PDA

View Full Version : Reputacioni i shqipetarve ne diaspore


SAGITARIUS
04-02-12, 03:18
CFARE REPTACIONI KANE SHQIPETARET NE DIASPORE??? ---ARSYET---si e kane marre?

SAGITARIUS
04-02-12, 03:20
ME falni,REPUTACIONI mendova!!

e-uritura
04-02-12, 11:42
Reputacionin e tė papunėve, hajdukėve, wahabistėve, etj.

Zanzi/M
05-02-12, 22:25
Fantastiko-shkencor e kane ..

LOJETARI
05-02-12, 22:58
Reputacionin e tė papunėve, hajdukėve, wahabistėve, etj.

A mundesh me e mbrojtė kėtė pohim ? Pėr cilėn diasporė po flet ?

e-uritura
05-02-12, 23:09
A mundesh me e mbrojtė kėtė pohim ? Pėr cilėn diasporė po flet ?


Hajrės, Panta_rhei:biggrin: dhe Alimės!

LOJETARI
05-02-12, 23:14
Hajrės, Panta_rhei:biggrin: dhe Alimės!

Nuk eshte pėrgjigje kjo .Kur tė thush se jane hajna , tė papunė dhe vehabista duhet me pasė mbulesė , nėse nuk ke ,kėrko falje ,nuk ėshtė marre .

e-uritura
05-02-12, 23:21
Nuk eshte pėrgjigje kjo .Kur tė thush se jane hajna , tė papunė dhe vehabista duhet me pasė mbulesė , nėse nuk ke ,kėrko falje ,nuk ėshtė marre .


Thashė ashtu, sepse ashtu na shohin kėta.

Dhe nė fund, pėr t`a zbutur situatėn pak, shtojnė;

Por, sigurisht nuk jeni tė gjithė njėsoj!


- Na shohin ashtu, sepse u kemi dhėnė arsye dhe fakte me dhjetėra herė!
Kėta, si zakonisht, mbajn mend vetėm tė kėqiat! Pikė.

Ti thuaju c`tė duash, veprat flasin vet.

Turqeta!

LOJETARI
05-02-12, 23:28
Thashė ashtu, sepse ashtu na shohin kėta.

Dhe nė fund, pėr t`a zbutur situatėn pak, shtojnė;

Por, sigurisht nuk jeni tė gjithė njėsoj!


- Na shohin ashtu, sepse u kemi dhėnė arsye dhe fakte me dhjetėra herė!
Kėta, si zakonisht, mbajn mend vetėm tė kėqiat! Pikė.

Ti thuaju c`tė duash, veprat flasin vet.

Turqeta!

Kjo qė ti e thua , ma tepėr i ngjanė njė imazhi prej kėndit tėnd , edhe atė jo ndaj shqiprarėve por ndaj antarėve tė dardanisė ,prandaj nuk qėndron .
Ndėrsa shqiptaret pa marre para sysh se ne cilin shtet jetojne kanė qenė dhe janė shumė puntorė , qė po tė kishim punuar kėshtu nė vendlindje ndryshe do t'i kishim punėt .Kriminel ka gjithkund .

e-uritura
05-02-12, 23:36
Kjo qė ti e thua , ma tepėr i ngjanė njė imazhi prej kėndit tėnd , edhe atė jo ndaj shqiprarėve por ndaj antarėve tė dardanisė ,prandaj nuk qėndron .
Ndėrsa shqiptaret pa marre para sysh se ne cilin shtet jetojne kanė qenė dhe janė shumė puntorė , qė po tė kishim punuar kėshtu nė vendlindje ndryshe do t'i kishim punėt .Kriminel ka gjithkund .


Alahile?

Po flas pėr jetėn reale!

Tėrė ditėn i gjen shqiptarėt duke pirė kafe nėpėr qendra tė ndryshme, nėpėr bingo, nėpėr aktivitete tė lira. Si tė papunė kanė mjaft kohė tė lirė.

Unė e di, sa herė kanė vjedhur shqiptarėt, shuma tė mėdha parashė, ose vlera tė ndryshme.

Pėr wahabistė, ua pamė hajrin muslimanėve anė e mbanė botės! Vetvrasjeve me bomba, kulla binjake, etj.

Fakte tė gjalla qė nuk i luan as topi. Kėta vetėm duken ashtu nė shiqim tė parė, sepse bari nuk hanė! Pikė.

Pastaj, ti tregoju ditė dhe natė si jemi puntorė, e blla blla blla.

LOJETARI
05-02-12, 23:45
Alahile?

Po flas pėr jetėn reale!

Tėrė ditėn i gjen shqiptarėt duke pirė kafe nėpėr qendra tė ndryshme, nėpėr bingo, nėpėr aktivitete tė lira. Si tė papunė kanė mjaft kohė tė lirė.

Unė e di, sa herė kanė vjedhur shqiptarėt, shuma tė mėdha parashė, ose vlera tė ndryshme.

Pėr wahabistė, ua pamė hajrin muslimanėve anė e mbanė botės! Vetvrasjeve me bomba, kulla binjake, etj.

Fakte tė gjalla qė nuk i luan as topi. Kėta vetėm duken ashtu nė shiqim tė parė, sepse bari nuk hanė! Pikė.

Pastaj, ti tregoju ditė dhe natė si jemi puntorė, e blla blla blla.

hm ,
loja e letrave ,pirja e ēajit ,po as bingo nuk e pėrcaktojne imazhin e njė komuniteti nė diasporė .Unė nuk po e kontestoj qė ka prej neve tė tillė qė edhe vjedhin , por nuk janė shumica , bile ka shume pak nė krahasim me tė tjerėt .

Ke pėrjetue ti ndonjeherė ndonje rast kur je ndje keq me i thėnė dikujt qė je shqiptare ?

P.s mos u nxej se veq llaf po bėjmė

e-uritura
06-02-12, 00:04
hm ,
loja e letrave ,pirja e ēajit ,po as bingo nuk e pėrcaktojne imazhin e njė komuniteti nė diasporė .Unė nuk po e kontestoj qė ka prej neve tė tillė qė edhe vjedhin , por nuk janė shumica , bile ka shume pak nė krahasim me tė tjerėt .

Ke pėrjetue ti ndonjeherė ndonje rast kur je ndje keq me i thėnė dikujt qė je shqiptare ?

P.s mos u nxej se veq llaf po bėjmė


Jam lodhur duke thėnė tė njėjtat gjėra nga 254 herė!

Cfarė bėn ti tėrė ditėn? Pse nuk e lexon ndonjėherė tė uriturėn dhe tė mėsosh dicka?

Ncnc, ėshtė prishur dunjaja!

PS; Kam shkruar diku pėr kėtė cėshtje, Artisti mė pat thėnė; Huuuuuuuuuuup!

A hupa unė? JO e madhe e shtypit!

Turqeta!

LOJETARI
06-02-12, 00:09
Jam lodhur duke thėnė tė njėjtat gjėra nga 254 herė!

Cfarė bėn ti tėrė ditėn? Pse nuk e lexon ndonjėherė tė uriturėn dhe tė mėsosh dicka?

Ncnc, ėshtė prishur dunjaja!

PS; Kam shkruar diku pėr kėtė cėshtje, Artisti mė pat thėnė; Huuuuuuuuuuup!

A hupa unė? JO e madhe e shtypit!

Turqeta!


Gabim je , ti po i personalizon gjėrat .Tema nuk po e kėrkon tė sqarojmė imazhin e uritures , por tė shqiptarėve .


Ps .Po tė vjen vėshtirė mos me thėnė kurgjė a ?

e-uritura
06-02-12, 00:12
Gabim je , ti po i personalizon gjėrat .Tema nuk po e kėrkon tė sqarojmė imazhin e uritures , por tė shqiptarėve .


Ps .Po tė vjen vėshtirė mos me thėnė kurgjė a ?Ke pėrjetue ti ndonjeherė ndonje rast kur je ndje keq me i thėnė dikujt qė je shqiptare ?Kėsaj pyetje thashė i jam pėrgjegjur, dhe mohoj t`i pėrgjegjem sėrish! Pikė.

Makresh
06-02-12, 15:22
Reputacionin e tė papunėve, hajdukėve, wahabistėve, etj.


Nuk eshte e vertet kjo qe thua ti, pasi ti po e shpreh vetem pikėpamjen tende ndaj shqiptareve te besimit Islam, duke i quajtur edhe hajdut edhe te papun.

Ne Zvicerr, ketu ku jetoj, shqiptaret njihen si puntor, te sincert dhe jo-vehabista (pasiqe me te vertet, s'egziston vehabizmi nder shqiptar e as nder arab, kjo eshte shpifje e ekstremisteve anti-musliman i llojit tend).

Njihemi si gjak-nxeht, po kjo ndoshta shpjegohet me mungesen e lirise qe kishim. E tani qe jemi te lire, kemi tendec te fluturojm me lart se gjithe popujt e civilizuar.

... megjithate, na kan lakmi per disa gjana si psh ; ruajtja e vlerave familjare, mos-harresa e vendlindjes dhe shpreses per tu kthyer ndonjehere atje (edhe pse e din te gjithe, qe asnjeri s'do te kthehet), lidhjet farefisnore qe i ruajm me Kosoven, gatishmeria per ti ndihmuar gjithmon te defavorizuarit e vendlindjes etj,..ejt,.. me nje fjal : Njerez human !

Naki
06-02-12, 15:43
Nė Gjermani nuk qėndrojm keq,edhe pse disa raste individuale e kanė zbehur imigjin.

e-uritura
06-02-12, 16:52
Nuk eshte e vertet kjo qe thua ti, pasi ti po e shpreh vetem pikėpamjen tende ndaj shqiptareve te besimit Islam, duke i quajtur edhe hajdut edhe te papun.

Ne Zvicerr, ketu ku jetoj, shqiptaret njihen si puntor, te sincert dhe jo-vehabista (pasiqe me te vertet, s'egziston vehabizmi nder shqiptar e as nder arab, kjo eshte shpifje e ekstremisteve anti-musliman i llojit tend).

Njihemi si gjak-nxeht, po kjo ndoshta shpjegohet me mungesen e lirise qe kishim. E tani qe jemi te lire, kemi tendec te fluturojm me lart se gjithe popujt e civilizuar.

... megjithate, na kan lakmi per disa gjana si psh ; ruajtja e vlerave familjare, mos-harresa e vendlindjes dhe shpreses per tu kthyer ndonjehere atje (edhe pse e din te gjithe, qe asnjeri s'do te kthehet), lidhjet farefisnore qe i ruajm me Kosoven, gatishmeria per ti ndihmuar gjithmon te defavorizuarit e vendlindjes etj,..ejt,.. me nje fjal : Njerez human !


Po pla, vazhdo dhe bėjani vetes fushė, sa tė doni.
Ruajtja e vlerave familjare? Ku burri e mbyt gruan, vet shkon nė burg dhe fėmijėt mbesin rrugėve apo familjeve kujdesore?
Kjo po qė ėshtė ruajtje e vlerave familjare!

Falė humanitetit tonė, kemi sot me mijėra parazitė nė Republikėn e tu Kosovės!

Makresh
06-02-12, 17:09
Po pla, vazhdo dhe bėjani vetes fushė, sa tė doni.
Ruajtja e vlerave familjare? Ku burri e mbyt gruan, vet shkon nė burg dhe fėmijėt mbesin rrugėve apo familjeve kujdesore?
Kjo po qė ėshtė ruajtje e vlerave familjare!

Falė humanitetit tonė, kemi sot me mijėra parazitė nė Republikėn e tu Kosovės!

300 mije shqiptar jetojn ne Zvicerr, 1, hajde 100 dulen dhe e vran gruan e tyre sa i bie kjo ? 0.033% tė shqiptarėve kriminela (nėse e egzagjerojm ne 100 numrin e vrasėsve shqiptar) !!!

Per ty, e per sojin tend, jo 0.033%. por rrafsh 99% jan parazit-terrorista !

Zanzi/M
06-02-12, 17:36
Une mendoj qe Shqiptaret ekzistojne me keq se komunitetet tjera neper Europe. Mirepo kjo nik dmth qe Shqiptaret nuk jand punetor apo shume punetor. Mirepo Shqiptaret qendrojne shume keq.

Ketu i perfshi edhe shqiptaret e shqiperise dhe te gjitha trojeve.

Ne si shqiptar jemi ne ballinat e gazetave, barazim me Turqit, Kinezet, polaket apo Ruset. Kjo nik dmth se ne jemi barazim me ta, sepse ata jane miliona miliona me shume se ne neper europe.

Kjo qe thuhet Shqiptaret jane punetor..! Per mua as kjo nuk qendron. Me shume i thurim lavde njeri tjetrit se sa jemi. Nuk jemi te deshmuar shume si puntor. Vec mund te ndaleni dhe ta shikoni token batall ne Kosove dhe kaq mjafton.

Une ju them se tregu Kosovar eshte i mbushur me hudhra dhe qepe nga maqedonia, ndersa nje gje e till lehtesisht mund te behet ne Kosove dhe tregu i ketyre dy profukteve eshte i sigurt..

Llapjani_HH
06-02-12, 17:50
Thashė ashtu, sepse ashtu na shohin kėta.

Dhe nė fund, pėr t`a zbutur situatėn pak, shtojnė;

Por, sigurisht nuk jeni tė gjithė njėsoj!


- Na shohin ashtu, sepse u kemi dhėnė arsye dhe fakte me dhjetėra herė!
Kėta, si zakonisht, mbajn mend vetėm tė kėqiat! Pikė.

Ti thuaju c`tė duash, veprat flasin vet.

Turqeta!

shkiet na kan than qė jena njerz t'egėr dhe me bishta, e tash a duhet me than qka mendojn ata a?

Kta duhet ta shohin mas pari vehten se qfar t'zezash bajn duke filluar prej familjes t'vet si psh. duke dhunue fėmijt e vet, fėmijėt e t'afėrmve, t'kojshis e deri te fėmijėt e panjohur. Besoj se kto qė i thash mjaftojn mirpo ka edhe shumė raste tjera tė tmerrshme qė kėta i bėjnė.

Prandaj mos i merr shembull kta qka thojn e qka mendojn pėr neve, ngase me kėtė ata vetėm mundohen ti largojn syt e tjerve nga t'zezat e tyre.

Kqyre popullin tėnd me syt e tu e jo me syt e tjerve ngase nėse popullin tėnd e sheh vetėm me syt e tjerve dhe e vlerson vetėm se si e vlersojn tė huajt atėher nuk ja vlen ti thuash vetes Shqiptare.

Hajra
06-02-12, 23:04
.......kur po e shoh qe nuk po na done po me vjen shume inat, por kur po me kujtohet qe keta as veten nuk e done, po me kalon menjeher.

e-uritura
07-02-12, 09:15
shkiet na kan than qė jena njerz t'egėr dhe me bishta, e tash a duhet me than qka mendojn ata a?

Kta duhet ta shohin mas pari vehten se qfar t'zezash bajn duke filluar prej familjes t'vet si psh. duke dhunue fėmijt e vet, fėmijėt e t'afėrmve, t'kojshis e deri te fėmijėt e panjohur. Besoj se kto qė i thash mjaftojn mirpo ka edhe shumė raste tjera tė tmerrshme qė kėta i bėjnė.

Prandaj mos i merr shembull kta qka thojn e qka mendojn pėr neve, ngase me kėtė ata vetėm mundohen ti largojn syt e tjerve nga t'zezat e tyre.

Kqyre popullin tėnd me syt e tu e jo me syt e tjerve ngase nėse popullin tėnd e sheh vetėm me syt e tjerve dhe e vlerson vetėm se si e vlersojn tė huajt atėher nuk ja vlen ti thuash vetes Shqiptare.


Hajde Llap hajde! Ua qite faqen e zezė Llapjanėve.

Reputacion do tė thotė si tė shohin tė tjerėt, fama e shqiptarėve nėpėr botė/diasporė.
Tema ėshtė; Reputacioni i shqiptarėve nėpėr diasporė.

Tė huajt tė pyesin;
-Cka je?
-Shqiptar.
-Cfarė religjioni ke?
-Musliman.
-...

e-uritura
07-02-12, 09:17
.......kur po e shoh qe nuk po na done po me vjen shume inat, por kur po me kujtohet qe keta as veten nuk e done, po me kalon menjeher.


Gabim je, veten e duan.

Edhe pse nuk i duan tė tjerėt, meritat nuk t`i humbin, dhe nėse e meriton, t`a jep dorėn!

Makresh
07-02-12, 16:44
Hajde Llap hajde! Ua qite faqen e zezė Llapjanėve.

Reputacion do tė thotė si tė shohin tė tjerėt, fama e shqiptarėve nėpėr botė/diasporė.
Tema ėshtė; Reputacioni i shqiptarėve nėpėr diasporė.

Tė huajt tė pyesin;
-Cka je?
-Shqiptar.
-Cfarė religjioni ke?
-Musliman.
-...
... ps ;;;;; :smile: Ke harru me shenu : - Musliman, elhamdulilah :biggrin:

Po ti ēka je ?
-Shqiptare
-ēfar religjioni ke ?
-Katolike.
-Te kan persekutuar muslimanet ?
-Jo.
-Pse i urren atėher ?
-Sepse jan ber musliman.
- ... :frown:
- ... sniff, snifff !

e-uritura
07-02-12, 17:03
... ps ;;;;; :smile: Ke harru me shenu : - Musliman, elhamdulilah :biggrin:

Po ti ēka je ?
-Shqiptare
-ēfar religjioni ke ?
-Katolike.
-Te kan persekutuar muslimanet ?
-Jo.
-Pse i urren atėher ?
-Sepse jan ber musliman.
-Je raciste kunder bashkombaseve tu ?
-Po,
-Pse ?
-Sepse sun i shoh me sy ! Aq teper qe i urrej !!
...qetesohu e u_ritur, ketu ke gjetur veten, mir se erdhe ne Vatikan :))...motėr nderi !


-Unė cka jam?
-Shqiptare!
-Cfarė religjioni ke?
-Muslimane.
-....
-Pse?
-Kot pyeta.
-Pse hesht?
-Nuk kam c`tė them mė tepėr.
-Si mendon nuk ke c`tė thua mė tepėr? Do tė kishe dicka pėr tė thėnė sikur tė isha e besimit katolik?
-Ndoshta.
-Cka tė prish punė qė jam muslimane?
-Asgjė. Nuk mė duket e arsyeshme tė flas me njė muslimane pėr gjėra tė tilla.
-Kur tė thuash A thuaj edhe B.
-....
-Jam duke pritur.
-Nė rregull. Asnjėherė nė jetė nuk kam kuptuar njerėzit e besimit muslimanė.
-Nuk i ke kuptuar?
-Jo, psh;
*pse kryejnė aksione vetvrasėse?
*pse tė mėdhenjtė vjedhin popullin?
*populli i tyre vdes nga uria, gjersa kėta tė parėt, nuk e dijnė as vet sa pasurinė e kanė?
*pse...
-Prit pak tė lutem, tė tillėt qė kryejnė veprime tė tilla, nuk e bėjnė kėtė gjė nė bazė tė fesė.
-o? Sepse ata betohen se po i bėjnė nder Allahut, gjersa vrasin veten dhe me dhjetėra rreth tyre.
-Kėta janė tė sėmurė mendėrisht, tė cilėt keqinterpretojnė fenė dhe bėjnė gjėra tė tmerrshme nė emėr tė fesė.
-E quajnė veten muslimanė tė devotshėm.
-Mund ta quajnė veten si tė duan.
-Unė kam frikė nga ta. Sincerisht, nuk ėshtė qėllimi im tė flas keq pėr ta, por ata njerėz mė fusin frikėn. Vetėm kur i shoh, tmerrohem.
-Atėherė , problemi qėndron tek ty.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-A po e mbyll gojėn, a tė shava 900 000 nėna?
-Tirqeta!
-Nėntė qind mijė nėna t`i lufsha!

Alima
07-02-12, 17:18
...

.....
....
...
..
.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-Ato jane te gjitha spekulime , propaganda dhe perqarje nga me te ligat , te ja leme kohes , ajo eshte deshmitare per ēdo gje !
- Ju faleminderit !
-Gjithashtu !


.

Makresh
07-02-12, 17:29
Intervencioni i Mc'Reshi :biggrin:
-Unė cka jam?
-Shqiptare!
-Cfarė religjioni ke?
-Muslimane.
-....
-Pse?
-Kot pyeta.
-Pse hesht?
-Nuk kam c`tė them mė tepėr.
-Si mendon nuk ke c`tė thua mė tepėr? Do tė kishe dicka pėr tė thėnė sikur tė isha e besimit katolik?
-Ndoshta.
-Cka tė prish punė qė jam muslimane?
-Asgjė. Nuk mė duket e arsyeshme tė flas me njė muslimane pėr gjėra tė tilla.
-Kur tė thuash A thuaj edhe B.
-....
-Jam duke pritur.
-Nė rregull. Asnjėherė nė jetė nuk kam kuptuar njerėzit e besimit muslimanė.
-Nuk i ke kuptuar?
-Jo, psh;
*pse kryejnė aksione vetvrasėse?
*pse tė mėdhenjtė vjedhin popullin?
*populli i tyre vdes nga uria, gjersa kėta tė parėt, nuk e dijnė as vet sa pasurinė e kanė?
*pse...
-Sepse njerėzit si ti, ua djegin shtėpit, ua vrasin fėmijėt, gruan, motrat, nene dhe baba, fqinje e dashamir, ua rrenojn themelėt e shtėpis, themelet e shtetit, kėta jan njerez te pashpres qe s'kan asgje per te humbur me shume, e gjithe kjo u bėhet muslimanėve qe ti, si katolike te jetosh ne nivele te larta !... Pra ta kuptosh e ndershme, qe sa here qe shtrihėsh ne krevatin tend, diku felll ne vetedijen tende kuptoje, qe edhe ti i ke duart e lyera me gjak tė pafajshėm !

-o? Sepse ata betohen se po i bėjnė nder Allahut, gjersa vrasin veten dhe me dhjetėra rreth tyre.
- o ? Sepse rraca yte shkon dhe u thot, ja kjo eshte demokracia : Tė vras ne prag tendin ! Tė dhunoj ! Tė perseketuoj ! Tė plaēkiti e tė rrėnojė deri tė mos egzistosh mė ! Pra thuama, cila eshte porta e shpetimit nese jo vete-bombardimi ?????
-E quajnė veten muslimanė tė devotshėm.
- Ata jan musliman te devotshem ! Dhe e kan per obligim ta largojn perdhunuesin nga trojet e tyre, ose, ose ta vrasin ne troje te veta pamvaresisht ēmimit !

-Mund ta quajnė veten si tė duan.
-Unė kam frikė nga ta. Sincerisht, nuk ėshtė qėllimi im tė flas keq pėr ta, por ata njerėz mė fusin frikėn. Vetėm kur i shoh, tmerrohem.
-Atėherė , problemi qėndron tek ty.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-... a thua pse ?
-Tirqeta!
-Nėntė qind mijė nėna t`i lufsha!

Llapjani_HH
07-02-12, 17:52
Hajde Llap hajde! Ua qite faqen e zezė Llapjanėve.

Reputacion do tė thotė si tė shohin tė tjerėt, fama e shqiptarėve nėpėr botė/diasporė.
Tema ėshtė; Reputacioni i shqiptarėve nėpėr diasporė.

Tė huajt tė pyesin;
-Cka je?
-Shqiptar.
-Cfarė religjioni ke?
-Musliman.
-...

Mos ja u baj gajlen ti Llapjanve.

E ti kunaj po ja qet faqen e zezė me kto shkrimet tuaja?

Gega 1
07-02-12, 21:14
Haj diqa tuj lexu qetu.

Qka kane more do gjin qetu?Ku permenet shqiptari,kta kane me fole zi!
A ini lodhe?Po,po m`doket.
Nrrone more kombsine.Bonu shkije,a gjerman,a qka t`ju vjen ma kollaj.
Lena neve shqiptarve me qito zakone qe i kemi.Pse,a na s`kem qef me kane ma mire a?Kemi qef,si s`kemi.
Pse more s`folni kurre per sene t`mira t`shqiptarit?
Kua murrizi?
O murriz,a nive qe e mur FC Bajerni Sheqirin?!Sheqiri shqiptar more o`.

emine
07-02-12, 21:28
Haj diqa tuj lexu qetu.

Qka kane more do gjin qetu?Ku permenet shqiptari,kta kane me fole zi!
A ini lodhe?Po,po m`doket.
Nrrone more kombsine.Bonu shkije,a gjerman,a qka t`ju vjen ma kollaj.
Lena neve shqiptarve me qito zakone qe i kemi.Pse,a na s`kem qef me kane ma mire a?Kemi qef,si s`kemi.
Pse more s`folni kurre per sene t`mira t`shqiptarit?
Kua murrizi?
O murriz,a nive qe e mur FC Bajerni Sheqirin?!Sheqiri shqiptar more o`.

Dost,mire jane ka folin veq ne menyre tjeter,,kto jan vec lavde :P

qyshdo me kan prap se prap kena tmira bolle,per sa kaqik kena mirebolle jena:P

Hajra
08-02-12, 11:23
.......me sa kam kuptu deri me tani, vetem ne Turqi shqiptaret jane te njohur per te mire , ndersa ne vendet tjera nuk posedon reputacionn te mire dhe nuk jane te mireseardhur.

Llapjani_HH
08-02-12, 17:14
Llapjanėve! :smile:

Mos kofshe met ti me ja u qit faqen e zezė Llapjanve.

Faqen e zezė po ja qet n'ren t'par veti e tani familjes tėnde.

e-uritura
08-02-12, 20:47
Mos kofshe met ti me ja u qit faqen e zezė Llapjanve.

Faqen e zezė po ja qet n'ren t'par veti e tani familjes tėnde.


Alahile?

Dallandyshja_718
09-02-12, 06:50
-Unė kam frikė nga ta...Jo, amanet mos kij frikė se nuk gjuan rr'feja n'hitha!:wink:

e-uritura
09-02-12, 10:45
Jo, amanet mos kij frikė se nuk gjuan rr'feja n'hitha!:wink:


Pse fut hundėt, kur nuk kupton?

Mėso tė lexosh!

Dallandyshja_718
09-02-12, 21:49
Pse fut hundėt, kur nuk kupton?

Mėso tė lexosh!

Vetem e vulose ate qe thashe!

Po t'a perseris, mos kij frik jo, se NUK GJUAN RR'FEJA N'HITHA JO:wink:

e-uritura
09-02-12, 21:54
Vetem e vulose ate qe thashe!

Po t'a perseris, mos kij frik jo, se NUK GJUAN RR'FEJA N'HITHA JO:wink:


Ti, e dėshmove trurin tėnd tė ndryshkur, a e din pse?

Nuk e kam thėnė unė atė pjesė. Kuptove tani? Apo tė t`a vizatoj???

Dallandyshja_718
09-02-12, 21:59
-Unė cka jam?
-Shqiptare!
-Cfarė religjioni ke?
-Muslimane.
-....
-Pse?
-Kot pyeta.
-Pse hesht?
-Nuk kam c`tė them mė tepėr.
-Si mendon nuk ke c`tė thua mė tepėr? Do tė kishe dicka pėr tė thėnė sikur tė isha e besimit katolik?
-Ndoshta.
-Cka tė prish punė qė jam muslimane?
-Asgjė. Nuk mė duket e arsyeshme tė flas me njė muslimane pėr gjėra tė tilla.
-Kur tė thuash A thuaj edhe B.
-....
-Jam duke pritur.
-Nė rregull. Asnjėherė nė jetė nuk kam kuptuar njerėzit e besimit muslimanė.
-Nuk i ke kuptuar?
-Jo, psh;
*pse kryejnė aksione vetvrasėse?
*pse tė mėdhenjtė vjedhin popullin?
*populli i tyre vdes nga uria, gjersa kėta tė parėt, nuk e dijnė as vet sa pasurinė e kanė?
*pse...
-Prit pak tė lutem, tė tillėt qė kryejnė veprime tė tilla, nuk e bėjnė kėtė gjė nė bazė tė fesė.
-o? Sepse ata betohen se po i bėjnė nder Allahut, gjersa vrasin veten dhe me dhjetėra rreth tyre.
-Kėta janė tė sėmurė mendėrisht, tė cilėt keqinterpretojnė fenė dhe bėjnė gjėra tė tmerrshme nė emėr tė fesė.
-E quajnė veten muslimanė tė devotshėm.
-Mund ta quajnė veten si tė duan.
-Unė kam frikė nga ta. Sincerisht, nuk ėshtė qėllimi im tė flas keq pėr ta, por ata njerėz mė fusin frikėn. Vetėm kur i shoh, tmerrohem.
-Atėherė , problemi qėndron tek ty.
-Jo jo, nuk ka ditė qė nuk dėgjon ndonjė akt krimi tė kryer nga ta, nė tv.
-A po e mbyll gojėn, a tė shava 900 000 nėna?
-Tirqeta!
-Nėntė qind mijė nėna t`i lufsha!I kujt eshte ky postim dhe keto fjale, une asku nuk pashe emer t'autorit perveē tendin...Mesoju te lexosh dhe qetsoj nervat se "motiii eshte i gjate...":wink:

e-uritura
09-02-12, 22:01
I kujt eshte ky postim dhe keto fjale, une asku nuk pashe emer t'autorit perveē tendin...Mesoju te lexosh dhe qetsoj nervat se "motiii eshte i gjate...":wink:


Prit, t`a vizatoj;

Shkrimi nė fjalė, ėshtė njė bisedė nė mes tė dy njerėzve!

Kapish?

Amina
09-02-12, 23:08
CFARE REPTACIONI KANE SHQIPETARET NE DIASPORE??? ---ARSYET---si e kane marre?Ne permiresim e siper :biggrin:

vjeshta
11-02-12, 02:05
Mė i mirė se i atyre nė vendlindje .

Daglasi
11-02-12, 03:03
Mė i mirė se i atyre nė vendlindje .

Taka hysa taka hasa:biggrin: per nga edukata.

LOJETARI
11-02-12, 13:33
Mė i mirė se i atyre nė vendlindje .

goxha moti nuk kemi qenė tė njė mendimi .................

Hajra
11-02-12, 14:55
Mė i mirė se i atyre nė vendlindje .


....valla u ne kisha thane kape njanin e, kape njanin hahahaha....

Antika
11-02-12, 15:01
....valla u ne kisha thane kape njanin e, kape njanin hahahaha....

Valla more Hajre, kqyre rrenjen ,se loza s'ka ka del e keqe, veq do qe nime s'kane pase as rrenjen ...........:p


Malli i njejte po paketimi ndryshe :)

Hajra
11-02-12, 16:29
Valla more Hajre, kqyre rrenjen ,se loza s'ka ka del e keqe, veq do qe nime s'kane pase as rrenjen ...........:p


Malli i njejte po paketimi ndryshe :)

......a bane me u solidatrizu me ty Antika, hahahah...

vjeshta
12-02-12, 01:58
Taka hysa taka hasa:biggrin: per nga edukata.

Edukata eshte diqka tjeter .:biggrin:

vjeshta
12-02-12, 01:59
goxha moti nuk kemi qenė tė njė mendimi .................


Para se me m'thone ,po te thome ; qenke kthy nga kibla .lol

vjeshta
12-02-12, 02:00
....valla u ne kisha thane kape njanin e, kape njanin hahahaha....

Ta vulosi ,se "mshoi tjetrit" jane diaspora .lol

Neferta
12-02-12, 08:50
Nuk ndryshon mentalieti as ketu ase edhe ne hene, ne jemi te njejt si ketu si atje , kemi deshire te behemi ata qe nuk jemi po duhet edhe nja 200 vjet gjersa ta ndertojm nje temel te ''vogel te mirsjelljes dhe kultures.''
Tjeter eshte pershtatja e fallcifikuar ne shtete te tjera, e tjeter qe ne diaspore dergojm shum pak nga shtepija, ate qka e kemi , pra kulturen familjare.

valiii
12-02-12, 09:17
Kur meret parasyshe se diaspores ia mesy(e)ne kryesishte shtresat e uleta te nje populli atehere asnje nacionalitet nuk gezon reputacion te deshiruar ose aq sa e meriton ne diaspore.

LaCoStA
12-02-12, 14:58
I mire, vende-vende me vranesira! :smile:

SAGITARIUS
13-02-12, 11:31
Mire e ke Vali ,ai fakt qendron ,sepse shumica e emigranteve te vjeter kane qene te viseve rurale dhe i kane takuar shtreses se ulet ne KS(sa i perket arsimimit,edukimit,nivelit te vetedijes ne pergjithesi,me te izoluar etj,etj)e siq dihet molla nuk ben dardha :-) pra edhe gjenerata e dyte e emigranteve nuk kane dalluar shume nga te paret,dhe gjate experimentimeve te tyre(pervojes) neper diaspore shume prej tyre kane lene imazh te keq.Megjithate,gjeneratat e mevoneshme kane treguar nje ndryshim(per te mire) ne krahasim me te paret e tyre,fakt ky qe tregon qe edhe ne si popull jemi ne tranzicion e siper.
Padyshim se gjerat jane duke u bere me mire se ne te kaluaren,edhe pse duhet edhe shume per tu bere,por ky proces don kohe,deri sa te humben disa bindje patriarkale ne shoqerine tone.
Do kisha cekur nje te vertete se shume nga te rinjte qe kane lindur ne Zvicerr psh, kane marr shume te mira nga populli vendas,psh respektin per punen,per te tjeret,jane me te qete,me open minded(sesa te paret e tyre),natyrisht ka edhe shembuj te keqinj(jane te paket ne numer).
Duke pare kete ndryshim,edhe populli vendas ,me kohe na ka akceptuar me teper sesa cka ishte rasti ne te kaluaren.Dmth.gjerat jane kah ndryshojne,per te mire,por duhet pakez kohe,derisa te vie rezultati i deshiruar.
P.S. E uritura mos i shiko gjerat aq zi,se njashtu te reflektohen pastaj ne jeten tende dhe mos i beso mediave ,sepse media te lire e neutrale nuk ke ne kete bote.

lovely
13-02-12, 13:29
Kur meret parasyshe se diaspores ia mesy(e)ne kryesishte shtresat e uleta te nje populli atehere asnje nacionalitet nuk gezon reputacion te deshiruar ose aq sa e meriton ne diaspore.Qysh je o Valun kshtu a je mire? :rolleyes:

valiii
13-02-12, 15:14
Qysh je o Valun kshtu a je mire? :rolleyes:

qysh kam me kone o llovushke. 2 M bore... Kanione kanione... Se sheh njeriun para syve, me dashte mi kqyre vitrinat e dyqaneve duhesh me ule koken...

Po ti qysh je moj e gzume... A muj bone far reputacioni tek ata leshkuqa ku po rrine... A muj u emancipove hiē...

emine
13-02-12, 15:20
Kur meret parasyshe se diaspores ia mesy(e)ne kryesishte shtresat e uleta te nje populli atehere asnje nacionalitet nuk gezon reputacion te deshiruar ose aq sa e meriton ne diaspore.

Valii mire ke fole,bile ta kisha qit qet shkrim tek shkrimi vitit:P

valiii
13-02-12, 15:23
Valii mire ke fole,bile ta kisha qit qet shkrim tek shkrimi vitit:P

ja'a... S'jom i shkrimeve t'vitit une se munet me mu rrite menja e mule tonashile me qendise ni leter lamtumilese...

emine
13-02-12, 15:26
ja'a... S'jom i shkrimeve t'vitit une se munet me mu rrite menja e mule tonashile me qendise ni leter lamtumilese...

jo bre sje i asaj kange ti

Hajra
13-02-12, 15:28
Kur meret parasyshe se diaspores ia mesy(e)ne kryesishte shtresat e uleta te nje populli atehere asnje nacionalitet nuk gezon reputacion te deshiruar ose aq sa e meriton ne diaspore.

......Vali kjo qe thua ti nuk i pergjigjet aktualitetit pasi dihe se edhe njerez me fakultet por edhe me tituj shkencor morren rrugen e mergimit gjat represionit serb ne Kosove gjate viteve te nentedhjeta. Ajo qe thua ti i pergjigjet viteve 1960/ 70 ku nje numer i konsiderushem njerzish te cilet vinin kryesisht nga pjeset rurale te vendit , dhe qe nuk ishin te arsimuar sa duhet ia mesyn perendimit.

valiii
13-02-12, 16:13
......Vali kjo qe thua ti nuk i pergjigjet aktualitetit pasi dihe se edhe njerez me fakultet por edhe me tituj shkencor morren rrugen e mergimit gjat represionit serb ne Kosove gjate viteve te nentedhjeta. Ajo qe thua ti i pergjigjet viteve 1960/ 70 ku nje numer i konsiderushem njerzish te cilet vinin kryesisht nga pjeset rurale te vendit , dhe qe nuk ishin te arsimuar sa duhet ia mesyn perendimit.

KRYESISHT thash qe do te thote nje pjese e konsiderueshme... Normal, nuk kontestohet fakti qe kemi edhe genie ne diaspore, porse shtresa e ulet eshte shume me e madhe... Te pershendes!

Hajra
13-02-12, 18:00
KRYESISHT thash qe do te thote nje pjese e konsiderueshme... Normal, nuk kontestohet fakti qe kemi edhe genie ne diaspore, porse shtresa e ulet eshte shume me e madhe... Te pershendes!


.....genie te uritur per dije kuptohet, hahahaha...

gjithashtu te pershendes i nderuar,

Dali!Keq!ch
02-03-12, 01:06
CFARE REPTACIONI KANE SHQIPETARET NE DIASPORE??? ---ARSYET---si e kane marre?
I kishin pas pyt Zvicrant a do ta kishit pranu qe vajza e juaj ta martojn nje Shqiptar te Kosoves 98% pergjigjeja e tyre ishte JO.

Po me ba me i pyt sikur do tkishit mund ti largoni te huajt nga zvicra cili nacionalitet do ishte i pari, pergjigjeja do ishte 100% per Shqiptaret.
Zvicra e arsyeton qe te gjithe te huajt jan integru apo jane ne drejtim te itegrimit me Zvicren, por per shqiptaret thote qe nuk duan te integrohen ne shoqerine zvicrane.
qifti i ktina ne pamje e ka ba berllog:
http://f.blick.ch/img/aktuell/crop1112483/3662754675-chorizontal-w980/Muell-Kosovare-Murtez-Ademaj.jpg

por ka edhe arsy te tjera qe neve nuk po na dojne lajmi nga gazeta se pse gati cdo dite ka lajme te zeza dhe permendet shum shpesh Kosova.
google-polizeinews (http://www.google.ch/#hl=de&output=search&sclient=psy-ab&q=Kosovare+site%3Apolizeinews.ch+OR+site%3A20min.c h+OR+site%3Ablick.ch&pbx=1&oq=Kosovare+site:polizeinews.ch+OR+site%3A20min.ch +OR+site%3Ablick.ch&fp=3e415199f5d54e4e)

Amina
06-03-12, 12:47
Mendoje se gjerat tashme kan ndryshuar. Shume te rinje shqiptar ne diaspore e kan kuptuar se arsimimi dhe shkollimi te dergojn drejt suksesit, keshtu qe shumicen tani i gjen ne univerzitete dhe shkolla te larta.

Virti
06-03-12, 23:48
ishalla behet mire! :cool:

Fshatari
13-03-12, 11:08
Diku ne kufirin e indiferences : as te mire, as te keqinje. E keqja me e madhe qe mund t'i ndodhe nje individi ose nje populli.

Makresh
25-04-12, 13:09
2iBUzfHLJmg

lirik
08-05-12, 18:02
shqiptaret ne profesione dhe ne aftesi arsimi jan mjaft te sukseshem poashtu kan firma -ne futbolol jan te dalluar ne art ne pikture edhe ne shkence -ne medicine ka shum mjek ka poashtu avokat dhe kshilltar te tatimit njerz me profile te larta edhe ingjinjer akademie tituj me te larte ne bote dhe esht vetem inati gazetaresk rracist qe i perqeshe shqiptaret komania gezetareske e niveleve pansllave te prosllavizmit te titpit dick marty dhe propaganda faqezezė e dick martizmit gazetaruce -
shqiptaret jan me prirje intelegjent dhe mjaft te talentuar kan disa veti qe kohet e fundit jan bere egoist ehst harruar bujaria e te pareve pak -por ne fakt pjesa e shendoshe jan mjaf te sukseshem -ka mjaft shqiptar q ekan firma te vetat ne europe dhe ne ndertimtari ne projekte ua ftofin te huajve ka poshtu mjaft talent edhe ne kenge edhe ne kinematografi edhe ku do po dalin ne siperfaqe por inatet rraciste dhe fashiste e prosllaviste po bejne kerdi me propganden e ndyre ndaj nji populli te pafajshem qe e barti barren kryesore ehengri shpaten otomane ne krye ne europe deri sa europianet flenin me zonja ne gji e nuk i dlinin turkut para as sllavit -e hengren shqiptaret per europne te gjitha pasojat -edhe sot shqiptari ehst muri me i sigurt kunder te gjitha navzioneve ne europe -ka me i vra zoti te gjith ata q eja kan hengr hakun .e po ja hane por zoti esht ne qiell i sheh te gjitha e s aper europen po te mos ishte amerika -kjo do te ishte ruse turke arabe kineze mongole qe moti do te ishte harruar