PDA

View Full Version : FYROM okupon Trojet Shqiptare


Agroilir
20-07-12, 20:07
Jo ne Realitet, po ne ni Loj online, e cilla gezon shume popollaritet nder fqijnt tane por dita dites po ritet edhe interesimi i Shqiptarve per ket loj shume interesante. Interesimi per Lojen online eRepublik. Por cka eshte eRepublik, qvar loje esht ajo?

Ja nje shpjegim i shkurter:
Nuk ėshtė vetėm lojė, ėshtė mė shumė sė aq, ėshtė njė botė e re, njė botė luftėrash, njė botė ku Shqipėrinė duhet ta bejmė mė tė fortė se kurr. Ėshtė eRepublik, njė platformė online qė ofron njė lojė strategjike globale, ku njerezit janė real. Ėshtė njė jetė e dytė, mund tė ushqeheni, tė krijoheni bizneset tuaja, tė merni pjesė nė jetėn politike, tė beheni gazetar, dhe me e rendesishmja tė mbroni dhe luftoni pėr atdheun. Erepublik ekziston ka 4 vite, por Shqipėria nė lojė ėshtė futur ka disa muaj, detyrė e secilit nga ne ėshtė tė krijojmė nė ekonomi tė fuqishme, stabile dhe tė qendrueshme, tė stabilizoj forcat politike, tė meret me ushtaret e rinjė tė kombit tonė. Kosova ndodhet nėn pushtimin serb, Trojet tjera shqiptare po ashtu janė tė pushtuara, eja dhe ti, pėr tė berė njė Shqipėri tė fuqishme nė eRepublik. Eja nė ketė lojė pėr tu argetuar, pėr tė krijuar dhe njohur miq tė rinjė, dhe me e rendesishmja pėr tė luftuar pėr eShqipėrinė,dhe posa tė vish mos haro tė ftosh njė mik tėndin.

Shtyp ketu (http://www.erepublik.com/en/referrer/iBoletin) per tu rregjistruar:

Shqipėria po ju pret. (http://eshqiperia.npage.eu/)

PS:
Regjistrimi eshte shume i thjesht dhe mabsi qe te regjistroheni ju preferoj te vizitoni ket Link (http://www.erepublik.com/en/article/hapat-e-para-ne-erepublik-2078739/1/20) per ti mesuar hapat e pare ne eRepublik dhe per ta kuptuar lojen, sepse hapat e pare jan shume te rendesishem dhe e bejn dallim per ecjen e juaj te matutjeshme.