PDA

View Full Version : Ēka po thonė gojėt e (CHAMPIONS) liga... :))


panta_rhei
13-09-11, 22:00
Mendoj se shume mire ia ka nise niher :))
barcelona e ka nise me kambe te mbare edhe La Ligen, qashtu edhe Champions ligen :biggrin: (po dojke me plas msyshi e hajt)

tipi engjellor
13-09-11, 22:01
milano me barcelonen 2 me 2 mbaruan ....

panta_rhei
22-11-11, 21:59
Champions League - Group A
Bayern Munich 2 - 1 Villarreal
Napoli 3 - 1 Manchester C.

Champions League - Group B
CSKA Moscow 0 - 2 Lille
Trabzonspor 1 - 1 Inter Milan

Champions League - Group C
Manchester U. 2 - 1 Benfica
Otelul Galati 0 - 3 Basel

Champions League - Group D
Lyon 0 - 0 Ajax Amsterdam

Real Madrid 5 - 0 Dinamo Zagreb :biggrin:

minuta 60 :smile:

Bajlozi i Zi
06-03-12, 21:34
Ēka t'i thuhet kesaj qe po ben Arsenali sonte, pėrveēse rrnoft futbolli!!!!!???

tipi engjellor
06-03-12, 22:07
po duke percjellur jam ....

Daglasi
07-03-12, 00:41
AC Milan humbi 3-0 ne Londer,por iki ne cerekfinale,e mashtroj pak Arsenalin,ne pjesen e pare,ne te dyten nuk deshti me dhan gola se,e ka dit qe jam tu e shikue lojen:biggrin:

LaCoStA
08-03-12, 09:20
Po thone qe Barcelona e deklasoi Bayer Leverkuzenin me rezultat 7 me 1, e nga ana tjeter gjeniu, Messi, theu edhe nje rekord, duke u bere futbollisti i pare dhe i vetem qe shenon 5 gola ne nje ndeshje te Champions liges. :smile:

LaCoStA
16-03-12, 21:20
Milan-Barcelona, gjigandėt nė ēerekfinale


http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/Champions-League.jpg&pozita=foto_lajm


Milano dhe Barcelona ėshtė ndeshja e cila do tė dridhė Ligėn e Kampionėve nė ndeshjet ēerekfinale.


Shorti i hedhur nė Nyon tė Zvicrės ka bėrė qė 2 gjigandėt evropian tė takohen nė ndeshjet ēerekfinale.


Tė 2 skuadrat nė kėtė edicion janė takuar edhe nė fazėn grupore ku Milani pati barazuar nė “Camp Nou”, ndėrkaq Barcelona pati fituar nė “San Siro”.
Ndeshjet e para do tė zhvillohen me datė 27 dhe 28 mars, ndėrkaq ndeshjet kthyese me datė 3 dhe 4 prill.


Fituesi nga ndeshja Milan-Barcelona do tė takohet nė gjysėmfinale me fituesin nga ēifti Benfica-Chelsea, ndėrsa fituesi i takimit Apoel – Real Madrid takohet me fituesin e takimit Marsielle – Bayern Munchen.

Kėto janė ēiftet nė Champions League:
Milan-Barcelona
Apoel-Real Madrid
Marseille-Bayern Munchen
Benfica-Chelsea

Bajlozi i Zi
19-05-12, 22:40
http://finanzaonline.com/forum/attachments/mercato-italiano/1509269d1321559245-ottobre-2011-la-bolla-delle-bolle-thats-all-folks.jpg

Hallall CHELSEA!!!
Te pakten 3 here e ka meritu Championsin ne keta 7-8 vjetet e fundit.

Oqeani
19-05-12, 22:51
Phiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!

King Street
19-05-12, 23:01
Urime Chelsi , ma ne fund ju shperbly investimet e Abramovichit

Oqeani
19-05-12, 23:03
Urime Chelsi , ma ne fund ju shperbly investimet e AbramovichitA shume te u dhimshin milionat e ati rusi a !!!


Kurr nuk kam pasur deshire qe te fitoje !

King Street
19-05-12, 23:12
Hupen shanca shum bayerni plus penalltin , dhe ligji i hakmarrjes ne futboll gjithmon ka egzistu
Bayerni ne kete gare kete vite ka pas pak edhe fat , do te shkoin edhe 10 viet edhe bayerni nuk ka me mrri ketu ku ka qen sonte ( te pakten une mendoj ashtu )
Parja po e prishe futbollin , shiko Man.Cityn ne te ardhmen do te beje histori

tipi engjellor
19-05-12, 23:14
liga e kampioneve po thote qe fitoi skuadra qe prisja dhe jam adhurues i saj......per here te pare ligen e kampioneve e fitoi Chelsi.......