PDA

View Full Version : Shqiperia ne boteror 2014 !


Gjumashja
07-06-13, 21:13
qka po ja u mer mendja a do te mundet te kualifikohet, sonte ja filloje mbare kunder norvegjise ishalla s'iu rritet mendja :biggrin:

King Street
07-06-13, 22:47
Kamė pritė qė po fiton Shqiperija sonte , por edhe njė here tregoj se mungesa e Canes ka ndikim tė madhė nė lojen e Shqiperisė.
Shqiperia nė Brazil?, ėnderr e bukur ėshtė kjo por veshtirė e kapshme .. shpresojm.

Zero Cool
09-10-13, 17:03
Zvicra ua “mbyll” gojėn futbollistėve shqiptarė09.10.2013

Stafi i kombėtares sė Zvicrės u ka kėrkuar gjashtė futbollistėve tė vet shqiptarė tė mos japin asnjė deklaratė deri pas ndeshjes me Shqipėrinė.

Gjashtė futbollistėt shqiptarė qė janė grumbulluar me kombėtaren e Zvicrės nga Ottmar Hitzfeld, janė nė heshtje me mediat, qoftė ato shqiptare apo zvicerane.

Ka shumė keq-kuptime dhe keq-interpretime nė kėtė periudhė, andaj pėr t’i ikur kėsaj atmosfere aspak tė volitshme pėr tė gjitha palėt, ėshtė vendosur ky rregull, na ėshtė thėnė nė bisedėn telefonike me njėrin nga lojtarėt e kombėtares helvete, i cili ka kėrkuar qė emri mos t’i pėrmendet.

Presioni ėshtė i madh veēmas mbi gjashtė futbollistėt shqiptar qė mbrojnė ngjyrat e kombėtares zvicerane, nga tė cilėt sė fundi edhe tifozėt Kuq e Zi kanė kėrkuar tė mos luajnė nė duelin e sė premtes mbrėma.

Selektori i Zvicrės, pėr ndeshjen e premtes me kuqezinjtė nė Tiranė dhe atė tė 15 tetorit ndaj Sllovenisė, ka ftuar Valon Behramin, Blerim Xhemailin, Xherdan Shaqirin, Granit Xhakėn, Admir Mehmedi dhe Pajtim Kasamin.

Zero Cool
12-10-13, 09:43
Sonte: Swiss vs Albania
http://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1385943_10153354880115215_460575954_n.jpg