PDA

View Full Version : A (duhet) ti besohet mikut symbyllazi ?! Kosova dhe Bota


murrizi
19-02-12, 12:57
-Kemi hapur tema nga mė tė ndryshmet kėtu. prej nga ato "Pavarsia nė pyetje", Sovraniteti nė Pyetje, Ku ėshtė vija e kuqe zoti Kryeminister....kjo e ajo nė pyetje e ēfarjo tjetėr........
Qė tė gjitha kėto tema jam i bindur qė kishin njė dhe tė vetmin qėllim, frigėn nga kthimi prapa nga ajo qė pretendonim qė kishim fituar.
Aksionet e fundit tė strukturave ilegale serbe nė veri tė vendit na i hapen syt pak a shumė pėr tė parė qė nuk ishte gjithēka ari ashtu siq shkėlqente, pra neve nė fakt kishim fituar shumė mė pak ngase mendonim.
Presionet e fundit tė miqėve tanė gjithandej qė tė pranojm nė rendė tė par dialogun teknik, e mė vonė (siq pritej nga analistet) atė politik, u treguan se neve ende varemi nė mas tė madhe nga dėshira dhe vullneti i fuqive tė huaja.
Pak ditė mė parė Lutfi Haziri i Ldk-s pati kėrkuar rishqyrtim tė territoreve me serbin, e mė vonė kėsaj ju bashkangjit edhe Akademik Qosja.


Sa guxon Kosova tė lėshoj pe ?
A guxojm, tu besojm miqėve tanė symbyllazi ?!

P.s.
Vizita e zyrtarėve tė lartė tė SHBA-ve nė Kosovė, ēka po zihet ?

Gjembat e Murrizit:
Aftėsia dhe mundėsia janė dy llafe !?