PDA

View Full Version : Superheroi i ri quhet SHQIPONJA, 'ua kalon Batmenit e Spidermanit


murrizi
06-06-12, 14:59
http://koha.net/repository/images/06_06_12_3391_f1_06-shqiponja1338983505.jpg

Prishtinė, 6 qershor – Artisti librave stripe Gana Sunduri kohėt e fundit nė Qendrėn e Informacionit dhe Kulturės tė Bashkimit Evropian (EUICC) nė Prishtinė, prezantoi krijimin e tij tė ri - heroin e librave tė stripit me origjinė nga Shqipėria.

Superheroi i ri shqiptar quhet Shqiponja ndėrsa misioni i tij ėshtė tė mbroj popullin e vetė nga e keqja nė ēdo formė.

Siē raporton portali kroat, Index, Sunduri frymėzimin e ka kėrkuar nė stripat amerikan. Bėhet fjalė pėr superheroin e parė shqiptar, por duke gjykuar nga popullariteti i tij i tanishėm, sigurisht se nuk do tė jetė edhe i fundit.http://koha.net/?page=1,6,102293 (http://koha.net/?page=1,6,102293)

Makresh
06-06-12, 16:51
ShqipOnja qenka mashkull ?


PS: Kena me gazue !

Guri i madh
10-06-12, 01:06
http://koha.net/repository/images/06_06_12_3391_f1_06-shqiponja1338983505.jpg

Prishtinė, 6 qershor – Artisti librave stripe Gana Sunduri kohėt e fundit nė Qendrėn e Informacionit dhe Kulturės tė Bashkimit Evropian (EUICC) nė Prishtinė, prezantoi krijimin e tij tė ri - heroin e librave tė stripit me origjinė nga Shqipėria.

Superheroi i ri shqiptar quhet Shqiponja ndėrsa misioni i tij ėshtė tė mbroj popullin e vetė nga e keqja nė ēdo formė.

Siē raporton portali kroat, Index, Sunduri frymėzimin e ka kėrkuar nė stripat amerikan. Bėhet fjalė pėr superheroin e parė shqiptar, por duke gjykuar nga popullariteti i tij i tanishėm, sigurisht se nuk do tė jetė edhe i fundit.http://koha.net/?page=1,6,102293 (http://koha.net/?page=1,6,102293)


o Murriz Efenidi kti makreshit vizatoja naj sulltan hamit ose naj vezir po du me than certani fillma per preshevarin per me qen ky i knaqur

Makresh
11-06-12, 13:10
o Murriz Efenidi kti makreshit vizatoja naj sulltan hamit ose naj vezir po du me than certani fillma per preshevarin per me qen ky i knaqur


Makreshi so guralec, mu "knaqėn" me crtani filma.