PDA

View Full Version : Botėrori 2014: Lojtarėt mė tė shtrejtė


Ylli-1
10-12-13, 07:50
Bota Sot | 10.12.2013 00:39

http://images.botasot.info/uploads/largea_815231386632446.jpg
Kur jemi gjashtė muaj nga starti i Kupės sė Botės "Brazil 2014" dhe pėrcaktimit tė 32 kombėtareve pjesėmarrėse, "Pluri Consulting" ka publikuar listėn e 10 futbollistėve mė tė vlefshėm (bazuar nė vlerėn e merkatos) tė kompeticionit.
Fituesi i katėr "Topave tė Artė", Lionel Messi kryeson listėn me 139,6 milionė euro, i ndjekur nga Cristiano Ronaldo me 104,2 milionė dhe shoku i skuadrės te Barcelona, Neymar, me 67,4 milionė euro.
Nė Top 10 mbizotėron Barcelona me tre lojtarė, ndėrsa La Liga ėshtė kampionati me mė shumė futbollistė, 4.
Fituesi i Bundesligės dhe Champions League-s me Bayern Munchen dhe kandidat pėr "Topin e Artė", Franck Ribery, ėshtė futbollisti qė mbyll Top 10.

http://www.botasot.info/reklama/bot1.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot2.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot3.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot4.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot5.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot6.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot7.jpg
http://www.botasot.info/reklama/bot8.jpg
.
http://www.botasot.info/reklama/bot10.jpg