PDA

View Full Version : AC Milan


Giovanni
29-09-11, 10:48
http://www.acmilan-news.com/wp-content/uploads/2011/09/allegri3-300x200.jpg
Tekniku Rossoner ,Massimiliano Allegri pati vetėm fjalė tė mira pėr sulmuesin kryesor tė Milanit ,Zlatan Ibrahimovic.Ai tha se Ibra ėshtė lojtari kryesor dhe vendimtarė qė Milani tė arrijė diqka kėtė sezon.
Suedezi i cili u kthye nga njė lėndim ,dhe luajti mbrėmė kunder Plzen ,fitoj njė penalti dhe e shėndėrroj nė golė ,e mė pasė bėri njė asist tė mrekullueshėm pėr Cassanon i cili nuk e pati tė vėshtirė tė vulos fitoren prej 2-0.
“Jam i kėnaqur ,ėshtė njė fitore e madhe ,qė vjen pas njė rezultati tė mirė qė morėm nė Camp Nou kunder Barcelones. Nuk luajtėm as shum mirė e as keq ,por me rėndėsi ėshtė qė ne fituam me meritė”.
“Ibrahimovic ėshtė njė lojtar i madh ,i shkėlqyer ,dhe pika kryesore pėr ne ,ai i jap ekipit mė shumė fizikalitet ,dhe shpresėn pėr tė fituar ” ,tha Allegri pas ndeshjes