PDA

View Full Version : Knights Honor


Bisha
07-04-13, 14:49
Pershendetje.
Doja tju ftoja te merni pjese ne nje loje qe po luaj e quajtur Knights Honor.

www.knights-honor.com

Kjo eshte nje loje RPG(Role playing Game) ku cdokush krijon nje karakter te cilin e armatos ,por dhe qe lufton per dominim ne bote. Role play eshte e quajtur sepse ju mund te shkruani rreth knightis tuaj sipas fantazise tuaj. Kjo eshte nje menyre per te shplaosur talentin tuaj ne krimtarine tuaj artistike,por dhe ne menyren e te krijuarit letra diplomake,mardhenie me lider te tjere etj .Letrat korespondente me nacionet e tjera,duhet te jene te shkuajtura gjithmone sipas te shkruajtures se vitit 1020-1100 etj.
Nqs thjesh doni te luani e te mos merni fare pjese ne shkrime e artikuj,atehere thjesht zhvilloni personazhin tuaj dhe jepni kontributi tuaj ne shtetin qe zgjidhni.

Eshte nje loje qe kerkon vetem 5 minuta kohe ne dite,por qe ka nevoje per nje pjesmarje te gjate ne kohe nqs doni qe vertet personazhi juaj te japi nje ndryshim ne ushtrine ku mer pjese. E rendesishmja eshte eksperienca qe e fitoni me duele. Ju mund te qendroni dhe nje jave pa pjesmarje dhe karakteri juaj te mos fshihet.

Une jam ne loje me emrin Arbro Gramleg (shkruani emrin tim ne Referal nqs regjistroheni) dhe jam lideri i Sicilis. Kosova she Shqiperia nuk ekzistojne si shtete akoma ne 1060,por Serbia po,ku ka keshtjellen e saj.
Aktualisht jam ne lufte me Serbin sepse ajo kerkon nga une te ndryshij fene time nga Musliman ne Ortodoks. Kam 10 lojtar qe jane nen drejtimin tim,kurse serbia ka 60 serb qe luajn dhe bejn per njeri tjeterin.

Kam nevoje per lojtar te rinje qe te bashkohen me Sicilin dhe te me ndihmojn ne lufte kundra Serbis. Lojtaret e tjere jane nga Shqiperia,e nuk ka fare nga Kosova . Shpesh lojtaret e rinje nuk e kuptojne lojen ne fillim,por une mund te jap ndime per ta kuptuar me mire.
Aktualish kam aleate vendet e tjera Arabe qe po me ndihmojne,por nqs ju doni te jepni kontributin tuaj,jeni te mirepritur.

www.knights-honor.com