PDA

View Full Version : '' Xhamia e zallit '' ne Mitrovic ..!


Tarzani
13-11-11, 08:29
UNESCO- e fute ne liste dhe nuk lejon vullnetin e qytetarve qe Xhamia e zallit te zmadhohet... projekt ky i ndihmuar nga Turqia

Qfar politike kan te mjeret ... kishe po e futim nen ombrellen e Unesco-s e bllokojn projektin dhe buzqeshin kishe ne po i ruajm trashigimit kulturore evropa kurve.

Nuk e di nese Xhamia e Mazhiqit apo e njerit fshat afer diku aty ne Mitrovic qe daton bukur e vjeter ne mos prej me te vjetrave ne Kosove eshte ne liste te UNESCO-s

A nuk eshte nje lufte kryqzatash kjo perpjekjet e Vatikanit per te i zhduke muslimanet ne Ballkan ??
Ndertimi i Xhamis se madhe ne Pr u bllokue Kisha ortodokse qe u ndertue ne menyre te dhunshme ajo nuk po largohet nga aty nga hapsira e UP, Katadralja ndertohet vetem qka eshte islame projekte te mdhaja ndalohen ...gjithmon kan me gjet nje menyre ose nuk ka hapsir per ndertim ose ne rastin e ksaj te fundit xhamis se zallit... eeeeee ne unesco e kem si mbrojtje ...qaq mo... nuk kem ne nevoj per objekte munument por me u ndertue per njerzi qe praktikojn namazin fen islame... kur mos te ka popullsi muslimane ateher fute ne mbrojtje e jo tash