PDA

View Full Version : Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” keqperdore ndihmat per prapagand fetare!


Tarzani
19-12-11, 15:03
http://www.koha.net/repository/images/19ringj_1912111408_1.jpg
A jeni lodhe a jo a, a po ka pune hiq a po bohet naj sen...,kot e keni !
Publikuar: 19.12.2011 - 14:07

Gjilan, 19 dhjetor - Shpėrndarja e dhuratave tė fundvitit nga Bashkėsia Ungjillore “Ringjallja” pėr filloristėt e dy shkollave tė Gjilanit, shkollės fillore “Abaz Ajeti” dhe asaj tė resė akoma tė paemėrtuar, qė ėshtė shoqėruar edhe me shpėrndarjen e fletushkave me pėrmbajtje fetare – tė krishterė, pėrveē qė ėshtė nė kundėrshtim me Kushtetutėn e dhe ligjet e vendit, ėshtė edhe keqpėrdorimi i misionit tė kėsaj bashkėsie, qė ndikon negativisht nė raportet e shkėlqyera ndėrfetare nė Kosovė, po edhe kėtu nė Gjilan, thuhet nė njė komunikatė tė Zyrės sė kryetarit tė Komunės.

Aktiviteti i fundjavės sė kaluar i “Ringjalljes” ka shkaktuar reagime tė kreut komunal, tė prindėrve tė kėtyre nxėnėsve dhe Bashkėsisė Islame nė Gjilan. Institucionet e komunės sė Gjilanit kėtė e kanė cilėsuar veprim tė papranueshėm.

Drejtoria e Arsimit kishte lejuar Bashkėsinė Ungjillore “Ringjallja” tė shpėrndante dhuratave pėr nxėnėsit e shkollave fillore nė Gjilan, tė mbledhura nga fėmijėt nė Angli.

Makresh
19-12-11, 15:22
Ding dang doong, ding dang dooong, din-dan-dong-dang-doooong,... !

Kercovari
19-12-11, 15:26
ēka ke prit nga ato o Tarak..e kan fen ne rrezik per ate e propagndojne me broshura po mos u tut se i kishin pas ngren gomaret per merak..duket se jan te kripura bolll...:biggrin:

Kercovari
19-12-11, 15:27
Ding dang doong, ding dang dooong, din-dan-dong-dang-doooong,... !
Qe kur je be amullare ti o Makresh?Klisar ose zvonar i thone srpce...:biggrin:

Makresh
19-12-11, 15:51
Qe kur je be amullare ti o Makresh?Klisar ose zvonar i thone srpce...:biggrin:


Ky eshte ritmi muzikor qe e degjoj me se shumti koheve te fundit ne emisionet e RroTesK1 :biggrin:

Dojn m'em bind n'egzistencen e babadimrit ahahahahahahaha