PDA

View Full Version : A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj


lirik
09-04-11, 15:29
A esht e vertet s e fmiu merr nje far qehreje ngjyre
ngjasimi me ne te cilin lakmon prindi

nese qoftė edhe per nje sekond femra prindi mashkulli
apo femra cili do qofshin kan lakmue qofte edhe ne shikim ose ne te menduar

kan lakmuar ne nje far menyre ne lidhje
lakmi ne diken tjeter ose lakmi te menduar seksualisht
tradhti ose lakmi ne tjetrin os etjetren dhe fmiu pastj ngjason ne at
qe esht lakmuar natyra e ka ket lloj fenomeni prandaj fmijt kan disa lloje perngjasimesh dhe vesesh qe ne gjuhen popullore thuhet kujt i ngjau more ky por ne fakt nga lakmija dhe te menduarit lakjmues qofte edhe si ide
ne gjene dhe qeliza ka ndikime dhe ne pore e ne qehre ne gjak ne ndikime te pergjithshme shpirtrore ehst kjo si nje lloj infeltimi
shpirtror q e ngjitet pastaj si nje smundje ngjitse -
nuk ka mbete kot fjala popullore per ndponje djale kur thuhej kopil esht ku afer kujt e ke ndje gjall ma s epari qe do te thot nga e ka ndikimin ose lakmia

subjekti shpirt lakmia syri shpirtrorja ndikimi siq flitet pra afer kujt e ke ndje gjall atij i ka ngja ose me fe qe mndalohet te lakmohet se esht gjynah me kat sepse ben mekat nuk jan te gjitha kto te rastit kemi pas ratsin per shembull te shohim se ne disa raste shum njerz i ngjajne dikuj krejt pa asnji lidhje
dhe ky fenomen esht shum intresant pra

natyra vet dhe ligjet e saj jan fenomene te gjitha prandaj subjelti ose lloji i telepatizmit lakmia qe denohet edh e me fe ka diqka qe lidhet prandaj nuk thon kot mos e fut syrin ne haram

shpesh he rkemi pa per shembull diqka te bukur kur femrat shohin nje mashkull te bukur ose mashkujt nje femer te bukur dhe lakmojne ne keto raste per shembull kjo lakmi ben smundjen ngjitse nepermes shpirtrores dhe ndikon neper mes nje ngjitje qe hyn ne ne lloj

lloji ose subjektivja telepatisht kķjon virusin ose haramin siq thot gjuha popullore mos te paft syri i keq nga tradita e shprehjes mijra vejqare nuk ka mbetur kot por esht nje lloj infektimi shpirtrtore rrezik ngjasimi ose perngjasimi per diqka dhe ashtu siq e kemi virusin biologjik ekemi edhe at shpirtror
prandaj lakmite jan rreziqe me marre fmijt vese dhe ngjasime

si feja si ligji i natyres thot mos e duaj e mos mendo ne askend tjeter per veq ne fatin dhe rriskun tend ne at q e je percaktuar dhe ta ka percaktuar rrisku

rrisku esht perputhja qeliza dhe epershtatshmja mos mendo dhe mos lakmo mos duaj diken tjeter mos lakmo ne diken tjeter pershtatja e shpirtit dhe e qelizave ne rriskun ne nafaken rriku yt nafaka e jote pra percaktimi ne ket jete e ne at jete per nje merspn e me nji person
ku lidhen dhe pershtaten te gjitha e nuk tjetersihen -
lidhja me nji dhe vetem nje lidhje fati dhe rrisku e pershtatshmja

e pershtatshmja epa ndryshueshmja dhe e perjetshmja per shkak se mos pershtashmeria ndikon ne perzierje te tjera elementeve

gjithqka per shtatet ne ke t bote dhe e pershtashmja esht e natyrshmja e ligjshmja
ajo q e esht ne nje diqka qe lidhet ne mes dy qenjeve -
nes enje grua ka mendua ta tradhtoj burrin ose vetem ka bere qfar do lloj tradhtie
fmiu i ngjane atij e jo burrit ose nje burre qe ka mendua te tradhtoj gruan pjesrisht me ngjasime tradhtie ndikon q efmu te ket disa elemente vese te asaj gruaje
qfar o do qofte tradhtie vetem ne puthje pa mardhenje seksuala e epo ne lakmi me sy
edhe kjo ehst tradhti dhe ndikon te fmijte

Murgesha
09-04-11, 17:43
Jaaaaaaa Lirik pernime skan faj qe thon sa rron meson njeriu.

Sot e mesova qe kur te jen nena e baba shtatzane veq neper men me ju shku dikush tjeter paska gjasa te mdha femija me i ngja atij/asaj qe e kan pas neper mend.

Edhe ski faj ktyne her thojshin fmija i ngjet dajes shtat kodra nermjet e spo i ngjet kojshise!

lirik
09-04-11, 17:51
Jaaaaaaa Lirik pernime skan faj qe thon sa rron meson njeriu.

Sot e mesova qe kur te jen nena e baba shtatzane veq neper men me ju shku dikush tjeter paska gjasa te mdha femija me i ngja atij/asaj qe e kan pas neper mend.

Edhe ski faj ktyne her thojshin fmija i ngjet dajes shtat kodra nermjet e spo i ngjet kojshise!

------------------------------------

me qka kam ndegjue dhe i kam percjell te vjetrit kaq shum thenje per syte e kqi syrin e keq lakmine e sa esa shprehje tjera popullore nuk jan te rastit
smundja ngjitse nuk esht vetem bakteri dhe virusi por edhe subjekti shpirti te menduarit ka ndikime telepatizmi e format tjera
qe ne gjuhen popullore thone qysh te jesh ta jep zoti dmth nes emendjen e ke que per keq te kqia jan ndikimet dhe infeksionet shpirtrore

lirik
09-04-11, 17:53
shtatzanen e kan ruajt gjithmone pse ruhej kaq shum shtatzana dhe thone lakmon shtazana e fmija del pa soj e me te meta kur shtazzana ka shkue ne gjini qe shum jan kujdes kur ka qene shtazane mos me shkue pas kaq jave kur esht kthye per seri te burri dhe ka ndryshua
diqka thoshin ishalla s na i ka pru veset
e qka mshefej mbas klsaj veset dmth ishalla s ka lakmue diqka os euh na i paske pru veset
veset jan shum te vjetra ne besimin popullor kah i mori veset ku i mori veset

lirik
09-04-11, 17:55
fjala afer kuj e ke ndie gjallė as kjo nuk esht e rasttit sepse nena shtatzane ehst tepqer e komplikuar shtzazania sjell ndryshime si te gruaja si te burri dhe lakmite ose te menduarit sjell vese veset jan qeshtje shum ekomplikuar per tu spjeguar ne natyren q ee ka krijue vet zoti teper te komplikuar
per njerzit dhe njeriun si qneje shum komplekse

elvio
09-04-11, 23:08
Lirik


Kam ngel i pafjale nga ai postimi i pare,edhe s'mora mundin te lexoj tjerat,pasi do e ngaterroj me teper(nqs s'kam gabuar ne domethenien)????

S'ka shans ajo e lakmise,se do dilte qe femijte shqiptare te lindur kohet e fundit do dilnin krejt aktoret latine te telenovelave:eek:,sepse kryesisht grate rrijne ne shtepi,sepse s'ka kooperative si dikur:tongue:,edhe shohin telenovela latine.

Nqs se kam kuptuar mire dmth ndjese,edhe pse e lexova mbi tre here,edhe s'mundesha te mos e shoqeroja me ato ikona,e pse merr ane tjeter drejtimi.

lirik
10-04-11, 04:32
Lirik


Kam ngel i pafjale nga ai postimi i pare,edhe s'mora mundin te lexoj tjerat,pasi do e ngaterroj me teper(nqs s'kam gabuar ne domethenien)????

S'ka shans ajo e lakmise,se do dilte qe femijte shqiptare te lindur kohet e fundit do dilnin krejt aktoret latine te telenovelave:eek:,sepse kryesisht grate rrijne ne shtepi,sepse s'ka kooperative si dikur:tongue:,edhe shohin telenovela latine.

Nqs se kam kuptuar mire dmth ndjese,edhe pse e lexova mbi tre here,edhe s'mundesha te mos e shoqeroja me ato ikona,e pse merr ane tjeter drejtimi.

kjo shpirtesi esht e thelle dhe mjaft popullore kush i ka kuptuar legjendat dhe fjalet e shumta popullore -ruajtja nga veset ehst nje besim e hershem popullor dhe nuk esht asgje tjeter per ve q se ngjasim

lirik
10-04-11, 04:34
ngjasimi ngjitja ose veset jan pa dyshim jo krejt por merr nje diqka nje ves nje pershtatje ne e dijm se si njerzit ju pershtaten klimave dhe behen si klima ose si vendi ku jetojne marrin dhe nje far qehre aty ku jetojne qehre vendase dhe ngjasojne marrin edhe vese vendase

je bė si ata ke marrr vese i more veset e atyre po shokon shpesh te ata dhe more veset e tyre me ken te rrish asi behesh etj jan besime te vjetra te popujve

ndaj vesit ose infektimi shpirtror

nese marrim nje femer shtatzanė si shembull -nese ajo femer ka shkembyer qoftė edhe nje puthje me diken tjeter
gjat shtatzanis ose qfar do simpatije te ket pasur ndaj dikuj
ose ndjenje os e prekje trupore me tjetrin
te jeni te bindur se fmiu do te ket je far hije te tij
qehre si hije do te ket diqka te tij

un kam hulumtuar shum ne jete jam nji kureshtar q e i kam habite njerzt
qysh kur ish isha fmi-
jan shfaqur te un shenja qudije pyetjesh-

q e kan habitur njerzit -


kurreshtjet e qudtshme te miat s i fmi-
shum njerz i kan lėnė pa tekst- edhe sot ata q ė mė kan njohur
kush esht gjallė e me mbane ne mend si fmi
- habitet me pyetjet e mija si fmi qe i kam bere -

si duket diqka te un ka kurreshtje te mdha

dhe hulumtime gjithmonė sepse nuk mund te rri pa ndjekė fenmenet
ju e keni pa edhe ne varg se kureshtjet jan te un shum ndjekse
neper fenomene

kurreshtjet e mia jan shum hulumtuese tani per tani kto nuk po i shfaqi por te ky hulumtim po merremi seriozisht ne ekemi pa se si pershatat kameleoni korkodili ne knete sipas ngjyres -ne kemi pa se si fmijt kan vese disa fmi dhe kan njefer hije te tjeter kuj pra ehst infektimi shpirttror

natgyra ka fenomen e fenomenet jan me plot msheftesi e qudira
lakmija te nueset shtatzana esht e madhe per shembull ne kohrat e vjetra nuset shtatzana nuk i kan qite askund po thuajse dhe i kan kursyer shum dhe kjo ehst nje rrenje e thelle fenomeni pe rta ruajtur fmiun
e pse per ta ruajtur kjo e ka nje kuptoiim te thell te vet natyres njerzore
qysh se esht krijuar njeriu si qenje

pershtatja hijea q e bjen qehreja vesi fenomeni ngjasimi ne forma te lehta nga lakmia
lakmia esht feniomeni me fenomenal njerzor qe esht nje lloj llaskucerie
qe jan munaduar si haram ose si edukate ta ndalojne edhe me etike e dukim edhe me fe

keto norma dhe edukime per ta ndalur fmiun ne edukim te keq kan nje far sekreti fenomen te natyres per shembull e keni ndegjuar kur thone mos mi le te lakmojne os emos mi le te behen llaskuca lakmiqar si fmiu i filanit-lakmia esht fenomen subjekti mendore esht nje force e e padukshme e ndryshimeve te njerzit qe quhet lakmia neper mes lakmise njerzit bien pre e shum qkaje ne ket jete dhe degjenrojne nuk jan pra infektimet biologjike por ato mendore shpirtrore qe nxisin dhe arrijn ne anime te ndryshme keto ne gjuihne e shkences quhen elemente karakteresh-
subjekti i te menduarit ku phjese edhe lakmia si ves-

ndikimet prandaj jan ndikime infektet bakteriet dhe virusat nuk jan

si intepretime te veqanta ato por edhe intepretimi i subjektit qe do te thot shpirtrorja telepatikja mendorja ne ekemi ndikimin e hipmnozes q enuk esht i rastit
por esht intepretim ndikim
hipnoza dhe ai q e ben hipnoze ne tjetrein len diqka te veqorise s e vet ne tjetrin diqka shpirtrore nje ves ose nje diqka te pjeses se se tij

pra intepretimi ne tjetrin nepermes te menduarit esht dhe ekziston ne natyrė
natyra ka shum opcione dhe qudira ka plot elemnete fenomenesh

te menduarit i paraprine elementit ne natyre

te menduarit esht pararoja e ralizimit te qellimeve njerzore siq e kemi pa

ose e gjysm realizimit ose e qerek realizimit

ose nje pjese s a do te vogel te realizimit

perberja e qellimit qendron ne te menduarit

te menduarit infekton edhe te tjeret ne qellimin tend qe i perfsahin ne nje plan dhe keto jan ato nepermes te menduarit


-ne te menduarit mshefen shum fenomene -ne vargjet e mia dikur i kam pas shkruar fenomenet paraprirrjet dhe te ,menduarit si dhe perberjet e fenomeneve -

vjeshta
10-04-11, 08:28
Nuk eshte e vertet !

Ja tash ta rrexoje kete tezen/hulumtimin tende lirik .

E kam lakmuar Brad Pittin ,por leje qe si ngjajti me e pa po as mashkull nuk dual !Hjagare po bane a ?:biggrin:

lirik
10-04-11, 09:11
Nuk eshte e vertet !

Ja tash ta rrexoje kete tezen/hulumtimin tende lirik .

E kam lakmuar Brad Pittin ,por leje qe si ngjajti me e pa po as mashkull nuk dual !Hjagare po bane a ?:biggrin:
-----------------------------haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
e forte kjo vjeshta humor i mire por edhe me marr diqka te brad pitit nuk i bjen keq hahhahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ani mire esht ruajuni ju grate mos mendoni ku esht keq diqka se ku esht mire s ka problem
hahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
e na burrat un per veti kam qef me mendue ne pare kogja fort po mi kana paret qitash koht e fundit ishala me get djali per pare e bahet pareli mbasi po mendoj aty te paret
ruajuni kujdes ne ken po menoni

lirik
10-04-11, 09:14
vjeshta mire qe kallxove ne ken paske menue me kallxue drejt mire esht se i hiqen veset fmise ishalla kallxojn drejt edhe tjerat ku kan mendue hhahhaaaaaaa

Sendet nė vetvete janė tė panjohshme dhe njohim vetėm ndijimet tona nė to,
d.m.th. njohim gjendjen e subjektit tė mallėngjyer.
Ndijimet e papėlqyeshme qė shkaktojnė vuajtje janė tė kėqija,
ndėrsa tė kėndshmet, qėllimi i tė cilave ėshtė kėnaqėsia, janė tė mira
. Lumturia ėshtė ndjenjė e kėnaqėsisė dhe e ėndjes, mirėpo i menēuri nuk u nėnshtrohet kėnaqėsive por i sundon ato d.m.th. kupton nė mėnyrė racionale dobinė -

pra ndjenjat jan ato qe shetisin neper mendime dhe subjekte ato duhet ti rendisim neper

disciplina te mendimit

arsyet dhe logjika interpreti forma dhe rrenjosja ne te menduar te menduarit esht sy tekepatues i ndikit truri esht pasqyr sy i mbrndeshem i shpirtit ku radhinet e ngjiten subjektet subjektet jan po ashtu ngitse ashtu sq ehst ngjtse e qeshura dhe tjerat emocione prandaj ka lidhje -
tradhtia ne te menduar dhe tradhti ne veper kan dallim por tradhtia ne menduar len vese te
fmiu sepse ndikimi shpirtror esht ndikim edhe ne nje forme ndikim organikin ne mos tjeter ne myre indirekte

parimi te menduarit parimi i perjashtimit emocioni ndikimi ne te menduar ne rrenjosjen e shpirtzimeve qe luan rrol ne supbjekte dhe poashtu ne qeliza neuroone

nese me ane te syrit perxjellim kurreshtjen te menduarit me ane te shpirtit ndjenjave percjellim shikimet tona shpirtrore dikun dhe renditen ato ne regjsitrin tone psiqik se cila lakmi ose mendim regjistrohet me ane te nje kemikali qofte ai organik ose mental emocional

tradhtia ne te menduar ehst poashtu tradhti por kan dallim perjashtimet tradhti ne te menduar ose lakmi os emendime tjera qe renditen po ashtu ne te menduar me gjithat esht nji i menduar njerzor ne diqka q emendohet dhe subjekti e objekti edhe pse kan dallim q ete dy perbejne
gjurmet
dhe lene gjurmet ne shpirte e ne te qenshmen ne te regjistruarit pisqik mendorė
reshstrimet veprojhn her pas here dhe nxisin reaksione neprmes te emocionit

emocioni poashtu esht bartes ne organizma i levizjeve

--------------------------------------------------------------------------------

ndijimi esht materializim subjektiv dhe n edhe pjese perberse e kosntruksionit qe ne konstrukt ne fillim ne nisme te njriut si qenje endijshme me ndijime
--------------------------------------------------------------------------------

ndijimi perben dhe neperberje ndertohen te qenshmet ndjiueset qka perben ndijimi ndijimi perben te pjesrishmen ne emocion ose te pergjitshmen qe jan te qenshme dhe gjurmlense

Forma (morfė) me materien e pazhdukur (hyle) pėrbėjnė tėrė ekzistimin pra forma esht ekzistuesja materialja perben materialen te menduarit dhe subjektivja jan materiale subjektive por qe paraqesin te qenshmen gjurmet pra gjurmojne regjistrohen dhe veprojne

nese avullojme nje lule me gojen tone kemi per te pa se gjat kohe rrijn aty ererat tona aty poashtu era e lules ne ne shikimi esht material perberje materiale e veqant ndersa shikimet ne shpirte nepermes mendjes jan poashtu materiale ne forme subjektive

thellsia e hypnozes ka deshmuar ndikimin nga nje qenje ne tjetren ku hyjny gjurmet materiale te ndikimeve dhe ndikohet nen keto ndikime arrihen qellimet prandaj shpirti ka shum opiume te vullnetshme e te pa vullnetshme edhe pse jan subjektive

shikimi i syrit dhe i shpirtit kordinojne dhe perbejne fotografine dhe te menduarit per nje percaktim subjektiv “

emine
12-04-11, 19:31
valla thone se edhe mu prek femnat kure i bje huje per diqka me hanger i del ajo sheje fmijes ne trup,nena ime kish pas qejf dredhzat me pas nis ashtu krejt balusha isha dal
edhe njanit kujshit i thoshin kqyr breh njeri ky djali yte pi ngjane rroktarit,e aj thirr grune e tina e pyet oj gru a pe nine qka po thone se fmija rroktarit pi get ajo fisnikja ka keshet i thote,ahu njeri pi ngjane dajve 9 sahat rruge e spi ngjane rroktarit ,edhe kjo tem e atij llojit(hajgare hesapi) pa fije baze veq mendo diqka e futja qel tema

premium
12-04-11, 21:17
ne Kosovė ka bo vakih fėmija tė ngjan njerit tė Cubės Afrikan i zi katran .

Guri i madh
12-04-11, 22:02
ne Kosovė ka bo vakih fėmija tė ngjan njerit tė Cubės Afrikan i zi katran .


qy i tha njani njanes qyky fmija i jon po i perngjan rroktarit


ai ti njeri po ju perngjan dajve 5 sahat rrug e su ba nami e jo rrogtarit ne shpi

Jana
12-04-11, 22:39
Femija i ngjan XHENIT te tij askuj tjeter ...se me kan ashtu si te mbes shtatzan du me u bo u flakru per naj ftyr publike apo ndonje aktor... me mu bo fmija t'mir bile qyyy ...

Fjel jan kto ...bash muhalife te grave valla...

Jana
13-04-11, 10:14
Si pershembull George Clooney hahahaha

me lan ashti krejt mehmet Kosoves i kishin ga qka kan lind 2010 hahahahahah se ke tu naj marr grat mehmeti hahahahahahha

ps: pse bre mi largun shkrimet... qy ni here djali i murrizit i get erdoganit babes mret hahahhahaahah

Hahahaha hej kish me ja nis prap memet kosova e mir ish puna hahahaha edhe kete vit per shtatzenat .
P.s kujdes sha pe shkrun ...

lovely
13-04-11, 21:27
me pa djalin tem, bon ti be Billi i Kllintonve osht :tongue:

emine
13-04-11, 21:33
me pa djalin tem, bon ti be Billi i Kllintonve osht :tongue:
jaran merre me mend me kan une shtazan tu ja lexu temat lirikut,mdel fmija poet:biggrin:

Guri i madh
13-04-11, 21:39
me pa djalin tem, bon ti be Billi i Kllintonve osht :tongue:


zoti e rujt nji qytet i madh u baft nga pasardhsit e tij ju pershendes

lirik
14-04-11, 07:06
jaran merre me mend me kan une shtazan tu ja lexu temat lirikut,mdel fmija poet


-----------------------------------------


ne qaf ė me merr s e mė shtin ne dyshime me grue ishalal kah te lexojsh vargun i ke mend te temat e vargut e jo te un per diqka se nume po dojka me u ba kiameti hahhhaaaaaaaaaaaaaaaaaa

kan nis ktu ne dardani disa me i ga njeni tjetrit tue mendue shum ne njani tjetrin -hahhahhhahaa

me perngja nuk ngjason vetem me gjen biologjik por edhe te menduarit len pasoja -

nes e nji fmi ka shtrengime ose ka autizma ose trauma qfar do ka lidhje diqka me te keqen eprindit

lirik
14-04-11, 07:15
pra shihemi s e forca mendore telepatike
esht e madhe aq infektuese si virusi ngjites

veq se e ka formen tjeter
te ndikimit -nes e dikush ben ndonje puthje me femren shtatzane ilegalisht
per shembull
te jeni te bindur se ka me ngja fmija
edhe me qehre edhe me vese merren veset
un kam ndejt burgjeve me shum njerz dhe kam shjelluar tema te ndryshme neper vite i kam pyetur njerzt per shum qka per jeten e tyre dhe pervojat e tyre per veset per te metat dhe per
veprimet e arsyet veq s e nuk kam guxuar me shkrue roman se qetniket e zi do te ma prenin koken ne burg e romani nuk do te dilte un i njoh sllavet dhe dinakerine e tyre se qka kan menduar ata per intelegjencen shqiptare -ata ma pare do ta vrisinin nji njeri qe shkruan se njiqnd fshatra

SANTANA-29
14-04-11, 07:26
me pa djalin tem, bon ti be Billi i Kllintonve osht :tongue:


hahahahhahahahahahaahahah,,u mush kosova billa,,hahahaahahh,,veq prap ma mir Billit me ngja se naj nja te Tarzanis,,hahahaha:biggrin:

lirik
14-04-11, 07:38
pse more nuk po mendoni ne ndonji vendas po te jashtem me i ngja te huajve haaaaaaaaaaaaaaaaa

veq ky guri madh kaq afer drenices e s a shum ka mendue ne drenicen e nuk i ka ngja hiq drenices per qudi edhe ky

un nuk po them se ngjane krejt por mer diqka nje shenje te tjetrit nji ves me e pas boll esht

ose e merr pak hijen e atij ne te cilin ka mendue nana ja baba prandaj mos mendoni keq se ju del keq ju ngjiten veset fmijve - a po e shihni ne kosove taralusht po shkon s po dikhet kush kuj do me i ngja gjith kto jaranesha e lakmi mbas lufte hahhahaaaaaaaaaaaaaaa

[QUOTE=lirik;2052384]jaran merre me mend me kan une shtazan tu ja lexu temat lirikut,mdel fmija poet


-----------------------------------------


ne qaf ė me merr s e mė shtin ne dyshime me grue
ishalla kah te lexojsh vargun i ke mendet te temat e vargut
e jo te un per diqka
se nime po dojka me u ba kiameti
hahhhaaaaaaaaaaaaaaaaaa

a keni pa burri e gruaja se si ju bjen njje hije enjeri tjetrit kqyrni mire dhe keni me pa pra nuk esht e rasttit kjo qka po them

fmijte ngjajne me vese nuk esht e thanun me ngja qind per qind mjafton me marr ndoj ves ose qehre hije ne fytyre ka shum qe mashtohen duke lakmue kjo bote ka shum udhe te gjata por shum mend te shkurta

ka ktu ne dardani edhe asi qe po i perngjajn njeni tjetrit hahhahaaaa
qysh ka mundsi kjo pune pse

fmijte ngjajne me vese nuk esht e thėnun me ngja qind pėr qind
por mjafton me marrė ndoj ves
ose qehre qe duket elehte si hije ne fytyre
ka shum qe mashtohen duke lakmue
kjo bote ka shum udhė te gjata por shum mend te shkurta

Jo bre taraku qfar hidhrimi ne po bisedojme muhabete te lira jan kto
veq pasha besen nese shkenca ne te ardhmen verteton diqka ne ket drejtim s ka me ken hajgare kjo veq ka me ken shkencore

A keni pa nji far qehre se si i ngjyne disi gruaja burrit shihni me vemendje njerzt e martuars e si ja amrrind isi qehren njeri tjetrit ngapa k

E pra ka diqka lakmija e ka nji lloj telepatie te menduarit esht nje lloj vir
usi ngjits

Guri i madh
14-04-11, 17:25
veq ky guri madh kaq afer drenices e s a shum ka mendue ne drenicen e nuk i ka ngja hiq drenices per qudi edhe ky


aq bajat je bae me gjith kto postime ku shumica e postimeve e kan nga nji rresht e gjysm

une mendoj se i kena perfundue diskutimet ti mbaje qendrimin tend une e mbaj qendrimin tim

lovely
15-04-11, 15:47
Shyqyr qe sja kan vendos bustin en vranjevc diku apo nalt pej plepave e anej... se per hekur ja kishin shit vranjevci hahahah me gishta e me dur e kom e krye hahahahahahahhashyqyr qe nuk o kan Obama atehere president, se nime qathere ish bo nami :biggrin:

lirik
15-04-11, 16:36
ne Kosovė ka bo vakih fėmija tė ngjan njerit tė Cubės Afrikan i zi katran .


-----------------
kaq larg paskan shkue tue mendue edhe ne afrike
s kan faj po i shohin ne televizor pa tesha
veq me nji harren ne prapanice s kan faj

qe disave ju shkon medja per keq
duhet me u vesh ata thi jo me lan ashtu ma

se dikuj po i shkojka mendja

qka s po qet edhe televizori e bardha e zeza
po thojne demek kontrasti esht i mire
i lezetshem
i ziu me te bardhen
po qafr te miri bre propaganda jan kto hahhahhhahaa

vjeshta
22-04-11, 00:06
Lirik, pasha Zotin tutna u dashurue kush en ty en kete forum kto poetet e prozave e poezive... me bo me i ga djali i saj ty ka me fil... prej fletoreve lapsave ngjyrave kimikave hahahaha

Lirik, pak hajgare ... muj me paramendue sa fletorja e lapsi e kimiku e ngjyra te kish shkueeee deri sa ke diplomue hahahahahahahha

qitash me kit te ren, komplet nje shkolle te mesme qka ka me ngjyra me fletore e lapsa paq i kishe lan nxansat

pak hajgare... mos mu idhno


Ke fillu edhe ti mu bo si elhemja !!!

pak hajgare... mos mu idhno


Prej teje e prita nje pyetje ma direkte !!

Nejse lirik, une po ta boj pyetjen se taraku ka fillu me u bo si inxhet ...edhe s'ke qka me u idhnu mbasi je vet hapes i kesaj teme dhe po bajme muhabet !

Po fėmija e tu ne kend ngjajne ?lol

lirik
22-04-11, 12:09
ke fillu edhe ti mu bo si elhemja !!!

pak hajgare... Mos mu idhno


prej teje e prita nje pyetje ma direkte !!

Nejse lirik, une po ta boj pyetjen se taraku ka fillu me u bo si inxhet ...edhe s'ke qka me u idhnu mbasi je vet hapes i kesaj teme dhe po bajme muhabet !

Po fėmija e tu ne kend ngjajne ?lol

-----------------------------------------

pyetje kjo nga ti vjeshta pyetje e veshtire per tu pergjegjur
qka di un moj ne ken mendon gruaja nes e ka mendue veq ne mua me ngjajne mua ajo ka bė be ka thene veq ne mua ka mendue
gjithmone
me be e ka thene ket dhe be sė duhet me i besue

lirik
22-04-11, 12:10
Tash meqense un tu pergjegja ty vjeshta me thuaj ti tash kujt i ke ngja
e kujt mund ti ngjajne fmijt e tu

Murgesha
22-04-11, 16:05
-----------------------------------------

pyetje kjo nga ti vjeshta pyetje e veshtire per tu pergjegjur
qka di un moj ne ken mendon gruaja nes e ka mendue veq ne mua me ngjajne mua ajo ka bė be ka thene veq ne mua ka mendue
gjithmone
me be e ka thene ket dhe be sė duhet me i besue


Po femijet a te ngjajne ty o Lirik?

lirik
22-04-11, 21:42
Mos u bo e keqe, mos e provoko njerin ... bonja pytjen direkte edhe ti qka po don mi than shihe kjo...

tut a te ngjajn ty a kujna ? hahahah jo ju bile se kini at kasavet me ju shkue menja keq se fill e dini ...hahah

shnolla ni here...
----------------

edhe mos me me ngja mue i ngjajne gruas gruaja esht e imja hahhahhahaaa

murgesha po thot bestytni kishe jo jo nuk ehst bestytni jo ka diqka ktu ggjat gjith historise kjo esht thene e esht fol ne forma te ndryshme

pse ather shtazanen nuk elene me lakmue ne kurgja por i rrijn gati per gjithqka sepse shtatzania e sht fenomen i veqant q e sjell ndryshime
jaashtzakonisht ndryshime fenomenale

Murgesha
22-04-11, 22:20
pse ather shtazanen nuk elene me lakmue ne kurgja por i rrijn gati per gjithqka sepse shtatzania e sht fenomen i veqant q e sjell ndryshime
jaashtzakonisht ndryshime fenomenale

Tjeter eshte lakmia per te ngren dicka o Lirik, e tjeter me lakmu burra tjer, se tybe hala skam ni qe nese nje shtatzan ka lakmu tjeter burr e ja kan qu te shpia me e henger edhe ate! :biggrin:

lirik
22-04-11, 22:38
Tjeter eshte lakmia per te ngren dicka o Lirik,
e tjeter me lakmu burra tjer, se tybe hala s kam ni qe nese nje shtatzan ka lakmu tjeter burr e ja kan qu te shpia me e henger edhe ate! -

-------------------------------

haaaaaaaaaaaaaaaa
u bė intresant kjo temė po kur nuk je shtatzanė me lakmu -
edhe feja thot me lakmu esht gjynah pse pra -

lirik
22-04-11, 22:39
me ket problem do te merret nje lloj shkence e veqant e se ardhmes

Murgesha
22-04-11, 22:45
me ket problem do te merret nje lloj shkence e veqant e se ardhmes


Jo tybe o Lirik, kurr asnje shkence nuk do te mirret me ket problem, pasi qe ska qen asnjeher problem e as qe do te jet.

lirik
22-04-11, 23:08
Po me doket se disa ve ju kan hy te dridhmet prej ksaj teme se si duket paskan mendue dikun tjeter paskan lakmue - me lakmue sht njejt si me e bė

Jo tybe o Lirik, kurr asnje shkence nuk do te mirret me ket problem, pasi qe ska qen asnjeher problem e as qe do te jet.


---------------------
ani ani hajt murgesh hajt se ke me pa valla moj murgesh qka kla thane liriku ka dal mas njizet vjete mbaje ne mend se veq kur te ja fillon shkebnca me fol per ket teme qy -une oj muregsh nuk kam thane se i ngjane
komplet jo por e merr nje hije nje far shtrese
diqysh doket bile bile disa femra qe po shkojn me zezak ne kosove po kallxojn ka nise ne ju ra nji far si hije e zez
disi jan be pak ma te vrugta

murgesh mos ma prish strategjin ezbulimit shkencor per inati edhe ti
se kjo esht e vertet nuk ngjane shuim por vetem ekspertat munden me hetue qe merr vese e merr ngjyre secili sy nuk e sheh ket

lirik
23-04-11, 09:32
bile ne nji radst ni femre i kish pas met zhig njani ajo si kishpas kallxue burrit te vet se ish me zhig te tij edhe hajt hajt lindi djalin kjo jo me ate q e i kish pas met zhig por me burrin
kur peer qudi djali jan nisi tha me do far gjestesh i ngjajke atij qe i kish pas met zhig
me pas njiher mete mardhenje po kjo s kish pas mund me pas mardhenje
se s kish pas a rrit veq i kish pas met zhig
po kqyr sa intresant natyra edhe veq me te menduar me zhig tze imagjinuar
edhe prap se prap djali tha me do gjeste i kish pas ga atij e kish pas hetue nana e vet
qyre murgesh mos bre murgeshs ee kam studjue kogja shum jeten prej te gjitha anve kureshtja
informative per jeten mos mi rrxo teorite me inati edhe ti
se nga njiher kam fillue me dyshue edhe ne ty se mos ke diqka kush e di se qka
mos ke lakmue edhe ti dikun kur po kemngul kaq shum e spo do me i ngja atij tash
ne paqe lakmue ke marue esht vone ke me i ngja -hahhhahaaa
veq shko te semreallda e biri pishman nashta q'ngjahesh
HAHHHAHHAHAAA

vjeshta
23-04-11, 20:01
Bie bore bie bore.... hahahah sak idhnim jo. ja paske bo pytjen direkte edhe tu ka pergjigje...nderkohe ka lene nje pytje per ty hahahahaha

Po mendon qe me ka tute liriku me kete pyetje ?

Vjeshta eshte pergjegje pa iu bere pyetja ,edhe kam thene qe eshte rrene e tash mbasi e pashe qe e kan sjell tek humori temen paskna gabu ,eshte teme qesharake .Qishtu elham ,ska jo ska idhnim !lol

vjeshta
23-04-11, 20:03
Tash meqense un tu pergjegja ty vjeshta me thuaj ti tash kujt i ke ngja
e kujt mund ti ngjajne fmijt e tu

Lype ne gugel "grany smith" e sheh se ne qka kam lakmu dhe ne kend gjajne fmija e mi !:biggrin:

Skyfter
23-04-11, 22:13
Lype ne gugel "grany smith" e sheh se ne qka kam lakmu dhe ne kend gjajne fmija e mi !:biggrin:

hahhahahhahaaaahahah ....

Un u myta tu kqyr filma te bruce lees amo kot :tongue:

lirik
23-04-11, 22:21
bile ne nji rast nje thone femre i kish pas mbetė zhig marak

njani dikure siq tregojshin ne nji rast ne nje kohe dikur motit
ajo nuk i kish pas kallxue burrit te vet
- se ish me zhig me marak te tij

edhe hajt hajt e lindi djalin kjo-

jo me ate q e i kish pas met zhig marak por me burrin e saj normal me kurorė


kur per qudi djali ja n nisi tha me do far gjestesh i ngjajke atij
qe i kish pas met zhig marak ksaj me shum gjeste i ngjajke tha
per qudi kjo pune natyra mshefe fenomene -


se ksaj i kish pas mbete marak me pas ė njiher me t e mardhenje
intime po kjo s kish pas mundsi me pas mardhenje dhe si kish poa ardh rasti ish ken martue mandej

se s kish pas arrit me pas mardhenje veq i kish pas met zhig marak


po kqyr sa intresant natyra

edhe veq me te menduar me zhig te imagjinuar marak qysh ka ngja djali
atij me disa gjeste sa intresant


edhe prap se prap djali tha me do gjeste i kish pas ngja atij
jaranit ne te cilin e ėma ish ken pas ba marak

e kish pas hetue nana e vet edhe gjestine djalit qe i ngjynte ati


qyre murgesh mos bre murgesh s e e kam studjue kogja shum jeten
prej te gjitha anve nga kureshtja -


e nga situatat informative per jeten
mos mi rrxo teoritė me inati edhe ti -


se nga njiher kam fillue me dyshue edhe ne ty
se mos ke diqka kush e di se qka ne ket kattegori mos ke lakmue dikun epo do me ike prej gjynahi


mos ke lakmue edhe ti dikun
kur po kembengul kaq shum e spo do me e prenaue ket teori shkencore

te thash se fmija i i ngjan atij ne te cilin mendon femra

kush ka lakmue e ka henger u kry ajo pun

ka marue esht vone fmi do ket me i ga aitj ku mendue nana po pasha kryet tend po sinqerisht -hahhhahaaa
veq shko te esmrealda e biri pishman nashta q'ngjanė nuk duhet me lakmue
hahhahhahhaaa

lirik
23-04-11, 22:22
ku vjeshta bre qka paske mendue ti

lirik
23-04-11, 22:26
vjeshta ti paske mendue ne molla po dashka me te dal fmiua si molle mos ke merak

Dallandyshja_718
24-04-11, 03:01
lirik, nuk kish pas njerz "t'kqij" n'kete bote me pas ken kshtu si thua Ti, po kush po lakmo t'keqin, valla as une e ti, e pra boll hukubeta dukna...:biggrin:

halla e madhe
24-04-11, 09:40
hahhahahhahaaaahahah ....

Un u myta tu kqyr filma te bruce lees amo kot :tongue:

..hahahahahaa,nje aktor komediant tha nje here ne nje interviste kur e pyten per djalin e tij dhe talentin e babait,ky ju pergjegj gazetares:_ shume here kame nderru banesen po te njejtin POSTJER e patem..hahahaha, eh, aty duhet ta pyes gruan time cka na lidhe me postjerin:biggrin:

emine
24-04-11, 09:46
po e vertet ish ,se edhe budalla e kish kryte si njeri

halla e madhe
24-04-11, 09:46
Nuk eshte e vertet !

Ja tash ta rrexoje kete tezen/hulumtimin tende lirik .

E kam lakmuar Brad Pittin ,por leje qe si ngjajti me e pa po as mashkull nuk dual !Hjagare po bane a ?:biggrin:

..jahahahahaa.cka asht pertej atlantikut, nuk po bejke,ska efekt:biggrin::biggrin:

lirik
24-04-11, 10:20
..jahahahahaa.cka asht pertej atlantikut, nuk po bejke,ska efekt:biggrin::biggrin:
------------------------------

Joooooo------------------ooooooooooooooooooooo
nuk esht shkencore kjo q e thua ti telepatia e mendimit ehst ndikuese ne qdo largsi dhe sjellj nje far vesi a e ke pa disa femra se si i merr lemza
pa prite pa kujtue eu vrap mandej me ju pru uj
e kishe ja ndali ujt lemzen po qfar kush e di ne ken ka mendue h
femra hahaaaaa aaaaaaaaa
ku me dit sa larg i ka shkue ai q eka mendue ne te kjo

lirik
24-04-11, 10:21
valla me ke t teme shum kush u kallė se qka paskan mendue njerzia ani dikush ka mendue ne marshall titen e do i kan ngja marshall tites ne kosove e dikush ka mendue ne milloshin ei ka ngja milloshit

po e vertet ish ,se edhe budalla e kish kryte si njeri
......................
emine ruaju mos mendo shum ne budalle se mos po i ngjane ndoj budalle -se un i njoh do femra qe kan mendue ne budalle e jan ba si budallica
se edhe kish njerz qe e i kishin kryet si budalla

mos ma shpallni ket teme si mosbesim se ua deshmoj pastaj e mbesni pa tekst me nji institut kam bisedue rreth posikologjise dhe telepatise e nuk k ma kan qit poshte ket mendim e ju po doni me ma qite posht gabim ekeni ju ka me u deshmue kjo teori

lirik, nuk kish pas njerz "t'kqij" n'kete bote me pas ken kshtu si thua Ti, po kush po lakmo t'keqin, valla as une e ti, e pra boll hukubeta dukna...
-----------

ku ka bre dallendyshe te keqe paske mendue ne ndonji njeri te keq
i keq nga kah pamja veq e paska pas shpirtin e mir ė ai

ndoshta atij i ke ngja dallendyshe

kush te ka faj ty pse s ke mendue edhe ti si disa femra tona ne kfor e ne disa telenovela aty ka njerz te bukur hahhahhahhhahaa
nuk ta qita ty meselen me fal per humorin -

a keni pa disa ferma tona un i kam pa ne shkolle ne mjedis klase i mshelshin syte
harrojshin krejt qe kan ardh me msue nuk endegjonin msuesin
bam i rrehsha shuplaken para syve
dhe uh bejshin u qojshin

ku i ke mendimet bre i thosha se po ti lexoj ato
ah bre me thishte tjeter kun i kam e i thosha ku bre kush esht ai qysh e ka emrin qfar floksh i ka qysh duket e qeshnin eme thoshin ku dreqin po ja qillon edhe ti
s le ken pa e lexue e din per krejt ket bote gjithqka po din - e un ju thosha ehe po shihet ajo q eka ardh ne shkolle me msue po i ngjane shkolles e di kush e di ku dreqin i ke mende ke me i ngja dreqit

a e keni pa disa timnzak qysh i ngjajne njeri tjetrit -nuk jan lind tinzak po jan bė edhe tue mendue ne tinzri e ne shkolle tinzrie i kan ngja njeri tjetrit e tinzrise e jan infektue bile disa nga ata mi kan fsjhi shum tema me tinzri te hane me tinzri ka mendue shum ne tinzak e jan ba si ata
krejt ju kan ngja ama krejt tinzakja po i ngjane tinzakut dhe qe a po e shihni s ee flas te verteten se vset ngjajne pra shum kush i ka ngja shum kuj e ka dashurue ndoj tizak dinak prej se largu i ka lakmue e esh ba tinzake

lirik
24-04-11, 10:50
Jaaaaaaa Lirik pernime skan faj qe thon sa rron meson njeriu.

Sot e mesova qe kur te jen nena e baba shtatzane veq neper men me ju shku dikush tjeter paska gjasa te mdha femija me i ngja atij/asaj qe e kan pas neper mend.

Edhe ski faj ktyne her thojshin fmija i ngjet dajes shtat kodra nermjet e spo i ngjet kojshise!
------------------------------------------

qy qfar bestytnije bre po ti hala nuk e ke studjue kush kuj i ka ngja po ti a e ke pa me qehre e me sjellje veset moj ti hiq s ja paske vnue veshin

lirik
24-04-11, 11:01
qka eshte telepatia dhe a egziston ajo ne te vertete


Termi Tlepati (tele-larg+pathos-ndjenje,ne greqisht----------------


,ka hyre ne perdorim,para nje shekulli,----------


duke dashur te shprehe,ate dukuri,sipas se ciles,presupozohet,transmetimi ne distance i mendimit,------------


ose i nje gjendjeje te caktuar------------,nga nje njeri tek nje tjeter,drejtperdrejt pa ndermjetesine e shqisave.
A eshte dukuri reale telepatis


A egziston nje lidhje e vertete midis -dhenesit - njeriut qe i ndodh dicka dhe -

marresit


njeriut qe parandjen ate qe ndodh apo eshte thjeshte rastesi apo koincidence


Ne kete dukuri te ashtuquajtur telepatike dukuri telepatike ,a ka me te vertete nje lidhje objektive,

SHKAK-PASOJE,se njera lind tjetren


Ne 1882 ne Londer,u krijua shoqata per studimin e dukurive psiqike.


Autoret e saj Gurney,Myers,Podmore,botuan vepren "Iluzionet e jetes" 188


6 ,ku perdoren per here te pare termin TELEPATI.


Jane ngritur laboratore te vecante,per studimin e telepatise.
Studimi bazohet ,kryesishtne dy aspekte themelore:
-----------------------------------------


me keni idhnue se ma keni qite temen te humori kqyrni tash faktet- se me keni idhnue

Sa me shume zbulime qe behen per trurin e njeriut, thuaja po aq pyetje lindin per kete materie. Eshte zbuluar se: Truri I njeriut eshte shume me I madh ne krahasim me mesataren e jetes

qe ai e jeton, nga 60-80 vite.


Nga kapaciteti I madh I trurit, ne, net ere ato 60-80 vite, nuk perdorim me shum se 10%.


Shume pjese te trurit mbesin te paprekura, te pashpenzuara dhe per to nuk dime asgje.

Truri ka aftesi te prodhoje me se 1000 simbole ne minute


dhe nga gjithe kjo, ne kemi aftesi vetem te lexojme,

te shkruajme dhe te themi disa fjale brenda nje minute.


Ne krahasim me kapacitetin tone mendor, gjuha qe perdorim eshte shume e thjeshte.


Ky konklusion na ben te shtrojme disa pyetje dhe te konstatojme disa gjera interesante:


Si mund ta kemi trurin aq te madh, per kohe aq te shkurter jete?


Pse perdorim aq pak nga truri?

Pse natyra, nga gjenerata ne gjenerate, do te bente kete organ te perdoret aq pak,

perveq nese ky organ-truri---, vertet, do te kishte nje qellim te braktisur nga ne


Pse komunikimi yne gjuhesor eshte aq I ngadalesuar dhe elementar, kur aftesit mendore I kemi ne nivel aq te larte


Me kalimin e viteve, expertet e parapsikologjise, lidhur me kapacitetin e trurit, kane arritur ne perfundime dramatike:

shqisa dhe truri esht materje s ka rendesi matrja esht subjekt apo objektive jan lloje te energjise qe ndikojnje

mos me nenqmoni e te me perqeshni se me dashte ju telepatizoj e ju detyroj me i ngja dikuj -

hahahahahahhahaa

un kur kam hy ne greva urie ne burgje sa isha si i burgosur politik

qe kan ndodhur jo rrall grevat e urise per shkak te zullumeve e padrejtesive politike qe me beheshin


ne diten e 11 te greves se urise me jan shfaqur me triliarda e triliarda shqisa mendime nga ma fenomenalet qe jan shqisa qka tjeter


aty kam pa intepretime telepatike kur njeriu esht i uritur dhe po thuaj se ne gjendje te jashtzakonshme vershojne me triliarda mendime

Diana007
26-04-11, 21:00
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/47576_1717616510078_1528226801_1726764_6720706_n.j pg


:tongue:

AliSia
26-04-11, 21:17
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/47576_1717616510078_1528226801_1726764_6720706_n.j pg


:tongue:
Qka kam kesh po shume foto intersante!!
E femija kuj i paskA ngjare ..?? ahahH

Diana007
26-04-11, 21:28
Qka kam kesh po shume foto intersante!!
E femija kuj i paskA ngjare ..?? ahahH


:biggrin:

AliSia
26-04-11, 21:31
:biggrin:

Taman edhe vesht sikur kojshia ahahahah:biggrin:

Diana007
26-04-11, 21:37
Taman edhe vesht sikur kojshia ahahahah:biggrin:Edhe dhomt ,,, am a kjoshia i paska edhe nja dy mrapa ahahahahahahahah

AliSia
26-04-11, 21:40
Edhe dhomt ,,, am a kjoshia i paska edhe nja dy mrapa ahahahahahahahah

Nime edhe kjo nuk pask pas dit me zgjedhur kojshin ma te mire Hahahahahahaha:biggrin:

Diana007
26-04-11, 21:43
Nime edhe kjo nuk pask pas dit me zgjedhur kojshin ma te mire Hahahahahahaha:biggrin:

Ik be the qafen ma aahahhahahaahahahhahaahahahhahah

AliSia
26-04-11, 21:45
Ik be the qafen ma aahahhahahaahahahhahaahahahhahah

O besom syt lote mu mbushen tu kesh se shume foto intersante ahahahahahahahah

vjeshta
26-04-11, 21:48
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/47576_1717616510078_1528226801_1726764_6720706_n.j pg


:tongue:

Shikoe edhe anen pozitive ,ma mire kojshise plote gaz se babes vet pishman qe qenka gjalle ! hahaha:tongue:

Diana007
26-04-11, 21:50
Shikoe edhe anen pozitive ,ma mire kojshise plote gaz se babes vet pishman qe qenka gjalle ! hahaha:tongue:


Po e ka pas sa o sahati qetash :biggrin: per ate ju ka be qerja ashtu :biggrin:

vjeshta
26-04-11, 22:03
Po e ka pas sa o sahati qetash :biggrin: per ate ju ka be qerja ashtu :biggrin:

S'di Diana ,nuk po e njoh kete ,mbasi po thu ti ashtu une po te besoj .hahhaa:biggrin:

Diana007
26-04-11, 22:08
S'di Diana ,nuk po e njoh kete ,mbasi po thu ti ashtu une po te besoj .hahhaa:biggrin:


Ski qa i njef ,,, foto po tregon kret ahahahaahahahahahhaha ,,,, :biggrin:

vjeshta
26-04-11, 22:26
Ski qa i njef ,,, foto po tregon kret ahahahaahahahahahhaha ,,,, :biggrin:

Per sahat e pata fjalen ,e ti per qka ?haha :biggrin:

Dreni30
26-04-11, 23:37
Per sahat e pata fjalen ,e ti per qka ?haha :biggrin:

Hhahahaahah e sa ėshtė bėrė ora tash sipas kohės lokale?. hahahahaha

Kalimero
12-05-11, 17:18
A esht e vertet s e fmiu merr nje far qehreje ngjyre
ngjasimi me ne te cilin lakmon prindi

nese qoftė edhe per nje sekond femra prindi mashkulli
apo femra cili do qofshin kan lakmue qofte edhe ne shikim ose ne te menduar

kan lakmuar ne nje far menyre ne lidhje
lakmi ne diken tjeter ose lakmi te menduar seksualisht
tradhti ose lakmi ne tjetrin os etjetren dhe fmiu pastj ngjason ne at
qe esht lakmuar natyra e ka ket lloj fenomeni prandaj fmijt kan disa lloje perngjasimesh dhe vesesh qe ne gjuhen popullore thuhet kujt i ngjau more ky por ne fakt nga lakmija dhe te menduarit lakjmues qofte edhe si ide
ne gjene dhe qeliza ka ndikime dhe ne pore e ne qehre ne gjak ne ndikime te pergjithshme shpirtrore ehst kjo si nje lloj infeltimi
shpirtror q e ngjitet pastaj si nje smundje ngjitse -
nuk ka mbete kot fjala popullore per ndponje djale kur thuhej kopil esht ku afer kujt e ke ndje gjall ma s epari qe do te thot nga e ka ndikimin ose lakmia

tibe nashta ,sa shum pum purngjane mue,,, tash pe di qi um paskan dashten qato dejuzkat kur jon kan me yzer :biggrin::tongue:a dyhet me ju lon mbiemnin tem qishti qatynve :tongue:

Daglasi
12-05-11, 17:21
Jo,sipas mendimit tim,i gjan ose tezes ose dajes,ose halles a mixhes:biggrin:

halla e madhe
13-05-11, 20:27
Jo,sipas mendimit tim,i gjan ose tezes ose dajes,ose halles a mixhes:biggrin:

..halles:eek:..jo ishalla!:biggrin:

Guri i madh
13-05-11, 20:59
po de po ktyneher kur i nenqmojshin fmijt ,ose i qortonin ju thojshin i ke perngja dajve tu


qe tash erdh puna edhe ma keq me i perngja fmija kojshis e kush nji fjal nuk e flet


http://www.dardania.de/vb/upload/images/buttons/viewpost.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2056851#post2056851) http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/47576_1717616510078_1528226801_1726764_6720706_n.j pg

Qika^Me^Kule
09-12-11, 15:29
mos me nenqmoni e te me perqeshni se me dashte ju telepatizoj e ju detyroj me i ngja dikuj -

hahahahahahhahaa


Shum kam qeshe me kete shkrim.... i mungoin f/d-s shkrime e tua edhe pse disa nuk te kan len te qete.... qe te shprehish mendimet e lira .

P/s: Jemi shum popull idiot .

Gjiki
19-12-11, 08:26
P/s: Jemi shum popull idiot .

ti definitivishte nuk p'i perngjajshe popullit tim :)

Makresh
19-12-11, 11:17
Eshte e vertet qe femiu i ngjan ose asaj, ose atij,... ose tek e fundit as njerit e as tjetrit.

e-uritura
19-12-11, 23:44
P/s: Jemi shum popull idiot .


Ps; Kush je ti tė flasėsh nė emėr tė popullit?

Pėrgjegjja; Askush!

Ps; Mund tė thuash, se ti je idiote, se familjen ke idiotė, por kurrsesi njė popull!

Daglasi
19-12-11, 23:55
..halles:eek:..jo ishalla!:biggrin:

Mire e ki pas:wink: se di a je hala e pajtimit, me kete shkrim:biggrin:

Jana
19-12-11, 23:57
..ishalla valla...ani kur ta boj une njo ishalla bohet si une ...

LaCoStA
23-12-11, 10:11
Bon vaki edhe kojshis mi ngja :biggrin:

lirik
05-07-13, 23:51
teme interesante

fjala e vjeter popullore -
per shembull--pyetja --
afer kuj e ke ndie gjallė fmiun -
as kjo nuk esht e rasttit--- sepse nena shtatzane esht tepqer e komplikuar -
dhe endjeshme -

shtzazania sjell ndryshime -si te gruaja si te burri jan specifikat
dhe lakmitė spontane por duhet kontrolluar pushtetin e vetevetes
ose te menduarit -

te menduarit nga njiher kur shkon dikah sjell vese dhe veset jan qeshtje shum e komplikuar per tu spjeguar si shpirte ngjitse ne forme te hijeve te lehta -
ne natyren q e e ka krijue vet zoti teper te komplikuar
per njerzit dhe njeriun si q--nje shum komplekse

dikure fermat kun e ka pa nje burre ne kalim i kan ule syte per dhe me e pa token -por edhe burrat e kan be te njejten gjė

lirik
11-07-13, 07:17
me qka kam ndegjue dhe i kam percjell te vjetrit se qka ata thonin gjat jetes se tyre vertet esht intresante -
kaq shum thenje popullore ka pase per syte e kqi per shembull ,
syrin e keq lakmine e shum tjera -
e sa esa shprehje tjera popullore ato shprehje nuk jan te rastit-
por ka diqka -

smundja ngjitse nuk esht vetem bakteri dhe virusi-
por edhe subjekti pershembull edhe te qeshurit kur qeshe dikush edhe ju automatikisht sikur qeshni -pse pra ndodhe kjo pse -
sepse shpirti te menduarit ka ndikime telepatizmi e format tjera komanduese
-
pse pra qe ne gjuhen popullore thone -
qysh te jesh ta jep zoti dmth nes e mendjen e ke que per keq
te kqia jan ndikimet-
dhe infeksionet shpirtrore

pra ka diqka fenomenale qe njerzit akoma nuki mund ta spjegojne ndoshta as shkenca
-
nuk esht e thenun qe fmijte te ngjajne komplet por preken nga ndonje hije ju bjen ndonje ves ose hije diqka e tjeter kuj

#

pse thone benu vetvetja mos e emito tjetrin mos u ben si ai etj

sa i perket me fe kur thuhet mos me lakmue ne haram mos me e mendue keq mos me que syte ne diqka tjeter e sidomos kur je shtatzane per veq ndalesave te rrepta qe i ka rregulli fetar esht edhe ai shkencorė qe ka deshmua
se jo vetem diqka e lakmise kur te shkon mendja per diqka ka nje far ndikimi
edhe shpirtor qe len gjurm ndikimesh ne organizem

pra mendja perqon diqka qe len gjurme dhe esht besueshme qe jan edhe llojet e ndikimeve qe njeriu akoma nuk i njeh te gjitha si fenomene sepse komnstrukti i qenjeve krijesave esht shum i komplikuar -
A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj
shtatzanen e kan ruajt gjithmone pse ruhej kaq shum shtatzana-
femra pse kaq shum e kan ruajt te vjetrit edhe nga ndikimet e jahstme
-
dhe thone ne gjuhen popullore ruaju mos e qit as ne kojrshi gruan shtaztzane se
lakmon shtazana-
e fmija del i pa soj e me te meta me lloje te gjurmve te ndryshme ndoshta edhe me vese etj -
kur shtazzana ka shkue ne gjini te te vetete ka pas rregulll
qe shum jan kujdes kur ka qene shtazane -
mos me shkue askund pas kaq jave shtazanie
por kur esht kthye per seri te burri dhe ka ndryshua
diqka thoshin -
por gjuha popullore thoshin ishalla s na i ka pru veset-

e qka mshefej mbas ksaj gjuhe popullore veset-

dmth ishalla s ka lakmue diqka shtazana os e nuk na i paske pru veset-


veset jan shum thenje te vjetra ne traditen popullore

-ne besimin popullor-

kah i mori veset ku i mori veset-pra jan diqka shum intresante keto fenomene
dhe thenje te popzullit qe deshmojne si praktika dhe konstruktet jetsore kan diqka mshefe diqka fenomenale
: A ėsht e vertetė se fmija i ngjanė atij ose asaj-

fjala popullore dhe thenjet shekullore si per shembull
- afer kuj e ke ndie fmiun gjallė-

as kjo nuk esht e rasttit -

sepse nena shtatzane esht teper e komplikuar-
dhe kan shtzazania sjell ndryshime

si te gruaja si te burri -

dhe lakmite -ose te menduarit --

sjell vese veset -

jan qeshtje shum e komplikuar per tu spjeguar-

ne natyren q e e ka krijue vet zoti teper te komplikuar-


per njerzit dhe njeriun si qenje shum komplekse

Virti
11-07-13, 22:40
qysh ia lidht kryt qisaj pune? :cool:

lirik
12-07-13, 06:47
qysh ia lidht kryt qisaj pune? :cool:


nuk esht kollaj -se po lakmojne ne tjerė e ne tjera -mandej po dalin fmijt me vese me qehre pak te ngjajshme aty ku kan lakmue
duhet me mendue veq burri te gruaja e gruaja te burri ndryshe tjeter zgjidhje nuk ka
perndryshe fmijte marrin qehre te huaj me hy syri os emendja ne haram -
kjo esht njifar zgjidhje q epo mendohet te behet mos me shikue as mos me mendua ne tjetrein e ne tjetren -se merr fmia vese e qhre te tjetrit keshtu esht kjo pune bilahi

Kalimero
12-07-13, 16:55
nuk esht kollaj -se po lakmojne ne tjerė e ne tjera -mandej po dalin fmijt me vese me qehre pak te ngjajshme aty ku kan lakmue
duhet me mendue veq burri te gruaja e gruaja te burri ndryshe tjeter zgjidhje nuk ka
perndryshe fmijte marrin qehre te huaj me hy syri os emendja ne haram -
kjo esht njifar zgjidhje q epo mendohet te behet mos me shikue as mos me mendua ne tjetrein e ne tjetren -se merr fmia vese e qhre te tjetrit keshtu esht kjo pune bilahi

heu be lirik kodhaj tekuka kjo pun, ani viq me minu pu thu qi i gan a. Euuuu beee , beee pu i gajn shpesh fmija kujshive ,e se kum diten qii pi minimev heu be :biggrin:

lirik
12-07-13, 17:48
kalimero ti minon ne pdhavushka shum -kujdes ruaju se kur ti e sheh nje pdhavushke duke ece e ajo duke levize vithet e trupin ti e kqyr permbrapa -ruaju kalimero s ee di un qe ti thua ah kuku bre te kisha pas e qysh me ja ba e veq e kqyr deri sa ajo te shkon ne fund te sakakut ti nu k ja dane syte dije pra se nes e ke mardhenje at nate me grua e gruaja mbetet shtazane fmija ka mi ngja asaj pdhavushkes qe ti e ke lakmue ne sokak -
si me minue si me ba njejt esht kalimero ruaju mos mino me lakmue-
kur te shosh noj pdhavushke ne sokak mos mino hiq anej veq kqyre qiellin qoe kryet lart e kqyre qiellin ja kqyr dikund larg te ndoj mal a koder mos kqyr kah vithet e pdhavushkes se vallahi ja sheh sherin mandej i ngjane fmia pdhavushkes e behesh telashe me grue se si me ba si me minue njejt ehst mos mino hiq mino tjeter kah -se me minue keq me ja lakmue vithet pdhavushkes e shtatin ja veq diqka me minue fmija i ngjane pdhavushkes e kjo vlene edhe per femrat -te mos minojne hiq te mashkujt te mos i kqyrin tjert veq ate qe e dojne e kan per nafake

Kalimero
22-07-13, 12:01
kalimero ti minon ne pdhavushka shum -kujdes ruaju se kur ti e sheh nje pdhavushke duke ece e ajo duke levize vithet e trupin ti e kqyr permbrapa -ruaju kalimero s ee di un qe ti thua ah kuku bre te kisha pas e qysh me ja ba e veq e kqyr deri sa ajo te shkon ne fund te sakakut ti nu k ja dane syte dije pra se nes e ke mardhenje at nate me grua e gruaja mbetet shtazane fmija ka mi ngja asaj pdhavushkes qe ti e ke lakmue ne sokak -
si me minue si me ba njejt esht kalimero ruaju mos mino me lakmue-
kur te shosh noj pdhavushke ne sokak mos mino hiq anej veq kqyre qiellin qoe kryet lart e kqyre qiellin ja kqyr dikund larg te ndoj mal a koder mos kqyr kah vithet e pdhavushkes se vallahi ja sheh sherin mandej i ngjane fmia pdhavushkes e behesh telashe me grue se si me ba si me minue njejt ehst mos mino hiq mino tjeter kah -se me minue keq me ja lakmue vithet pdhavushkes e shtatin ja veq diqka me minue fmija i ngjane pdhavushkes e kjo vlene edhe per femrat -te mos minojne hiq te mashkujt te mos i kqyrin tjert veq ate qe e dojne e kan per nafake

hahaha tibe be lirik, hiq s'ja kshiri vithet, u kom qef mi ja kshiren komt ere gjiksat, sa pur vithe hiq si kom marak ahahahaahh.

ere, un qoft se i gan fmija qasaj qi u i lakmoj bodh mire tekuka puna , qe purshembudh lirik qafar pdhavushke kum pas ot,oo kuku mu traniu be , ish konen me vithe e me bithe e me kejta senet e femnave qa dihet mi pasen i sh kon top . nasht le ti gan fmija jem asajna gajlse s'pe kom :biggrin:

hade karzam ti qishti kur ki lakmu mas marmti un noj pdhavushke ,viq mu karzam :biggrin:

lirik
24-07-13, 07:52
kalimero kembet e femres qysh bre ashtu po thua kalimero -ani ani -po me dhimbesh kalimero qenke i pa sherr i pa pervoja ne ket jete e nuk po dijshe hiq-ruju prej kembes se femres se me te shti nen kembe femra nuk te del ilaq as hajmalia as hoxha s mund me te ndihmu veq me virr vehten nuk te mbetet tjeter -ruju mos thuaj mandej s me ka tregu liriku
se kemba e rrezikshme mino diqka tjeter jo kemben ruju ruju shum ruju bile edhe ruju se mos po te bjen ndoj kime e flokut te femres dikund se ja sheh sherrin ruju kalimero -pak humor pak per nime hahahahahahahahahahahahaa

lirik
24-07-13, 08:06
kalimero ti minon ne pdhavushka shum
-kujdes ruaju se kur ti e sheh nje pdhavushke duke ece e ajo duke levize vithet e trupin ,
ti kthehesh e kqyr permas e kqyr permbrapa
ka shum qasi dijuza qe kqyrin -ruaju kalimero s e e di un e di -
qe ti thua -ah kuku bre te kisha pas- e qysh me ja ba-
e ti veq e kqyrė deri sa ajo te shkon ne fund te sakakut-

ti nu k ja dane syte -po ruju se e sht haram -mos mino ashtu se haram esht shkon ne gjehnem -
edhe ja sheh sherin se fmija ti ngjane asaj mandej
mos thuj mandej qka u ba e te shtin ne sher me gru
-dije pra se nes e ke mardhenje at nate me grua e gruaja mbetet shtazane-
fmija ka mi ngja asaj pdhavushkes qe ti e ke lakmue ne sokak -e ke kqyre me lakmi demek me sherr -mos mino ashtu kalimerko ndegjoje kshillen e lirikut -kur te vjen nji femer per balle ti ule koken e kqyre token -kryt kthee larg andej e mos gabo me kqyre se ja sheh sherrin -hin ne gjynah e i ngjane fmija asaj mandej me diqka po se po me ndoj ves edhe i bjen nji far qehre qashtu -mandej ti ki qef me dasht fmin e ki qef edhe grues pak me i ngja e mandej gjynah edhe prej grus ruju shum kalimero -per keto kshilla qe po ti jap un e meritj nje pice te mire nje darke me ma qite krejt forumi bile me radhe secili -se jan kshilla te mira qe ju duhen
-me i ngja mandej fmija tjetres ja vret loqken gruas edhe fmijve ruaju kalimero mos lakmoni se haram


-esht si me minue e si me lakmue si me ba esht njejt esht haram
edhe i bjen nji far ngjyre ne ftyre nji far qehre si e asaj q e ke lakmue
edhe ,mbrenda i ngjiten veset e asaj mandej -
fmija del mandej me ves ete huaja ruaju se keshtu esht kjo shkence esht kalimero
pasha labroatorin e shkences po po te bej be se laboratori i natyres esht ma i forte se i shkences
ruaju mos mino me lakmue-

kur te shosh noj pdhavushke ne sokak mos mino hiq anej veq kqyre qiellin -

qoe kryet lart e kqyre qiellin ja kqyr dikund larg te ndoj mal a koder -
mos kqyr kah vithet e pdhavushkes-as kah pdhavushka
- se vallahi ja sheh sherrin mandej-
i ngjane fmia pdhavushkes e behesh telashe me grue -
se si me ba si me minue njejt esht -

mos mino hiq-
mino tjeter kah-se me minue keq me ja lakmue vithet pdhavushkes e shtatin e saj
-ja veq diqka me minue fmija me vese e qehre i ngjane pdhavushkes-
e kjo vlene edhe per femrat ne rastin e mashkujve -

-te mos minojne hiq me lakmue te mashkujt-
te mos i kqyrin tjert mashkuj veq ate qe e dojne e kan per nafake-

lirik
24-07-13, 08:11
nuk esht kollaj -se po lakmojne ne tjerė e ne tjera
-mandej po dalin fmijt me vese me qehre pak te ngjajshme aty ku kan lakmue-

duhet me mendue veq burri te gruaja e gruaja te burri ndryshe tjeter zgjidhje nuk ka-

perndryshe-
fmijte marrin qehre e ves e te huaj me diqka
me hy syri e mendja ne haram -esht edhe ngjasim virus infekte shpirtrore vesesh qehresh
ruaju kalimero thuajau edhe ktyre tjerve te ruhen se po i shoh qe edhe ktu do po minojne

po lakmojne


kjo esht njifar zgjidhje q e po mendohet te behet-
mos me minue hiq kur te kalon ndoj femer veq menjiher automatik me minue te gruaja jote shpejt me i que mendet atje e me minue dmth mendue
veq gruan tende-
a more vesh kalimero kjo ehst shkence
se ndryshe e devijon puna me ka krejt
mos me shikue as mos me mendua ne tjetrin e ne tjetren
-se merr fmia vese e qehre te tjetrit keshtu esht kjo pune bilahi

lirik
24-07-13, 08:12
kalimerko kshillat e mia shkruni si parolla neper qytete e katune se jan kshilla te shejta qe kan garancione nuk lejojne me deshtue miletin njerzimin

lirik
24-07-13, 08:22
Shum kam qeshe me kete shkrim.... i mungoin f/d-s shkrime e tua edhe pse disa nuk te kan len te qete.... qe te shprehish mendimet e lira .

P/s: Jemi shum popull idiot .,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
te kam fort mike ti nuk ke dashur te shprehesh per popullin-sepse populli yne e sht popull i mire por ka disa individ persona qarqe qe bejn keq dhe jan te kqi e kjo esht ne secilin popull ka te mire e ka njerėz tė kėqinjė..

te kuptoj drejt qka ke dashur te thuash me ket shprehje qe ti nuk ke menduar per popull por duke dashur te shprehesh per individ te sojit e llojit
te ka dale shprehja qe nga njiher shprehet e ne fakt mendohet te individet ,
prandaj nuk ka nevoje qe ta mveshe dikush ndryshe


por ke dashur te shprehesh per ata njerz individ
-qe vertet ishin dhe jan idiot -

lirik
24-07-13, 08:23
qysh ia lidht kryt qisaj pune? :cool:zor me ja lidhe kryet kesaj pune se duhet me lidhė shumqka

lirik
24-07-13, 08:25
Bon vaki edhe kojshis mi ngja :biggrin:


ngjasimet aiiiiiiiiiii qka s poo ngjane sot e kah s po ngjane sot --duhet me pas kujdes te madh ani ma ne plazhe e ne disko e neper shum vende
bile edhe fmija qe tu ka rrite munden me ju intepretu veset i shkojne
veset e huaja
me mendue e me lakmue shum -ruana zot qka spo ban vaki ne ket etnike shqipni e ne ket bote me njerzi

lirik
24-07-13, 08:28
njani kish pa lakmue ne adelina ismailin e i kish pa mbete djalit te tij nga njiher nji qehre krejt si e adelines sidomos kur fillojke me ra shi u nxijke qielli kur po i thot njani u bre qysh po me duket nga njihe rky fmija yt si me qehre ngapak te adelines
-jo bre veq po te doket
se jo i kish pa than ai tjetri edemek me pshtue kisher qe kurr s ka mendue ne a delinen

Fshatari
25-07-13, 08:24
o dikush nuk ka as shije elementare per femna t'bukura po shkojne e i gjejne do t'shemtueme e femijet iu lindin pastaj si nana ...

lirik
25-07-13, 09:12
haaaaaaaaaaaaaaaaa fshatari mire shum edhe ti dmth qenke i pajtimit se po lakmojne ne tjera u prish dynjaja - -a pe sheh ket kalimeron zeshkan ka qene veq kur te shohesh nje dite pdhavush se shum po lakmon ne pdhavusha

lirik
25-07-13, 09:15
nje her njana ish mundue me me inteprertue nje kengtare te famshme
-e mundou kendej e mundou andej
dhe askush s mund ta zbulonte pse qika kishte dale me keto vese leshtu
nuk i diheshin shkaqet
pse vajza mundohej aq shum per ta emitue at kengtare
vajza me gjithat akoma ishte e vogel per kengen
-dhe me ne fund u zbulue
se baba i saj kish pa lakmue shum ne at kengtare -
-e i ishin ngjite veset te bijes -gruaja e shkrete kujtonte se e ka vajzen talente si ajo e gezohej e nuk e dinte se burri e kish lakmu at kengtare gjith kohen
duke mendue ne te vazhdimisht e po qe qysh po dalin zbulimet e shekullit kqyreni dhe binduni ne te gjitha faktet vet

lirik
25-07-13, 09:17
tregoni shoqes dhe shokut ruajuni nga veset esmundjet ngjitse se smundje ngjitse esht edhe lakmia e ndryshme harami