PDA

View Full Version : Recetė fėrgesė me mėlēi


namorico
10-10-12, 11:42
Pėrshėndetje!

Kush mund tė mė thotė si bėhet fėrgesa me mėlēi e ku mund tė gjej gjizė nė Gjermani?

Faleminderit.

LOJETARI
10-10-12, 14:55
Pėrshėndetje!

Kush mund tė mė thotė si bėhet fėrgesa me mėlēi e ku mund tė gjej gjizė nė Gjermani?

Faleminderit.

Mėlēia nuk kėrkon shumė filozofi gjat fėrgimit .Cilėsi tė lartė tė shijes mundė tė arrihet vetėm me mėlēinė e viēit .
Shumica gabojnė kur e kriposin para se ta fėrgojnė ,kėshtu qė mėlqia rrezikohet tė bėhet e fortė si gomė .
Me rėndėsi ėshtė qė sė pari tė lahet mirė , tė teret dhe tė rrotullohet nė miell nga tė dyja anėt , vaji tė nxehet por jo tė digjet,nėse vendoset nė vaj tė ftohėt prap bėhet e fortė , nėse vendose nė vaj tė djegur bėhet e zezė , merr aromė tė keqe .
Pra ,pjeket nė tė dyja anėt maksimum nga dy minuta , deri sa tė merr ngjyrė ari nė tė kuqe dhe largohet nga nxehtėsia .Si shoqėruese e mirė arome zakonisht pėrdoret sherbelja(gjerm. salbei) qepa dhe molla . Delikatesė .

Bajlozi i Zi
10-10-12, 17:24
Staff i poshter, tash edhe mushknite keni nise me na i perzhit :biggrin:

LOJETARI
10-10-12, 17:47
Staff i poshter, tash edhe mushknite keni nise me na i perzhit :biggrin:

Ju nime edhe rryma kur shtrenjtohet nė KOsovė stafin e leni fajtor .O nuk kemi me ja u pėrzhit ,po veq me ja u fėrkue .

Bajlozi i Zi
10-10-12, 17:53
Ju nime edhe rryma kur shtrenjtohet nė KOsovė stafin e leni fajtor .O nuk kemi me ja u pėrzhit ,po veq me ja u fėrkue .

More hiē.
Sa padrejtsit na i kini ba, e tash kishe po na perzhitni mushkni.

Hiē!!! Nuk e hajm.

Posht qeveria!!! Rrnoft halimja :biggrin:

sherri
12-10-12, 09:15
Po e beje nje t'vetne pa t'keq: Ne nje restorant n'Shipni e pashe perpos shume llojeve ushqimore qe ofrojke, ishte edhe - Pajdhaqe vici! a dine dikush si bahet, edhe cka eshte, cila pjes e vicit?? ju falemneroj paraprakishte:smile:

Bona-us
12-10-12, 09:16
Po e beje nje t'vetne pa t'keq: Ne nje restorant n'Shipni e pashe prepos shume llojeve ushqimore qe ofrojke, ishte edhe - Pajdhaqe vici! a dine dikush si bahet, edhe cka eshte, cila pjes e vicit?? ju falemneroj paraprakishte:smile:

Britė e viēit.

sherri
12-10-12, 09:24
Britė e viēit.
Jo jo pjesa e kurrizit me brinje jan berzolla-vici-derri... po ai specialitet me mbet merak me dite si e cka ke :tongue:

lovely
12-10-12, 21:44
Evlad, qat sen e pata vet edhe karmajerin qka osht un Prishtine, po tibe kam harru qka um ka thane.

Deshmitare okulare e kom rene:biggrin: