Dardania.de

Dardania.de (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Personalitete publike (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Milaim Zeka (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25642)

Rizuana 14-09-08 21:23

Milaim Zeka
 
[I]Te ky forum e shoh qe gati krejt temat jane te hapura per kengetaret, thua qe vec ata jane -personalitete publike-.[/I]

Deshta qe kete here te flasim per nje personalitet jo-kengetar, pra [B]Milaim Zeka,[/B] i cili eshte gazetar. Mua me duket nje gazetar pak me ndryshe se sa te tjeret ne Kosove, ka nje guxim te madh per te thene te verteten, personalitetin e tij tek une e ben te vecante edhe sinqeriteti qe ka, dhe qe i thote gjerat shume -troq-.

Cka mendoni ju per personalitetin e tij?

romansa 14-09-08 21:27

Titulli: Milaim Zeka
 
[quote=Rizuana][I]Te ky forum e shoh qe gati krejt temat jane te hapura per kengetaret, thua qe vec ata jane -personalitete publike-.[/I]

Deshta qe kete here te flasim per nje personalitet jo-kengetar, pra [B]Milaim Zeka,[/B] i cili eshte gazetar. Mua me duket nje gazetar pak me ndryshe se sa te tjeret ne Kosove, ka nje guxim te madh per te thene te verteten, personalitetin e tij tek une e ben te vecante edhe sinqeriteti qe ka, dhe qe i thote gjerat shume -troq-.

Cka mendoni ju per personalitetin e tij?[/quote
Po Rizuana ke plotesisht te drejt..e kam njohur si gazetar..por nuk e kam dite se aq aq i shkathet..deri ne emisioni Oxigen..kur ishte musafir ne ate emision para nje jave...prej tashit ate e vleresoj shume..

egi 14-09-08 21:53

Titulli: Milaim Zeka
 
Qka kom kesh me to te oksixhni hahahahha..kur ka than qe e kan nguc grun e tij dhe i paten than : "Ti hangsha kaqikat e kams" :biggrin:

Luciano 15-09-08 08:07

Titulli: Milaim Zeka
 
[B]Milaim Zeka[/B] dhe [B]Jeta Xharra[/B] jan gazetarėt me te mir ne Shqiptari !

DEA 15-09-08 08:34

Titulli: Milaim Zeka
 
Po me vjen shume keq, qe se pata mundesine ta percjelli emisionin Oxigjen. Milaim Zeka e di qe eshte i shkathet..

flutra 15-09-08 09:09

AW: Milaim Zeka
 
Me t“vertet po ndegjoj se po flitet shum kohen e fundit per Milaim Zeka... ka ngjall simpati te shikuesit e ketij emisioni...

LABI 15-09-08 13:00

Titulli: AW: Milaim Zeka
 
Nje nder gazetaret e paket qe praktikon gazetarin kritike dhe hulumtuese/investiguese !

qokollada 15-09-08 16:31

Titulli: Milaim Zeka
 
Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.

MemphiSx 15-09-08 21:30

Titulli: Milaim Zeka
 
[quote=qokollada]Nder te paktet qe mund te quhet gazetar i vertet ne plot kuptimin e fjales, por eshte per te ardhur keq pasi me nje lule nuk qel pranvera edhe ne qofte se eshte lule shum e bukur dhe e mire, si do qofte, mua me pelqen guximi qe ka, por me duket se i kushton shum rende ky guxim pasi jemi ne nje shtet ku akoma sundojn kriminelet dhe gazetareve nuk u jepet e drejta qe e meritojn.[/quote]


Jo bree rri shlire,une po te siguroj se do te jetoj sa ja ka shkru i madhi ZOT!!

Milaimi eshte kelysh i Hashimit,ai ne gazetarin e tij hulumtuese,mundet me kritiku vetem ata politikan qe skan fuqi me i dal n'rruge e me i thon se "edhe niher ma permende emrin ne gazet kam me t'vra" DMTH Milaimi kurr ska me guxu me shkru diqka per Hashimin e as per Ramushin!
Per ndryshe m'pelqen vetem menyra e t'folurit!!

Rizuana 15-09-08 23:00

Titulli: Milaim Zeka
 
Memphisx gjeja qe m'ka bo me zgjedhe kte personalitet per te diskutu eshte fakti se ka menyre te te shprehurit ndryshe nga cdo personalitet tjeter publik, qofte kengtar, politikan, aktor etj.

Secili personalitet tjeter publik, kur eshte para kamerave dhe kur e din qe e shohin me qindra mijra vete, mundohen te zgjedhin fjalet, e disa edhe mundohem te tregohen qe jemi -dikushi-.

Dhe kjo eshte ajo gje qe e ben te vecante Milaimin sepse nuk zgjedh fjalet, thjesht fol ashtu sikur psh te ishte duke bo muhabet privat me ndonje shok ne ndonje kafe.

E se 'klysh' i kujt eshte a nuk eshte, une skam paragjykime te tilla per te, edhe as sdu te merrem me keto muhabete.

MemphiSx 15-09-08 23:52

Titulli: Milaim Zeka
 
[quote=Rizuana]Memphisx gjeja qe m'ka bo me zgjedhe kte personalitet per te diskutu eshte fakti se ka menyre te te shprehurit ndryshe nga cdo personalitet tjeter publik, qofte kengtar, politikan, aktor etj.

Secili personalitet tjeter publik, kur eshte para kamerave dhe kur e din qe e shohin me qindra mijra vete, mundohen te zgjedhin fjalet, e disa edhe mundohem te tregohen qe jemi -dikushi-.

Dhe kjo eshte ajo gje qe e ben te vecante Milaimin sepse nuk zgjedh fjalet, thjesht fol ashtu sikur psh te ishte duke bo muhabet privat me ndonje shok ne ndonje kafe.

E se 'klysh' i kujt eshte a nuk eshte, une skam paragjykime te tilla per te, edhe as sdu te merrem me keto muhabete.[/quote]


Rizuana,te njejtin mendim e ndaj me ty,dmth me pelqen menyra e te shprehurit,thjesht dhe mir,ka arrit qe tek shikuesit te fiton simpati!!

jadore 16-09-08 18:01

Titulli: Milaim Zeka
 
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]...apo heroni i diteve Kosovare , [/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]kete konkludim arrita kur cdo person qe e takova me foli per prezentimin e tij , dhe pasonte fraza e njejte , a eshte normal more ai , qysh e ka ate guxim ...!!![/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]...!!!!![/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]''qysh e ka ate guxim ..''[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]nuk e di per cfare guximi behet fjale ketu , prezentimi i tij per mua ( dhe ate u dshte nga kurrshtja tek pas disa dite ta gjeje ne you tube te lansuar ) nuk tha asgje pos qe shprehu lirine e mendimit dhe te drejtes qytetare ,[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]fjalimi i tij per mua kishte nje rendesi tjeter dhe me te veqante , sepse nga komentet e popullit pashe qe ne cfare shkalle mjerane ndodhet truri i kosovarit sot ..[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]vetem nje pytje nuk mundem ta zbertheje .?[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]vertet ne ishim trima , e nuk ja patem frigen turkut e serbit , apo e mitollogjizuam trimerine e rejshme goje mbas goje nga kafehanet e vatanit, [/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]ndryshe nuk di se si te shpjegoj ,kur i frigohen individave te tyre ne pozite , e si mos te ju kishim frigu armiqeve ..!!![/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]me te vertet do te me ndihmonit po te me sqaroni kete dilem tek mua..[/SIZE][/FONT][/I]

luckyman 16-09-08 21:24

Titulli: Milaim Zeka
 
[I]Sa leht bindemi ne Shqiptaret!!!me nje emision prej 40min.,tash flet krejt Shiptarija per te?!!

prap se prap kam respekt per Milaim Zeken.

ai rasti me Polici te UNMIK-ut m`pelqej :biggrin:[/I]

Rizuana 16-09-08 22:43

Titulli: Milaim Zeka
 
[quote=luckyman][I][B]Sa leht bindemi ne Shqiptaret[/B]!!!me nje emision prej 40min.,tash flet krejt Shiptarija per te?!![/I]

[I]prap se prap kam respekt per Milaim Zeken.[/I]

[/quote]

:smile: o luckyman, skemi cka mu bind more, ne po flasim per menyren e te shprehurit qe e ka te vecante nga cdo personalitet tjeter publik, edhe per kete pune ste duhet kohe mu bind, kjo gje duket.

Gjithashtu Milaimi nuk eshte paraqit para publikut per here te pare vec ne ate emision 40min.

[I]ps E per sa ka aftesi si gazetar nuk e di, se skam pas rast me i ndjek shume emisionet e tij.[/I]


:biggrin: [QUOTE][I]ai rasti me Polici te UNMIK-ut m`pelqej [/I]:biggrin: [/QUOTE]

Dilaver 18-09-08 00:48

Titulli: Milaim Zeka
 
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]Eu sa plehi e krma u ngrit nė poste e besa edhe adhurohen![/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]Milaim Zeza ka qenė njė mashtrues i keq, pėrkthyes nė Norvegji e Suedi e besa edhe sherrin ia kan pa njė numėr i konsideruar azilkerkues shqiptar. Si nė Norvegji ashtu edhe nė Suedi. Ndėrsa gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njihet mirė si pėrpilues i listave tė likuidimit dhe…..[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]Mos me u zgjat shumė pėr keqperdorimin e kasetave e emrit tė Jasharajve etj… po ndalėm nė njė rast tjetėr, nė Rambuje kur ishte nė pyetje mobilizimi i tė gjithė faktorėve mbarėshqiptarė nė fazėn pėrmbyllėse pėr pavarsimin e Kosovės, ai Milaim Zeza nė rolin e bodygardit e kėshilltar i Hashim Pondlės, kėrcėnon gazetarin Mero Baze duke i thėnė me egersi: ”[B][U]Mero tė vras si Ahmet Krasniqin[/U][/B]”[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]Kam duruar deri tani katėr lista vdekjesh nga kjo racė dhe do tė duroja edhe njėqind tė tjera nga „Daja“-(Azem Syla) nga „Zeka“-(Milaim Zeka) dhe nga tė gjitha pseudonimet qė fillojnė me emra zvarranikėsh dhe pėrfundojnė me pseudonimet e Enver Hoxhės, duke u inkurajuar nga proverbi shqiptar „qeni qė leh nuk tė ha“, por tashmė ky lloj qeni po leh pėr hesap tė Serbisė, e cila nė fakt ka treguar se sė paku dhėmb ka. Ndaj ka ardhur koha tė lidhen kėta zagarė.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua](Mero Baze, botoi gazeta „Bota sot“ e datės 1.4.1999, f. 5)[/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Book Antiqua]Ndėrsa pėr fjalorin, edukatėn, kulturėn, civilizimin, shprehjet e njerėzinė e tij lexo:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]”Jeta nuk shkon me tė futme, dhe ju i nderuari Hashim Thaēi, duhet ta dini shume mirė se njė njeri i tillė, i fėlliqur, tė poshtėron dhe tė fėlliq edhe ty po ta mbash afėr. Ai ėshtė njė debil i vėrtetė. Ai ėshtė njė mut, e tulla nuk mbarohet prej mutave si Rexhep Hoti, o Hashim Thaēi, ndaj po tė them ta lidhėsh qenin para se tė tėrbohet e tė tė kafshojė edhe ty vetė.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Kaq kėsaj radhe pėr Rexhep faqeziun.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Me nderime, Milaim Zeka”[/SIZE][/FONT]

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Brum i njėjtė jan Rexhepi e Milaim Zeza, por ky i fundit kur u mbarua ėshtė shpenzuar mė tepėr material ndėrtimor (brum), prandaj edhe ėshtė i cikė mė i madh.[/SIZE][/FONT]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:15.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.