PDA

View Full Version : Ukrainasi pa krahe, fenomen i notit...


Jana
04-09-12, 20:15
http://www.tiranachat.net/shqip/wp-content/uploads/2012/09/sw4.jpg

Lojėrat Paraolimpike nisėn ditėn e enjte menjėherė me njė fenomen tė notit, i cili arrin tė sfidojė edhe rregullat e natyrės. Ukrainasi Laroslav Semenko, arriti tė pėrfundonte i pari nė baterinė e tij nė 100 metra me shpinė, dukshėm pėrpara rivalėve tė tjerė, ndonėse ndryshe prej tyre, ai nuk ka asnjė prej dy duarve. Si pasojė e njė problemi nė fėmijėri, 25-vjeēari i ka tė dy krahėt e prerė qė nė shpatull, ndėrsa falė kėmbėnguljes sė admirueshme, ka arritur tė shndėrrohet nė njė prej pretendentėve kryesorė pėr medaljen e artė, pavarėsisht mangėsisė sė madhe qė ka – raporton Top-Channel.
Ukrainasi pėrdori vetėm dy kėmbėt e tij pėr tė lėvizur nė pishinė dhe arriti tė mbyllte 100 metrat mė shumė se dy sekonda pėrpara ndjekėsit mė tė afėrt, gjermanit Sebastian Ivanov. I rrėmbyer nga gara, Semenenko pėsoi edhe njė aksident nė fund tė garės, duke pėrplasur kokėn me murin e pishinės nė shpejtėsi e sipėr.