PDA

View Full Version : Aeroporti i Kosoves turpi i Kosoves


murrizi
04-01-12, 19:24
Ne aeroportin nderkomtar kuku ani me kon gjall adem jasharite gerditet edhe sot e pas 10 vjetesh fluturimi me aeroplan.
Kaq sa per qastin nga pasagjeri qe pret qe 6 ore.
Pervojat e jujaja ju lutem

lovely
04-01-12, 19:40
Ne aeroportin nderkomtar kuku ani me kon gjall adem jasharite gerditet edhe sot e pas 10 vjetesh fluturimi me aeroplan.
Kaq sa per qastin nga pasagjeri qe pret qe 6 ore.
Pervojat e jujaja ju lutem

Fluturimet jane kancelu, per arsye te mjegulles.
Normal, kompanite ajrore, duhet me jau pagu hotelet pasagjereve.
Tash, masi shkaku i kancelimit osht koha, dmth shkaqe natyrore, nuk e di qysh shkon puna e hoteleve.
Qu Murriz shko n hotel flej sante, se ti kthen sigurimi lekt :)
Veq niva qe zhurum e madhe ish bo sot, me polic e me sene..
Gjynah fmija qe jesin ne aeroport gjithe naten :(

E sa per organizim, larg jem o Murriz, laaaarg... :(

As me i paralajmru diqysh, as me dal me nje mesazh n altroparlant e me i kallxu gjithe ati njeri qka o kah bohet, po me i majt njerzit vjerr ashtu ncncncc

Oqeani
04-01-12, 20:17
Ne aeroportin nderkomtar kuku ani me kon gjall adem jasharite gerditet edhe sot e pas 10 vjetesh fluturimi me aeroplan.
Kaq sa per qastin nga pasagjeri qe pret qe 6 ore.
Pervojat e jujaja ju lutem

Ani se pilotat nuk jan tante - marrja nuk po na kape neve !!!! Asi as aeroplanat se harrova !

emine
04-01-12, 20:31
.......

ma lezet ke me shku e pi kafe ne wc sa ne restoran te airoportit,e ku jan personalli pritjet dhe maltretimet kure te shofin se si shqiptar je neshtetas evropian,ju doket sikure me jau shajte nanen me te pa ,,,nejse me ta gerdit te shkumen e krejt qato pare pi nem njeri kure pi merr ato bileta e po udhtone me ata zhyllana,e po shef zhyllana e qeshtu zhyll njerz

taraku-1
04-01-12, 20:41
Skeni prite ju ne airoporte tjera te vendeve te rajonit se ... Ap ju doket xhenet.

hala me qatma i kan prej viteve te 50 ta ... e me hangare sju ka ra ne mal te zi kush ka prit atje e din... hahah nejse tranzit.

sa i perket organizimit ndodhe edhe kjo mos informimi i duhur.

Dallandyshja_718
04-01-12, 20:49
Nuk kam udhetuar askurr permes Prishtinet, por kam udhtua permes Tiranet, katastrof sjellja e personelit...Une mendojsha se veē ne Podgoric ndodhin gjera t'tilla, por e kisham pas gabim...:rolleyes:
Behet mire
P.S. Murrize, ma e keqja eshte se ske kujt i ankohesh, se nese e therret "travel agent" ka me t'thane nuk e ke pas pagua "sigurimin"...:smile:

premium
04-01-12, 21:20
Nuk ėshtė turpi i Kosovės vetėm Aeroporti , por gjithat qė i takojnė institucionit shtetėrorė ėshtė turpi i qdo organizimit e paprovojė , e pa traditė punimet.

arti69
04-01-12, 21:28
Interesant, ju paska shty fluturimi dikujt edhe menjeher duhet me u turperu tane Kosova, jete o jete.

Po ne vendet tjera kur bllokohen me dite te tera?

lovely
04-01-12, 21:32
Ne vendet tjera nuk i lojne fmine n aeroport me u rraskapite, e as kerkon hiq.

arti69
04-01-12, 21:38
Ne vendet tjera nuk i lojne fmine n aeroport me u rraskapite, e as kerkon hiq.

http://www.comprendes-grancanaria.de/uploads/pics/Flughafen-LPA-Streik_03.jpg

http://www.grancanariaole.de/wp-content/uploads/2011/03/Streik-zeit.jpg

http://bilder.bild.de/fotos-skaliert/fluggaeste-frankfurt-22293476-mfbq-19291480/2,h=343.bild.jpg

lovely
04-01-12, 21:40
http://www.comprendes-grancanaria.de/uploads/pics/Flughafen-LPA-Streik_03.jpg

http://www.grancanariaole.de/wp-content/uploads/2011/03/Streik-zeit.jpgkadale, qaty po thote SHTREIK :biggrin:

arti69
04-01-12, 21:43
kadale, qaty po thote SHTREIK :biggrin:

Ani de e njeit eshte hahaha

Neferta
04-01-12, 22:01
Pritni edhe pak sa te fillon me pase zot shtepije se deri tani me njohtesi veq edhe dhi e lop nuk i paten punesur politikanet tane.
Te gjitha ndermarjet shoqrore (familarve politik jan te njejta)
Pra eldorado kush mundet bene si don e mundet deri ne privatizim total dhe pastaj prona e askujt behet e nje titullari apo e nje korporate, ateher do t'ia ruaj imigjin emrit te vete.
Menyra e menagjimit te tashem eshte alla titiste alla magjupiste.
Avash avash behet qengji dash.

SANTANA-29
04-01-12, 23:33
Per bes e paskam lecuar gabim..une mendova Aeroporti i Kosoves (Turku) i Kosoves,....thash qka dreqin qenka bae,,na paskan mesy turqit,,hahahahha:biggrin:

Makresh
05-01-12, 02:23
Turcit i kan fajet qe aeroporti eshte ndertu ne vend te gabuar.

Gjiki
05-01-12, 08:45
kaja nanen, edhe per mjegull kosova fajet? hahaha

murrizi
05-01-12, 10:01
kaja nanen, edhe per mjegull kosova fajet? hahaha
Nuk i ka faaaaaaaajet kosova per mjegull por njerzia qe e drejtojn.
Edhe ate duke u nisur nga ministri i trasnportit e deri te pastrusja, qe kujtojn qe e kan kap zotin per qoke, e jo per te qene falenderues qe kan nje vend pune dhe ta vlersojn ate.
Te gjithe e dijne qe mjegullat nuk ka arritur njeriu ti ndal (krejtesisht) por ama informimi i drejt i pasagjerve eshte njefar mehlemi per situaten.
Nuk lihen femijet me nga 10 ore ne nje ambient shtalle, qe prej sporteleve e deri te "hoteli" ne aeroport.
Mos harroni sa per ndergjegjie nuk e permirsojn ata situaten, duhen gjobat dhe ligji per ti detyruar ata qe nuk tregojn rrespek te se drejtes se udhetareve.
Dihet tash aeroporti eshte privatizuar, por me qe eshte ne funksjon publik, ai nuk eshte edhe aq "privat", perveqse eshte ne inetresin e dikujt per ti ngujuar njerzin me ore te tera, e me qe edhe do te shpenzonin hallku, nga ato kafet e plastikes boooaaaah.....

Gjiki
05-01-12, 10:22
hahhaaha veq ti me alfabet paske qellu n'krejt kosoven, pse s'po shkon m'i drejtu pasagjeret ti nime?

une per veti ka 25 vjet qe fluturoj, me teper kam pas probleme neper aeroporte tjera se n'prishtine :)

taraku-1
05-01-12, 10:36
hahhaaha veq ti me alfabet paske qellu n'krejt kosoven, pse s'po shkon m'i drejtu pasagjeret ti nime?

une per veti ka 25 vjet qe fluturoj, me teper kam pas probleme neper aeroporte tjera se n'prishtine :)
Ai qe udhton e ule kryt ( per mos me u dallue qe eshte nga jasht ) edhe nuk hyn ne tema direkt ... ne airoport jo qeveria , jo spo na respektojn neve qka jetojm jasht.., jo na te hujt..., me demek me ja u shtru tepisonin e kuq edhe prej daljes se edita tahirit kah del apo funskinaret kah dalin duhet edhe ketyre...

Po ti be jaran babes tend edhe nones po i qon pare , tyben mue sje ka em qon ... qka po mi rrit krahet midis Ap kishe me demek une jasht... duhet me aktivizue ketu njesin ROSU edhe garden e FSK ne pritje ketu me shirita te kuq e sene vene... jo ne gota plastike...., ai qe punon aty ai rrin 8 ore qdo dite edhe pin ne gota plastike ti nje here ne vite apo dy

po nejse na shqiptar jem... ma te poshter se na ska.

murrizi
05-01-12, 10:58
tarak qysh je, ti me shokt e tu.
e dij tash eshte dimer por qa me bo, me idare a po muj ja qet ?

premium
05-01-12, 11:13
Airoporti mirė ish kan tė ndėrtohet qaty te bonstilli ku nuk i bjerrė mjegulla , por qa ti bani , na kanė zapue atė vend .

Gjiki
05-01-12, 11:40
murriz shiqoje qysh kam me bo :))

http://pppkosova.org/repository/docs/Prezantimi%20-%20PRISTINA%20INTERNATIONAL%20AIRPORT-AJ.pdf

taraku-1
05-01-12, 16:28
tarak qysh je, ti me shokt e tu.
e dij tash eshte dimer por qa me bo, me idare a po muj ja qet ?

lirisht ktheu ... mos e baj merzin per se rondi o muriz shqipria, si llokum te maj ty bile edhe prindrit e tu me gjith ty... edhe vend kom sa dush

Ai ke pi qaj ne tegull Allahu alem e ke honger pasul me nje tanir tu e shti lugen ka 5 gjassht vet ... pa dal n
e gjermani a ku je...,, e tash boooaaaahhhhhhhh po gerditet me ja qit nje kaffe ne gte plastike

valla bre po lypni.......

Na me shokt e tone demek muslimant po fitojn ... ti rri bleje nje shtepi qatje krejt se ne ks baba mret pe merr krejt

lovely
05-01-12, 20:17
Murriz aga, a mrrive shnosh e rahat?
M duhet me shpall aeroportin e Zvicrres, turpin e Kosoves qitash hahahahahahahahahahaaha

Besi:)
05-01-12, 20:44
Murriz aga, a mrrive shnosh e rahat?
M duhet me shpall aeroportin e Zvicrres, turpin e Kosoves qitash hahahahahahahahahahaaha
Pasagjeri: 1 bilet per Kosove mat liren ??
Agjencia: a deshironi me siguri veten apo sigurime rreth transportit??
Pasagjeri: Jo Jo That Mat liren bre Burr ??
Agjencia: Ok Ok qe 1 bilet mat liren Economy
Pasagjeri: Faleminderit se ishe kan dja i mir, a mos je pa martu po ta gjoj ni qik??
Agjencia: jo jo i martum jam vetem te deshioj udhtim te mbar...
Mas fluturimit mjeglla en Kosové apo vonesat, apo ndonjė problem qe smunet me udhtu, mej ren e shajn qeverin, apo shtetin e poshter thuti qe qeveria o ardhe vet, apo shtetin e bojne zvicerranet e jo shqiptaret, apo ma mire me than nxirre 1 bilet me gjitha sigurimet, voto ata qe e don edhe bota e jo veq familja jote rregullohet gjitha senet..

lazdrani
05-01-12, 21:24
Paj nuk eshte per ta ba te madhe kete pune se ne Evrope jemi mesua me 24-48 ore te presim,per cfare arsye kinse Pilotet kerkojen me shume Page.Une Personalisht nuk mundem te them diqe negative per Aeroportin e Prishtines.Gjithmone kam kalua shume mire dhe qdo here kam pare diqe te re qe eshte rregullua apo ndertua.Me Personalin e Aeroportiti jam nda shume i kanqure...

Mbrem me keqardheje Antari im i ngushte familjar me femije 4 muajshe deri ora 1Nates nuk kishte arrite ne Banese(Kosove) cka vete u brengosa,po ja qe edhe keto sende ndodhin...http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

premium
05-01-12, 21:44
Relativisht edhe fluturimi nė Kosovė nga pagesa ėshtė shumė shtrejtė nė krahasimin me fluturimin nė New York . Thua se pista e aeroportit ėshtė shtrume me dukat .

Pas kompanise se ndertimit limaks ndryshojnė sendet meritojė.

emine
06-01-12, 18:28
e shleva se tinglloi ofendushem:P

Buqja_ch
09-01-12, 10:53
Qdo pritje te mundon te norvozon por shume ma keq e kishin ata te cillet kan prit edhe nga 20 ore me automjete .... nganjehere te vie gjynah nga vetevetja qe na duhet te mbesim rrugeve ...!!!!


.

Giovanni
09-01-12, 11:46
Aeroporti eshte super bre, se pari nuk eshte projektuar per aeroport civil por per ate ushtarak, siq te gjith e dim se aeroportet ushtarake ndertohen ku ka mjegulla keshtu qe armiqet te mos na i shofin bombarderet tan .. ( Kur ti bejm ).

Ne kete aeroport per mendimin tim gjdo investim eshte i gabushem sepse mjegulla eshte problem gjithmone, me lire do te ishte te ndertoej nje aeroport i ri ne nje vend ku nuk ka mjegulla.

Sa i perket personalit te aeroportit nuk kam komente pasi qe te gjith ne qe udhtojm e shofim se neper doganat e kosoves nuk ka doganjer te sjellshem, ndodhe gjithqk shpresoj se do te mbushn mend naj dite.
Ne Zvicerr ka shume shqiptar te mire e te kqi po ne dogana eshte sjellja e tyre shume e mire edhe pse ndoshta na urrejn si popull, pinen e bejn si duhet me buzeqeshje dhe te uron rruge te mbare apo mireseardhje, ne Kosove nuk ka ndodhe kurre qe nje doganjer te me uron mirseardhje apo rruge te mbare por punen qe e bejn e bejn ne nje menyre shume arrogante.


Veren 2011 kam qene ne Kosove me maline ishete kjamte 36 ore kam be me ardhe ne doganen kosovare ishte 3 i mengjesit, parkova makinen dhe shkova ta pagau "sigurimin" e pagova dhe u futa ne kolone mu afru nje se majke rregull dhe me tha kalo kendej me qit ne mes te dy dy kufireve, une pritsha far kontrolle aj heci prita pak nuk erdhi , ju afrova dhe e pyta pse me ndali me tha hec se ti lidhi duart nuk ishte polic po nje qe majke rregul dhe mu kercnua, tjeret qe ishin mas meje e bllokuan kolone dhe han se nuk hecin se me ka nxerr prej kolone pa te drejt.
Shkova te dogana dhe i tregova nje polici kishe me mire edhe polici ky maslahati se me pat nxerr prej kolone tha se ka dashte me me qite pa rende nejse u futa prap ne kolone dhe kur erdeh te dogana me kontrollun m ehapen qantat nja 30 min dhe ne fund me tha polici doganor nese do shko ankou te Hashim Thaqi, pas 36 oreve udhetim menxi ne kembe rrisha kjo ishte mireseardhja ne Kosoven e Lire .

GURI SYLAJ
09-01-12, 12:14
Pritni edhe pak sa te fillon me pase zot shtepije se deri tani me njohtesi veq edhe dhi e lop nuk i paten punesur politikanet tane.
Te gjitha ndermarjet shoqrore (familarve politik jan te njejta)
Pra eldorado kush mundet bene si don e mundet deri ne privatizim total dhe pastaj prona e askujt behet e nje titullari apo e nje korporate, ateher do t'ia ruaj imigjin emrit te vete.
Menyra e menagjimit te tashem eshte alla titiste alla magjupiste.
Avash avash behet qengji dash.

Mos u baft dash bahet Kurban!!

Neferta
09-01-12, 14:40
Mos u baft dash bahet Kurban!!

.......... Edhe nese behet dash do te del nje ''Edvin'' qe do ta shperndaj neper nahije. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

premium
09-01-12, 23:17
Mos u baft dash bahet Kurban!!
Ani mir , prap kemi dobi nga mishi , e lėkura .
a thu kush dotė hajė se :)

Zero Cool
16-01-12, 20:45
More, dikush i ka fajet por kush spe dije.

Vitin e kalum gjate vershimeve ne Shkoder, po shihja tv dhe u mbusha pikellim. Shtepi, lagje, gjithe Shkodra me rrethine nen uje. Per nje moment mu kujtuan shtepite e Kosoves gjate luftes, te gjitha te djegura,,,

Pas pak doli Edi Rama me nje deklerate qe tingelloi perafersisht keshtu: ... "faji eshte i Saliut, me politiken e tij te mbrapsht..."

Nejse se u largova nga tema.
Tybe faji asht i dikujt por i kujt spe dije ose ndoshta per kan asht , shume i bukur asht !

Arbenito
18-01-12, 10:09
Tash ne nentor isha ne Pr me nje shok timin Suedez dhe udhetojshim per ne CPH dhe po me thot ai shoku po e pijme nga nji kaffe! Oh me erdh merzi drejt me ju tregu se e dijsha qe as Filgjana nuk kane ata , per fat te keq ashtu ishte por para se te porosisim hyme ne rend mbasi qe kishin qene 2 persona para neve dhe njerit i sherbej kurse tjetrin e le me prit dhe neve e doli nga shanku e humbi!!!
Mbas nja 5-6 min u kthye e i vijke era ne kilometer , pisi kish qene me pi Cigare e myshtrija ne rend duke e prit!!!
Edhe kur sherbej sikur me ja sha nanen!!! Thu se me zor i kemi shku aty!!!

Servisi ne aeroport te Prishtines KATASTROFAL!!!
Me erdh marre prej atij Suedezit , dojsha me plas!!!

Albonita
18-01-12, 11:39
Tash ne nentor isha ne Pr me nje shok timin Suedez dhe udhetojshim per ne CPH dhe po me thot ai shoku po e pijme nga nji kaffe! Oh me erdh merzi drejt me ju tregu se e dijsha qe as Filgjana nuk kane ata , per fat te keq ashtu ishte por para se te porosisim hyme ne rend mbasi qe kishin qene 2 persona para neve dhe njerit i sherbej kurse tjetrin e le me prit dhe neve e doli nga shanku e humbi!!!
Mbas nja 5-6 min u kthye e i vijke era ne kilometer , pisi kish qene me pi Cigare e myshtrija ne rend duke e prit!!!
Edhe kur sherbej sikur me ja sha nanen!!! Thu se me zor i kemi shku aty!!!

Servisi ne aeroport te Prishtines KATASTROFAL!!!
Me erdh marre prej atij Suedezit , dojsha me plas!!!

Mos plas se as ata sjan ma te mire:biggrin:

Ps: Ma shum erdha met thane iwwwww awwwwwwww Po te mire e pasa len ket Emer kur je regjistru qiknenaj .... hahahahhhahaa

emine
18-01-12, 12:24
qe qe sa Trapat jan aty ide skeni

Mirdita Zonjusheeee,e nreg ai doganieri zanin,kishe me demek une e kam rrespektin e madhhhhh per fembra nejse,kqyre mu kqyre pasaporten kqyre mu kqyre pasaporten,,,,,,edhe shkakun spe tregoi veq po nja 30 minuta zojusha pi kqyre ata insonat qa po dojne bre prej meje,,,,,,,,je qytqtare gjermane andaj duhem ti shkojme disa te dhena ne Kopljuterrr,e tipat kan kompjuteraaaaaaa,,,,,,,dikure merdh maje hunde edhe pi tham :a po ma bjen pasaporten ,e kapa fap ne qant,,,,,,,mendojsha qka kqyren bre qatje qka,qka pat me kqyre en pasaporte temen,,,,,,,,

Mas nja disa ditve kqyri ne FB,ftese miqesie (filan fisteku)) dy copa,,,,,mase ken fotot shlirune sallamadije po kqyri cfare surrati mpaska qu ftes,,,,,eh ata dy kungijut ne dogan te airoportit,qe njerz qka jane malli i flliqt,,,shajne evropianet per nder e blla blla,po asnje polic,doganier dhe njerz te evropes nuk e flliqin emnin e vete dhe nuk e bajne vendin e punes loje argetimi,plus kur te shikojne nuk jargiten si kta TRAPAT e kosoves,,,,,qeshtu po leje kafen e cafiterin se tugi te qohet kush puno aty dhe ne cfare tasi te srviret kafja,,,,ma ftyrat e tyne si ata ma kush ne bote jo

eh inati valla kur bjen fjala me fole per vendin tand e njerzt tu bash inati,po te till jan PISA,PISEJKA

valiii
18-01-12, 12:37
emine, ndoshta s'ka pas faj more doganieri... I ke pelqy shume tipit.

Kalimero
18-01-12, 12:39
qe qe sa Trapat jan aty ide skeni

Mirdita Zonjusheeee,e nreg ai doganieri zanin,kishe me demek une e kam rrespektin e madhhhhh per fembra nejse,kqyre mu kqyre pasaporten kqyre mu kqyre pasaporten,,,,,,edhe shkakun spe tregoi veq po nja 30 minuta zojusha pi kqyre ata insonat qa po dojne bre prej meje,,,,,,,,je qytqtare gjermane andaj duhem ti shkojme disa te dhena ne Kopljuterrr,e tipat kan kompjuteraaaaaaa,,,,,,,dikure merdh maje hunde edhe pi tham :a po ma bjen pasaporten ,e kapa fap ne qant,,,,,,,mendojsha qka kqyren bre qatje qka,qka pat me kqyre en pasaporte temen,,,,,,,,

Mas nja disa ditve kqyri ne FB,ftese miqesie (filan fisteku)) dy copa,,,,,mase ken fotot shlirune sallamadije po kqyri cfare surrati mpaska qu ftes,,,,,eh ata dy kungijut ne dogan te airoportit,qe njerz qka jane malli i flliqt,,,shajne evropianet per nder e blla blla,po asnje polic,doganier dhe njerz te evropes nuk e flliqin emnin e vete dhe nuk e bajne vendin e punes loje argetimi,plus kur te shikojne nuk jargiten si kta TRAPAT e kosoves,,,,,qeshtu po leje kafen e cafiterin se tugi te qohet kush puno aty dhe ne cfare tasi te srviret kafja,,,,ma ftyrat e tyne si ata ma kush ne bote jo

eh inati valla kur bjen fjala me fole per vendin tand e njerzt tu bash inati,po te till jan PISA,PISEJKA

kshiree ti kshiree!!!ani ta kan bo ftesen un fb, pi pashoshit ,a!:confused: Qiqeee pur ta viq mus i nxofsha he. Une qe sa e kom miqe ,ere s'pu muj me ja bo qat pun,:biggrin:ata purmeniher ,dilidipsuzat,he.
viq karzaj ti kalimers qfar brinash kishin pasen ,kom mi nxonen be pur 24 sahat e s'ju ka vyten ma qiky dinjallik ,he :biggrin:

emine
18-01-12, 12:42
emine, ndoshta s'ka pas faj more doganieri... I ke pelqy shume tipit.
ore gjest idiot eshte,nese i kam pelqy kishte mujte me me dhan nje kompliment aty,edhe u kry puna,po e dini mire si e kepqerdoin njerzit vendin e punes ne kosove,thjesht Turp,ka rrug tjera per me shpreh pelqimin...

Kalimerk rri mire se te rraf qika inxhes fari ty:P

valiii
18-01-12, 12:47
ore gjest idiot eshte,nese i kam pelqy kishte mujte me me dhan nje kompliment aty,edhe u kry puna,po e dini mire si e kepqerdoin njerzit vendin e punes ne kosove,thjesht Turp,ka rrug tjera per me shpreh pelqimin...

Kalimerk rri mire se te rraf qika inxhes fari ty:P

Qe pra mua me ka ndodhe i nejti rast me nje police ama s'ja kom pas nxone qaq per t'madhe, (Mendoje si keqperdorim detyre) po problemi ish se... Po ta merr mendja se ēfare police kemi ne :p

Kalimero
18-01-12, 12:57
http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil45b2379ee58a9.gif,hiq s'pu ju karzaj une qish um ka bo vaki me qikit vlora qitakjen. tibe as ajo nuk pat faj, nime kur e pa qikit hijeshin tem,u alivanos e s'mujti kurgjo hiq ,hiq de hiq,he http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil45b2379ee58a9.gif

emine
18-01-12, 13:15
http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil45b2379ee58a9.gif,hiq s'pu ju karzaj une qish um ka bo vaki me qikit vlora qitakjen. tibe as ajo nuk pat faj, nime kur e pa qikit hijeshin tem,u alivanos e s'mujti kurgjo hiq ,hiq de hiq,he http://www.shqiponjat.ch/uploads/smil45b2379ee58a9.gif
mus um shurdhohttp://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/387675_107001629419049_100003276372101_33926_19215 61113_n.jpg

Arbenito
18-01-12, 15:37
Mos plas se as ata sjan ma te mire:biggrin:

Ps: Ma shum erdha met thane iwwwww awwwwwwww Po te mire e pasa len ket Emer kur je regjistru qiknenaj .... hahahahhhahaa


hehe veq nja 3 shkronja ja kom shtu perndryshe emri im osht!!
Keto 3 shkronjat qe i kom shtu jane si kujtim prej nje shoku te ngushte qe nuk e ka pas fatin te jetoj gjate , ai me ka thirr Benito gjithmone... ehh kahve e dynje!!!

Te kthehemi ne teme , sa i perket asaj se me ka ardh inati me beso se po se keta sa i perket servisit jane shume me te perpjekur dhe i japin shume rendesi! Jo vetem ne Suedi po ne gjithe Evropen Perendimore!!

me ka ra rasti ne Shkup ata sillen sikur dikush me ju pas borxh , edhe ate kaffe qe ta bijn ta perplasin per tavoline!
Ne Budapest punetoret e Aeroportit ma kane qu mallin sikur para lufte ne Kosove qysh u sillshin shkijet ne institucionet e veta dhe te trajtonin si kafshen e ata ne Budapest ende e kishin ate kulture nenqmuese!!!
E sa i perket ne Prishtine me te vertet eshte per me te ardh marre sa mbrapa jemi ne krahasim me Europe!!

almalik
18-01-12, 16:42
Tung
jo vetem ne Aeroport por ne shume shitore apo butiqe te Prishtines sillen njerezit ashtu me arrogance me klientet e tyre,thuajse i kemi shkuar me zor aty,ne shume raste ka ndodh qe kam hyre e kam shikuar,kam dalur pa me thene as Miredita as Diten e mire,me nje fjale shume njerez primitiv.As ske pa as ske ni ,vetem tek Shqiptaret ben kjo pune vaki

premium
19-01-12, 18:02
Qka keni mirė, mirė e keni ,
shkurt disa tregojnė gjestet e kulturės kur arin punėn nė dy shkallė ma lartė priton edhe me ta kthy pėrgjegjen nga mendjemadhesia , thua se papare don me fluturu apo tė pin diēka.

bletaZZ
16-01-14, 22:39
tash o pak ma mire

lovely
17-01-14, 23:03
Kur zbrita ne Sdhatine, thashe mos na qoj shofer aga ne shtete t jashtme.

Arkza
18-01-14, 00:29
Vallahin po qudina me shum me disa postimet nga ju thu ti se Kosova ubo SHBA !!!
Piksepari o ne Kosove o kudo ne bot ndodhin keto gjanash so vetem ne Kosove dhe me duket disi sikur ofentuse keto fjalet pikrishjt per Kosovart po ashtu edhe per juve vlen kjo sikur Ofendim !
Me keqyr holl e holl as ju qe jeni kudo ne bot qai Shpitari i Kosoves jeni nejsoj sikurse Vendaset te juve qe po e theksoni mendje madh= madhe ! Une per veti kam shum Respekt nga ata qe jan Mergim bile bile kur vin kur eshten koha qe po vin Mergimtart me bohet Zemra mal por kohesisht edhe mushem me vaj , d.m.th se jan lot Gezimi dhe pikllimi !!! Me vjen keq shum se si i kan maltertu ne kohen te sllavis dhe tani e kan lirin kan drejt si pas meje qe te knaqin maksimum nuk jemi kunder ndaj askuj dhe nuk kemi te drejten per nje gje te till dhe te shemtuar !!!
E pra merrni pak ma afer se as ju nuk po sillni si duhet e as me mersjellje e as me asgje hiq , Pak a shum kjo dikuri negative eshte dukur pikrisht past lufte .
Sicili le te mendojn pak per gjestet e tyreve dhe sjellet e tyreve .

P.S Sdi kush tha neper dyqanet e prishtines e as Mirdita e as diten e mir sdi ku paska hi ai veq ne koft hi aty qe ka GJITHQKA NGA 1 EURO !!!
Per qudi kjo sme ka ndodhe mua kurr dhe nuk besoj kete une hiq ama hiq so e Vertet .

tipi engjellor
19-01-14, 00:37
nje gje iu them qe u ndertuar nje terminal i ri e moderrn tash ...kuptohet firma turke e ndertoi e isha nje dite ....ishte shume mire......