PDA

View Full Version : Dhoma e bebit...


Jana
15-03-12, 18:34
Pėrpara se tė lindė bebi, ėshtė shumė e rėndėsishme, tė zgjidhni disa probleme nė fillim- pas lindjes sė tij, koha juaj do ti dedikohet totalisht bebes tuaj.
Tė blerit rroba, produkte bebesh dhe sigurisht organizimi I dhomės sė bebit tuaj.
Mė poshtė janė disa kėshilla tė nėvojshme;
Dollapi I rrobave
Bebi juaj do tė ketė nevojė pėr dollapin e vet tė rrobave, pasi pėrderisa bebet rriten shumė shpejt, ėshtė e sigurtė qė bebi juaj do tė ketė nėvojė pėr shumė rroba.
Vendosini rrobat qė nuk I bėjnė mė nė njė sirtar tė vecantė, ndoshta do t’ju duhen pėrsėri nėse dėshironi tė keni njė bebe tjetėr mė vonė.
Ose nė dėshironi ti dhuroni, tė paktėn do tė dini se ku I keni vendosur.
Rafti I librave
Eshtė shumė e nevojshme tė tė pasurit njė raft librash diku nė dhomėn e bebit. Mund tė vendosni aty libra, lodra, produkte bebesh, pampers, pecetat e bebit, pudrėn- e cdo gjė tjetėr qė mund t’ju nevojitet.
Kosha
Shumė prindėr mendojnė se janė shumė tė nevojshme. Ato janė pajisje ruajtėse tė mrekullueshme. Ato mbajnė cdo gjė, nga lodrat deri tek kėpucėt.
Me pak durim dhe kohė, arredimi I dhomės sė bebit mund tė jetė dicka shume e kėndshme, pėrpra lindjes sė tij/saj.
Mė poshtė kemi menduar t’ju sygjerojme disa model tė ndryshme arredimi dhome.


http://im.gg/images/dhomebebi2.jpg


http://im.gg/images/dhomebebi3.jpg

LuLjaa
16-03-12, 01:11
Oooj Jana a vet don me lan bebin aaa
a nashta vec ke kallxu cka i duhet ni bebes hahaa :)

Makresh
16-03-12, 01:15
A po dikan me lexu libra bebat a ?

LuLjaa
16-03-12, 01:20
A po dikan me lexu libra bebat a ?

Ja lexon babi ose mami naj liber te prrallav me shti n'gjume haha

Jana
16-03-12, 01:21
Oooj Jana a vet don me lan bebin aaa
a nashta vec ke kallxu cka i duhet ni bebes hahaa :)


...veq ne fillim pak se vet du mi lan s'du mi msu keq hahahahah...

....paj mue em ka pelqy edhe diqka qishtu kam ba edhe vet ...e thash nashta edhe dikuj i pelqen ...

Jana
16-03-12, 01:23
A po dikan me lexu libra bebat a ?


...po beba jeme po se bohet si Nona e vet hahahahahaha....

..une ka dit qe kam fillu mi lexu libra bebushit tim o Makresh ...

..e kete melodi e don shum ...si t'ja lshoj livret ,,,

LcqHxnGfV7c

Makresh
16-03-12, 01:27
Ja lexon babi ose mami naj liber te prrallav me shti n'gjume haha

:tongue:


hZiJ3myoSmk&feature=related

Makresh
16-03-12, 01:28
...po beba jeme po se bohet si Nona e vet hahahahahaha....

..une ka dit qe kam fillu mi lexu libra bebushit tim o Makresh ...

..e kete melodi e don shum ...si t'ja lshoj livret ,,,

LcqHxnGfV7c

:smile: U beft edhe me e mir se nena e vet, Zoti ta ruajt Jana.

Jana
16-03-12, 01:31
:smile: U beft edhe me e mir se nena e vet, Zoti ta ruajt Jana.


.....shum Faleminderit ...ishalla kush i ka ja run Zoti e kush si ka ja Dhuron Zoti ...

Hajra
16-03-12, 21:35
.....ku ke pa ti dhome te bebave pa djep, hahaha...

http://storage3d.com/storage/2005.12/resized/641907f5155938bd914ba45541817ef4_256x256.jpg

tipi engjellor
16-03-12, 21:37
jana tash edhe ki me na thene kush po ma perkun djepin hahahahah dhomen po djepin po ....