PDA

View Full Version : Eurobasket 2011, Pejani Dardan Berisha ua kujton turqve Skėnderbeun :))


panta_rhei
04-09-11, 17:47
Ne ndeshjen Poloni - Turqi, sonte, ne kuader te kampionatit evropian te basketbollit, shqiptari 22 vjecar nga Peja, Dardan Berisha, qe luan per perfaqesuesen e Polonise, ishte ylli i mbremjes.
Perveq 21 pikeve, Dardani ne sekondat e fundit te lojes, shenoi edhe dy piket vendimtare kur rezultati ishte 83:82 per turqine. Keshtu, pas dypikeshit te shenuar nga Dardan Berisha, ndeshja perfundoi 84:83 per ekipin e Berishes.
Duhet permendur se turqia eshte nenkampione boterore ne basketboll, kur polaket bashke me Dardan Berishen ne kete kampionat konsiderohen si outsajdere.

Dallandyshja_718
04-09-11, 18:43
Kujtova se ky Dardani luan per NBA :biggrin: e kjeē hazrua me e thirr trajnerin e LAL (ekipit tim favorit) me i'a propozua nje bashkekombas timin, por jah, nuk po m'ben edhe aq pershtypje qe luan per Poloni:wink::biggrin:...Suksese Dardanit, por ne skuadren e Shqiperise/Kosoves!:smile:

valiii
04-09-11, 19:16
Taman edhe dardani e ka nanen polake (sllave) njejte si skenderbeu, bash po lidhet... Jo valla se pasna pa lojen edhe bash pom vjen mire qe nje shqiptar sidomos qe eshte pejon e mos t foli tash qe e kam nifar haveri veq hallall i qofte... Duhet me ja ndreq pasaporten turke qe ne kampionatin e ardhshem te i mbron ngjyrat e Turqise :P

murrizi
04-09-11, 20:26
U thuani Polakve qė edhe Shqiptarėt kan Jan Sobieska, dhe se edhe ne e dijm qė mbrojtja e Evropės nuk bėhet vetėm nė Wien dhe Hindokush ;)

Guri i madh
04-09-11, 20:36
o si jeni o basketbollista a u lodht

premium
05-09-11, 11:01
Ne ndeshjen Poloni - Turqi, sonte, ne kuader te kampionatit evropian te basketbollit, shqiptari 22 vjecar nga Peja, Dardan Berisha, qe luan per perfaqesuesen e Polonise, ishte ylli i mbremjes.
Perveq 21 pikeve, Dardani ne sekondat e fundit te lojes, shenoi edhe dy piket vendimtare kur rezultati ishte 83:82 per turqine. Keshtu, pas dypikeshit te shenuar nga Dardan Berisha, ndeshja perfundoi 84:83 per ekipin e Berishes.
Duhet permendur se turqia eshte nenkampione boterore ne basketboll, kur polaket bashke me Dardan Berishen ne kete kampionat konsiderohen si outsajdere.
Cfare lidhje kėkua paska basketbolli me skenderbeun se ???
ende paska mbet tifozė qė ua mburrėn me ekipet sllave .
Si qė ishte edhe vitin e kalume kampionati nė mes ekipit sėrbi -turqi nė sekondėn e fundit Turqia e asish sėrbėt ,, disa nga qytetaret sikur panta brohoritnin pėr fitoren e sėrbisė .

-Lumt Kosova ka me pėrparu .

Makresh
05-09-11, 11:06
Thash mos paska bo naj skandall valla ahahahahaa

Po nese o muslimon Dardan Berisha o vlla me Turqit, e nese o katolik, o vlla me polakin.

Elina
13-09-11, 21:11
o si jeni o basketbollista a u lodhtQe po t'pergjigjem un si ish basketbolliste....mire jam mire,e me u lodhe kapak :tongue:

Guri i madh
13-09-11, 21:18
qashtu vendasi i HAXHI ZEKES kalxoju pis miletave sa e shet musa capinANI VALI PO THOT e ka nanen polake pse na polokat i kena miq ma te mir te rruzullit toksor dihet USAn e kena vllaznillak