PDA

View Full Version : Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit


Grant
04-11-11, 21:16
Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Publikuar: 04.11.2011 - 21:05


Oxford, 4 nėntor - Njė 32-vjeēar nga Shqipėria ėshtė duke u gjykuar pėr njė krim tė tmerrshėm nė Angli. I riu emigrant nga Shqipėria, Xhonatan Limani (nė foto) akuzohet se ka vrarė menaxherin e lokalit tė golfit, Cristian Varian, gjatė kohės qė punonte si kamerier.

Sipas akuzės, Limani i ka prerė atij kokėn me thikė, duke i therur fytin. Hetuesit qė kanė parė nga afėr vendin e ngjarjes thonė se skena ishte e denjė pėr film horror.

Por nė seancėn e parė Limani ka mohuar akuzėn, raporton korrespondentja e agjencisė NOA.

Nė seancėn gjyqėsore, Limani ka thėnė vetėm njė fjalė: “Nuk jam fajtor”. I menjėhershėm reagimi i medieve vendase qė vlerėsojnė se Limani nuk ka shfaqur “asnjė emocion gjatė kohės qė rrinte ulur nė bankėn e tė akuzuarave, i shoqėruar nga disa policė”.

Vrasja ka ndodhur nė klubin luksoz tė golfit nė qytetin Oxfordshire. Gjykata vendosi qė ai tė qėndrojė nė burg deri nė pėrfundimin e hetimeve. Gjykatėsi deklaroi se Limani do tė qėndrojė nė paraburgim deri mė 19 mars 2012.

Vrasja mendohet tė jetė kryer mė 21 gusht tė vitit tė kaluar. Tė pranishėm nė seancėn e parė tė gjyqit ishin edhe tė afėrmit e viktimės.

Limani ka kėrkuar ndihmėn e pėrkthyesve pėr tė ndjekur procedurat, pas shkak tė problemeve me gjuhėn. Ai ka deklaruar se gjyqi i tij duhet tė mbaronte brenda dy javėve. Por, mėsohet se shqyrtimi gjyqėsor do tė pėrfundojė nė mars tė vitit tė ardhshėm.


koha ditore

emine
05-11-11, 21:06
DHuna sjell dhunen,duke diture qe populli Shqiptar eshte rrit dhe eduku ner dhune,kto krime qe ndodhin sote jan mese normale sikure popujte e huje ta dinin mire preadhjen dhe traditat e shqiptareve,por e keqja qendrone mu aty se shqiptaret durojne shume pa e diskutu qofte cfardo problemi dhe kure (mushet kupa) i mshojme kip kap dekune per toke,nuk e mbroje ket krim ,po fatkesisht temperamenti dhe vrasjet e tilla shfaqin ftyren e nje populli te EGER(shyptar) shyponje ,sog grabitqar,ndjeje pikellim kure perballem me lexime te tilla:frown:

elvio
05-11-11, 21:49
DHuna sjell dhunen,duke diture qe populli Shqiptar eshte rrit dhe eduku ner dhune,kto krime qe ndodhin sote jan mese normale sikure popujte e huje ta dinin mire preadhjen dhe traditat e shqiptareve,por e keqja qendrone mu aty se shqiptaret durojne shume pa e diskutu qofte cfardo problemi dhe kure (mushet kupa) i mshojme kip kap dekune per toke,nuk e mbroje ket krim ,po fatkesisht temperamenti dhe vrasjet e tilla shfaqin ftyren e nje populli te EGER(shyptar) shyponje ,sog grabitqar,ndjeje pikellim kure perballem me lexime te tilla:frown:

Emine

Dege ulliri s'do vejme te gjithe!!!
As simbole pellumbash,edhe kjo s'ka te beje me egersine e nje populli,se po te referohesh ne statistika fenomene te tilla me shume i gjen ne ata popuj qe paraqesin nder shekuj kulture e mireqenie.

Kanibalizem

Pedofili
Etj etj i gjen gjithandej,edhe jo per kete qe i preu koken.

iA KA SJELLE ATJE KU S'DUROI ME ,EDHE E ZGJODHI NJE UDHE.

Hec se per deshperim jane kur degjon krejt te rejat e dites.:mad:

Arb
05-11-11, 23:12
DHuna sjell dhunen,duke diture qe populli Shqiptar eshte rrit dhe eduku ner dhune,kto krime qe ndodhin sote jan mese normale sikure popujte e huje ta dinin mire preadhjen dhe traditat e shqiptareve,por e keqja qendrone mu aty se shqiptaret durojne shume pa e diskutu qofte cfardo problemi dhe kure (mushet kupa) i mshojme kip kap dekune per toke,nuk e mbroje ket krim ,po fatkesisht temperamenti dhe vrasjet e tilla shfaqin ftyren e nje populli te EGER(shyptar) shyponje ,sog grabitqar,ndjeje pikellim kure perballem me lexime te tilla:frown:

Pse bre cike i pergjitheson gjerat?

Del nje Shqiptar ben nje krim, edhe vrap e akuzo te gjithe Shqiptaret.

Per kete krim qe ka kry ky njeri, nuk do te akuzohen te Shqiptaret.

uck_aksh
06-11-11, 02:18
Njė shqiptar akuzohet se i preu kokėn menaxherit tė lokalit

Publikuar: 04.11.2011 - 21:05


Oxford, 4 nėntor - Njė 32-vjeēar nga Shqipėria ėshtė duke u gjykuar pėr njė krim tė tmerrshėm nė Angli. I riu emigrant nga Shqipėria, Xhonatan Limani (nė foto) akuzohet se ka vrarė menaxherin e lokalit tė golfit, Cristian Varian, gjatė kohės qė punonte si kamerier.

Sipas akuzės, Limani i ka prerė atij kokėn me thikė, duke i therur fytin. Hetuesit qė kanė parė nga afėr vendin e ngjarjes thonė se skena ishte e denjė pėr film horror.

Por nė seancėn e parė Limani ka mohuar akuzėn, raporton korrespondentja e agjencisė NOA.

Nė seancėn gjyqėsore, Limani ka thėnė vetėm njė fjalė: “Nuk jam fajtor”. I menjėhershėm reagimi i medieve vendase qė vlerėsojnė se Limani nuk ka shfaqur “asnjė emocion gjatė kohės qė rrinte ulur nė bankėn e tė akuzuarave, i shoqėruar nga disa policė”.

Vrasja ka ndodhur nė klubin luksoz tė golfit nė qytetin Oxfordshire. Gjykata vendosi qė ai tė qėndrojė nė burg deri nė pėrfundimin e hetimeve. Gjykatėsi deklaroi se Limani do tė qėndrojė nė paraburgim deri mė 19 mars 2012.

Vrasja mendohet tė jetė kryer mė 21 gusht tė vitit tė kaluar. Tė pranishėm nė seancėn e parė tė gjyqit ishin edhe tė afėrmit e viktimės.

Limani ka kėrkuar ndihmėn e pėrkthyesve pėr tė ndjekur procedurat, pas shkak tė problemeve me gjuhėn. Ai ka deklaruar se gjyqi i tij duhet tė mbaronte brenda dy javėve. Por, mėsohet se shqyrtimi gjyqėsor do tė pėrfundojė nė mars tė vitit tė ardhshėm.


koha ditore

nuk mund te themi se ai e ka ber ket krim, esht i dyshuar

Oqeani
06-11-11, 02:33
Keta kur te mundin, te shurritin ne hundė !!!! andaj ...... !!!!