PDA

View Full Version : Cili eshte futbolisti me i mire shqiptar i te te gjithe koherave ?


Oqeani
12-09-12, 18:34
Simbas jush cili eshte fotbolisti me i mire shqipatr i te gjitha koherave ?

1- Fadil Vokrri
2- Prekazi
3- Fadil Muriqi
4- Rorik Cana
5- Cana - ish lojtar i Pr
6- Shaqir
7 Behrami

Apo ndonjetjeter ...Mendoj se Fadil Vokrri ende mbetet legjendė e futbollit shqiptar!

Sa i perket talentit, mendoj se Prekazi !

Bajlozi i Zi
12-09-12, 18:47
Shqiptar???!!!

Panajot Pano, Riza Lushta, Altin Rraklli, Edvin Murati, Foto Strakosha, Sokol Kushta........

Pėr emocion shqiptar, kombetar: padyshim Sokol Kushta (goli ne beograd kundėr partizanit, 1:2 fiton Flamurtari).

Pėr Kosove, padyshim Fadil Vokrri.

Duhet permendur Adrian Kozniku (pjesmarres ne kampionat boteror, ne ate kohė shqiptari i parė), Kujtim Shala.

LOJETARI
12-09-12, 18:50
Shqiptar???!!!

Panajot Pano, Riza Lushta, Altin Rraklli, Edvin Murati, Foto Strakosha, Sokol Kushta........

Pėr emocion shqiptar, kombetar: padyshim Sokol Kushta (goli ne beograd kundėr partizanit, 1:2 fiton Flamurtari).

Pėr Kosove, padyshim Fadil Vokrri.

Duhet permendur Adrian Kozniku (pjesmarres ne kampionat boteror, ne ate kohė shqiptari i parė), Kujtim Shala.


O ti djalė , Oqeani po thotė cili e jo cilėt :biggrin:, pėrcaktohu edhe pranoje se ma i miri i tė gjitha koherave ka qene llapjani , mos tė vjen inati .

Bajlozi i Zi
12-09-12, 18:59
O ti djalė , Oqeani po thotė cili e jo cilėt :biggrin:, pėrcaktohu edhe pranoje se ma i miri i tė gjitha koherave ka qene llapjani , mos tė vjen inati .

Po ky Oqeani po thot cili futbollist shqiptar e jo cili futbollist llapjan :biggrin:

Shqiptar jane edhe ata rrebelat :D

elvio
12-09-12, 23:00
Doja te permendja Loro Boricin si kollozi,edhe frymezues figure i librit ''Futbolli Shqiptar,por kur pashe emrat e nisjes se temes thash e kote.

I ndjeri Panajot Pano ish e mbetet per mua si mjeshter i fushes ne futbollin shqiptar.

Naki
12-09-12, 23:32
Simbas jush cili eshte fotbolisti me i mire shqipatr i te gjitha koherave ?

1- Fadil Vokrri
2- Prekazi
3- Fadil Muriqi
4- Rorik Cana
5- Cana - ish lojtar i Pr
6- Shaqir
7 Behrami

Apo ndonjetjeter ...Mendoj se Fadil Vokrri ende mbetet legjendė e futbollit shqiptar!

Sa i perket talentit, mendoj se Prekazi !

Fadil Vokrri,ndoshta ne te ardhmen kete epitet do ta marre Gjerdan Shaqiri

Gega 1
13-09-12, 19:18
Oqeani ne listen e tij sigurisht e kishte fjalen per Lorik Canen.

Persa i perket pyetjes me lart,une e di qe nuk mund te jem objektiv ne pergjigjen time.Arsyeja eshte e thjesht,une nuk i njoh futbollistet e shquar qe ne te kaluaren ishin aktiv ne shtetin ame.
Nga shqipet e ketej kufirit politik,pa dyshim me i shquari del Fadil Vokrri!
Per mua,Fadili eshte qe tani legjende!Dhe do te mbetet gjithmone i tille!

Shume na ka gezua ky me golat dhe driblingjet e tij.Per gjeneraten time ky ka qene mburrja jone kombetare!!
E mbaj mend vecanerisht nga nje loje ne Zagreb,atehere kur luante per “Partizanin”.
Shkuam me nje shok ne stadium dhe u ndjem aq te gezuar qe fitoi klubi i tij.
Ne nje cast, Fadili e mori topin,diku disa metra para zones se rreptesise(16-shit),dhe kroatet qe i kishim afer i kapi sikleti :

"Prite rrezikun tani!E hangrem!..."
Dhe vertet ashtu doli.
Fadili dribloi,shmangu nje ose dy kundershtare(s`me kujtohet aq sakte sa ishin para tij),hyri ne“16-sh“ dhe shutoi me nje goditje shume te forte.Portieri mezi e mbrojti porten e tij,por nuk arriti ta kape topin;vjen shpejt bashkelojtari i Fadilit dhe vetem e shtyri topin :
goooool!

Fadili ishte dribler i shkelqyeshem,lojtar i fuqishem dhe mjaft eksploziv.
Sigurisht qe do te kemi edhe lojtare tjere te shquar,ndonjeri nga ata edhe mund te zgjedhet me i miri ne Europe,ndoshta edhe ne bote!!E gjithe kjo nuk do te ndryshoje asgje ne nje pike :
Fadil Vokrri mbetet i perjetshem per futbollin shqiptar!!

Jam i bindur qe mund te kete qene edhe ndonje shqipe,poashtu mjaft i shquar dhe i paharruar,andej nga shteti ame.

e_martumja
13-09-12, 20:20
Fadil Vokrri,ndoshta ne te ardhmen kete epitet do ta marre Gjerdan Shaqiri

Mendimin e njejt.

Naki
13-09-12, 22:42
Mendimin e njejt.

Kurr skemi qene kunder njeri tjetrit,kjo eshte simbol i mire!!!

Daglasi
14-09-12, 22:11
altin rraklli

Besi:)
17-09-12, 12:22
Simbas jush cili eshte fotbolisti me i mire shqipatr i te gjitha koherave ?

1- Fadil Vokrri
2- Prekazi
3- Fadil Muriqi
4- Rorik Cana
5- Cana - ish lojtar i Pr
6- Shaqir
7 Behrami

Apo ndonjetjeter ...Mendoj se Fadil Vokrri ende mbetet legjendė e futbollit shqiptar!

Sa i perket talentit, mendoj se Prekazi !
Shqiptari qe ka arrit mas shumti ėshtė Shefki Kuqi qe ka lujt edhe kampionatet Europiane edhe ata Boterore , sa i perket te lart permendurit perpos Behramit qe i ofrohet asnjo tjeter..
Cana nuk vlen fare, duhet falenderu kombetaren shqiptare (politik) edhe degradu njė kosovar me shirit e kapitenit per kombetaren shqiptare, po nese merren vlerat e canes ai ėshtė njė lojtar i Karrikes se jo i fushes ..
Shaqiri ka marr njė titullar shtetin zvicerran ashtu siq e kish marr para shum viteve Kuqi ...
Shqiri ka jeten perpara edhe ndasht Zoti tregon vlera sikur ka tregu deri me sot bashk me kompanin 5-shja zvicerrane..
NB: Loja me argetuese qe u duft te jet per shqiptaret ajo Zvicerr - Shqiperi ka kalu ne urrejtje nga federata e korruptume shqiptare qe per Lek e tradhtoi kombetaren dhe kerkoi Lek nga djelmoshat qe sot jan Yje Botrore..
Shpresojme se ne te ardhmen dot ket kombetarja shqiptare lojtar te mire, po nese nuk hjeken kta tradhetar prap dot kemi ket histori sepse lojtaret <Yje si 5 _shja e Zvicerres kan menaxhera me renome boterore dhe nuk dot futet kerkush prap..
Gati Harrova ti permendi: Lalen , Taren, Skelen e disa te tjer qe kan pas suksese ne klubet europiane...

King Street
10-10-12, 23:34
Fadil Vokrri