PDA

View Full Version : Skenderman


Zero Cool
05-12-12, 12:27
Skenderman ėshtė aplikacion, pėrkatėsisht lojė e cila mund tė luhet nė dy platformat e telefonave tė menēur, iOS dhe Android. Ideja e kėtij aplikacioni u konkretizua pėr herė tė parė nė AppCamp ku edhe ishte njėri prej fituesve nė kėtė garė.


http://www.telegrafi.com/foto/internet/f.1203155847408_210.png


Loja ėshtė e pėrshtatur pėr madhėsi tė ekraneve tė ndryshme tė iPhone, dhe nė thelb nuk do tė ketė animacione 3D, por ēdo gjė ėshtė e krijuar nė formė tė ilustrimeve dhe skicave. Lojtari do tė ketė mundėsi ta luaj lojėn duke manovruar me Skendermenin nėpėr ekran dhe duke ikur prej shpatave qė vijnė drejt tij dhe duke ngrėnė mish pėr tu bėrė mė i fuqishėm. Sa mė shumė qė tė jetė aktiv lojtari, nė prapaskenė do tė ndėrrohen ilustrimet tė cilat i kemi ndėrlidhur me betejat historike tė Skenderbeut.

Skenderman pėr hėrė tė parė u lansua online me datė 28 Nėntor nė platformėn Android, dhe tė nesėrmen, mė 29 Nėntor, ėshtė lansuar nė iOS. Lojėn tashmė mund ta shkarkoni dhe ta luani nė dyja platformat. Mė poshtė i keni linkat direkt pėr App Store dhe Play Store ku mund ta shkarkoni lojėn.
Loja ėshtė realizuar nga Graphsix Studio.

Zanzi/M
09-12-12, 19:08
E instalova edhe e qlyva ZC. Sme pelqej, une mendova tuj pre turqi me ken loja, jo tuj hanger kaqika t brazilit ahhahahah