PDA

View Full Version : Miss Myslimania 2013


Zero Cool
21-09-13, 21:43
Indonezi, mbahet "Miss Myslimania 2013”, klerikėt e quajnė “konkurs prostitutash”http://www.knninfo.com/repository/images/19_09_13_62389_miss.jpgXhakarta, 19.09.2013

Nė Xhakarta tė Indonezisė u zhvillua pėr herė tė parė konkursi i bukurisė “Miss Myslimania” ku ftohen tė marrin pjesė femrat islamike nga e gjithė bota.

Njėri prej kritereve kryesore tė konkursit ėshtė qė pjesėmarrėset duhet tė ruajnė etikėn e besimet dhe tė jenė tė veshura me shaminė tradicionale, pa zbuluar pjesė tė trupit.

Nė edicionin e parė, ky spektakėl u fitua nga nigeriania Obabiyi Aishah Ajibola.

Por pavarėsisht respektimit strikt tė rregullave, klerikėt mė radikalė nė Indonezi e kritikuan atė duke e quajtur njė “konkurs prostitutash”.http://www.shekulli.com.al/web/timthumb.php?src=http://shekulli.com.al/website/images/images13/mismys3.jpg&w=350&zc=1&a=thttp://www.shekulli.com.al/web/timthumb.php?src=http://shekulli.com.al/website/images/images13/mismys2.jpg&w=350&zc=1&a=thttp://www.shekulli.com.al/web/timthumb.php?src=http://shekulli.com.al/website/images/images13/misi-mys1.jpg&w=350&zc=1&a=t