PDA

View Full Version : Reprezentacioni i Kosoves , a e dobson Kombetaren Shqiptare ?


King Street
23-05-12, 20:49
Pranimi i Repreztacionit tė Kosoves nga FIFA pėr tė Zhvilluar ndeshje miqesore me Kombetaret tjera perpos qe ėshtė nje lajme i mire per ne njekosisht ka filluar shum llogari tjera nga analistet, Largimi i Disa lojtarve te Kombetares Shqiptare dobson Ekipin Kombetar te Shqiperis , por Repreztacioni Kosovare nuk mund te parashikohet pa lojtaret kyq si ( Cana , Dallku , Berisha etj )e kur dihet se keta lojtar jan shtylla e kombetares at'her si e shini ju Kombetaren Shqiptare dhe Repreztacionin Kosovare , me te fort apo keto mungesa nuk do te ndikojn edhe aq ..!

LOJETARI
23-05-12, 21:07
Pranimi i Repreztacionit tė Kosoves nga FIFA pėr tė Zhvilluar ndeshje miqesore me Kombetaret tjera perpos qe ėshtė nje lajme i mire per ne njekosisht ka filluar shum llogari tjera nga analistet, Largimi i Disa lojtarve te Kombetares Shqiptare dobson Ekipin Kombetar te Shqiperis , por Repreztacioni Kosovare nuk mund te parashikohet pa lojtaret kyq si ( Cana , Dallku , Berisha etj )e kur dihet se keta lojtar jan shtylla e kombetares at'her si e shini ju Kombetaren Shqiptare dhe Repreztacionin Kosovare , me te fort apo keto mungesa nuk do te ndikojn edhe aq ..!

Reprezentacioni i kombėrares sė Shqipėrisė nuk mundė as tė dobėsohet as te perforcohet me lojtarė tė Kosovės .Atyre ju mungon njė trener qė i detyron me i mbrojtė ngjyrat e komėtares .Absolutisht nuk kanė diciplinė .Thjeshtė haber s kane me lujtė . Unė me e kipin tim ti ēmontoj kur tė dush .
Kosova nuk duhet ta merr si shembull Shqipėrinė ,por Prishtinėn e viteve tė tetėdhjeta.
.

Virti
25-05-12, 14:21
I dobeson apo jo, do te duhej qe,sa per fillim, te gjithe lojtaret me te mire shqiptare te veshin fanelen e Kosoves.
Momenti e kerkon kete!

Besi:)
30-05-12, 00:14
Pranimi i Repreztacionit tė Kosoves nga FIFA pėr tė Zhvilluar ndeshje miqesore me Kombetaret tjera perpos qe ėshtė nje lajme i mire per ne njekosisht ka filluar shum llogari tjera nga analistet, Largimi i Disa lojtarve te Kombetares Shqiptare dobson Ekipin Kombetar te Shqiperis , por Repreztacioni Kosovare nuk mund te parashikohet pa lojtaret kyq si ( Cana , Dallku , Berisha etj )e kur dihet se keta lojtar jan shtylla e kombetares at'her si e shini ju Kombetaren Shqiptare dhe Repreztacionin Kosovare , me te fort apo keto mungesa nuk do te ndikojn edhe aq ..!

se besoj se e dobeson sepse per derisa kan drejt me lujt Kosova vetem loj miqesore nuk kthehen ket lojtar qe ke permend, kurse kur vjen koha Kosova me lujt per shtet ateher vetem pensionohet kta lojtar..!
Mos te ngrehum koken lart me CANA , BERISHA etj se nuk kan tregu diqka perjashtim Berishes qe e ka HatTrikun mat shpejt per momentin..
Kemi lojtarin Kuci qe ka lujt i pari kampionate boterore, kemi Shaqirin me Kompani qe then rekorde, kemi Lalen, Taren e shume tjer qe marre ėshtė me permend Canen apo Berishen ... Falemnderit Shqiperi qe na jep perkrahje neve Kosovarve gjitha sferat si fudboll, muzik e shume lemi tjera , kurse ne Kosovaret krejt i kemi lan anash Kosoven lindore apo edhe ata ne maqedoni e mal te zi ....!