PDA

View Full Version : Fatmira Bajrami


Zero Cool
27-06-11, 13:31
Fatmira Bajrami nga Kosova, heroina e futbollit gjerman


http://www.albeu.com/dokumenta/foto/Fatmira_Bajramaj.jpg


Fatmira Lira Bajrami, lindur nė Kosovė nė vitin 1988 dhe larguar gjatė luftės nė Gjermani, ėshtė heroina e re e futbollit Gjerman. Gazeta e famshme Bild, i ka dedikuar faqen e parė vajzės dhe e ka vlerėsuar, sipas zgjedhjes sė publikut, si mė tė bukurėn e lojtareve gjermane.

Lira ėshtė edhe rreshtere e ushtrisė Gjermane nė zonėn e Bundeswehr dhe ėshtė bėrė tashmė simboli i integrimit sė emigrantėve nė shoqėrinė Gjermane.

Makresh
27-06-11, 15:20
http://www.top-channel.tv/video.php?id=26735