PDA

View Full Version : Euro 2012


Murgesha
11-06-12, 21:54
More a jeni ka e shikoni kush kėtė kampionat apo si i keni hallet?

Unė pėrvete u kėnaqa tuj i shiku.

Sa tė kryhet rundi i parė vij dhe jap njė tips kush do e fitoj kėtė vit :biggrin:

lovely
11-06-12, 21:55
Qa o ky sen?:biggrin:

Murgesha
11-06-12, 21:57
Futboll moj :smile:

lovely
11-06-12, 21:59
Futboll moj :smile:


Haj kuku, une i kom perzan mashkat, me ik pej futbollit:rolleyes:

e_martumja
11-06-12, 22:04
e deshte a nuk deshte nuk po te pyesin patjeter me qen ne rrjet hahaahha

Murgesha
11-06-12, 22:21
Haj kuku, une i kom perzan mashkat, me ik pej futbollit:rolleyes:

Ncncccncnnc se kom ditė qė je kaq feministe, oj loqkė ėshtė kėnaqėsi me pa futboll :biggrin:

Ndėrsa ti e Martumja e di qė ki qef prej vetit me kqyrė futbollin e jo pse je e detyruar. :wink:

e_martumja
11-06-12, 22:25
Ncncccncnnc se kom ditė qė je kaq feministe, oj loqkė ėshtė kėnaqėsi me pa futboll :biggrin:

Ndėrsa ti e Martumja e di qė ki qef prej vetit me kqyrė futbollin e jo pse je e detyruar. :wink:

Jam msu m'ka hi ne gjak ahahhah

4 ekipet e mija favorite Spanja, Gjermania, Hollanda dhe Kroacia shpresoj qe keto shkojn deri ne fund dhe njeri prej tyre fiton.

Kurse Franca, Italija dhe Portugalija z'bajn hiq me fitu se na shurrdhojn ahaha


ps: Danimarka me fat ahaha

Murgesha
11-06-12, 22:35
Jam msu m'ka hi ne gjak ahahhah

4 ekipet e mija favorite Spanja, Gjermania, Hollanda dhe Kroacia shpresoj qe keto shkojn deri ne fund dhe njeri prej tyre fiton.

Kurse Franca, Italija dhe Portugalija z'bajn hiq me fitu se na shurrdhojn ahaha


ps: Danimarka me fat ahaha

Unė gjithmonė jam me tė dobėtit, do tė doja tė shkonin nė finale Ukraina, Portugalia, Spanja nuk e meriton se ende sna ka pranu pavarėsinė :biggrin:

premium
11-06-12, 22:45
Allahile po pėrcjell footballin qysh po vrapojn mbas njė topi 22 lojtar ,,, gjith ajo Evropė ka formu ekipėn , ndėrsa nuk janė nė gjendje me gjujt secili lojtarit nga njė top mos tė vrapojnė si budalla mbas njė topi :D

Bajlozi i Zi
11-06-12, 23:36
epo kur t'bohen edhe grate si tifoze t'futbollit... ma mir moshkllat t'ja japin
vetit BAM!

Kjo ėshtė njesoj si te ishte sport hekurosja, apo larja e eneve, apo larja e teshave... e burrat me u ule para
televizorit me birra perpara e t'i shikonin grate duke u shty ndermjet tyre... psh,
ne sportin e larjes se brekeve (te futbollistėve). "...dhe ekipi gjerman... auuuuu... referi jep nje penallti sepse
sulmuesja zarife gjyla e ka prekė sapunin me kembe qellimisht..." :biggrin:

p.s.

Sa pashe une, ne rrethin a pare te grupeve, franca as anglia nuk kishin kaqik, spanja dhe italia (befasisht) te dyja mjaft te forta, kroacia dhe rusia ne forme te frikshme, portugalia e ka kputė futboll gjermanin (po gjermani gjith fiton, edhepse kur e sheh tu lujt duken si kovaqi qe ngan mbas topit)...

Holanda!!! Arsyeja pse njerzit e dojn futbollin, po kaniher me shkon mendja se nuk ėshtė bash rastesi qe pikerisht Holanda e ka te miratuar ligjin pėr eutanazine (e drejta me e mposhtė vetveten). Gjithsesi shpresoj se Holanda me te fortet luan fort.

Besi:)
12-06-12, 11:38
Jam msu m'ka hi ne gjak ahahhah

4 ekipet e mija favorite Spanja, Gjermania, Hollanda dhe Kroacia shpresoj qe keto shkojn deri ne fund dhe njeri prej tyre fiton.

Kurse Franca, Italija dhe Portugalija z'bajn hiq me fitu se na shurrdhojn ahaha


ps: Danimarka me fat ahaha
Mori shoqe Juve ju raft pika ,iiiieeeeooo
Veq per juve ka met Politiiiika oooooooo hahahahhah

Fraanca ose Kroacia e prekun finalen,
Danimarka zban me fitu se na shurdhojne tani kta neve,
Ibra lojtari ma i mir i Kampionatit (deshira krejt jan):tongue::tongue:

Arbenito
12-06-12, 13:35
Eh, mbasi qe Suedia nuk osht kerkah sivjet , une jam per Danimarken!!!
Veq shpresoj se Spanja nuk e fiton e per te tjeret kush te dojn le ta fitojne , pak pune.

Sa per Suedine , me nje Lule nuk qel pranvera... Nje Zlatan e kane , e ai vet nuk mundet me i bo krejta!!!!!!!

tipi engjellor
12-06-12, 14:07
aaaa deshira e madhe po mundesia shume e vogel per ti shikuar......kur smundesh kur ske kohe keshtu edhe shkon.....

instruktori
13-06-12, 16:39
Deuchland

Kroatien

Spanien

Bajlozi i Zi
13-06-12, 19:11
pshtoj ronaldo sonte pa u djeg ne turren e druve :biggrin:

Nėse fiton Holanda sonte, te kater ekipet ketij grupi ne rrethin final shkojne me nga 3 pike.
Edhepse jam pėr Holanden, njė fitore e Gjermanise sonte ėshtė e domosdoshme pėr shpetimin e shendetit mendor te tifozeve te ketyre kater ekipeve.

emine
13-06-12, 20:25
Jo nuk pe njeki,se po me njekin mu ata,bertim naper qytet,per cdo levizje qe bejne futbolleret,poashtu te kallin fensat ne FB,e dha e shyti prite prite,,,,

hajte ishalla i hupe rasati

Alima
13-06-12, 20:45
...

Kur jemi te sporti,fudbolli eshte sport!Sipas te gjitha parashikimeve eshte Afrika e vetmja qe do fitoi ne kete gare kampionati Europian.Lojtaret e ngjyrosur me ngjyre te mbyllur,jo dresset ,por lekuren...lene pershtypje se jane te pamposhtur,pastai Shakira dhe kenga waka-waka bene nje stimulim te hatashem ne shtyerjen te-para te atij topi fudbollistik.
Pa dyshim Afrika!


Kaq per sportin dhe fudbollin,jo per tjeter por te deshmohem se edhe ne kete drejtim kame njohuri dhe mirrem me tifozim pasiv,ngase nuk mund ngaj mbas topi per plote 45 minuta ,dhe edhe njehere 45...mos e befte Zoti me pas nevoj me i shtu edhe nga 15 ,te del shpirti krejt,ēdo aftesi per penalti ne fund bie!

Lexohemi pas fitimit te Afrikes me lojtaret e saj me ngjyre te mbyllur prej lekure!

Deri atehere ēdo te mire!
Alima!


.

tipi engjellor
13-06-12, 20:50
pshtoj ronaldo sonte pa u djeg ne turren e druve :biggrin:

Nėse fiton Holanda sonte, te kater ekipet ketij grupi ne rrethin final shkojne me nga 3 pike.
Edhepse jam pėr Holanden, njė fitore e Gjermanise sonte ėshtė e domosdoshme pėr shpetimin e shendetit mendor te tifozeve te ketyre kater ekipeve.

sonte duke humb eshte njehere holanda e.....per qka thone more topi i rrumbullaket hahahahh

Zero Cool
13-06-12, 21:23
sonte duke humb eshte njehere holanda e.....per qka thone more topi i rrumbullaket hahahahh

Valla gjynah per Hollanden, ne eurosong nuk u kualifikua, edhe ne futboll sic po duket jo,,, hmm jan ka hupin si Greqia edhe kta :biggrin::tongue:

Zero Cool
14-06-12, 19:57
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/599213_435385503161980_1058041255_n.jpg

Makresh
15-06-12, 06:08
Gazetari ja ka dhon shallin kroatit :)

Albonita
15-06-12, 06:19
Gazetari ja ka dhon shallin kroatit :)

Cy cy:tongue: ..kryesoja me cen prezenca e kosovooooooooooooooo aty ne mes te HR.:wink:

Zero Cool
17-06-12, 19:09
Holanda duhet me fitu patjeter sonte (me nje golavarazh te mire) dhe me shpresu qe edhe Gjermania do te fitoj. :rolleyes:

Murgesha
17-06-12, 22:23
Holanda duhet me fitu patjeter sonte (me nje golavarazh te mire) dhe me shpresu qe edhe Gjermania do te fitoj. :rolleyes:

Gjermania fitoj :biggrin:

Gjermania do te luaj ne finale :smile:

Zero Cool
17-06-12, 22:24
Gjermania fitoj :biggrin:

Gjermania do te luaj ne finale :smile:

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382381_373476942719824_1462731331_n.jpg

Murgesha
17-06-12, 22:29
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382381_373476942719824_1462731331_n.jpg

Gjynahat, "edhe danezet ne dhe te gjall me kan shti".

Ronaldo e tregoj veten shyqyr, se gadi ke ka bahet me i thon lamtumir karrierres :biggrin:

LuLjaa
17-06-12, 23:15
Gjermania fitoj :biggrin:

Gjermania do te luaj ne finale :smile:

Ani dada pe kqyrka futbollin hahaha

paska fitu Gjermania aaa, ahh sa mire :rolleyes:

premium
17-06-12, 23:24
Edhe une po kqyri lojėn , po pėrcjelli me vėmendje se sa dajakun ėshtė tuj hongėr topi .
njėri shkelmo - e tjetri shkelmo :)) po domethonė nė Botė ma sė shumti topi po hajka dajak :D

LuLjaa
17-06-12, 23:26
Edhe une po kqyri lojėn , po pėrcjelli me vėmendje se sa dajakun ėshtė tuj hongėr topi .
njėri shkelmo - e tjetri shkelmo :)) po domethonė nė Botė ma sė shumti topi po hajka dajak :D

Veē apet shyqyr qe e ndrrojn topin se me lujt me njaa kukuu cka i kishin ba hahahahaaaaaaa
sa e nam njeri ja futtt ... shkelum :D

premium
17-06-12, 23:32
Veē apet shyqyr qe e ndrrojn topin se me lujt me njaa kukuu cka i kishin ba hahahahaaaaaaa
sa e nam njeri ja futtt ... shkelum :D
qudi bree , spo ja japin ēdo lojtarit nga njė top tė luajnė , por vrapojnė mbas njė topi :D

LuLjaa
17-06-12, 23:41
E hooo deeee hahahaaaaa bash ēudiiii :D

premium
17-06-12, 23:50
E hooo deeee hahahaaaaa bash ēudiiii :D
Ti a ke ndonjė top te shpija t'ja qojmė nė fushėn e lojtarve , s'prish punė edhe mu kan topi i pllastikės :)

Bajlozi i Zi
18-06-12, 17:01
E kam njifar bindje qe sonte kroacia ka me e shnjerzu spanjen :smile:

Kalimero
18-06-12, 17:11
E kam njifar bindje qe sonte kroacia ka me e shnjerzu spanjen :smile:

jaa jaaaaa kurka s'te kuke dijuz hiq kurkah be ,kshire dijuz qish put tham u ti, qi nuk osht qishtutne dije qi s'ki haber me sport :biggrin:


n minutin e 45, doris dragojevicka ka me ja dhan godh inglesijasit ere ato pi kurnerit, maje un men :biggrin:
n

Bajlozi i Zi
18-06-12, 18:30
jaa jaaaaa kurka s'te kuke dijuz hiq kurkah be ,kshire dijuz qish put tham u ti, qi nuk osht qishtutne dije qi s'ki haber me sport :biggrin:


n minutin e 45, doris dragojevicka ka me ja dhan godh inglesijasit ere ato pi kurnerit, maje un men :biggrin:
n

ma mir t bjen mos m'u lidh be me kaudh, se mu m'ka karxu ni kruat qe e i kish nxan dje ni shpanjollk qishti :biggrin:

Zero Cool
18-06-12, 18:45
jaa jaaaaa kurka s'te kuke dijuz hiq kurkah be ,kshire dijuz qish put tham u ti, qi nuk osht qishtutne dije qi s'ki haber me sport :biggrin:


n minutin e 45, doris dragojevicka ka me ja dhan godh inglesijasit ere ato pi kurnerit, maje un men :biggrin:
nahahah ti u gzofsh, qetfare inglesijasin pe di kush eshte, por kush qenka ky dorsi dragojevicka seeeee :rolleyes:

LuLjaa
18-06-12, 23:28
.. kush fitoj :D
eeh be edhe une kam pas qef Kroacia me fitu :cool:

Albonita
19-06-12, 06:28
http://db2.stb.s-msn.com/i/54/14254ABBE646E77CB83ABFA521B69D.jpg (http://sport.ch.msn.com/euro-2012/bilder/bilder.aspx?cp-documentid=250039944&page=2)

Skyfter
23-06-12, 17:27
Tem e qelluar, pergezime Murgesha!


Kurr s'mujta me kuptu pse lujn kunder njani tjetrit ne vend se me lujt bashk, kish pas thon njona...... nejse femra dhe futbolli :rolleyes:


Mbram ka qen loj fantastike e Gjermaneve, me nje Özil gjenial.

Ma merr mendja qe ne finale prap do te takohen Spanja dhe Gjermanet!

Oqeani
23-06-12, 18:26
Franca - Spanje 2:1 !!

LuLjaa
23-06-12, 23:16
Franca - Spanje 2:1 !!


2:0 per Spanjen mor, aa ti e paske kqyr ma heret :D

Zero Cool
23-06-12, 23:18
2:0 per Spanjen mor, aa ti e paske kqyr ma heret :D

Gjynah valla, spanja e greqia po ndihmohen me leke nga franca e gjermania + me fitu ne futboll ,,, gjynah , pike !

Zero Cool
23-06-12, 23:23
Gjynah valla, spanja e greqia po ndihmohen me leke nga franca e gjermania + me fitu ne futboll ,,, gjynah , pike !

Harrova,

Prom ishte kenaqesi mes gjermanise me festu fitoren , edhe po mendoja sa te mire jan gjermanet edhe pe ndihmojne greqine, pe mbushin me miliarda euro por edhe po ja mbushin gollin me topa,,, :D

Makresh
23-06-12, 23:44
Pasi mu pat bo: thi ambasadori i frances ne Kosove, shume u gzova qe i humbi kombtarja :D

Bajlozi i Zi
25-06-12, 09:24
mirė shumė Italia :smile:

www.youtube.com/watch?v=Q4_z9Hoj1xc

Makresh
26-06-12, 07:43
Tifozet britanik duke dashur t'i dekoncentrojn Italianet :biggrin:https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/539395_467245546621351_2143690964_n.jpg

YanYan
26-06-12, 15:28
Hahahah Makresh. O zot shume e i marri eshte ba :biggrin:

Mezi cpo pres ndeshjen e radhes. E rendesishme eshte qe ne tifozat e gjermanve e dijme se do shkojme ne finale dhe do fitojme :biggrin:

Virti
27-06-12, 23:28
loja e spanjes ēalamane. :cool:

Bajlozi i Zi
27-06-12, 23:43
loja e spanjes ēalamane. :cool:

Bajate. Teper bajate. Ju ka mbete spanjolleve veē me e kape njani-tjetrin me e puthe ne mesfushe, loje "pederski". E kane ēu emocionin e lojes se futbollit veē te minuta e 125-tė. Pale po e quajne edhe "futboll modern".

E ata qe e shkyjne rrjeten e golit ne pjesen e pare, jane katunarė primitiva.

Zero Cool
28-06-12, 15:12
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/557713_382470645141786_1575038937_n.jpg

Skyfter
28-06-12, 17:34
Sinqerisht me pelqen Hymni Kombtar i Italianeve...... Sot gati gjith diten e kom kendu, Italia Italia Arividerci Italia ...


Haaaaaaaaa :biggrin:

vjeshta
28-06-12, 22:20
Spanja fituese a ?

Murgesha
28-06-12, 23:05
Spanja fituese a ?

Ska shance :biggrin:

Se kam besu qe fitojn italianet, po topi i rrumbullaket bre nama e zez e hongt :mad:

vjeshta
28-06-12, 23:08
Ska shance :biggrin:

Se kam besu qe fitojn italianet, po topi i rrumbullaket bre nama e zez e hongt :mad:

Prej mosbesimit u nisa edhe une ...lol

Murgesha
28-06-12, 23:20
Prej mosbesimit u nisa edhe une ...lolMerkeli ju kish qu selam italianeve:

Ma eliminuat gjermanine?

Ta shofim si do te dilni nga kriza tash :wink:

vjeshta
28-06-12, 23:25
Merkeli ju kish qu selam italianeve:

Ma eliminuat gjermanine?

Ta shofim si do te dilni nga kriza tash :wink:

I paska shku lajmi merkelit qe jam ne pushim qe po qon selama ? Lol

Murgesha
28-06-12, 23:30
I paska shku lajmi merkelit qe jam ne pushim qe po qon selama ? Lol

Ha,hahahahaha sigurisht qe po, nime edhe une me kon po flas me ty qe je simpatizante e italianeve, hajt se per hater tond po thom mir ja ban gjermaneve :wink:

Nime mos harro me ju qu selam italianeve qe mos ta leshojn spanjen me fitu se ata ende s“na e kan njoft pavaresin :tongue:

Murgesha
28-06-12, 23:41
E vodha ne FB-I


https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/486532_321830431237459_1019353011_n.jpg

Alima
28-06-12, 23:59
...

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/552206_10151044912241348_1799113517_n.jpg


.

vjeshta
30-06-12, 10:14
Ha,hahahahaha sigurisht qe po, nime edhe une me kon po flas me ty qe je simpatizante e italianeve, hajt se per hater tond po thom mir ja ban gjermaneve :wink:

Nime mos harro me ju qu selam italianeve qe mos ta leshojn spanjen me fitu se ata ende s“na e kan njoft pavaresin :tongue:


Me shume jam simpatizuese e gjuhes se tyre ,po me ndihmon shume ne gjuhen e sotme shqipe !:biggrin:


E di qe nuk na kan njohte ,por ne kete rast dua te behem sportive ,mendoj qe Spanja fiton .:wink:

valiii
30-06-12, 14:47
Zdi pse e merni befasi kur italianet jane 4 here kampioni dhe BABA i futbollit botror . Kur te gjithe bazohen ne fizikus, shpejtesi keta luajne me tru me strategji. thjeshte italianet e luajne futbollin sikur shahun gjithmon jane nje hap perpara se sa te ashtuquajturat yllat e kombetareve tjera si psh ; keta spanjollt qe 90 min 2 goditje nuk i kane mbrenda portes me ta qu gerdine e futbollit... Italia e shkel edhe Spanjen edhe prap kane fuci me e perserite edhe nje here a po 2 te njejtin kampionat s'ka kush i ndal. Juventusi kur eshte i forte kombtaren italiane ska kush e ndal. Nese rastesishte fitojne spanjollte nuk cuditna fort, pasi qe edhe Greqise ja mriti ymri me kakite kete kupe e chelseat ne chl soshte lerg mendve ama italiant per mua jane megafavorita (pa marr parasyshe kuotat e bookmakerave) per ate qe kane treguar deri tash.

Skyfter
01-07-12, 20:41
http://img.mit.edu/newsoffice/images/article_images/original/20091228094516-5.jpg

LuLjaa
01-07-12, 22:25
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/523870_432217320151614_1452548778_n.jpgeuuu po kallaj ka fituu bree :D

LaCoStA
02-07-12, 08:47
Zdi pse e merni befasi kur italianet jane 4 here kampioni dhe BABA i futbollit botror . Kur te gjithe bazohen ne fizikus, shpejtesi keta luajne me tru me strategji. thjeshte italianet e luajne futbollin sikur shahun gjithmon jane nje hap perpara se sa te ashtuquajturat yllat e kombetareve tjera si psh ; keta spanjollt qe 90 min 2 goditje nuk i kane mbrenda portes me ta qu gerdine e futbollit... Italia e shkel edhe Spanjen edhe prap kane fuci me e perserite edhe nje here a po 2 te njejtin kampionat s'ka kush i ndal. Juventusi kur eshte i forte kombtaren italiane ska kush e ndal. Nese rastesishte fitojne spanjollte nuk cuditna fort, pasi qe edhe Greqise ja mriti ymri me kakite kete kupe e chelseat ne chl soshte lerg mendve ama italiant per mua jane megafavorita (pa marr parasyshe kuotat e bookmakerave) per ate qe kane treguar deri tash.

O Val, nuk dul parashikimi yt :smile:. Doren ne zemer, Italia nuk ka lujt keq, veq Spanja ka lujt shume ma mire se Italia.

Sistemi i lojes qe ka zhvillu Spanja, ka qene thuajse i ngjashem me te Barcelones, pasi qe edhe ashtu ne loje kane qene shtate lojtar te Barcelones (6+Alba) dhe lirisht munde te themi se ai sistem eshte shkaterrues per secilėn ekipė apo kombetare.

Gjate lojes u pa se Alba dhe Iniesta jane nje dyshe qe kombinohen shume mire dhe eshte veshtire te ndalen kur nisen ne aksion. Gjithashtu, Torres ka tregu se eshte nje lojtar me kualitete te larta, dhe duke marre parasysh minutazhen e vogel te aktivizimit te tij ne loje, te fitosh kepucen e arte ne nje gare te tille, eshte sukses i jashtezakonshem.

Thjesht, me fitoren e ketij kampionati, Spanja shkroi histori ne futboll!

Diana007
02-07-12, 09:09
Medet qe nuk kam lujt bastore :biggrin: se po me fitu kogja si mir ,,, se kam thon 4:0 ka me perfundu kjo loj edhe ashtu dul :biggrin:

Makresh
02-07-12, 10:03
Nuk mjaftoi brutaliteti i Balotelit me shutue n'golla. Duhet edhe bashkpunimi dhe modestia mbrenda ekipit ashtu sic demonstruan spanjollet.

4 : 0,...

I kan ra pishman qe jan ardhe n'finale ritalt :D

vjeshta
02-07-12, 23:07
Vetem une dola njohese e futbollit ?!!!:biggrin:

Skyfter
03-07-12, 19:28
Lacoste, nuk asht edhe bash qashtu qysh po thu ti.... Sistemi i lojes te Spanjollve asht mix Real-Barcelona me komandant:biggrin: Casilas!


Ok. me fol drejt ne ket kampionat me ka pelqy pak a shume loja e Italianeve, amo me ket humbje ma merr mendja qe prap kan me ju kthy lojes tipike monotone Catenacio.

LaCoStA
10-07-12, 09:58
Lacoste, nuk asht edhe bash qashtu qysh po thu ti.... Sistemi i lojes te Spanjollve asht mix Real-Barcelona me komandant:biggrin: Casilas!


Ok. me fol drejt ne ket kampionat me ka pelqy pak a shume loja e Italianeve, amo me ket humbje ma merr mendja qe prap kan me ju kthy lojes tipike monotone Catenacio.


Mire e ki, pajtohem qe komandant eshte Casilas, dhe per mendimin tim eshte nje prej komandanteve me te mire momentalisht, ama punen me te madhe e kane kryer ushtaret katalunas :biggrin:

Peja-Boy
18-07-12, 22:59
Nuk e di pse po Diskutoni per gjera qe jan te pa diskutueshme :biggrin:

http://spf.fotolog.com/photo/47/13/101/eduuu15/1274048840401_f.jpg