PDA

View Full Version : Divorci i Schwarzenegger, 200 milionė $


~AnnA~
24-05-11, 18:23
Schwarzenegger mund t′i thotė lamtumirė milionave tė tij nėse Maria Shriver vendos tė divorcohet nga ai.

Nga zbulimi i fėmijės jashtė martese tė Arnoldit me shėrbyesen, Maria Shriver ka tė drejtė pėr ta lėnė atė. Dhe nėse e bėn kėtė, ky do tė jetė divorci mė i shtrenjtė qė Hollywood ka parė ndonjėherė, raporton New York Post.

Pasuria e ēiftit ėshtė vlerėsuar rreth 400 milion dollarė, prandaj ndarja e tyre mendohet se do tė jetė mė e shtrenjta nė Hollywood duke mundur divorcin e Tiger Woods, tė cilit i kushtoi 100 milionė dollarė.

Shriver akoma nuk e ka bėrė njoftimin e saj, por ka punėsuar njė avokat pėr divorcin.

Maria dhe Arnold besohet se kanė njė kontratė paramartesore, por pėr shkak tė rrethanave nuk besohet se do tė ketė efekt nė gjykatė.

Sipas ligjeve nė Kaliforni, Maria Shriver do tė merrte gjysmėn e pasurisė sė pėrbashkėt.

/albeu.com/