PDA

View Full Version : Vritet nje shqiptar ne Zvicer.


e_martumja
01-11-12, 21:19
Afer Lozanes vritet nje burre 29 vjeqar nga burri i motres.
U betu qe familja e grujes do ta paguj shtrejt ndarjen me vjazen e tyre.
E gjune 3 her ne pik te dites ne garazhe te tij.
Ska duru qe aj ka harmoni familjare dhe ta denoj grujen e tij ja vret vllaun.
Si duket motra ka jek shume nga aj person.
3 jetime, nje vajze 1 vjeqe dhe nje 7 vjeqe kurse edhe nje djal 5 vjeqe.

Deri kur keshtu me kete mentalitet te ult.


Kurse vrasesi, 27 vjeqare i ka nje qike e djal, 4 vjqe dhe dy vjeqe.


http://files.newsnetz.ch/bildlegende/82954/1032280_pic_970x641.jpg


Ngushllime familjes dhe Gėzimi pushoft i qeht ne parajs.
http://www.24heures.ch/vaud-regions/meurtrier-chavannes-arrete-police/story/17143747

Guri i madh
01-11-12, 21:39
ngushtllimet ma te sinqerta familjes

Xuki
02-11-12, 09:16
Ngushllime familjes dhe atyre qė kan njoftė Gėzimin.

Raste tė tilla vetėm ēka i shtyjnė tė rinjėt nė tė ardhmėn tė martohen apo tė kanė bashkėjetės me tė huaj (zvicėran, italian, gjerman, portugiez etj.).

Makresh
02-11-12, 15:52
Gezimi ka qen njeri i urt dhe besimtar i devotshem. Allahu si shehid e pranoft.

Sonte organizohet nje marshim ne nder te Gezimit nga ora 19:00 ne qytetin e Rennens.

halla e madhe
02-11-12, 23:20
..moter zeza, paska vdeke per se gjalli!:(

e_martumja
03-11-12, 10:43
"Jemi kunder Hakmarrjes"


Intervist me albinfo.ch


http://www.albinfo.ch/ch-ballkani/aktuale/jemi-kund%C3%ABr-hakmarrjes-96195

lovely
03-11-12, 13:44
..moter zeza, paska vdeke per se gjalli!:(


Edhe une menova qashtu :(

Diana007
03-11-12, 15:37
E tmerrshme ,,, zot mos na provo me keso gjona :redface:

Bajlozi i Zi
03-11-12, 17:01
A e ngjallėt hala?

uck_aksh
03-11-12, 18:57
ngushllime familje,
por nuk dihet shkaku i vertet qe shkoi deri ne vrasje

Zero Cool
27-01-14, 10:32
Zvicėr, shqiptari vret bashkėshorten e tij26.01.2014

Mbrėmė, nė orėt e vona tė natės ka ndodhur njė tragjedi familjare, nė Wohlen tė Zvicrės. Njė shqiptare nga Maqedonia ėshtė gjetur e vdekur. Rrethanat e krimit ende janė tė paqarta, ndėrsa Departamenti i policisė kantonale thotė se bėhet fjalė pėr njė dramė familjare.

Njėsiti i emergjencės ka arritur nė vendin e ngjarjes me helikopter, ku e lėnduara 35 vjeēare u dėrgua menjėherė nė spital, raporton INA. Mjekėt kanė konstatuar se plumbi nga arma kishte prekur organet kryesore tė saj, pėr ēka pas pak orėsh ajo ndėrroi jetė.

Si doras ėshtė arrestuar bashkėshorti i saj, i cili ka pranuar se e ka bėrė vrasjen pėr shkak tė xhelozisė dhe problemeve bashkėshortore.

LaDy_Diaspora
29-05-14, 05:14
As kėta tė fundit s'po dalin mė tė mirė - besoj qė kjo ėshtė punė fati e asgjė mė shumė, pavarėsisht kombėsisė...prapė se prapė mė mirė jetohet me dikėnd qė t'i kupton rrethanat dhe kulturėn sesa me dikėnd qė ta urren ose s'ka lidhje me tė aspak!