PDA

View Full Version : Njė vit pa Ty Bond.


Murgesha
27-02-12, 18:51
http://img140.imageshack.us/img140/6029/bondky.jpg
(http://imageshack.us/photo/my-images/140/bondky.jpg/)

Pėrkujtim.Me rastin e pėrvjetorit tė vdekjes sė adminit tonė tė madh
Bondi - Naser Lajqi
Ne anėtarėt e Dardanisė me nderim e mirėnjohje pėrkujtojmė, punėn dhe veprėn e tij tė gjatė e tė palodhshme si dhe kontributin e tij tė ēmuar pėr mbarėvajtjen e faqes Dardane.


Nė emėr tė gjithė anėtarėve

Stafi i www.dardania.de (http://www.dardania.de/)

LOJETARI
27-02-12, 19:02
E pėrkujtojmė me mallė duke ndarė dhimbjen me familjen Lajqi dhe tė gjithė miqėt e Naserit .

Gjithėmonė do tė mbetesh nė mesin tonė .

DEA
27-02-12, 19:14
Edhe pse gjithmon ishe prapa Kuintave, te gjith ndjenim pranin tende, poashtu si sot nje vite me vone e ndjejme ende mungesen tende. Pusho i qet!

MemphiSx
27-02-12, 20:13
Po Na mungojne kshillat dhe kritikat Tuaja..!!!

halla e madhe
27-02-12, 20:29
Sa here hapi Forumin Dardan me kujton fjalet dhe postimet tua qe me percjellin deri sa te shtypi tastieren ne kete ODE :(

Mbetesh i paharruar !

Zero Cool
27-02-12, 20:31
E pėrkujtoj me mallė Bondin. Iu bėftė dritė.

lovely
27-02-12, 21:42
I dashur Bond,

Po tė pėrkujtoj, edhe sot!

Unė nuk e di a e krijove ti Dardaninė, por forumi dardania.de lidhet direkt me prijėsin Bond.

Mungesa jote po ndihet, nė tė gjitha mėnyrat!

Ti je kėtu.


Me mall

lovely

Naki
27-02-12, 23:20
Bondi Dardanas

Gjurmėt mbesin tė pashlyera
Nė celula gjejnė strehim
Mallėngjim e zjarrė
Mbesin nė kujtimė

Janė veprat ēė flasin
Tė mbėshtjelluar nė celulit
Dje dhe sot
marrin frymėzim!Gjithėmonė do tė mbetesh nė mesin tonė .

natyra
28-02-12, 03:03
Ngushllime Familjes!..ne Pervjetorin e te ndjerit,tashme-z.Lajqi-Bond!

Ngushllime Dardani/Stafi/si dhe gjithe ju antar/e te nderuar qe ndjeni kete boshllek ndaj Tij z.Bond!..
Si-Administrator i faqes Dardania.de

Ndihem e previligjuar..e kur vendi im,ka t'mburret me kesi burrash...si dhe ku do neper vende dhe troje shqiptare...!

Edhe pse ne Virtualitet..cili dita me dite,po behet dhe me i njohur,dhe me antar per qdonjerin qe shkruan qofte dhe te vetme, ni fjale!.

Prandaj Emri YT si i njohur Bond!..ketu ne Dardani..mbet i shenjt,dhe i paharruar per gjithe ne...!

Lavduar qoft mundi YT Kryeveper...per gjitha vitet qe ia kushtove ketij Forumi te qindra antarve, nga gjitha trojet shqiptare...Dhe Ti Bond-i dashur per te gjithe...ēdohere do mbetesh i perkujtuar ketu ne dardani, dhe ku do ne realitet!!!

R.I.P

me-Nderime

nga-bije e fisit tend!

Natyra.

~AnnA~
28-02-12, 12:58
Virtytet, sinqeriteti dhe bujaria yte, n'a bejne te krenohemi me ty !
Mikpritja dhe bujaria jote shembullore do te mbeten pergjithemone ne kujtimet tona...ishe mjeshter i madh i thurjes se fjaleve qe mbanin gjalle kete komunitet...
Perjtesisht i paharruar do te mbetesh...

~AnnA~

jadore
28-02-12, 14:16
eshte bizare por me se e vertet, thenja e Panta_rhei .."aktin e vdekjes e realizon kufoma ,trupi pa jete .. rituali i mortit" ..prandaj une nuk do te perkujtoj .. ne vetedijen time sa here kyqem ketu e mendoj qe Ju jeni diku prapa skene dhe ne qetesi na shikoni ..

dAdA_DriTe
28-02-12, 15:13
Bond do mbetesh gjithe ketu,
prapa ateher e tash je perball
do jesh gjithe me neve

Domira
28-02-12, 19:59
Prania yte po ndihet kudo Bond. Ti formėsove njė frymė te lartė morale dhe shoqėrore pėr ne nė forum sepse i tillė ishe vetė.

Mbetesh i paharuar dhe gjithnjė nė mesin tonė.

Dali!Keq!ch
28-02-12, 20:56
Edhe pse nuk me ka raste te njihemi personalisht pos disa shkresave miqesore qe i kishim ne PV dali i keq pas nje pushimi te gjat nga FD eshte ri-kthy enkas per Ju.

Un e ndjej dhimbjen dhe mungesen tende se bashku me gjithe Miqt e tu.
Me shume Respekte nga dali i keq.

Jana
28-02-12, 21:45
..sa shpejt po ik koha ..por njerzit e mir nuk harrohen ..

Dali!Keq!ch
29-02-12, 02:38
Njeriu me pak fjal, e me vepra te mira nuk vdes kurr.

Antika
29-02-12, 06:45
Ngushellime famiiljes dhe miqeve !

lazdrani
29-02-12, 09:43
Ngushllime te gjithe ju qe e duat dhe perkujtoni te madhin Bondi!

R.I.P

Mireupafshim ne anen tjeter Miku im.

murrizi
01-03-12, 16:23
Mė kujtohet si sot "bondi" ndjes past.
Sa her u pėrlava me tė,sa her e idhnova unė atė, por edhe ai mue a !
Unė askohe sapo kisha ardhur i ri nė forum, dhe hygjym e me shajt Ibrahim Rugoven.
Se bėja ndoshta edhe aq pėr "fakte" sa e bėja sepse e bėnin tė gjithė, si dhe sado e mbronin tė mdhenjėt (shefat e forumit) Rugoven unė u desheshe tė isha nė anen e kundert patjeter, shpirt rrebeli bre...hahahaha

Tė nderuar Miqė, dhe tė dashurit e Naserit, unė e nisa muhabetin tim pėr Bondin nė kėtė form qėllimisht, jo pse mė ka pushuar dhimbja pėr tė por pikėrisht pėr faktin qė unė dua ta mbaj nė kujtes ORIGJINALIN qė njoha.

Bile kur them origjinalin, kam paksa ndjenja tė pėrziera kėtu.
Mirpor tė qeshem mė vie pėr disa momente, sa mė vijn edhe aso kujtimesh sa tė mos e ndiej vehten pėr dhjetė minuta tė tėrė se ku gjindem. Mua shoqėrimi virtual me Bondin mi ngjante atyre ēiftėve tė reja qė martohen pėr her tė parė, ata edhepse duhen mes veti gjithesicili mundohet tė siguroj njė post sa mė tė favorshėm nė jeten e tjetrit, mirpor kjo ndodhė vetem nė tre vitet e para derisa tė jenė njoftuar mirė e mirė sepse mė pas ata do tė bien deri nė atė mas n'ujdi, saqė mjaftojn njė fjalė kyqe tė shqiptohet dhe ata janė marrė vesh pėr njė Liber mė vėllim 300 faqesh.

Edhe mua mė kishte folur pėr sėmundjen e tijė, e edhe unė isha nė mesin e atyre qė do ti mirrte me veti pėr ēdo rast nevoje, dhe thėnė tė drejtėn ishte njė ndjenjė e mirė tė ofroje dikush njė miqėsi tė tillė, njė besim tė tillė.

E kam tė inqizuar nė CHIP dhe e dėgjoj shpesh nė makin kėngėn e tijė, tė mė ndjen ai, dhe ju nėse ndonjėhjer nuk i qėndroj besnik "Shpirt Murrizit".

vjeshta
02-03-12, 02:02
Njeriu vdes vetem atehere kur nuk kujtohet nga te gjallet .


Gjithemon i kujtuar do te mbeteni !

GURI SYLAJ
04-03-12, 16:52
Ti,miku im i mire, edhe vdekjen e more si pretekst per te " IKE " nga Dardania -por jo !
Nga ketu nuk largohesh dot ...!

HonestY.
19-03-12, 22:15
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/426695_2958969579029_1405216066_32666998_134570117 8_n.jpgNgushellimet e mia me te sinqerta Familjes LAJQI
Te jeni krenar qe lindet, rritet dhe edukuat nje djale aq fisnik, atdhetar si NASERI.

I perjetshem kujtimi per Ty Miku im.
Honesty

florian
09-04-12, 18:28
Kur Naser Lajqi krijoj kete faqe shum nga ne bridhnin si te humbur ne kerkim te shtepis .
Ai i mblodhi te gjith dhe ju dha nje shtepi .
Prap dhe sot ai mbledh njerez te humbur dhe ju jep shtepi .
MUND TA THEM ME NDERGJEGJE TE MADHE QE AI KA QEN NJE NGA GAZETARET E PAR TE REPUBLIKES SE KOSOVES .
Dhe ne te gjith e falenderojm per kete .
I perjetshem kujtimi jot .

Reana
03-05-12, 09:11
Ngushellimet e mia te sinqerta familjareve, miqeve dhe akrabave te z.Bond!

Psikologu
29-10-12, 21:29
Ka kaluarė kohė nga ndarja fizke e mikut z.Naser (Bond) , mirpo koha ka kaluarė pa praninė e tij fizike ,sepse gjatė kohės, ne n“a percjellė cdo herė puna e tij, thėnja, pjekuria dhe Atdhedashuria.
I nderuari Bond dinte qė tė gjindej aty ku kėrkohej dhe aty ku ishte fjala e vertetė, fjala pėr tė miren e kombit dhe shoqerisė.
Puna e tij , mbetet cdo here e lavderuarė dhe e cmuarė, mirpo, do tė ishte mirė qė shkrimet e tij tė pėrmblidhen dhe tė botohen si njė veper e cila do tė ruhet e tė lexohet nga brezat qė vijnė.
Me nderime, kujtoj cdo herė vepren dhe punen e tij.

I qoftė i lehtė dheu dhe pushoftė nė paqe.

Tomori
07-12-12, 14:52
Tani mesova per vdekjen e Bondit,,I Paste shpirti rahmet ishalla Zoti e shperblefte me ahiret Xhenet.

Murgesha
01-03-13, 01:03
Dy vite pa Ty.

Gjithmon do te jesh i perkujtuar.

natyra
01-03-13, 04:37
Per Familjen/farefisin dhe shoqerin do mbetesh ne kujtes shembull i mire..Sidomos dhe nga ketu ne Dardani

Dhe vitet kaloin por kujtimet/dhembjet mbesin te pa shlyera tek ata/o qe te kan dashur... Vella Naser Lajqi(Bond):frown:

Te nderuar Miqe te Naserit ketu ne Dardani mund te ndiqni Linkun duke klikuar ne foton ku Naseri eshte ne foto me 2 femijet e vllaut te tij ne Oslo
nese video nuk ka dal?

BS2fRDRIp_A

http://vidgrids.com/nje-perkujtim

Natyra.

halla e madhe
01-03-13, 16:56
Fjala yte ne kete Ode te madhe do te na mungoj gjithemone! :(

Honesty^uk.
06-03-13, 12:41
Zgjimi i kujtimeve per kohen e kaluar dhe bredhja neper to,
me sjell nder mend dite netet e kendshme, dite netet e gezuara, ... por edhe dite netet e endrrave te mbetur pezull dhe te parealizuara.
Kujtimet dhe endrrat per nje moment mbushin hapesiren e zbrazet, mungesen e pranise tende......dhe ato perfytyrime imagjinare nuk zhduken me zgjimin e pare,
si vesa e mengjeseve pranverore, sapo te kthehem nė realitetin e ēastit,
por perseri edhe pse vetem; vazhdoj te jem me TY,
me kujtimet dhe mallin....
me veshtrimin e pikelluar drejtuar kah tabloja me portretin TEND.

Shkrova keta rreshta per te perkujtuar me pietetin me te larte deri nė amshim;
per ta nderuar jeten dhe vepren tende;
per ta respektuar shpirtin tend te ndritur... por edhe per ta vrare heshtjen dhe vetmin qe e ka pushtuar qe sa kohe kete konak qe TI e ngrite,rrite dhe e mbajte


I PERJETSHEM KUJTIMI PER TY
MIKU IM

Honesty

lovely
07-03-13, 21:18
Dikur urreja fjaline "Jeta vazhdon.."

Ironia eshte se kjo thenie eshte shume e vertete.

Dy vite paskan kaluar. Kujtimet i kam ende shume te fresketa..

"Pa lamtumire u largove" degjoj edhe sot, sikur atehere kur e degjonim bashke.


Shume te gjalle, dhe te buzeqeshur

te kujton

lovely

Psikologu
02-06-13, 12:50
Nė perkujtim tė tė nderuarit Naser, me duhet patjeter tė shkruaj se me tė vertet Dardania dhe familja e ndjen shumė mungesen e tij.
Tė shkruhet shumė, ndoshta nuk do tė ishte e tepert, edhepse meritat e tij janė tė mėdha persa i perket punes drejt identitetit dhe shoqeris shqiptare,personalitetit shqiptar, figurave shqiptare dhe pėrplasjes se shoqeris shqiptare ndaj furtunave anti-shqiptare.
Familja duhet tė ndjehet krenare qė e kishin njė djalė tė tillė, njė rugovas tė tillė, dhe me ketė rast i shprehi edhe njehre ngushllime familjes dhe tė gjithė atyre qė e kan njohurė.

Qoftė i pėrjetshem kujtimi pėr ty Naser (Bond)

natyra
30-06-13, 08:37
Njerzit sikur ti nuk Vdesin KURR I madh ishe dhe do mbetesh...Vella Rugovas Naser/Bond:frown:

Te perkujton/Natyra Rugovase antare e Dardanis!