PDA

View Full Version : Miss Universe 2011


Zero Cool
12-09-11, 19:46
z9G6w9ewVd89pCslCOx-Y0&feature=related

Zero Cool
12-09-11, 20:39
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/302916_245318505512101_165986236778662_655563_8784 88619_n.jpg

Zero Cool
12-09-11, 20:42
http://www.galsh.com/albums/userpics/10179/normal_aferdita5~4.jpg

~AnnA~
13-09-11, 09:46
E Shqiperise e bukur qenka...

Zero Cool
13-09-11, 11:44
Winner of Miss Universe 2011

Leila Lopes (Angola)


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/300442_245589438818341_165986236778662_656986_1150 706993_n.jpgRoIUDVgwyEc&feature=youtu.be

Zero Cool
13-09-11, 11:45
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/315523_245569215487030_165986236778662_656877_1319 096254_n.jpghttp://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311423_245573898819895_165986236778662_656904_1457 576804_n.jpg

Zero Cool
13-09-11, 13:03
Miss Universe, Afėrdita Dreshaj mes 16 mė tė mirave


http://www.lajmifundit.com/lajme/wp-content/uploads/2011/09/aferdita_dreshaj3.jpg


Mis Angola Leila Lopes ėshtė vajza mė e bukur e universit. Kėshtu u vendos mbrėmė nė Sao Paulo tė Brazilit. Shoqėruesja e saj e parė vjen nga Ukraina Olesia Stefenko ndėrsa e dyta nga brazili Priscila Machado . Ėshtė kjo hera e parė qė Angola tė marrė titullin e bukuroshesh sė Universit.“Ndjehem krenare qė jam zgjedhur mė e bukura e botės, por jo pse mendoj se jam mė e bukura por pėr shkak se do tė kem rastin tu ndihmoj njerėzve nė mbarė botėn”, tha Leila Lopes MISS UNIVERS 2011. Pėr vete tha sė ėshtė vajzė modeste ndėrsa nė pyetjen se a I ėshtė nėnshtruar kirurgjisė plastike deklaroi se gjithēka tek ajo ėshtė natyrale .A jo foli edhe pėr racizmin.“Mendoj se racistėt janė njerėz tė cilėt kanė nevojė pėr ndihmė sepse nuk ėshtė normale tė mendoni nė mėnyrėn nė tė cilėn ata mendojnė . Jetojmė nė shekullin 21 . nuk ėshtė mirė kur njerėzit kanė paragjykime . Duhet respektuar mes vete a jo tė merremi me racėn, gjininė statusin social dhe vitet e dikujt” tha Leila Lopes MISS UNIVERS 2011. Nė mesin e 89 vajzave tė botės qė konkurruan nė mis univers 2011 nga vendet e rajonit e vetmja miss Kosova Afėrdita Dreshaj arriti tė kualifikohet nė mesin e 16 vajzave mė tė bukura . Ndėrsa mis malazezja mori titullim vajza mė simpatike e Universit. Alsat M

Zero Cool
14-09-11, 14:22
Fyerje raciste ndaj Miss Universit


http://www.indeksonline.net/repository/images/showbiz/lopes.jpg


14.09.2011/14:34 - E Mėrkurė

Fitorja e Leila Lopes, pėrfaqėsueses sė Angolės nė konkursin e bukurisė Miss Univers 2011, ka shkaktuar njė valė fyerjesh raciste nė njė faqe interneti nė Brazil, ku 25-vjeēarja krahasohet me majmunėt dhe quhet “vajza e King Kongut”.

Mesazhet nė gjuhėn angleze dhe portugeze janė shpėrndarė nga faqja Stormfront, autorėt e sė cilės e quajnė veten si pjesėtarė tė “komunitetit nacionalist tė bardhė”. Tashmė Policia Federale braziliane po heton pėr njė lidhje mes autorėve tė uebsajtit dhe grupeve neonaziste.

“Ėshtė indinjuese tė shohėsh njė majmun me fustan”, lexohej nė njė nga komentet nė faqe.

Leila Lopes kishte theksuar pas fitores sė ēmimit, kur ende nuk kishte marrė vesh pėr fyerjet online, se racizmi ishte njė ēėshtje qė nuk e prekte aspak.

Komente tė tjera theksojnė se ky konkurs ishte njė formė pėr pėrhapjen e multikulturalizmit.

“Pėrfaqėsuesja e Danimarkės ishte nga Iraku, pėrfaqėsuesja e Rusisė ishte muslimane ndėrsa pėrfaqėsuesja e Gjermanisė vetėm gjermane nuk ishte”, lexohet nė njė koment.

Organizatorėt e konkursit nuk kanė bėrė asnjė koment pėr kėtė ēėshtje

Zero Cool
15-09-11, 13:43
Serbėt, humor me Dreshajn


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/forja%20shtylle%202_327623_thumb_large.jpg


Nga Express mė 15 shtator 2011 nė ora 12:58

Ueb-faqja serbe e humorit, “Njuz” ka bėrė paksa humor me Afėrdita Dreshajn duke e prezantuar atė si serbe qė ka marrė pjesė nė Miss Universe 2011, nė Sao Paulo tė Brazilit.

“Afėrdita jonė ėshtė hyrė nė top 16 e vajzave mė tė bukura tė Universit”, ėshtė titulli i kėtij shkrimi humoristik. “Pėrfaqėsuesja e Serbisė, Afėrdita Dreshaj ėshtė hyrė nė mesin e 16 vajzave mė tė bukura tė universit. Njė rezultat i mirė pėr bukuroshen serbe, e cila ėshtė lindur nė krahinėn tonė tė vogėl nė jug tė vendit. Ajo ka prirė edhe nė rezultatet e anketave nėpėr gazetat serbe”, shkruan Njuz.

Por, kjo faqe e cila njihet si njė faqe qė thumbon edhe politikanėt serbė, sidomos Vuk Jeremicin, nuk e ka lėnė pa i thumbuar edhe kosovarėt.

“Gjatė ditės sė djeshme atė e kanė uruar tė gjithė liderėt e Serbisė pėr suksesin e saj”, duke ia pėrkujtuar kėshtu politikanėve kosovarė se ata duhet ta urojnė bukuroshen kosovare pėr suksesin.

“Ky ėshtė njė sukses i madh i Serbisė, nė tė cilėn bota do tė merr njė mesazh tė qartė pėr integritetin e vendit tonė”, ka thėnė Vuk Jeremic, njė thumb ky interesant i gazetės pasi qė Kosova nė “Miss Universe 2011” u paraqit si shtet.

Elina
19-09-11, 15:53
http://www.galsh.com/albums/userpics/10179/normal_aferdita5~4.jpg


Edhe qikaq zaif nuk e ka nje hall a?...kshyrja ashtat dojne me ja shpu lekuren ....:biggrin:

emine
19-09-11, 17:09
Edhe qikaq zaif nuk e ka nje hall a?...kshyrja ashtat dojne me ja shpu lekuren ....:biggrin:

thone spo kan qka me hanger kosovaret ncnncncnc,

Ardea
08-11-11, 14:48
veq koc e lekur, ku me fitu aty..veq syt ju dokshin