PDA

View Full Version : Shqiptari e rrahu rusin midis Moskės


Ylli-1
15-09-14, 13:33
Bota Sot | 15.09.2014 11:50
http://images.botasot.info/uploads/largea_201409142225059576001410774612.jpg

Shqiptarėt gjithmonė i kanė pasur traditė sportet luftarake dhe kudo qė kanė shkuar nuk janė frikėsuar por treguan superioritetin e tyre. Kick-boksieri nga Peja, Kreshnik Rrustemi, me zemėr tė madhe luftojė si luan midis Moskės. Ai nė ring shpalosi potencialin e tij dhe e rrahu fortė mirė rusin, Aleksander Volobuev. Rrustemi shėnoi njė fitore tė madhe nė kuadėr tė mbrėmjeve tė kick-boksit botėror, “Tatneft Cup”. Rrustemi pėr 3 minuta e 33 sekonda lėshoi njė breshėri tė madhe tė grushteve e goditjeve me kėmbė qė e bėn rusin e ri tė pashpresė, ndėrsa gjyqtari duke parė kėtė situatė e pėrfundoi duelin nė favor tė shqiptarit. Njė fitore sensacionale e Rrustemit midis Moskės.