PDA

View Full Version : Messi dikur dhe sot – ja statistikat (Foto)


Ylli-1
09-10-14, 12:14
Publikuar: 9:40 / 9.10.2014http://www.telegrafi.com/fo/sport/messi-dikur-dhe-sot-ndash-ja-statistikat-foto_hd.jpgSuperylli i Barcelonės, Lionel Messi, po ballafaqohet me kritika tė shumta pėr shkak tė statistikave tė tij jo tė mira kėtė sezon nė aspektin e shėnimit tė golave. Por, sa kanė dallim ato nga e kaluara?Lionel Messi nuk po mund t'i afrohet as se si Cristiano Ronaldos nė aspektin e shėnimit tė golave dhe kjo duhet tė ketė njė arsye. Marca ka publikuar pėrpilime tė statistikave tė Lionel Messit ku vėrehet qartė se argjentinasi po ka probleme. Probleme me shėnimin e golave. Nėse shikoni grafikonin qė ka realizuar Marca, Messi duket tė ketė njė mesatare tė shėnimit tė golave prej 0.85 gola pėr ndeshje, mė e ulėta nė pesė sezonet e fundit pėr argjentinasin. http://www.telegrafi.com/fo/2010/messi%20stats%20!.jpgPor, edhe pse ai ka probleme me shėnimin e golave, Messi po pėrjeton njė mesatare tė lartė tė asistimeve, mė e larta kjo nė karrierė pėr Messin (duke marrė nė konsideratė se ėshtė vetėm fillin i sezonit). A mendoni se Lionel Messi do tė kėndellet dhe a besoni se ai do tė arrijė tė tejkalojė Cristiano Ronaldon i cili udhėheq nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė nė La Liga? Shprehni mendimin tuaj nė hapėsirėn pėr komente ! /Telegrafi/