PDA

View Full Version : Hendboll


Zero Cool
16-02-12, 14:42
Kosova e deklasoi Bullgarinė 35:16

http://knninfo.com/repository/images/15_02_12_82445_kosova.jpg


15.02.2012 12:56
Pėrfaqėsuesja e Kosovės U-20 e nisi me fitore turneun ndėrkombėtar tėhendbollit “Pavarėsia 2012″, pasi e deklasoi Pėrfaqėsuesen e tė rinjvetė Bullgarisė me rezultat tė thellė 35:16.

Hendbollistėt kosovar treguan superioritetin nė kėtė duel edhe nė pjesėne parė tė cilėn e pėmbyllėn me 14:8 por ky ishte vetėm fillimi ishkatėrrimit total tė bullgarėve nė pjesėn e dytė e cila ishtefantastike nga lojtarėt kosovar tė cilėt me njė lojė tė pjekur dhe shumėtė menqur tregoi se ka njė gjeneratė shumė tė mirė dhe puna qė po bėhetme kėta djelmosha ėshtė pėr notėn 10.

Mė efikasėt te Kosova ishin Florim Hoxha me 10 gola dhe Enis Kabashi me 8.

Pėr bullgarėt mė tė dalluarit ishin Zhivko Georgijev dhe Stoil Radoychev me nga 4 gola.
Turneu vazhdon (sot) e mėrkure me duelin Bullgari-Maqedoni, qėzhvillohet nga ora 18:00 nė Bardhosh sepse palestra e sporteve nėkryeqytet ėshtė teper e ftohėt kurse turneu pėrfundon tė enjtėn kurKosova do tė takohet me Maqedoninė, takim qė fillon nga ora 19:15.