Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Sporti (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=118)
-   -   UEFA kėrkon qė Champions League tė luhet nė fundjavė (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=34174)

tron 12-12-18 18:19

UEFA kėrkon qė Champions League tė luhet nė fundjavė
 
Champions League nė tė ardhmen mund tė zhvillojė ndeshjet tė shtunėn dhe tė dlenė, duke spostuar ndeshjet e kampionatit pėr nė mesjavė. Lajmi jepet nga e pėrditshmja gjermane SportBild”, qė konfirmon planet e presidentit tė UEFA-s, Aleksandėr Ceferin si dhe nga konfederata e klueve europiane e udhėhequr nga Andrea Agnelli.

Ideja, sipas kėsaj mediaje, ėshtė pėr t’i spostuar ndeshjet e kėtij kompeticioni nga mesjava nė fundjavė, me qėllim qė tė rritet audienca televizive nė mbarė botėn. Nė disa vende, diferenca kohore e bėn tė vėshtirė ndjekjen e ndeshjeve tė Ligės sė Kampionėve, tė martėn dhe tė mėrkurėn.

Reforma do tė nėnkuptonte qė ligat kombėtare duhet tė luajnė mė shpesh, gjatė javės. Agnelli, gjithnjė sipas revistės gjermane, pretendon njė reduktim tė numrit tė ekipeve, qė luajnė ligat europiane, pėr tė lehtėsuar reformat. Sipas “Sport Bild”, Liga Gjermane e Futbollit (DFL) i njeh kėto plane dhe ėshtė kundėr tyre.


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.