PDA

View Full Version : Busti i nen Terezes nė Shkup


Guri i madh
25-01-13, 21:59
Anti shqiptari kryeministri i Makedonis Nikolla Grujvski ka vendos qe nė Shkup te ngritet Busti i Nenes Terez gjat nji takimi me nji biznis men indian ,SUBRATA ROJEN ,a mos esht kjo naj taktik politike e grujevskit per me i perqa shqiptart ,une besoj se po

murrizi
26-01-13, 13:48
Vet krijesa ish jugosllav eshte krijuar me mite dhe rrena dhe nė kurriz tė Shqiptarėve, por keto tash mė nuk do tu pijn uji.
Makedhonia eshte emėr i vjedhur grek e qė lidhet edhe me shqipen e lasht, neve munedmi vetėm me grekėt ta sqarojm kėtė, deri njė pjes i takon edhe bullgarėve.
maqedoni nuk ka. Shkupi ėshtė kryeqendra e Dardanis.
Tė gjithė luftėtarėt e maqedonis sė sotme ishin shqiptar, nisur nga Filipi, i biri i tij Aleksandri e deri tė Nėna Tereze, simbol mė i fort i Shqiptarėve pėr identifikim nė Evropėn tė ciles i takojm.
Bota e sotme nuk e njeh skenderbeun, skenderbeu i takon sė kaluares dhe ėshtė pėr ne Shqiptarėt i rėndėsis sė madhe, por njeriu i thjesht nėpėr qendra botrore si : Berlin, Paris , Londer, Tokio e New York nuk di gjė pėr skenderbeun. Derisa Nėnėn Tereze atė gruan e moshuar e tė kėrrysur e mbajn mendė tė gjithė duke ndihmuar boten e varfėr.
Shqiptarėt asesi nuk guxojn tua lėnė kėtė NAM tė madhė flliqodonasve *sepse ata emer te vetin edhe ashtu nuk kanė.

murrizi
26-01-13, 14:33
flliqodonasi gruevski ka lujtur pikėrisht nė kėtė kart, mirpor siq po shihet nuk i ka shkrepur asnjė shqiptarė aty.
Ėshtė detyr e jona, pikėrisht e neve shqiptarėve tė besimit islam tė ngrejm zėrin pėr Nėnėn e botės e qė rrodhi nga gjiri i popullit tonė.
Mos harroni kjo ėshtė arma jonė mė e fuqishme qė kemi, kur muslimani ngre zėrin pėr krishterin dhe anasjelltas. kėtė e dijnė armiqt e shqiptarėve foooooooooort mirė !

Guri i madh
26-01-13, 14:39
[QUOTE=murrizi;2271944]flliqodonasi gruevski ka lujtur pikėrisht nė kėtė kart, mirpor siq po shihet nuk i ka shkrepur asnjė shqiptarė aty.
Ėshtė detyr e jona, pikėrisht e neve shqiptarėve tė besimit islam tė ngrejm zėrin pėr Nėnėn e botės e qė rrodhi nga gjiri i popullit tonė.
Mos harroni kjo ėshtė arma jonė mė e fuqishme qė kemi, kur muslimani ngre zėrin pėr krishterin dhe anasjelltas. kėtė e dijnė armiqt e shqiptarėve foooooooooort mirė ![/QUO


Grujevski duke llogarit ne islamistet radikal pret qe te ket reagime e pastaj e ka ma leht per ti perqa shqiptart po edhe arsyetim ndaj bashksis nderkombtare e sidomaos ndaj evropes per ti sslavizue trojet shqiptare me buste e permendore te sllavo maqedonasve se nuk e ka qe ka respekt per Nan terezen shqiptare

Kercovari
26-01-13, 20:55
Ka arab ne maqedoni e jo shqiptare musliman, ashtu keni fol gjithe kohen prandaj ja kemi lene duart lire Grujevskit le te beje qe te i doje qefi...
Tani do te shohim se cka mund te beni tashti ...

Guri i madh
26-01-13, 22:36
per mue nuk qon pesh se si me quan dikush po si e ndiej vetvehten

Kercovari
27-01-13, 08:58
Po kethehu pak ne kohe dhe lexo bile edhe ate bashkebiseduesin me nalte thote shqiptaret musliman e jo shqiptaret siq jemi quajt gjithmon.
Enveri kishte shtet dhe pushtet dhe tentoj te luftoj klasat por nuk ja arriti,tashti do pa pushtet me shtet te disa besime fetare duan te luftojne islamin.Keni rastin te luftoni shqiptaret musliman dhe mos kerkoni nga ne asgje mbase ne me duket se i kami kry detytrat e shpise.Kur them ne..aludoj ne shqiptaret arab siq i quani ju shqiptaret e vatikonit...

murrizi
27-01-13, 13:37
Ka arab ne maqedoni e jo shqiptare musliman, ashtu keni fol gjithe kohen prandaj ja kemi lene duart lire Grujevskit le te beje qe te i doje qefi...
Tani do te shohim se cka mund te beni tashti ...

O zotnia i Kercoves,
Unė aludova nė shqiptarėt musliman si unė e sikur 90 % e popullit tim, nuk e kisha fjalėn pėr ato 0,003 % qe ju ka bėrė gjaku uji.

AmonRa
10-02-13, 17:38
Anti shqiptari kryeministri i Makedonis Nikolla Grujvski ka vendos qe nė Shkup te ngritet Busti i Nenes Terez gjat nji takimi me nji biznis men indian ,SUBRATA ROJEN ,a mos esht kjo naj taktik politike e grujevskit per me i perqa shqiptart ,une besoj se po

Eshte nje tentative per pervetesimin e figures me eminente boterore e jo perqarje ndershqiptare. Dhe pse mos te tentonte ta pervetesonte kur qiftat e Kercovarit ashtu keshtu nuk e pranojne kete xhevahir si te veten ?

Kercovari
10-02-13, 18:34
Eshte nje tentative per pervetesimin e figures me eminente boterore e jo perqarje ndershqiptare. Dhe pse mos te tentonte ta pervetesonte kur qiftat e Kercovarit ashtu keshtu nuk e pranojne kete xhevahir si te veten ?
Ciftat e kercovarit e shpetuan xhevahiren nga pervetsimi e jo ciftat e Marku Krali dhe ciftat e Imzot Pjeter Bogdani.Nuk te duket se je vonu me kesi vlerime!

Guri i madh
10-02-13, 19:55
Eshte nje tentative per pervetesimin e figures me eminente boterore e jo perqarje ndershqiptare. Dhe pse mos te tentonte ta pervetesonte kur qiftat e Kercovarit ashtu keshtu nuk e pranojne kete xhevahir si te veten ?


po ishte nji tentativ e till kur ndrroj jet e ndjera Nena terez ne at koh isht kryetar Boris trajkovski bile ky personalisht e beri nji tentim te till po nuk pat sukses esht e vertet se para faktorit nderkombtar e para ati biznismenit Indian kta e kan ket qellim po ne anen tjter e kan edhe qellimin e perqarjve nder shqiptare per me i arrijt ma leht qellimet e maqedonis ne kurriz te shqiptarve

Fshatari
10-02-13, 22:19
po ishte nji tentativ e till kur ndrroj jet e ndjera Nena terez ne at koh isht kryetar Boris trajkovski bile ky personalisht e beri nji tentim te till po nuk pat sukses esht e vertet se para faktorit nderkombtar e para ati biznismenit Indian kta e kan ket qellim po ne anen tjter e kan edhe qellimin e perqarjve nder shqiptare per me i arrijt ma leht qellimet e maqedonis ne kurriz te shqiptarve

Qe de, ky trajkovski i mjere u munue me e pervehtesue nobelisten e indise, e ne shenje hakmarrjeje, ia futen ni misil keto forcat e hueja ushtarake ne bosnje, ia rrexuen aeroplanin e e ban shkrum e hi! E denoi krishti ne kete bote hala pa shkue ne boten tjeter!

halla e madhe
11-02-13, 10:34
Qe de, ky trajkovski i mjere u munue me e pervehtesue nobelisten e indise, e ne shenje hakmarrjeje, ia futen ni misil keto forcat e hueja ushtarake ne bosnje, ia rrexuen aeroplanin e e ban shkrum e hi! E denoi krishti ne kete bote hala pa shkue ne boten tjeter!


Fshatar_ pse bre po hyn "n'gjynah" me sabah!:biggrin: