PDA

View Full Version : Kickboxing


Zero Cool
15-09-11, 19:04
cTOSTY-nvY8&feature=player_embedded

Zero Cool
15-09-11, 19:16
5HD1WA8MdoQ&feature=related

Zero Cool
15-09-11, 19:48
Pv_xIdXihlU&feature=related

Zero Cool
22-09-11, 14:39
Bajrami ftohet nė Kinė


http://www.gazetaexpress.com/repository/images/large/Bajrami_470216_thumb_large.jpgNga Express mė 22 shtator 2011 nė ora 08:58
Kampioni aktual botėror nė ISKA & WKN, kick-boksieri kosovar Xhavit Bajrami ėshtė ftuar pėr tė marrė pjesė nė ‘K-1’, nė finalen e gjashtėmbėdhjetė kick-boksierėve mė tė mirė tė kategorisė sė rėndė, qė do tė mbahet mė 29 tetor nė Ninjang tė Kinės.

“Ky ėshtė pa dyshim lajmi mė i madhi sa i pėrket kick-boksit, pasi Xhavit Bajrami ka shansin e dytė tė kualifikohet pėr ‘8-shen’ botėrore. Nė vitin 1999, Bajrami pati humbur nga legjenda e kick-boksit, holandezi Ernesto Hoost me njė epėrsi tepėr tė vogėl”, thuhet nė njė njoftim nga ‘Team Bajrami’.

Siē dihet, Bajrami ėshtė kampion aktual i botės nė versionin ISKA dhe atė WKN. Kosovari vlerėsohet ndėr 16 kick-boksierėt mė tė mirė nė botė nė K-1.