellaut tuaj.
Ngushellime familjes se tij,farefisit dhe te gjithe dashamireve te tij.
Qofte i perjetshem kujtimi per te.

Eddi
01-05-11, 08:04
I shprehi ngushllimet e mia familjes Naserit
Pushoft ne Paqe

ArBereSha
06-05-11, 21:16
Dituri,Bukuri.....pat
kurr llaf nuk shiti
kombit ton ftyren ja ndriti
ish ky Legjend nga Malesia
ku e ka folen burrnia
ku jon rrit burra me za(si ky me vellezer te tij)
e kurr su krahasun me gra

Zero Cool
08-05-11, 12:54
Ngushllime familjes sė tij.
Ishte njėri nga miqėt e mi te rrallė pėr vite tė tėra nė kėtė forum :cry:

Fiora
11-05-11, 20:17
Ngushellime familjes Lajqi!

thellenza
16-05-11, 14:55
Ngushllime edhe nga ana ime familjarve, miqeve dhe dashamireve.

ritta
14-06-11, 16:43
Ngushellime familjes dhe miqve te tij

R.I.P.

VoOoglushja
20-06-11, 17:57
Ngushllime... Families e tij....

Kodra
26-06-11, 16:14
E nderuara Familja Lajēi,

lajmi pėr vdekjen e tė dashurit tuaj e tronditi edhe gjithė shoqėrin qė kishte Naseri.

Duke qarė shkruaj kėta rreshta, por duke qėndruar i fortė ashtu si na mėsoi Naseri.

Qetėsia e tij e shoqėruar me butėsin e komunikimit dhe gatishmėria pėr tė ndihmuar kėdo qė kishte nevojė ishte ēelėsi i tij kundrejt bashkėbiseduesve.

Kėtė ēelės e shpėrndau me butėsi, e shpėrndau pėr tė mirėn e Popullit Shqiptar.

Tė jeni krenar qė patėt njeriun i cili nė Zemrat tona do tė mbetet i gjallė.


Ju lutem pranoni ngushėllimet e Familjes sime.


Kodra

Honesty^uk.
01-08-11, 20:59
- Kur vdes nje mik, vdes edhe nje pjese e shpirtit tend!

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/224673_222831781076881_110350558991671_941125_3188 458_n.jpg


>>>> Vit i veshtire......
sme besohet<<<<

Honesty

LaDy_Diaspora
02-08-11, 07:35
Ngushėllimet mė tė sinqerta pėr familjen Lajqi dhe pėr anėtarėt e forumit.
U preftė nė paqe shpirti i tij dhe kujtimi i tij jetoftė gjithėmonė nė zemrat e juaja...


Me respekt,
LaDy

florian
18-08-11, 18:30
Ngushellime me te sinqerta per familjen i dashuri juaj ka qen nje patriot i vertet nje zoteri djal qe per shqiprin e kosoven ka ber shum per seri ngushllime , gjithashtu dhe per forumin .

pershendetje Florian

Murgesha
06-11-11, 00:24
E nderuara familja Lajēi!

Nė ditė tė caktuara e festive mungesa e atyre qė kemi humbur ndihet mė shumė se kurdoherė.

Ndaj me ju dhimbjen pėr humbjen e Naserit tuaj, e Dilit tonė.


Rrespekt tė pėrhershėm pėr familjen tuaj qė nxorrėt nga gjiri juaj njė njeri me tė cilin mburremi edhe mijėra anėtarė nga faqja Dardane!

lovely
28-02-15, 09:50
Sot 4 vjet, ti diku ndrroje jete! Kujtimi per ty vazhdon te jetoje.. :)


DilaverAnėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,294Titulli: Poezi Nga Poetė tė Ndyshėm
Nuk kam vdekur -Mary Elizabeth Frye

Te varri im kur tė vish mos qajė,
Nuk jam aty,
Unė gjumė nuk mbajė
Unė jam nė puhitė qė fėrfėllojnė,
Jam nė diamantet e fluskave tė dėborės qė verbojnė.
Mė gjenė nė shkėlqimin e artė tė grurit,
Jam nė piklat e shiut tė shtatorit,
Kur mengjeset i nisė me nxitim,
Mė gjenė nė vrapin qė kėndshėm pėrfshinė,
Zogjtė qė melodinė e cicėrrojnė,
Jam nė qarqafin e yjeve qė natėn tė mbulojnė
Te varri im vajit pse i je rrekur.
Unė nuk jam aty.
Unė nuk kam vdekur.

vjeshta
04-03-15, 19:53
http://www.lacesenate.net/files/corone-di-fiori-per-funerale-cesena.jpg

murrizi
06-05-15, 23:55
Nuk e dijė sa kohė kan kaluar, prej qė nuk ėshtė ne mesin tonė Dilaver Kosova. 3vjet ? 4 apo 5 ??

Njė gjė dijė ama, e dijė dhe mė duhet ta pranoj publikisht qė ky njeri la gjurmė tė pashlyera me durimin e tijė, pėr Kosovėn dhe shqiptarėt !.

E dinte Dilaver Kosova (mė pėlqen ta quaj kėshtu edhe mua) e dinte ai qė nuk e kishte lehtė tė "punohėshe" me shpirtėrat e trazuara tė djalosharėve qė gufonin nga energjit, anipse ai vetė ishte i sėmurė rėndė.

Njė herė teksa e lodha fortė e fortė ma tha troq, mos mor se sapo jam lėshuar nga spitali, isha tre javė atje, jam i sėmurė keqė !.
Si duket ai kishte besimin nė mua ta kuptoja ? Gjė qė unė nuk e bėra, i rash nė qaf derisa nuk munda mė, nuk doja tia dija pėr "tė drejtėn", pėr sėmundjen e tijė hiq se hiq.

Sot ai nuk jeton mė, unė po.
Ai kishte tė drejtė, unė jo !.

Prehu nė paqe Dilaver Kosova.
Dije qė nuk tė paska shkuar mundi huq !.

lovely
30-04-16, 23:34
<3
"Je ne qarqafin e yjeve qe naten me mbulojne.."

Loloku
03-05-16, 14:28
Sapo ra nje ylle nga qielli sot ne mesdite, ketu, ne Prishtine...

power8
05-05-20, 18:05
In Memoriam per keta njerez qe s'jane me n'mesin tone !
R.I.P