PDA

View Full Version : Spanja katolike: nuk e duam autoritetin e Papes


Fshatari
18-08-11, 08:50
Spanjollėt protestojnė vizitėn e Papės
18.08.2011
Mijėra spanjollė kanė protestuar kundėr vizitės sė kreut tė Kishės Katolike nė Spanjė.

Papa Benedikti XVI pritet tė arrijė sot nė Madrid, ndėrsa tė dielėn do tė mbajė meshėn pėr nder tė Ditės Botėrore tė Rinisė Katolike.

Qindra mijėra pelegrinė nga e gjithė bota kanė arritur nė Spanjė, pėr tė marrė pjesė nė kremtė.

Protestuesit thonė se nuk duan qė tatimet e tyre tė pėrdoren pėr koston e vizitės, sidomos nė kohėn kur Spanja ka 20 pėr qind tė popullsisė pa punė dhe kur qeveria po shkurton shpenzimet sociale.

Zyrtarėt presin qė dyndja e pelegrinėve nė Spanjė do tė sjellė mė shumė para nė vend, sesa qė do tė shpenzojė qeveria rreth vizitės sė Papės.


__________________________________________________ _

S’e kam prit qe spanjollet jane aq intolerant ndaj kreut te kishes katolike! Po papa nuk eshte usama ben laden, o spanjolle! U prish edhe mileti spanjoll e hajt!

Nuk ka ne kete globe njerez me tolerant se shqiptaret.

__________________________________________________ _____

http://www.evropaelire.org/archive/news/20110818/704/704.html?id=24300456

Alima
18-08-11, 18:38
....

papa nuk eshte usama ben laden,


__________________________________________________ _____

http://www.evropaelire.org/archive/news/20110818/704/704.html?id=24300456 (http://www.evropaelire.org/archive/news/20110818/704/704.html?id=24300456)


...

... jo osama nuk eshte , por njo shtatqind milion fish me i zi se osama !


Toleranc me dhune !


.