PDA

View Full Version : "Copa America - 2011"


panta_rhei
03-07-11, 22:46
Ma s'pari:
Copa America, dmth kupa e kontinetit te amerikes ne futboll, e jo copat e amerikes, edhepse copa t forta ka boll tybe edhe atje.
Ishalla, po thom thash ishalla u skjaruam sa i perket pikes se pare ve

Ma s'dyti:
Taksirat m'ka nxan me te, sepse ndeshjte pershkak te diferences se kohes, po luhen kogja vone, bile qato thash hajt bile kqyr per kqyr bile te bohemi bashke te kqyrim e te komentojme
Edhe per qit piken e dyte ishalla, po thom thash...

Ma s'treti:
Lidhje nuk ka Lionel Messi,
qe kish pas thane mau ci dungi per ameriken tyneher "kapitalizmi eshte tiger pi letre", edhe une po tham: Argjentina ne futboll, njehere per njeher, eshte tiger prej letre.
Messi, thjeshte, pa protektoratin e uefas, edhe pa mbishkrimin UNICEF ne maice, eshte nje gjynah ne fushe. tani po thot s'po ma gjujne topin :biggrin: , gjynohi).

Copen e Amercas per sivjet une po them qe e merr baba edhe stregjyshi e5he ktaragjyshi edhe hypesi i futbollit boteror: Brrazill.

qikaq!!!

(qe sa leht, a p'e sheh?)

Daglasi
03-07-11, 23:49
Paraguaj ka me fitue kete kupe...

Zanzi/M
17-07-11, 00:38
Brasil, brasil .... ;)

Daglasi
17-07-11, 12:46
Argentina ose Peru.

Zanzi/M
17-07-11, 13:25
Argjentina dikush me tha qe shkoj "papaaa"

valiii
22-07-11, 23:28
Eveniment i lodhte me rekorde te zeza... Argjentine, Brasil, Kolumbi dhe Chile qe perbeheshin me fond me te shtrejte te lojtarve eliminohen kurse kalon çifti i Venecueles, Perus, Paraguajit dhe Urugvajit- pasha kryte e Urugvajit qe mbetet e vetmja e pritur, qe nuk mund te quhet befasi qe ka aritur ne finale.

Paramendoni lojtaret e Brasilit nga kater tentime ne penallti i huqin te katertat... Shkon Paragvaji ne finale pa ASNJE fitore (3 barazime ne grupe, 0:0 ne çirekfinale, prap 0:0 ne gjysmefinale ku i fiton te dyja ne penallti).

Shpresoje se treshja e frikshme, Forlan, Suarez dhe Kavani do ju jap lekcion bunkerashve te Paragvajit neser mbrema.

Skyfter
25-07-11, 16:02
Urgay Valiii, fitun ket copa t'killavt!

Lojtaret South-Amerikane per momentin jan te koncetrum vetem ne klube, si psh. Messi ....nuk po kan vullnet mo sikur perpara me lujt per Nacionale...

valiii
25-07-11, 16:40
Urgay Valiii, fitun ket copa t'killavt!

Lojtaret South-Amerikane per momentin jan te koncetrum vetem ne klube, si psh. Messi ....nuk po kan vullnet mo sikur perpara me lujt per Nacionale...

E pash lojen, i kane shkel edhe me kane knaqe me loje te mire... Sa i perket Messit dallimi ne mes kombtares argjentinase dhe barcelones eshte loja kolektive me ate individuale.. Problem eshte te komponohen Di maria, Laveci, Messi, Tevez, Aguero e Higuain...

Remi13
11-08-11, 02:49
Nese Messi nuk osht n`gjendje me lu me zemer per shtetin e vet, ateher qysh po ka vullnet me lu per Barcen aq mire, valla nuk po dih, ky lojtar paska i cuditshem po na del bre vlla :S