PDA

View Full Version : Ėshtė nė rregull me pas skllave tė seksit, thotė politikanja nga Kuwajti!


Murgesha
25-08-11, 16:17
8 Qershor 2011

3jMf_KNrLpQ

Nje femer politikane nga Kuvajti , ish kandidate per zgjedhjet legjislative , rekomandon legalizimin e skllaveve seksuale femerore per burrat mysliman ne menyre qe , te parandalojne tradhetine dhe mekatin .

Salwa Al-Mutairi , ne nje video te te shperndare edhe ne internet , ajo thote se eshte informuar nga disa pergjegjes fetare , qe do te ishte e preferueshme , nga kendveshtrimi islamik , qe myslimanet e pasur te blejne femra me qellime seksuale me ane te nje agjensie skllavesh , nese kane frike se joshen apo tundohen nga sjellja imorale per shkak te bukurise se sherbyeseve te tyre , ose edhe prej magjive qe sherbetoret e tyre u kane bere .


“Ne duam qe te rinjte tane te jene te mbrojtur nga tradhtia bashkeshortore”, deklaroi Al-Mutairi , duke sygjeruar qe keto vajza mund te importohen nga vende te shkaterruar nga lufta , si Ēeēenia , me pas t'i besohen tregtareve te ndershem te ngarkuar per t'i shitur .


“Nuk ka turp ne kete gje dhe nuk eshte haram (e ndaluar) sipas sheriatit ( ligjit te islamit ) ,” thote Mutairi duke u mbeshtetur edhe mbi rrefimin e jetes se Kalifit Harun Al-Rashid (766-809) qe ishte i martuar por zoteronte rreth 2000 skllave . Zonja Mutairi keshillon hapjen e agjensive per tregtine e skllaveve seksuale qe do te funksiononte mbi te njejtin model me agjensite e rekrutimit qe furnizojne me sherbyeset e shtepive .“Pershembull, ne luften e Ēeēenise , me siguri ka femra ruse te zena robina,” tha ajo

“Pra te shkojme ti blejme ato dhe t'i shesim ketu ne Kuvajt . Me mire se sa te kemi burrat tane te perfshire ne marredhenie seksuale te ndaluara.”

Mutairi tha se gjate nje vizite te tashme ne Meke , ajo pyeti Myftinjte Saudite - dijetaret fetare myslimane - se cili ishte ligji islamik per te pasur si prone skllave seksuale . Ata i thane asaj se nuk ishte haram .

Ky rregull u konfirmua nga "njerez te specializuar te fese" ne Kuvajt , tha ajo .

Me nje perpjekje per te marre ne konsiderate ndjenjat e femrave ne kete tregti Mutairi beri nje leshim qe femrat e skllaveruara ,te ishin te pakten 15 vjeē .
http://www.indianexpress.com/news/fe...tician/800931/


____________________________________________

:eek::eek:

Oqeani
25-08-11, 16:39
Perse ato duhet te jene ruse te luftess ne ēeēeni, atha pak femra ne rruzull paskemi ! Perse te jene te dalura nga nje lufte.
Perse zonja nuk shtroi pyetjen e njejte per femerat muslimane: A kan ato nevoje per plotesim epshi?
Athua vetem meshkujt musliman duhet te shfrenohen ne epsh, e femerat te presin kur mashkujt e tur te kthehen nga "kanagjegji" !

Ne tekstin e me larte:

Kerkoj nga postuesja mos ka bere ngaterrimin e fjales - SLLAVE / SKLLAVE - edhe pse jam i bundur se ka njohje, apo vetevetiu ka cekur sjalen skllav seksual, per mos ta perdorur termin - femer per defrim seksual. ( flm per mirekuptim)

lovely
25-08-11, 16:58
Perse ato duhet te jene ruse te luftess ne ēeēeni, atha pak femra ne rruzull paskemi ! Perse te jene te dalura nga nje lufte.
Perse zonja nuk shtroi pyetjen e njejte per femerat muslimane: A kan ato nevoje per plotesim epshi?
Athua vetem meshkujt musliman duhet te shfrenohen ne epsh, e femerat te presin kur mashkujt e tur te kthehen nga "kanagjegji" !

Ne tekstin e me larte:

Kerkoj nga postuesja mos ka bere ngaterrimin e fjales - SLLAVE / SKLLAVE - edhe pse jam i bundur se ka njohje, apo vetevetiu ka cekur sjalen skllav seksual, per mos ta perdorur termin - femer per defrim seksual. ( flm per mirekuptim)

Kadal, mos bertit :biggrin: Ajo nuk ka thane me ti ble ty ato sllave, po burrave te Kuvajtit. Ti munesh me shku kur dush te asi fare sllavesh, e burrat e atjehit nuk mujn me i qit femrat e tyre kaq poshte.. Ata i qesin poshte ne nje tjeter mnyre...

Per sllave osht fjala.. sex slave :P

Veq sa e lexova historine e dashurise t Eves e t Adamit. Atje po thote ndryshe valla, mos me rreh grun, me ia plotsu tona nevojat, mos me tradhtu, mos me detyru me bo diqka kunder vullnetit, .. Me siguri ajo vlen per do tjere muslimane..

E sa u perket femrave t atjehit, per "plotesim epshi", atyne jau bojn synet krejt, e m fal veq; hahahahahahahahahahahaa

jadore
25-08-11, 17:05
be po ju bej ,
edhe Zoti po te kishte trajte e te shprehej , do ti kishte quar duar e dorzu perpara cmendurise njerzore ..

Hajra
25-08-11, 17:07
.......vetem titullin qe e pashe as mendja nuk me shkon te lexoi ose te mirrem me qmenduri individesh, nuk e di ku po i gjeni se

Murgesha
25-08-11, 17:10
Perse ato duhet te jene ruse te luftess ne ēeēeni, atha pak femra ne rruzull paskemi ! Perse te jene te dalura nga nje lufte.
Perse zonja nuk shtroi pyetjen e njejte per femerat muslimane: A kan ato nevoje per plotesim epshi?
Athua vetem meshkujt musliman duhet te shfrenohen ne epsh, e femerat te presin kur mashkujt e tur te kthehen nga "kanagjegji" !

Ne tekstin e me larte:

Kerkoj nga postuesja mos ka bere ngaterrimin e fjales - SLLAVE / SKLLAVE - edhe pse jam i bundur se ka njohje, apo vetevetiu ka cekur sjalen skllav seksual, per mos ta perdorur termin - femer per defrim seksual. ( flm per mirekuptim)


Ėshtė fjala pikėrisht pėr skllave, tė cilat as me robėresha nuk mundesh ti krahasosh. Kur e kemi parasysh se njeriu bjen rob mė sė shumti nė kohė lufte. Ama kjo Zonja (zonjė i thėnshin) kėrkon tė blej femra pėr ti bėrė skllave seksi, qė burrat e tyre tė shkojnė kur tė dojnė e tė shfryjnė epsh mbi to, nė mėnyrė qė tė mos bėjnė tradhėti bashkėshortore!!!!

Absurditet!!!!

Monna.B
25-08-11, 17:11
Pse spo i gjejme un e ti hajra, a mos e din :smile: ?

lovely
25-08-11, 17:15
Ėshtė fjala pikėrisht pėr skllave, tė cilat as me robėresha nuk mundesh ti krahasosh. Kur e kemi parasysh se njeriu bjen rob mė sė shumti nė kohė lufte. Ama kjo Zonja (zonjė i thėnshin) kėrkon tė blej femra pėr ti bėrė skllave seksi, qė burrat e tyre tė shkojnė kur tė dojnė e tė shfryjnė epsh mbi to, nė mėnyrė qė tė mos bėjnė tradhėti bashkėshortore!!!!

Absurditet!!!!e kjo demek nuk koka tradhti per grate e ktyne tipave a? :rolleyes:

ps; skllave , e jo sllave qysh thashe une :))

Maxi
25-08-11, 17:20
Ėshtė fjala pikėrisht pėr skllave, tė cilat as me robėresha nuk mundesh ti krahasosh. Kur e kemi parasysh se njeriu bjen rob mė sė shumti nė kohė lufte. Ama kjo Zonja (zonjė i thėnshin) kėrkon tė blej femra pėr ti bėrė skllave seksi, qė burrat e tyre tė shkojnė kur tė dojnė e tė shfryjnė epsh mbi to, nė mėnyrė qė tė mos bėjnė tradhėti bashkėshortore!!!!

Absurditet!!!!


***** yje, per temen qe na ke servire per kete muaj te Ramazanit.!!!!

Alima
25-08-11, 18:00
....


:eek::eek:


...

me mujt me dite ēka pi hape syte ... thjesht paska kerku bordele dhe vende prostitusioni legal ....sikur qe eksiston ne perendim me dekada vendi per epsh , call-girl, call-boy ...pa ēak edhe pedofilave e kanibaleve te mvarun nga epshi po u gjejne lokacione , mundesi etj etj ...dhe ate ne ilegal


robereshat jane legale , nuk konsiderohet haram !


kjo paska gabu, ngase prostitutat nuk munden me qene roberesha ....robereshat jane roberesha , e prostitutat prostituta !nomin e paske ba me kete teme , a ke ende NDONJE http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


te pasterten assesi nuk do keni mundesin ta njellosni , harrojeni ...e ai eshte Islami !


.
.

Maxi
25-08-11, 18:18
1)Islami i ka udhezimet dhe rregullat e veta per te gjitha ceshtjet.Per ceshtjen e robereshave ne Islam ju kisha preferuar te lexoni LIBRIN: " Strkutura Familjare ne Islam" si dhe literature te ngjashme per kete ceshtje.

2)Sa i perket Kuwajtit: Kuwajti eshte nje shtet shume i zhvilluar dhe demokratik ku gershetohet kultura orientale me ate perendimore.Eshte vend qe ka investuar dhe investon per Shqiptaret pa asnje interes.
Mbi 3000 femij jetim Shqiptare marrin pensinon,6 milion ndihme dhurate per Sheshin e Tiranes....etj etj Gogellooni nese nuk besoni ;))

3)Sa i perket temes ne pergjithesi:Mendoj se do te ishte me se miri te debatonim fatin e motrave Shqiptare qe frekuentojne rruget e Greqis, Italise,si dhe mbare Evropes.

Monna.B
25-08-11, 20:56
...

me mujt me dite ēka pi hape syte ... thjesht paska kerku bordele dhe vende prostitusioni legal ....sikur qe eksiston ne perendim me dekada vendi per epsh , call-girl, call-boy ...pa ēak edhe pedofilave e kanibaleve te mvarun nga epshi po u gjejne lokacione , mundesi etj etj ...dhe ate ne ilegal
.
.

OMG... A din qe edhe me menu teper gjate ma mire s`kisha mujt me shkru :biggrin:

Monna.B
25-08-11, 20:58
3)Sa i perket temes ne pergjithesi:Mendoj se do te ishte me se miri te debatonim fatin e motrave Shqiptare qe frekuentojne rruget e Greqis, Italise,si dhe mbare Evropes.[/COLOR]

Na shkoj ftyra walla, mire qe tu kujtu me permend:smile:

Alima
25-08-11, 21:27
OMG... A din qe edhe me menu teper gjate ma mire s`kisha mujt me shkru :biggrin:


...

eh po , ēka me ju thane ketyre tjeter ???.........si kqyrin marrinat e veta plote rruget prostitucion , drog , alcool ...nudizem ....po mezi s' presin me gjet diēka ,e mo a eshte propagand , a eshte fabrikim , dhe nuk ka fare lidhje me Islam ...veē hajt mule kishe po themi diēka !


a bane iftar loēki ? ...


.

Monna.B
25-08-11, 23:11
...

eh po , ēka me ju thane ketyre tjeter ???.........si kqyrin marrinat e veta plote rruget prostitucion , drog , alcool ...nudizem ....po mezi s' presin me gjet diēka ,e mo a eshte propagand , a eshte fabrikim , dhe nuk ka fare lidhje me Islam ...veē hajt mule kishe po themi diēka !


a bane iftar loēki ? ...


.

Popo jom qyk buke walla :biggrin:
Po de se vota osht e omel, normal qe ka qef mi fitu diqysh:biggrin:
Po nejse na s`bon mja nis tash me postu n`forum pedofili e sene skandale, se sna ka hije me ra ne te njejtin nivel.. Nasht lej le te hupin kohen tu germu per Islam :biggrin:
Po qka o ma e keqja, qe s`hulumtojne per Islam, po per MUSLIMANE..
E musliman perfekt ska, kejt jemi mekatare, e ISLAM te paster ka edhe gjithmone do te jete :biggrin:

Besi:)
26-08-11, 01:46
***** yje, per temen qe na ke servire per kete muaj te Ramazanit.!!!!

Bravo Maxi se kjo Menxi spret me bo dikun bum e me ardhe me kesi Tema , Veq edhe ARB po mungon edhe mu bo dyt te njė kategoris..
Muslimanet e kan Kuranin e qka bojne Arabet jeten Private edhe Priftat e Perendimit, na Shqiptaret skemi tbajme me ta sen.. Mire i kemi punet edhe pse kapak ja kan nis do lidhje martesore jo edhe qaq te hishme, ama prap i kemi punet si myslimanet ashtu edhe Katoliket...!

emine
26-08-11, 08:04
Njeriu nuk eshte kriju me jetu jeten e nje kafshe,sexi a deshir dhe sgjedhje personale,vete tema apo tiltulli tregon se mbas nje ideje te tille mshefen njerz te semure,apo me mire me than kan kohe me lujte deren dhe shfrytzojne rastin te perdorin njerzit si objekte,
Jam fatlume qe nuk gjindem ne vende te tilla,dhe jam fatlume qe mundem te vendos mbi jeten time ,dhe jetoi nje jet ku kto gjana as qe permenden dhe as qe vijne ndonjeher ne shprehje,i vetmi vend ku lexoi kto eshte forumi dardan,ne si shqiptar i perkasim tjeter kullture dhe sperputhemi me ide te tilla.

Oqeani
26-08-11, 10:20
Minushe po me fole pak thua ēe ēka thojka ky tipi !
Po me prostitucion qe disa te kulturuara kin se po punojne e po e lujne a ka !!!

Nje shembull :

Nje kengetares herifat ia vejne 1000 fr te shvajcarise ne nje shkalle, e ajo "pevaēica" qe po e degjojme nedhe po thojme sa e kulturume neper emisione, tuj e lujte "bishtin" e vene kemben ne shkalle + 1000 fr .... + nje shkalle tuj i ba hizmet ati herifit mete dridhme te .... ( po e din se ma ēka ) -
Eh ne shqiptaret e fese se "qorruar" !

taraku-1
26-08-11, 13:18
Minushe po me fole pak thua ēe ēka thojka ky tipi !
Po me prostitucion qe disa te kulturuara kin se po punojne e po e lujne a ka !!!

Nje shembull :

Nje kengetares herifat ia vejne 1000 fr te shvajcarise ne nje shkalle, e ajo "pevaēica" qe po e degjojme nedhe po thojme sa e kulturume neper emisione, tuj e lujte "bishtin" e vene kemben ne shkalle + 1000 fr .... + nje shkalle tuj i ba hizmet ati herifit mete dridhme te .... ( po e din se ma ēka ) -
Eh ne shqiptaret e fese se "qorruar" !

Mos e ki fjalen per Teuten... ( mos e prek UQK ..se ne bele bijm hahaha) me kqyr munesh ama jo shume...se i bjen sysh

taraku-1
26-08-11, 13:29
1)Islami i ka udhezimet dhe rregullat e veta per te gjitha ceshtjet.Per ceshtjen e robereshave ne Islam ju kisha preferuar te lexoni LIBRIN: " Strkutura Familjare ne Islam" si dhe literature te ngjashme per kete ceshtje.

2)Sa i perket Kuwajtit: Kuwajti eshte nje shtet shume i zhvilluar dhe demokratik ku gershetohet kultura orientale me ate perendimore.Eshte vend qe ka investuar dhe investon per Shqiptaret pa asnje interes.
Mbi 3000 femij jetim Shqiptare marrin pensinon,6 milion ndihme dhurate per Sheshin e Tiranes....etj etj Gogellooni nese nuk besoni ;))

3)Sa i perket temes ne pergjithesi:Mendoj se do te ishte me se miri te debatonim fatin e motrave Shqiptare qe frekuentojne rruget e Greqis, Italise,si dhe mbare Evropes.
Qe shqiprin, moti e kemi shtet ata... po na qe kena nis me i marr kamt si thmija e sos qerdhes nderkombtare..., aty ku i lojn thmin.. shqipet tona me qita te hujt hahah katrana te zi so qymyri...

Hajde te restoran Adria en dragodan hahaha, en mujsh me bo ni sy gjume ne qaf teme msaa ne kohen e luftes kur na granatojshin shkijet qashtu tash po na granatojn nderkombtart.. hahah ai 35 vjet 40 ajo 16 vjeq deri ne 19 vjeq... Ai i zi si qymyri kjo si petull ..., diferenc e madhe veq ka qka te tregon ajo petlla .. prej tretit kat kha posht i niher brima... i bertet si ne pllug...auuuuuuuuuuuuuu breee ani njani e kish pas pague per 3 dite me nejt ai njeri familjar .... diten e pare ne sabah u qu iku se u qellu ngat zones se granatimeve..., tha spo u rrijke ketu bre.... iku .

Qesi njerzi me tatto e te zi si qymyri qe punojn ne ambasada te amerikes e nderkombtarve....

Artisti
27-08-11, 14:17
8 Qershor 2011

3jMf_KNrLpQ

Nje femer politikane nga Kuvajti , ish kandidate per zgjedhjet legjislative , rekomandon legalizimin e skllaveve seksuale femerore per burrat mysliman ne menyre qe , te parandalojne tradhetine dhe mekatin .

Salwa Al-Mutairi , ne nje video te te shperndare edhe ne internet , ajo thote se eshte informuar nga disa pergjegjes fetare , qe do te ishte e preferueshme , nga kendveshtrimi islamik , qe myslimanet e pasur te blejne femra me qellime seksuale me ane te nje agjensie skllavesh , nese kane frike se joshen apo tundohen nga sjellja imorale per shkak te bukurise se sherbyeseve te tyre , ose edhe prej magjive qe sherbetoret e tyre u kane bere .


“Ne duam qe te rinjte tane te jene te mbrojtur nga tradhtia bashkeshortore”, deklaroi Al-Mutairi , duke sygjeruar qe keto vajza mund te importohen nga vende te shkaterruar nga lufta , si Ēeēenia , me pas t'i besohen tregtareve te ndershem te ngarkuar per t'i shitur .


“Nuk ka turp ne kete gje dhe nuk eshte haram (e ndaluar) sipas sheriatit ( ligjit te islamit ) ,” thote Mutairi duke u mbeshtetur edhe mbi rrefimin e jetes se Kalifit Harun Al-Rashid (766-809) qe ishte i martuar por zoteronte rreth 2000 skllave . Zonja Mutairi keshillon hapjen e agjensive per tregtine e skllaveve seksuale qe do te funksiononte mbi te njejtin model me agjensite e rekrutimit qe furnizojne me sherbyeset e shtepive .“Pershembull, ne luften e Ēeēenise , me siguri ka femra ruse te zena robina,” tha ajo

“Pra te shkojme ti blejme ato dhe t'i shesim ketu ne Kuvajt . Me mire se sa te kemi burrat tane te perfshire ne marredhenie seksuale te ndaluara.”

Mutairi tha se gjate nje vizite te tashme ne Meke , ajo pyeti Myftinjte Saudite - dijetaret fetare myslimane - se cili ishte ligji islamik per te pasur si prone skllave seksuale . Ata i thane asaj se nuk ishte haram .

Ky rregull u konfirmua nga "njerez te specializuar te fese" ne Kuvajt , tha ajo .

Me nje perpjekje per te marre ne konsiderate ndjenjat e femrave ne kete tregti Mutairi beri nje leshim qe femrat e skllaveruara ,te ishin te pakten 15 vjeē .
http://www.indianexpress.com/news/fe...tician/800931/


____________________________________________

:eek::eek:Eh, kėshtu janė kėta, e disa nė forum e pėrkrahin kėtė shumė!!!

Ani edhe Kuranit i referohen tani, nuk i referohen arėsyes.

.