PDA

View Full Version : Facebook pėr myslimanėt


Zero Cool
05-12-11, 11:30
Vjen njė Facebook enkas pėr myslimanėt


http://www.noa.al/home/noa/public_html/wp-content/uploads/2011/12/rrjet-social-mysliman-noa.jpg
Itali, 3 Dhjetor 2011 NOA (http://noa.al/3/artikull.php?id=121756)/Rid Bulku -

Njė rrjet social shumė i ngjashėm me atė tė Facebook i dedikuar vetėm pėr myslimanėt do tė aktivizohet, sipas asaj ēka bėhet e ditur nga webmanagercenter.com, nė fillim tė vitit 2012.

SalamWorld.com i krijuar nga njė grup biznesmenėsh myslimanė, sipas zv/presidentit rus Akhmed Azimov, do tė ketė si objektiv promovimin e njohjeve tė vlerave myslimane tė Islamit.

Raportohet se Facebook-u i ri do tė ketė pėr qėllim t'u pėrgjigjet ēėshtjeve tė shumta familjare dhe do tė mbėshtesė mėsimdhėnien online.

Ai do t'u tregojė pėrdoruesve tė tij xhamitė apo dhe “dyqanin hallall” mė tė afėrt qė mund tė gjejnė.

Pėr promovuesit ky rrjet social do tė ketė 50 milionė pėrdorues brenda 3 viteve, raporton agjencia e lajmeve NOA.al duke cituar SalamWorld.com.
r.b/NOA

Alima
05-12-11, 18:27
...

Progres ! ...nuk po flejme me !


.

Zero Cool
05-12-11, 18:29
...

Progres ! ...nuk po flejme me !


.

Po nime, urime se paskna harru me shkru, dhe Alima a thu kemi te drejt edhe na muslimanet e padijshem mu regjistru aty ?

Alima
05-12-11, 18:34
Po nime, urime se paskna harru me shkru, dhe Alima a thu kemi te drejt edhe na muslimanet e padijshem mu regjistru aty ?

...

shume jemi ne dileme si t'ja bajme !


ama , e mira e se mires do ishte sikur te beheshit te dijshem , ashtu sikur qe jeni per shume tjera qeshtje !do shofim , ka kohe edhe pak !


.

panta_rhei
05-12-11, 19:13
...

Progres ! ...nuk po flejme me !


.

po bre, qe 1000 vjet keni mbete duke kopjuar p*rdhat e te krishtereve :biggrin:
edhe telefonin edhe kompjuterin edhe internetin edhe rrymen qe e perdore ti, ta kane maru te krishteret e jahudite, ty t'ka mbete veq me u jargavite neper to me prugres :tongue:

Zanzi/M
05-12-11, 19:18
Ama me sa di une nuk ka drejt qe ne facebook-in Musliman ka te drejt dikush te vendos foto..

roadrunner
05-12-11, 19:50
jo veq foto po as zogin e kames se konsiderohet striptiz hahahaha :P hajgare tash mos u gjuni po keni sens te humorit :P

e sa i perket temes, sen i mire vallahi lajm i mir edhe per neve. Ama duhet me prit deri ta bojn ne gjuhen shqipe.

emine
05-12-11, 19:57
ani faceboku per musliman,hahahhahahhahahhahahhhahha,,,,ih po dufka mi pernxan tash krejt muslimant prej surrat bukes,se paskan dal shtet ne veti:biggrin:

Zero Cool
05-12-11, 19:59
...

shume jemi ne dileme si t'ja bajme !


ama , e mira e se mires do ishte sikur te beheshit te dijshem , ashtu sikur qe jeni per shume tjera qeshtje !do shofim , ka kohe edhe pak !


.

Nuk je e drejt a ? Ti ne facebook t`kaurrave nga 3 accounta pi mban :wink:

Alima
05-12-11, 22:30
po bre, qe 1000 vjet keni mbete duke kopjuar p*rdhat e te krishtereve :biggrin:
edhe telefonin edhe kompjuterin edhe internetin edhe rrymen qe e perdore ti, ta kane maru te krishteret e jahudite, ty t'ka mbete veq me u jargavite neper to me prugres :tongue:


...

a e ke hape ambrellen rroza?

edhe ata dikur ishin musliman , keshtu qe ....

Alima
05-12-11, 22:31
Nuk je e drejt a ? Ti ne facebook t`kaurrave nga 3 accounta pi mban :wink:


...

eh po , kush eshte i zoti si shkon i zi moti ... tri , kater put knaquuum !


mos ma ban me sy , qy !


.

Makresh
05-12-11, 22:31
Nuk besoj qe meritonte tem ne vete kjo.

Zero Cool
09-12-11, 20:04
Perveq facebookut , tash edhe :


Nje smartphone vetem per myslimanet


http://www.infoalbania.org/images/stories/Teknologji/smartfone-myslyman.jpgNe Indi myslimanet kane mundesi te perdorin nje Smartphone, te dizenjuar posacerisht per ta. Nje kompani indiane hodhi ne treg telefonin e pare islamik, i cili permban te gjithe Kuranin e shkarkuar dhe nje busull qe qendron gjithmone e kthyer nga Meka.

Sipas krjiuesve te telefonit, ideja u pershtatet nevojave te myslimaneve qe jetojne ne Indi dhe shume te tjereve neper bote. Kompania prodhuese eshte e bindur se produkti i saj i ri eshte nje gjetje e destinuar per sukses. ”Deri tani kemi patur nje pergjigje shume te forte nga tregu per kete produkt. Feja eshte nje pjese shume e rendesishme e jetes se indianeve dhe e shume njerezve te tjere ne bote.

India eshte vendi me rritjen me te madhe sa i takon perdoruesve te telefonise mobile me 850 milion abonente. Por ne shtet qe ka nje popullsi prej 1.2 miliard duket se komuniteti qe ka mbetur pas sa i takon zhvillimit teknologjik eshte ai i besimit islam.

Sipas krijuesve te “Telefonit Islamik”, myslimanet kane nje nivel te ulet sa i takon mesatares se perdorimit te telefonit. Me nxjerrjen ne treg te ketij telefoni ata besojne se, ato do te jene me te perfaqesuar ne boten dixhitale.

Neferta
09-12-11, 23:12
Pak po ju duken perparimet ne teknologji informative..... tani edhe pija e preferuar muslimanehttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRBZenD0M7DUhLsFSkP1_epRFl2gTZ9k 0z_WbuDa5Wg7GAmqQoE_hsEH4Q (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.amren.com/ar/2007/09/10a-meccacola.jpg&imgrefurl=http://www.amren.com/ar/2007/09/index.html&usg=__DXddNNQsP3QneNckScGA7RJ2ymo=&h=265&w=324&sz=14&hl=en&start=52&zoom=1&tbnid=nglAxcWF07DJ-M:&tbnh=97&tbnw=118&ei=kIfiToSjO8PFswan6ID3Aw&prev=/search%3Fq%3Darab%2Bmeca%2Bcola%26start%3D42%26um% 3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26gbv%3D2%26rlz%3D1W1ADRA_e n__458%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1) Konkurenca botrore

Alima
09-12-11, 23:29
Pak po ju duken perparimet ne teknologji informative..... tani edhe pija e preferuar muslimanehttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRBZenD0M7DUhLsFSkP1_epRFl2gTZ9k 0z_WbuDa5Wg7GAmqQoE_hsEH4Q (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.amren.com/ar/2007/09/10a-meccacola.jpg&imgrefurl=http://www.amren.com/ar/2007/09/index.html&usg=__DXddNNQsP3QneNckScGA7RJ2ymo=&h=265&w=324&sz=14&hl=en&start=52&zoom=1&tbnid=nglAxcWF07DJ-M:&tbnh=97&tbnw=118&ei=kIfiToSjO8PFswan6ID3Aw&prev=/search%3Fq%3Darab%2Bmeca%2Bcola%26start%3D42%26um% 3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26gbv%3D2%26rlz%3D1W1ADRA_e n__458%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1) Konkurenca botrore

...


.....motiiii , yhyyyyyy....

Zero Cool
09-12-11, 23:35
Pak po ju duken perparimet ne teknologji informative..... tani edhe pija e preferuar muslimanehttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRBZenD0M7DUhLsFSkP1_epRFl2gTZ9k 0z_WbuDa5Wg7GAmqQoE_hsEH4Q (http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.amren.com/ar/2007/09/10a-meccacola.jpg&imgrefurl=http://www.amren.com/ar/2007/09/index.html&usg=__DXddNNQsP3QneNckScGA7RJ2ymo=&h=265&w=324&sz=14&hl=en&start=52&zoom=1&tbnid=nglAxcWF07DJ-M:&tbnh=97&tbnw=118&ei=kIfiToSjO8PFswan6ID3Aw&prev=/search%3Fq%3Darab%2Bmeca%2Bcola%26start%3D42%26um% 3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26gbv%3D2%26rlz%3D1W1ADRA_e n__458%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1) Konkurenca botrore


Shoki, a shoqja a qka dreqin je, se spot bije nfije nbaze te nickut, muslimanet kan edhe venen (verėn) e tyre tė zbuluar shume moti, para 1400-1500 vjeteve :wink:

vjeshta
09-12-11, 23:55
Shoki, a shoqja a qka dreqin je, se spot bije nfije nbaze te nickut, muslimanet kan edhe venen (verėn) e tyre tė zbuluar shume moti, para 1400-1500 vjeteve :wink:


Edhe birren ...nga egjiptiasit !

premium
10-12-11, 00:10
keni harru me tregu
edhe drogėn nga Avganistani,
gjitha kėto tė kqijat tani konsumojnė njerėzit budall

Jana
10-12-11, 00:18
phiiii ... sha s'po ka ...po ku guxon bre ni grue e mbulune me qel FB ......

Zero Cool
10-12-11, 00:20
phiiii ... sha s'po ka ...po ku guxon bre ni grue e mbulune me qel FB ......

Pse Alimja e shplume pot doket a :eek:

Jana
10-12-11, 00:26
Pse Alimja e shplume pot doket a :eek:

..se di se kam pa kurr...

p.s pu kurshit mu bone HOXH ti?

premium
10-12-11, 00:27
phiiii ... sha s'po ka ...po ku guxon bre ni grue e mbulune me qel FB ......
mvaret me qfare aspekti e perdor intnetin .

ka qellimin e mirė dhe te keq.

Jana
10-12-11, 00:29
mvaret me qfare aspekti e perdor intnetin .

ka qellimin e mirė dhe te keq.

...normal kta e di ..
..une s'jam shum en rrjedha te Fes..amo sem pelqejn kto sene qe i ndajn ...FB per muslimon e per katolik e muhalife ...ne fund te fundit njerz jemi ton ...

premium
10-12-11, 00:37
ma mer mendja se gjithqka normale dotė jetė ne FB muslimane , perveq mundet me egzistu apostafat program bllokimi pėr web site pornografie.

Neferta
10-12-11, 15:14
Qy moti po dje e reklamoj tv kashta une dje e pashe e mu duk shum ineresant ti ndoshta e ke pare pardje po s'prishe pune

Neferta
10-12-11, 15:21
Shoki, a shoqja a qka dreqin je, se spot bije nfije nbaze te nickut, muslimanet kan edhe venen (verėn) e tyre tė zbuluar shume moti, para 1400-1500 vjeteve :wink:
Jo jo nuk lejohet vera as rakija ndoshta egjitjanet e vjeter ndoshta babilonasit etj po muslimanet s'perdorin

Alima
10-12-11, 16:07
phiiii ... sha s'po ka ...po ku guxon bre ni grue e mbulune me qel FB ......

...

veē nese tutet , ajo eshte diēka tjeter , perndryshe , qel , qel ... edhe ne forume antaresohet , edhe deputete bahet , edhe mjeke , edhe pilote , edhe ....


.

roadrunner
10-12-11, 16:51
more mos jep shume garancija se ku di ti qa ka vesh mas ekranit qyh, bon vakija edhe qesi ka vesh

http://akcdn.essentialapparel.com/images/product/thumbnail_bxbdola047_large.jpgska dert ne shpi te vet osht qa menove ti, eshte kunder ligjit te privatesise me u perzi ne keso sene


Pse Alimja e shplume pot doket a :eek:

Zero Cool
12-12-11, 16:45
Jo jo nuk lejohet vera as rakija ndoshta egjitjanet e vjeter ndoshta babilonasit etj po muslimanet s'perdorin

Upsssssssss harrova vertete se:
Cdo kush qe pin vere ne kėtė bote nuk do te pije ne ahiret.Kush ka fb ne kete bote, sdo te kete ne tjetren, dhe kush ka smartphone ne kete bote , sdo te kete ne tjetren. Kush vesh mendafsh ne kėtė bote nuk do te vesh ne boten tjeter,kush han nga enet e arit nuk do te haje prej tyre ne boten tjeter.Kur ishte pyetur per to Pejgamberi Alejhi selam kishte thėnė " Ato jane per ata(pabesimtaret) ne kete bote ndersa per ju jane ne Ahiret"

Edhe 1 here sa per ndalesen e alkoholit, lexo suren 5:90 dhe suren 47:15 (pasi ti kesh lexu, silli ketu te lutem ) :wink:

Alima
12-12-11, 16:55
Upsssssssss harrova vertete se:
Cdo kush qe pin vere ne kėtė bote nuk do te pije ne ahiret.Kush ka fb ne kete bote, sdo te kete ne tjetren, dhe kush ka smartphone ne kete bote , sdo te kete ne tjetren. Kush vesh mendafsh ne kėtė bote nuk do te vesh ne boten tjeter,kush han nga enet e arit nuk do te haje prej tyre ne boten tjeter.Kur ishte pyetur per to Pejgamberi Alejhi selam kishte thėnė " Ato jane per ata(pabesimtaret) ne kete bote ndersa per ju jane ne Ahiret"

Edhe 1 here sa per ndalesen e alkoholit, lexo suren 5:90 dhe suren 47:15 (pasi ti kesh lexu, silli ketu te lutem ) :wink:


...


Mos harro me !


.

Zero Cool
12-12-11, 17:09
...


Mos harro me !


.

Sna paske sjelle suret e kerkuara : (sura 5:90) dhe (sura 47:15) :frown:

Ska dert qe pi sjelli une :)

Sura 52:17, 19, 20, 22,23

Ata tė devotshmit janė nė kopshte e nė begati.
(U thuhet) Me tė mirėhani e pini, pėr atė qė vepruat mirė
Ata janė tė mbėshtetur nė koltukė tė renditur dhe Ne u shoqėruam atyre hyri symėdha.
Ne atyre u shtojmė tė mirat me pemė e me mish qė ata e dėshirojnė.
Aty njėri-tjetrit ia zgjasim gotėn, aty nuk ka fjalė tė kota e as mėkat.

(Hyri do tė thotė virgjėresha, perkthimi im).

Sura 2:25

E, pėrgėzoi ata qė besuan dhe bėnė vepra tė mira se ata do tė jenė nė Xhennete nė tė cilėt rrjedhin lumenj. Saherė qė u jepet ndonjė ushqim nga frutat e tij, ata thonė: "Ky ėshtė qė me te u ushqyem edhe mė parė". Ngase, u sillet ushqim i ngjashėm (vetėm nė formė, e jo edhe nė shije). Aty do tė kenė ata bashkėshorte tė pastra dhe aty do tė jenė pėrgjithmonė.


Sura 4:55-57

Po disa prej tyre i besuan atij (Muhammedit), e disa e refuzuan. Pėr ta mjafton zjarri i xhehennemit.
Ėshtė e vėrtetė se ata qė mohuan argumentet Tona, do t'i hudhim nė zjarr. Sa herė qė u digjen lėkurat e tyre, Ne ndėrrojmė lėkura tė tjera qė tė shijojnė dėnimin. All-llahu ėshtė i plotėfuqishėm, i drejtė.
Ata qė besuan dhe bėnė vepra tė mira, Ne do t'i fusim nė xhennet nėn tė cilin burojnė lumenj, ku do te jenė pėrgjithmonė. Aty kanė edhe bashkėshorte tė pastra e hije tė mrekullueshme.

Sura 47:15

Shembulli i Xhennetit, i cili u ėshtė premtuar atyre qė janė ruajtur (tė devotshėm) nė tė cilin ka lumenj me ujė pėr pije, lumenj mga qumėshti me shije tė paprishur, lumenj nga vera e shijshme pėr njerėz, lumenj nga mjalti i kulluar, ata kanė aty edhe gjithfarė lloj pemėsh, kanė edhe falje nga Zoti i tyre (a ėshtė i njejtė) a si ai qė ėshtė pėrgjithmonė nė zjarr dhe u shuhet etja me ujė tė valė qė ua copėton zorrėt e tyre?

Sura 78:31-34

S'ka dyshim se tė devotshmit kanė fitime tė mėdha.
32. Kopshte e vreshta rrushi.
33. Edhe vasha tė njė moshe.
34. Edhe gota tė mbushura plot verė.

Sura 5:90 (ėshtė mėkat nė tokė tė pish verė, por nė parajsė Sura mė lart thotė se do ketė lumenj alkoli ).

O ju qė besuat, s'ka dyshim se vera, bixhozi, idhujt dhe hedhja e shigjetės (pėr fall) janė vepra tė ndyta nga shejtani. Pra, largohuni prej tyre qė tė jeni tė shpėtuar.


Marku 12:24,25

Jezusi, duke u pėrgjigjur, tha atyre: ``A nuk ėshtė pikėrisht pėr kėtė qė jeni nė gabim, sepse nuk i njihni as shkrimet as pushtetin e Perėndisė?
Sepse kur njerėzit do tė ringjallen sė vdekuri, as do tė martohen as do tė martojnė, por do tė jenė si engjėjt nė qiell.

Pra, sipas Bibles, ata qė mendojnė se nė parajsė do tė ketė seks apo martesė nuk njohin as shkrimet as pushtetin e Perėndisė.

Zanzi/M
12-12-11, 17:13
Ec e merre vesh tani, krejt llug u bo.

Alima
12-12-11, 17:15
Sna paske sjelle suret e kerkuara : (sura 5:90) dhe (sura 47:15) :frown:

Ska dert qe pi sjelli une :)

Sura 52:17, 19, 20, 22,23

Ata tė devotshmit janė nė kopshte e nė begati.
(U thuhet) Me tė mirėhani e pini, pėr atė qė vepruat mirė
Ata janė tė mbėshtetur nė koltukė tė renditur dhe Ne u shoqėruam atyre hyri symėdha.
Ne atyre u shtojmė tė mirat me pemė e me mish qė ata e dėshirojnė.
Aty njėri-tjetrit ia zgjasim gotėn, aty nuk ka fjalė tė kota e as mėkat.

(Hyri do tė thotė virgjėresha, perkthimi im).

Sura 2:25

E, pėrgėzoi ata qė besuan dhe bėnė vepra tė mira se ata do tė jenė nė Xhennete nė tė cilėt rrjedhin lumenj. Saherė qė u jepet ndonjė ushqim nga frutat e tij, ata thonė: "Ky ėshtė qė me te u ushqyem edhe mė parė". Ngase, u sillet ushqim i ngjashėm (vetėm nė formė, e jo edhe nė shije). Aty do tė kenė ata bashkėshorte tė pastra dhe aty do tė jenė pėrgjithmonė.


Sura 4:55-57

Po disa prej tyre i besuan atij (Muhammedit), e disa e refuzuan. Pėr ta mjafton zjarri i xhehennemit.
Ėshtė e vėrtetė se ata qė mohuan argumentet Tona, do t'i hudhim nė zjarr. Sa herė qė u digjen lėkurat e tyre, Ne ndėrrojmė lėkura tė tjera qė tė shijojnė dėnimin. All-llahu ėshtė i plotėfuqishėm, i drejtė.
Ata qė besuan dhe bėnė vepra tė mira, Ne do t'i fusim nė xhennet nėn tė cilin burojnė lumenj, ku do te jenė pėrgjithmonė. Aty kanė edhe bashkėshorte tė pastra e hije tė mrekullueshme.

Sura 47:15

Shembulli i Xhennetit, i cili u ėshtė premtuar atyre qė janė ruajtur (tė devotshėm) nė tė cilin ka lumenj me ujė pėr pije, lumenj mga qumėshti me shije tė paprishur, lumenj nga vera e shijshme pėr njerėz, lumenj nga mjalti i kulluar, ata kanė aty edhe gjithfarė lloj pemėsh, kanė edhe falje nga Zoti i tyre (a ėshtė i njejtė) a si ai qė ėshtė pėrgjithmonė nė zjarr dhe u shuhet etja me ujė tė valė qė ua copėton zorrėt e tyre?

Sura 78:31-34

S'ka dyshim se tė devotshmit kanė fitime tė mėdha.
32. Kopshte e vreshta rrushi.
33. Edhe vasha tė njė moshe.
34. Edhe gota tė mbushura plot verė.

Sura 5:90 (ėshtė mėkat nė tokė tė pish verė, por nė parajsė Sura mė lart thotė se do ketė lumenj alkoli ).

O ju qė besuat, s'ka dyshim se vera, bixhozi, idhujt dhe hedhja e shigjetės (pėr fall) janė vepra tė ndyta nga shejtani. Pra, largohuni prej tyre qė tė jeni tė shpėtuar.


Marku 12:24,25

Jezusi, duke u pėrgjigjur, tha atyre: ``A nuk ėshtė pikėrisht pėr kėtė qė jeni nė gabim, sepse nuk i njihni as shkrimet as pushtetin e Perėndisė?
Sepse kur njerėzit do tė ringjallen sė vdekuri, as do tė martohen as do tė martojnė, por do tė jenė si engjėjt nė qiell.

Pra, sipas Bibles, ata qė mendojnė se nė parajsė do tė ketė seks apo martesė nuk njohin as shkrimet as pushtetin e Perėndisė.

...


kryt sex tu ka ba http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...gjynahit !


Ēka ka lidhje ringjallja me ahiretin ...xhentin /xhehenemin !!!


ti masi po te mush sy Bibla me shume , shtine ner jastak , nashta te ban hajr ... nuk mirresh me sex kaq shume !


.

username
14-12-11, 11:04
ma mer mendja se gjithqka normale dotė jetė ne FB muslimane , perveq mundet me egzistu apostafat program bllokimi pėr web site pornografie.

wwwaawwww te na ska mashkull mysliman te na thojne ton mashkujt jan te njejt krejt hyjne neper kso web-a normallll pse spo hyni neper forume muslimane pra ku flitet vetem per fene ka edhe aso forume Me Fjale Njerezit Ndertojne Keshtjella , Ndersa Me Fakte Thjesht I Shkaterrojne...!!! keto sende krejt i dijne as qe ka nevoje te shkruhet

username
14-12-11, 11:05
...


kryt sex tu ka ba http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...gjynahit !


Ēka ka lidhje ringjallja me ahiretin ...xhentin /xhehenemin !!!


ti masi po te mush sy Bibla me shume , shtine ner jastak , nashta te ban hajr ... nuk mirresh me sex kaq shume !


.

po ska faj ky mase qaq shume e permende at fjale ncncncncn

username
14-12-11, 11:47
ma mer mendja se gjithqka normale dotė jetė ne FB muslimane , perveq mundet me egzistu apostafat program bllokimi pėr web site pornografie.

njeri kur don me dal mendsh del edhe pa kto sende njeri kur sdon me u drejtu edhe ajo badihavaaa thjesht, njeri zoti qysh e ka fal e qysh e ka shkru me jetu se si meriton besoj qe ne at fb sdo te ket as tema palidhje as foto palidhje pa kalu kufijt banale o badihava bre njeri si te ka shpirt,kush e shtyn ni shikoj kush dikush me pushke prapa apo dikush me brinje te kuqe , te muslumanizmi ska pa i kalu kufijt o e mire o e keqe kinse po modernizohem me qit e mos me i kqyr diqka qka esht me liber e ndalume edhe pik se lun topi veq mendoj se shumica sdo te shohin bukurit e asaj bote tjeter veq per shkak te epsheve te kesaj bote te cilat jane te ndaluara dhe kjo jete dikur do te shuhet ndoshta edhe shpejt

Alima
14-12-11, 14:16
po ska faj ky mase qaq shume e permende at fjale ncncncncn


...

Mbase nderron dialekt , prap te njoh !


nc nc , pra !


.

Zero Cool
14-12-11, 16:07
...


kryt sex tu ka ba http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...gjynahit !


Ēka ka lidhje ringjallja me ahiretin ...xhentin /xhehenemin !!!


ti masi po te mush sy Bibla me shume , shtine ner jastak , nashta te ban hajr ... nuk mirresh me sex kaq shume !


.


Alime, tanime eshte e njohur qe ti replikon pa lexuar fare postimin ne fjale. Aty nuk kam shkruar asgje nga mendja ime por kam sjelle ajetet e librave te shejte !

ps: E shoh qe ke interesim edhe per jeten time sexuale, pra te them: PO jam shume aktiv ne kete aspekt :wink:
dhe kush te tha qe nuk e kam biblen ner jastek ?

roadrunner
14-12-11, 17:28
Hej, a u qel qeky facebook bre?

Zanzi/M
14-12-11, 18:02
Hej, a u qel qeky facebook bre?

Po Po osht qel, vec burka te del automatikisht, nuk ke nevoj me e vendos hic ne foto.

premium
15-12-11, 12:52
Po Po osht qel, vec burka te del automatikisht, nuk ke nevoj me e vendos hic ne foto.
Po me doket ti pake pregadit ferxhen per facebook ,
krejt zi po me dukėsh..
ēfare u bė me ty , mos t'ka djeg dielli shumė .

premium
15-12-11, 12:53
Hej, a u qel qeky facebook bre?
nuk ke drejt me hy aty .
me kitare e skelet nuk eshte e lejume :)

roadrunner
15-12-11, 15:39
mos ta nin se bana mashkull une aty hehehe...tani flas qysh kam qef elhemdulilehhhhhhhh


nuk ke drejt me hy aty .
me kitare e skelet nuk eshte e lejume :)

Alima
15-12-11, 19:18
Alime, tanime eshte e njohur qe ti replikon pa lexuar fare postimin ne fjale. Aty nuk kam shkruar asgje nga mendja ime por kam sjelle ajetet e librave te shejte !

ps: E shoh qe ke interesim edhe per jeten time sexuale, pra te them: PO jam shume aktiv ne kete aspekt :wink:
dhe kush te tha qe nuk e kam biblen ner jastek ?

...

Harroje ēajin !


.

Zanzi/M
15-12-11, 20:55
Po me doket ti pake pregadit ferxhen per facebook ,
krejt zi po me dukėsh..
ēfare u bė me ty , mos t'ka djeg dielli shumė .

Miredita :rolleyes:

A je ka e sheh u rregullu cashtja me rryme

Burka? ..... po po jane ndalu me doket.

Zero Cool
16-01-12, 15:47
Babai shet djalin pėr 20 milionė dollarė


http://www.lajme.gen.al/photos/12/01/babai-shet-djalin-per-20-milione-dollare.jpgTė tjerė fėmijė ishin shitur pėr shifrėn 4500 dollarė apo mė pak, ashtu siē ishin dhe prindėrit kinezė qė shitėn fėmijėt e tyre, por kjo shifėr ka thyer rekodin.

Njė ish-biznesmen saudit ėshtė pėrpjekur tė shesė tė birin pėr 20 milionė dollarė, nė njė njoftim tė vendosur nė "Facebook", pėr tė evituar jetesėn nė varfėri pas mbylljes sė biznesit tė tij ilegal. Saud bin Nasser Al Shahry deklaroi se shitja e tė birit ėshtė i vetmi opsion pėr tė siguruar jetesėn pėr gruan dhe vajzėn e tij. Ai tha se do tė shkojė nė gjykatė tė plotėsojė shitjen e djalit, me kushtin e vetėm qė tė dinte se nė cilin qytet do tė jetonte blerėsi i tij.

Trafikimi i qenieve njerėzore ėshtė shkelje nė Arabinė Saudite, por nė kėtė vend, sipas raporteve tė DASH, nuk respektohet as minimumi i standardeve ndėrkombėtare. "Facebook" nuk ka gjasa ta lejojė shitjen nėpėrmjet faqes, bazuar nė rregulloren e tij.

Rreth gjysma e tė gjithė fėmijėve sauditė pėrballen me dhunėn apo abuzime tė formave tė ndryshme, sipas grupit arab tė tė drejtave tė njeriut.

Kercovari
16-01-12, 18:54
Mbi 20 beba nuk u dihet kendi vetem nė trojet shqiptare jashtė Shqiperise,kurse ne Shqiperi ska numer te saket sa te tille humben gjate viteit... athua ku shkone ky karven bebesh?

e-uritura
17-01-12, 13:29
Mbi 20 beba nuk u dihet kendi vetem nė trojet shqiptare jashtė Shqiperise,kurse ne Shqiperi ska numer te saket sa te tille humben gjate viteit... athua ku shkone ky karven bebesh?


Prindėrit e tyre i shesin pėrmes facebook-ut myslimanė!

Kercovari
17-01-12, 17:09
Prindėrit e tyre i shesin pėrmes facebook-ut myslimanė!
Sa e di une ska facebock musliman!Ka prinder dhe dhunues femishe dhe gati ne greqi dhe itali jan shite qindra femi,por fjala ime ishte s e kem ne percka te brengosemi e te i leme arabet le te shesin si te duan edhe baben e nenen mbase ai qe shete femi nuk i njeh prindit...

e-uritura
17-01-12, 18:12
Sa e di une ska facebock musliman!Ka prinder dhe dhunues femishe dhe gati ne greqi dhe itali jan shite qindra femi,por fjala ime ishte s e kem ne percka te brengosemi e te i leme arabet le te shesin si te duan edhe baben e nenen mbase ai qe shete femi nuk i njeh prindit...


E di ku e pate qėllimin. Tė mbrosh arabėt!

S`ka dert.

Kercovari
18-01-12, 05:15
E di ku e pate qėllimin. Tė mbrosh arabėt!

S`ka dert.
Nese te lidh ty dicka me arab jude e latine mua nuk me perkasin keto gjene..e kam te paster gjenin dhe me te vjetrin...

almalik
20-01-12, 01:30
Nese te lidh ty dicka me arab jude e latine mua nuk me perkasin keto gjene..e kam te paster gjenin dhe me te vjetrin...

Shkurt,qarte,exellent!! mire e the Kercovas

Sa per info shqipetaré ,se po e shoh se shume prej njerezve ne kete website nuk kane vizion te kthjellet apo perceptim te qarte se cka apo kush eshte musliman ???
Nuk do te thote qe arabi,indiani shqiptari apo kinezi qe e leshon mjekrren apo e si puna e sheikut qe e ka mbulesen ne kry nuk dmth qe eshte musliman,se te jesh musliman i vertete nuk eshte lehte ta quash veten,sepse ka pune me daden :-)) aty perpara se te e meritosh te quhesh ashtu,duhet te jesh njeri komplet ne cdo pikepamje (po mendoj pozitive),se paku te mundohesh maksimalisht ne ate drejtim,eh nese je prej te tilleve atehere normal qe ne jeten e atij personi nuk ka vend per rrena,mashtrime,abuzime,dhune,keqperdorime,alkool, droge,padrejtesi ndaj tjereve,etj,etj.
Shembull konkret kemi vendin tone me popullsi te them mbi 70% qe jane te vetequajtur musliman kurse nje pakice shume shume e vogel e jeton jeten e muslimanit ne plotkuptimin e fjales!!Edhe atje ku eshte shfaqur se pari feja dhe qe quhet shtet musliman padyshim qe nuk jane krejt musliman(te vertete,po e potencoj) pasi qe edhe nder ta ka shume prej tyre qe i bejne pikerisht ato gjera qe jane te ndaluara nga Islami.Pra ,leute von heute ,USE YOUR BRAIN,mos paragjykoni per asnje fe,per asnje njeri pa pasur dijeni per ate pune .-)))
Me te vertete njerezit jane shume naiv,siq e quajne edhe politikanet me te drejte ,populli eshte si gjaja,nga tia jepsh kahjen andej mesyjne.
Nje reklame propaganduese ia jep Amerika dhe te gjithe mendojne si te e shohin nje te veshur me ferexhe apo me mjekerr,IKNI AL KAIDA hahahahhahaha o zot o zot ,einfach lächerlich!!!
ju pershendes

AmonRa
01-03-13, 19:46
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.403.403/p403x403/11669_332645886856152_333788450_n.jpg